Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @smartcells timeout olması mümkün değil, çok hızlı bir şekilde girdim bilgileri her seferinde.

• ⭐⭐⭐

@MrtGnr, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@smartcells timeout olması mümkün değil, çok hızlı bir şekilde girdim bilgileri her seferinde.

O zaman biraz daha bekleyip tekrar veya ertesi gün denersiniz . Yoğunluğa denk gelmiş olabilirsiniz.

• @smartcells öyle yapacağım artık evet. umarım başvuruyu almamıştır çünkü son ekranı hiç göremedim.

• İnsallah ilk denemede çıkar bizde yerimizi aldık ve bekliyoruz telegram grubu varsa ekleyebılırmısınıx beni ..

• @MrtGnr bendede aynısı oldu karakterlere cok dikkat et ve cok hızlı doldur 1-2 deneme sonrası başarılı bir şekilde geçiyor .

————————————————————————————
    Dv 2023 - Başarılı

• @alkurt48, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

İnsallah ilk denemede çıkar bizde yerimizi aldık ve bekliyoruz telegram grubu varsa ekleyebılırmısınıx beni ..

Kazananlar için telegram grubu oluşturuluyor. Şuanda bi telegram grubu yok

• @tlgkyz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@İsveçCadısı vay anasını 🙂 pempe kart var garanti parayıda biz ayarlıyoruz arkadaşına söyle uçak bileti otel 3 aylık yaşam giderleri ve iş herşeyi biz ayarlıyoruz o hiç bişey yapmıyor pembe kart 🙂

Ben manuel(green) seviyorum 😃

• Bir sorum olacak, yapılması gereken aşıları mülakata gitmeden önce kendi aile hekimimizde veya hastahanede yaptırsak 3-5 ay önceden, sağlık raporu için gittiğimiz zaman bunları göstersek oradaki ücretten kurtulur muyuz? Bilgisi olan var mı?

• @vPhoenix, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bir sorum olacak, yapılması gereken aşıları mülakata gitmeden önce kendi aile hekimimizde veya hastahanede yaptırsak 3-5 ay önceden, sağlık raporu için gittiğimiz zaman bunları göstersek oradaki ücretten kurtulur muyuz? Bilgisi olan var mı?

Tam olarak bilmiyorum ama muhtemelen onların belirlediği hastanede yaptırmalısın.

• @İsveçCadısı, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@vPhoenix, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bir sorum olacak, yapılması gereken aşıları mülakata gitmeden önce kendi aile hekimimizde veya hastahanede yaptırsak 3-5 ay önceden, sağlık raporu için gittiğimiz zaman bunları göstersek oradaki ücretten kurtulur muyuz? Bilgisi olan var mı?

Tam olarak bilmiyorum ama muhtemelen onların belirlediği hastanede yaptırmalısın.

Aşı her yerde aynı aşıdır. Ben sağlık raporunu başka hastahaneden alabilir miyim diye sormadım. Raporu unganlardan almadan önce başka hastahanede veya sağlık ocağında aşıları yaptırsak, unganlardaki aşı ücretinden kurtulabilir miyiz onu soruyorum.

• @vPhoenix Sadece kendi onayladıkları yerlerde aşı ve muayene olabilirsin ve eğer önceden olduğun aşıları gösterecek bir aşı kartın yok ise her türlü bütün aşıları yaptırman lazım. Fakat aile hekiminde yaptırıp aşı kartı alıp ben yaptırdım diye aşı ücretlerin kaçabilirsin tam kesin değil ama kabul ederler ama her türlü muayene olman gerek.

• @vPhoenix, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@İsveçCadısı, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@vPhoenix, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Aşı her yerde aynı aşıdır. Ben sağlık raporunu başka hastahaneden alabilir miyim diye sormadım. Raporu unganlardan almadan önce başka hastahanede veya sağlık ocağında aşıları yaptırsak, unganlardaki aşı ücretinden kurtulabilir miyiz onu soruyorum.

Unganda vurulan aşıları zaten hepimiz çocukluk dönemimizden itibaren olduk. O aşılar daha önce olunmamış aşılar değil. Bildiğim kadarıyla ABD konsolosluğunun kabul ettiği eskiye dönük aşı karnesi alamamız sebebiyle bu aşıları olmak durumunda kalıyoruz. Yeni aşı olunması durumunda bu aşıyı tekrar olmak zorundasın diye bi durum olacağını sanmıyorum. Ama hiç bi devlet hastanesininde 1 yaşında çocuğa yapılan karma aşıyı size yapacağınıda sanmıyorum.

Örneğin çocuğunuz 1 yaş aşısını olduktan 15 gün sonra unganda randevuya gittiniz. Daha 15 gün önce aşı olmuş çocuğa aynı aşıyı illaki yapıcaz diyemezler gibi bi düşüncem var. Çünkü aynı aşıyı 15 gün arayla olmak illaki zarar vericektir.

Sonuç olarak siz randevudan bi kaç gün önce aşı olursanız tıbbi olarak tekrar aşı olmanız mümkün olmayacak zaten.

Ama konsoloslukta ungandan gelen rapor illaki göz önüne alınacaktır. Konsolos esas eleme makamı olarak düşünülürse bunun oradaki etkisi ne olur? Bu riske ve strese değer mi? Dışarıda devlet yapmazsa özel size bunu bedava yapar mı? Özelin yaptığına resmi aşı kartı çıkar mı?

Şimdiden para biriktirmek bunlarla uğraşmaktan kolay sanki.

• Merhaba, pasaport başvurusunda bılunurken, memur 6 aylık pasaport alacaksınız bu bir işinize yaramaz dedi. Bir sürü kişiyi geri gönderdim buradan dedi. Ben aksini düşünüyorum ancak yinede kafama takıldı. Başvuru anında geçerli pasaport olması yeterli değilmiydi. Eğer çıkarsa yeni pasaport almak işimizi görmüyormu?

• @adgercu Evet başvuru için geçerli pasaport yeterli memur orada yurt dışına çıkacak olsanız 6 aylık yetmez 1-2 defa giderseniz zaten biter anlamında konuşmuş sanırım. Çıkarsa yeni pasaport çıkartırsınız ama her türlü para vericekseniz tek seferde vermek daha kolay olur hemde 2 sefer defter bedeli 180tl vereceksiniz boşu boşuna.

• @adgercu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba, pasaport başvurusunda bılunurken, memur 6 aylık pasaport alacaksınız bu bir işinize yaramaz dedi. Bir sürü kişiyi geri gönderdim buradan dedi. Ben aksini düşünüyorum ancak yinede kafama takıldı. Başvuru anında geçerli pasaport olması yeterli değilmiydi. Eğer çıkarsa yeni pasaport almak işimizi görmüyormu?

Başvuru sırasında geçerli bir pasaport yeterli. Ama genelde ilk başvuruda çıkar nasıl olsa duygusu olur. Ama ihtimal %2 falan (başvuran sayısı artarsa bu oran dahada düşer) Sonraki yıllarda da başvurma düşüncesi varsa uzun süreli pasaport maddi olarak daha makul olur.
    Memura sorulması gereken soru: Madem bi işe yaramaz neden böyle bi pasaport var. (Muhtemelen memur size DVloterry konusunda demedi söylediklerini)

• ⭐⭐

@crazycells Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için 🙂 Biraz takıntılı bir insanım ve en ufak bir şeyde çok fazla stres yapıyorum acaba yanlış mı yaptım diye.

• @neo, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@adgercu Evet başvuru için geçerli pasaport yeterli memur orada yurt dışına çıkacak olsanız 6 aylık yetmez 1-2 defa giderseniz zaten biter anlamında konuşmuş sanırım. Çıkarsa yeni pasaport çıkartırsınız ama her türlü para vericekseniz tek seferde vermek daha kolay olur hemde 2 sefer defter bedeli 180tl vereceksiniz boşu boşuna.

Çıkarsa İkisefer para vermek önemli değilde, şimdiye kadar yıllardır çıkmadığı gibi yine çıkmazsa boşu boşuna fazla para vermiş olacağım 🙂

• @avar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@adgercu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba, pasaport başvurusunda bılunurken, memur 6 aylık pasaport alacaksınız bu bir işinize yaramaz dedi. Bir sürü kişiyi geri gönderdim buradan dedi. Ben aksini düşünüyorum ancak yinede kafama takıldı. Başvuru anında geçerli pasaport olması yeterli değilmiydi. Eğer çıkarsa yeni pasaport almak işimizi görmüyormu?

Başvuru sırasında geçerli bir pasaport yeterli. Ama genelde ilk başvuruda çıkar nasıl olsa duygusu olur. Ama ihtimal %2 falan (başvuran sayısı artarsa bu oran dahada düşer) Sonraki yıllarda da başvurma düşüncesi varsa uzun süreli pasaport maddi olarak daha makul olur.
    Memura sorulması gereken soru: Madem bi işe yaramaz neden böyle bi pasaport var. (Muhtemelen memur size DVloterry konusunda demedi söylediklerini)

Greencard başvurusu oldun söylememe rağmen bunu söyledi. Bende yeterli olduğunu biliyordum ancak yinede birşey kaçırdım mı acaba dedim. Teşekkürler cevaplar için. %2 de fena oran değilmiş. Birde 55 bin olan kotanın 80 bine çıkması söylentileri var, Biden tasarı sunmuş meclise. inşallah olur

• Bu arada %2 yi nereden buldunuz. Önceki yıllarda oran daha düşüktü diye biliyorum.

• @avar Bende önce sizin gibi düşündüm. Önceden olsak bence de kabul edebilirler. Ama ungan ların sitesini okuduysanız kişinin durumuna göre istenecek aşılar farklı olabilir diyor ve istenebilecek aşıları yazıyor. O listedeki aşıların neredeyse tümünü parayla alıp yaptırmanız gerekli ve gerçekten hiç te ucuz değiller. Örneğin bir menenjit aşısı yaptırmak isteseniz 430 ila 620 tl arasında değişiyor ve tek doz ve tek tip yeterli olmuyor. Hepatit aşısı 100 tl civarında ve 3 doz yapılıyor.
    Bunları düşündüğünüzde Unganlar belki de hepsini istemeyecek ve zaten hepsini aynı anda yapamayacak. Eksik olduğunu düşündüğü bir iki aşıyı yapıp ok verecek.

Bunları düşündüğüm de önceden yaptırıp ya kabul etmezlerse stresine gireceğime o gün muayenede şansımı denemeye karar verdim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.1k

| | | |