Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @adgercu 1 - 1.5 arası aslında ama eşinizle beraber başvurduğunuzda iki katı oluyor 😊

• @Yıldırım-Özcan 18-21 yaş arası kısım en şanslı kısım hem kendi başvurusundan hemde aile başvurusu ile en yüksek kazanma oranına sahip oluyor tekil kişi olarak. 😁

• ⭐⭐

@neo, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Yıldırım-Özcan 18-21 yaş arası kısım en şanslı kısım hem kendi başvurusundan hemde aile başvurusu ile en yüksek kazanma oranına sahip oluyor tekil kişi olarak. 😁

Yada anne baba başvurmuyor ve kendisi de işsizliğe bağlı parasızlıktan gidemeyecek. Hoş gerçi işi olsa da bugün 15bin dolar 140bin tl yapıyor. Ortalama maaşla bu parayı biriktirmek en az 5 senesini alır. Bu arada kur artmaya devam eder. 2. sene sonunda 100bin eksiği olan arkadaşımızın 4. sene sonunda 120bin eksiği olur.

• Nihayet başvurularımızı tamamlayabildik. Dün geceden beri kore malı laptop ve telefonumdan farklı farklı tarayıcılardan defalarca denememe rağmen hep hata verdi. Evdeki külüstür imac üzerinden iki başvuruyu da tek seferde tamamladı. Sizce bu işaret midir =)))

• @MrtGnr, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Nihayet başvurularımızı tamamlayabildik. Dün geceden beri kore malı laptop ve telefonumdan farklı farklı tarayıcılardan defalarca denememe rağmen hep hata verdi. Evdeki külüstür imac üzerinden iki başvuruyu da tek seferde tamamladı. Sizce bu işaret midir =)))

@MrtGnr bence fakirlik hahahahha 🙂

• @Rüştü-Gürbüz hahahahah =)))

• Ya başvuru yapmaya çalışıyorm bilgilerimi giriyorum sonraki sayfaya atmıyor tekrar deniyorum olmuyor bir sıkıntı olur mu ya da sistem de mi sıkıntı var

• @uzaysan aynen bende bunları düşünüyordum. Durumu çok iyi olmayan genç birinin gitmesi çok zor. Ama nedense 20 yaş civarı çok arkadaş başvuruyor sanki. Umarım gitme ihtimali olmayan kişiler başvurmaz. Yoksa gerçekten gidebilecek kişilerin şansı azalır.

• @Yıldırım-Özcan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uzaysan aynen bende bunları düşünüyordum. Durumu çok iyi olmayan genç birinin gitmesi çok zor. Ama nedense 20 yaş civarı çok arkadaş başvuruyor sanki. Umarım gitme ihtimali olmayan kişiler başvurmaz. Yoksa gerçekten gidebilecek kişilerin şansı azalır.

maalesef gitme durumu ihtimal olan insanda başvuruyor. Şahit oldum... Adam bi ihtimal belki giderim diyor 😕

• @selvino201 sistem yoğun olabilir. Geçen okumuştum adres bölümünde noktalama işareti kullanmayın. O olabilir. Farklı tarayıcıdan deneyin diyenler var.

• @Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Yıldırım-Özcan, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@uzaysan aynen bende bunları düşünüyordum. Durumu çok iyi olmayan genç birinin gitmesi çok zor. Ama nedense 20 yaş civarı çok arkadaş başvuruyor sanki. Umarım gitme ihtimali olmayan kişiler başvurmaz. Yoksa gerçekten gidebilecek kişilerin şansı azalır.

maalesef gitme durumu ihtimal olan insanda başvuruyor. Şahit oldum... Adam bi ihtimal belki giderim diyor 😕

😔 Gerçekten çok üzülüyorum böyle olunca.

• @hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

10 gün sonra alabiliyor pasapo

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

• @selvino201 Başvuru için geç saatleri bekleyin ben 04:00de yaptım ve sıkıntısız acele etmeden kontrol etme vaktimde oldu yoğunluk olmadığından.

• Chrome'dan az önce yaptım başvuruyu. Abd'de tanıdığı olmayıp; hesabında en az 10k doları (92.227,35 Türk Lirası) da gösteremeyecek kişiler başvurmasın arkadaşlar hak yemeyelim , insanların hayatıyla oynamayalım 😁

• @Obsession Bunu yazdıktan 4dk sonra 50tl arttı miktar 😰

• @neo hocam sonuçlar açıklanana kadar malesef 10 lirayı geçer dolar zaten yapacak bir şey yok..

Bu arada önceki mesajım yanlış anlaşılmasın arkadaşlar tanıdığı olmayan başvurmasın demek istemedim; tanıdığı olup 5k dolar ile gidebilen de olabilir onu demek istedim 😅

• @adgercu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@avar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@adgercu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba, pasaport başvurusunda bılunurken, memur 6 aylık pasaport alacaksınız bu bir işinize yaramaz dedi. Bir sürü kişiyi geri gönderdim buradan dedi. Ben aksini düşünüyorum ancak yinede kafama takıldı. Başvuru anında geçerli pasaport olması yeterli değilmiydi. Eğer çıkarsa yeni pasaport almak işimizi görmüyormu?

Başvuru sırasında geçerli bir pasaport yeterli. Ama genelde ilk başvuruda çıkar nasıl olsa duygusu olur. Ama ihtimal %2 falan (başvuran sayısı artarsa bu oran dahada düşer) Sonraki yıllarda da başvurma düşüncesi varsa uzun süreli pasaport maddi olarak daha makul olur.
    Memura sorulması gereken soru: Madem bi işe yaramaz neden böyle bi pasaport var. (Muhtemelen memur size DVloterry konusunda demedi söylediklerini)

Greencard başvurusu oldun söylememe rağmen bunu söyledi. Bende yeterli olduğunu biliyordum ancak yinede birşey kaçırdım mı acaba dedim. Teşekkürler cevaplar için. %2 de fena oran değilmiş. Birde 55 bin olan kotanın 80 bine çıkması söylentileri var, Biden tasarı sunmuş meclise. inşallah olur

O sadece söylenti olarak kaldı ve kalacak gibi gözüküyor. İyi yönden bakıyosunuz fakat ülkenin içinde bulunduğu durum nedeniyle başvuran sayısıda bi hayli artacak gibi duruyor. Bu durumda da ihtimalde bi düşme olacak. Bu arada bahsettiğiniz memurların greencard hakkında bilgiye sahip olduklarını kesinlikle düşünmüyorum. Bu konuda ilgili olup en azından yolu bu foruma düşmüş kişiler bile halen foto olmasa olur mu vs demekteler. O memurların bence bu konuda hiçbir fikri yok.

@avar Bende önce sizin gibi düşündüm. Önceden olsak bence de kabul edebilirler. Ama ungan ların sitesini okuduysanız kişinin durumuna göre istenecek aşılar farklı olabilir diyor ve istenebilecek aşıları yazıyor. O listedeki aşıların neredeyse tümünü parayla alıp yaptırmanız gerekli ve gerçekten hiç te ucuz değiller. Örneğin bir menenjit aşısı yaptırmak isteseniz 430 ila 620 tl arasında değişiyor ve tek doz ve tek tip yeterli olmuyor. Hepatit aşısı 100 tl civarında ve 3 doz yapılıyor.
    Bunları düşündüğünüzde Unganlar belki de hepsini istemeyecek ve zaten hepsini aynı anda yapamayacak. Eksik olduğunu düşündüğü bir iki aşıyı yapıp ok verecek.

Bunları düşündüğüm de önceden yaptırıp ya kabul etmezlerse stresine gireceğime o gün muayenede şansımı denemeye karar verdim.

Unganların sitesine bakmadım. Hiç aklımada gelmedi açıkcası.
    Bahsi geçen aşıları devlette yaptırmayacağınıza göre paradan önce bunları unganlara nasıl belgeleyeceğinizi düşünmek gerekiyor sanki.
    Ben şahsen bu kadar ilerisini prosedür anlamında hiç düşünmedim. Sonuçta çeşitli gerekli prosedür ve evrak işleri bunların hepsi. Daha çok eğer çıkar ve kabul edilirsem benim ve ailem için iyi mi olur konusunda şeyler araştırdım. Benim diğer başvuranlarada tavsiyem bu açıkcası. Sonrasını bu şekilde düşünmeyen ve kazandığı halde gitmeyenlerden dolayı bi çok kişi hayallerinden oluyor sonuçta.
    Sonuç olarak greencard çekilişini kazandım diyen bi kişinin özellikle aileyse Türkiyede neredeyse bir ev parasını gözden çıkarması gerektiği aşikar. O yüzden unganlarda vs talep edilen ücretler fazla gelmeyecektir diye düşünüyorum. Hatta şöyle diyim TR sınırlarında bu iş için yapılan hiç bir harcama dikkate değer bi harcama olmayacak gibi gözükmekte. Sonuçta herşey yolunda giderse Unganlardan birkaç ay sonra TRde yıllarca TL olarak kazandığınız parayı Dolar olarak harcıyor olacaksınız. TL olarak kazanıp $ olarak harcamak çok ağır olacak gercekten. Umarım olur:)

• @MrtGnr, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Nihayet başvurularımızı tamamlayabildik. Dün geceden beri kore malı laptop ve telefonumdan farklı farklı tarayıcılardan defalarca denememe rağmen hep hata verdi. Evdeki külüstür imac üzerinden iki başvuruyu da tek seferde tamamladı. Sizce bu işaret midir =)))

İşaret ama neyin işareti 😲 🙂

35 yaşındayım. Maddi sıkıntım yok. Greencard konusunda 20 yaşında ve parasız olmayı tercih ederdim. Şuanda 20 yaşında ve ufku geniş bi genç kardeşimizin Amerikaya benden çok daha mükemmel adapte olacağını ve daha başarılı olacağını düşünüyorum. Para kısmınıda çözecektir eğer dediğim kadar ufku geniş bi arkadaşsa eğer.
    Neden başvuruyosun ozaman dersen? Benim çocuğum 20dende küçük. O 20 yaşındakinden de daha iyi adapte olabilsin diye. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |