Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@alkurt48 @ozer42 "first name" kısmını boş bırakıp diğer bilgileri doldurun ve her 5-6 kelimeden sonra devam tuşuna basın, "first name" eksik olduğu sürece form uyarı verecek ama uyarı verdiği sürece bağlantınız kopmayacak. tüm bilgileri yazdıktan sonra teker teker kontrol edip, eksik olan first name'i girip başvuruya sorunsuzca devam edebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AYSY33, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merhaba. Kızım Abd de üniversite de okuyor. 2023 dv başvurusu yapacak. TC vatandaşı. Yaşadığınız yer olarak Türkiye mi yazmalı? Eğer Abd yazarsa Abd de mülakata girmek zorunda kalır diye düşünüyor. O yüzden Türkiye de yaşıyor diyecek. Talihli olursa Ankara da girmek istiyor. Bu şekilde yazması mı gerekir? Şimdiden teşekkürler.

Turkey olarak yazabilir; ama bu tur bilgileri zaten sonra degistirebilirsiniz. Yani ABD'de girmek zorunda kalmazsiniz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MRVT_, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

😞 benim fotom tam olmadan yüklemişim, basvuruyu da fotoyla yaptım, tekrar fotomu DÜZELTME hakkı var mı?

Maalesef basvuruda degisiklik yapamazsiniz. Fakat sorunuzu net anlayamadim, fotonuzu nasil tam olmadan yuklediniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakanbey, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dostlar başvuru formunda varsa eşinizin de bilgilerini giriyorsunuz biliyorsunuz. Diyelim ki kazandım. Benle birlikte eşim de yeşilkart kazanmış oluyor mu? Yoksa sadece ben mi kazanmış oluyorum.
    VE DAHA ÖNEMLİSİ; eşim de kazanmış sayılıyorsa ben amerikaya önden gidip onun daha sonra gelmesi mümkün mü? Bu süre maksimum ne kadar? Kaç ay içerisinde onun da gelmesi gerekiyor maksimum?
    Bu konuyla alakalı hiç kaynak bulamadım, bilenler yardımcı olsun lütfen.

Evet, esinizle beraber Green Card alabilirsiniz.

Herkesin ~6 aylik vizesi oluyor, vize bitmeden ilk girisi yapmak zorundasiniz, ama daha sonra cikis ve giris yapabilirsiniz. Su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• @crazycells
    fotografın genişliği enine çok fazla olmuş, gözümden kaçmış, işlemi onayladıktan sonra farkettim.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@MRVT_, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@crazycells
    fotografın genişliği enine çok fazla olmuş, gözümden kaçmış, işlemi onayladıktan sonra farkettim.

anladim, fotograftan taniniyorsaniz bir sorun yasamamaniz lazim; ama bundan sonraki islem ve basvurularda fotonun en-boy oranini bozmadan kullanin.

• Çocuk sayısına 21 yaş altındakileri dahil ediyoruz değil mi? Biri 26 biri 31 yaşında çocukları dahil etmedim sorun olur mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@guzin, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çocuk sayısına 21 yaş altındakileri dahil ediyoruz değil mi? Biri 26 biri 31 yaşında çocukları dahil etmedim sorun olur mu

sorun olmaz, dogru yapmissiniz... zaten gocmenlik yasalarina gore "cocuk" tanimi 21 yasindan kucuk olanlari kapsiyor. 21 yasindan buyuk olanlar "adult children" olarak geciyor, bilginize.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@Yeşilkart-Forum, içinde söyledi: Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

DV2023 Greencard Çekiliş Başvuruları https://dvprogram.state.gov/ adresindeki resmi siteden 6 Ekim 2021 ile 9 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılabilir. Web sitesinden kaynaklı herhangi bir sorun yaşamamak için son günlere bırakmadan başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

alt metni

Çekilişe başvuru koşullarını görmek için tıklayın:

İçeriği Göster

Başvurunuzu, https://dvprogram.state.gov/ adresinden ulaşacağınız form ile yapabilirsiniz. Başvuru ile ilgili sorularınızı bu konuda sorabilirsiniz.

Başvuru formunda sorulan sorular ve açıklamaları şöyledir:

1. Name (isim)
    isminizi pasaportunuzdaki (ya da diğer resmi belgelerdeki) gibi yazmalısınız.

• last/family name: soyisim
    • first name: isim
    • middle name: ortanca isim

2. Gender (cinsiyet)

• male: erkek
    • female: kadın

3. Birth date (doğum tarihi)

• day (gün)
    • month (ay)
    • year (yıl)

4. City where you were born (doğum yeri)

• Buraya nüfus cüzdanınızdaki doğum yeri hanesinde yazan yeri yazmalısınız. Eğer nüfus cüzdanınızda 'Merkez' yazıyorsa, ilin ismini de yazabilirsiniz.

5. Country where you were born (doğduğunuz ülke)

• Buraya vatandaşı olduğunuz ya da yaşadığınız ülkeyi değil, doğduğunuz ülkeyi yazmalısınız. Eğer doğum yeriniz şu an başka bir ülkeye aitse, günümüzdeki ülkenin ismini yazabilirsiniz.

6. Country of eligibility for the DV program (çekilişe uygunluk ülkesi)

• Eğer çekilişe katılmaya uygun bir ülkede doğduysanız, bu kısımdaki soruya evet diyebilirsiniz. Eğer doğduğunuz yer çekilişe katılmaya uygun olmayan bir ülke ise, eşinizin doğum yerini ya da anne ve babanızın (eğer ikisi de o ülkede doğmadıysa ve siz doğduğunuzda geçici olarak o ülkede bulunuyorlarsa) doğum yerini de uygunluk ülkesi olarak yazabilirsiniz. Bu aşama ile ilgili sorun yaşıyorsanız sorularınızı bu konuda sorabilirsiniz.

7. Passport (pasaport bilgileri)

• last/family name (soyisim)
    • first name (isim)
    • middle name (ortanca isim)
    • Passport Number (Pasaport numarası)
    • Country of Issuance (Pasaportu veren ülke)
    • Expiration Date (Pasaport’un son geçerlilik tarihi)

8. Entrant photograph(s) (başvuran fotoğrafları)

• Başvuru sahibi ve başvuruya eklenen herkes için güncel bir fotoğraf eklemeniz gerekiyor. Fotoğraf ayrıntıları ve evde nasıl fotoğrafı çekeceğinizi öğrenmek için şu konuyu ve konudaki video'yu inceleyebilirsiniz.

9. Mailing address (posta adresi)

• In care of - (eğer postayı sizin dışınızda biri alacaksa)
      Address Line 1 - (adres 1. satır)
      Address Line 2 - (adres 2. satır)
      City/Town - (ilçe)
      District/Country/Province/State - (il)
      Postal Code/Zip Code - (posta kodu)
      Country - (ülke)

• Not: Türkiye ve ABD farklı idari yönetim sistemleri kullanmaktadır, o nedenle "province" kısmına adresinizdeki "şehri", "town" kısmına adresinizdeki "ilçeyi/semti" yazmanız bir soruna neden olmaz. Zaten farklı bir kullanımda adreste bilgi kaybı yaşamış olursunuz.

10. Country where you live today (şu an yaşadığınız ülke)

11. Phone number (optional) (telefon numarası - yazmanız isteğe bağlı)

12. Email address (e-mail adresi)

• Bu kısma önümüzdeki yıl da erişiminizin olacağı bir e-mail adresi yazın.

13. Highest level of education you have achieved, as of today (bugün itibariyle erişmiş olduğunuz en yüksek eğitim seviyesi)

(1) Primary school only - ilkokul
    (2) Some high school, no diploma - lise terk ya da hala lise öğrencisi
    (3) High school diploma - lise diploması
    (4) Vocational school - yüksekokul diploması
    (5) Some university courses - üniversite terk ya da üniversite öğrencisi
    (6) University degree - üniversite diploması
    (7) Some graduate-level courses - yüksek lisans terk ya da yüksek lisans öğrencisi
    (8) Master’s degree - yüksek lisans derecesi
    (9) Some doctoral level courses - doktora terk ya da doktora öğrencisi
    (10) Doctorate - doktora derecesi

14. Current marital status (şu anki medeni durumunuz)
    (1) Unmarried - bekar
    (2) married and my spouse is NOT a U.S. citizen or U.S. Lawful Permanent Resident (LPR) - evli ve eşiniz Green Card sahibi yahut ABD vatandaşı degil
    (3) married and my spouse IS a U.S. citizen or U.S. LPR - evli ve eşiniz Green Card sahibi ya da ABD vatandaşı
    (4) divorced - yasal olarak boşanmış
    (5) widowed - dul
    (6) legally separated - yasal olarak ayrı yaşıyor

Eğer yasal olarak evliyseniz eşinizi de başvuruya eklemelisiniz. Eğer eşiniz Green Card sahibi ya da ABD vatandaşı ise başvuruya eklemenize gerek yoktur.

15. Number of children (çocuk sayısı)

• Hayatta olan, 21 yaş altı ve bekar olan bütün çocuklarınızı başvuruya eklemelisiniz. Çocuklarınız üvey, evlat edinilmiş ya da velayeti eski eşinizde olsa dahi, ayrıca ABD'ye sizinle gelmeyecek olsalar bile çocuklarınızı başvuruya eklemelisiniz. Fakat, ABD vatandaşı olan ya da Green Card sahibi olan çocuklarınızı başvuruya eklemenize gerek yoktur.

Geçen yıllara ait örnek bir başvuru sayfası:

İçeriği Göster

2. Kısım - Eş Bilgileri

Eş Bilgileri formunda sorulan soruları ve türkçelerini görmek için tıklayın:

İçeriği Göster

3. Kısım - Çocuk Bilgileri

Çocuk Bilgileri formunda sorulan soruları ve türkçelerini görmek için tıklayın:

İçeriği Göster

Başvuru sonucu onayı!

Başvurunuz sonucunda başvurunuzun alındığını söyleyen sayfayı görmediyseniz, başvurunuz yapılmamış demektir. Lütfen aşağıda bulunan sayfayı gördüğünüze emin olun ve 8 Mayıs'ta çekiliş sonucunu kontrol etmek için sayfada bulunan "confirmation number"ı kaydetmeyi unutmayın.

İçeriği Göster

Herkese Bol Şanslar!

Başvuru soruları bunlardan mı ibaret ? Ekstra soru var mı ?

• @crazycells teşekkür ederim

• Ben 21 yasimi doldurmadim annem üzerinden yeşil pasaportum var bikaç gün sonra hem annem hem kendi adıma Green carda basvuracagim fakat talihli annem çıkarsa öğretmen olduğu için gidemez sadece ben gidebilir miyim?

• Herkese merhabalar bu sebe esim ve ben ilk defa yesilkart basvurusunda bulunacagiz yarin pasaport randevumuz var. o kadar video izledim inceledim ne bir video da nede forum da bu bilgiye denk gelmedim. Oncelikle benim 2 ismim var hasan ugur oguz kimlikte yazdigi gibi benim merak ettigim ben first name bolumune hasan ugur mu yazacagim yoksa first name hasan last name oguz middle name ugur mu olacak simdiden tesekkur ederim.

• @Göztepe-Göztepe annene çıkarda gitmezse sende gidemezsin, asıl talihli ile beraber ilk girişi yapar greencardları teslim alırsanız annen dönüp sen orada kalabilirsin

• @Yeşilkart-Forum merhaba, başarılı bir şekilde formu doldurdum ancak son sayfada onay verilen formd
    a soyismim değişti. İlave harfler vardı. Hata yapmadığıma da eminim. Sizce discalifiye olur mu bu değişiklik veya başkasının da başına geldi mi bu? Tekrar başvuru yapsam mı?

• Arkadaşlar bu sayfanın linkinde yazan bilgilerle ilgili bir şey soracağım.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/4740/ücretsiz-dv2023-green-card-çekiliş-başvurusu-nasıl-yapılır

Ücretsiz DV2023 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

" " isminizi pasaportunuzdaki (ya da diğer resmi belgelerdeki) gibi yazmalısınız. " "
    Bu açıklamaya göre eşimin ismi pasaportta-kimlikte BÜŞRA geçiyor. Olduğu gibi mi yazmalıyım. Ama ben İngilizce karakter dışında karakter kullanmayacağız diye duymuştum? Yani noktalı harfleri kullanmayacağım sanıyordum. BUSRA yazacaktım. Yukarda olduğu gibi yazın diyor....

• Merhabalar , liseyi bitirdim ancak alttan 1 tane dersim kaldı ve şubat ayında kesin olarak geçeceğim. Başvuru yaparken Lise Diploması seçeneğini mi seçmeliyim lise öğrencisi seçeneğini mi cevaplarsanız sevinirim. İyi forumlar

• @sailor bilgilerimi ve yüklediğim fotoğrafı görmenin yolu yok mu? Cünkü doğru fotoğrafı yükleyip yüklemediğimden emin olmak istiyorum. Başvuruyu yaptıktan sonra içime kurt düştü.

• Herkese selamlar. DV2023 için fotoğrafçıda fotoğraf çektirdim ve bana fotoğrafı direkt GC için düzenleyip verdi. Fotoğrafın özelliklerine baktığımda 602x602 idi. Ben de forumdaki önceki mesajları okuyarak, PhotoTool üzerinden düzenleyerek 600x600 haline getirdim. Daha sonra yine önceki mesajlarda paylaşılan iki sitede kontrol etmek istedim. Bilmeyenler için ekleyeyim, siteler şunlar:

1. dvlottery.me/dv-lottery-photo-checker
    2. https://greencardphotocheck.com/tr/

Şimdi, ben düzenlediğim fotoğrafı ilk sitede kontrol ediyorum ve tüm şartları sağladığım yazıyor. Daha sonra 2. sitede kontrol etmek istedim. Ancak, gözlerimin alt kısmı -yarısı diyebilirim- kırmızıyla belirtilen bölgenin dışında kalıyor. Daha sonra geçen sene başvurduğum fotoğrafla karşılaştırdım ve bu seneki fotoğrafta kafamın biraz daha aşağıda olduğunu farkettim. İlk siteye mi güvenmeliyim yoksa fotoğrafı tekrar düzenleme ihtiyacı duymalı mıyım? Teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |