Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@vallahiselected sonuna kadar hak edilmiş bir vize ananızın ak sütü gibi helal olsun. Detaylı anlatım için ayrıca teşekkürler. Vizeniz hayırlı olsun bu kararlılıkla orada bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum ama genede bol şans 🙂

• ⭐⭐⭐

@vallahiselected

Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

Bir film sahnesi gibiydi anlattıklarınız, mücadele edip kazanmanıza sevindim.

• ⭐⭐

@vallahiselected Azminiz ve mücadeleniz için sizi tebrik ediyorum. Yeni hayatınızda mutluluklar.

• merhaba .banka hesap dökümünü qnb mail olarak alıp giden varmı aranızda.mail olarak alınca imzalı hali var ama imza sirküleri yok .sorun yasayan oldumu

• @vallahiselected tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun. Amerikadaki hayatınızda mutluluklar diliyorum

• ⭐⭐⭐

@vallahiselected Hayırlı uğurlu olsun.

• ⭐⭐⭐

@vallahiselected okurken ufak bir kalp çarpıntısı yaşadım sayende ellerine sağlık 😂 sizin yaşadıklarınızın yanında bizim hayaliyle bile bunu geçirdiğimizi düşününce iyi ayaktasınız hala 😁

• @vallahiselected Umudun 30 Eylül sonuna kadar devam etmesi gerektiğini kanıtlar nitelikte hikaye gibi bir deneyim. Hikayemizin kahramanı da yine @gucarslan 🙂 Ellerinize sağlık. Hayırlı, uğurlu olsun.

• Merhaba dv 2022 kazananları için bi sayısal veri var mı.Mesela türkiyeden kaç kişi başvurdu kaç kişi kazandı kaç kişi mülakat alabildi gibi.Bilgi sahibi olanlar paylaşabilir mi ya da yönlendirebilir mi?

• @cemyaman

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vallahiselected çekilişi kazanınca öyle ünlü olmaya benzemiyormuş değil mi? 🙂
    neyse ki bütün süreci son dakika da olsa bitirdiniz, vizeniz hayırlı olsun.
    umarım bu, yaşadığınız son stres olur. abd'de bol şans..

• This post is deleted!

• @vallahiselected sıradan mülakat tecrübesi diye başladım iş romandan bir parçaya döndü. Hayırlı olsun. 🙂

• Evet buraya yazmak bize de nasipmiş. Başlamadan önce teşekkürü, minneti her şeyi borç bildiğim @gucarslan abime buradan sevgilerimi sunarım. Herkes gibi sonuçların açıklandığı gün gerçek mi acaba diye o anlık şaşkınlıktan sonra benim de bu karın ağrılı sürecim başlamış oldu. eylülün sonlarında vizesini alan son talihlilerden birisi olarak, stres ne kadar uzun yaşanılacaksa ben de o kadar yaşadım (dolu dolu 1.5 sene). Kazandığımı öğrendiğim gibi ilk yaptığım şey kaçak durumda olduğum askerliğimi hemen aradan çıkartmak istedim ve ağustosta askere gittim. keza mahmutbey gişelerinden bile geçerken polis çevirmesine takılıp karakola götürülüyordum ki havalimanında sorun yaşar mıyım tereddütüne girmek istemedim ve bu arada cut off içine girer ve sıram gelir diye ümitlenmiştim. Case numberım 22k ve Ds submitim 22 eylül olması ise diğer tüm arkadaşlarla ortak olarak muzdarip olduğumuz mülakat alamama kervanına ben de katıldım. askerden geldiğimde her şey çoktan gelir derken mart,nisan,mayıs, haziran oldu ve hiç bişeyin değişmediğini gördüm. Daha önceden 2 kere turist vizesinden ret almış biri olarak AOS imkanım da kalmamıştı, amerikadan senatör bağlantısı bulsam dahi işe yaramadı, ankaradan mülakat almak bir hayal oldu ve gerçekleşmedi. yapılabilecek tek bir şey kalmıştı; dosya taşımak!

Bu işi şansa bırakamazdım, amerikanın dünya üzerinde ne kadar büyükelçiliği, baş konsolosluğu, fahrisi cart curt ne varsa bakın tüm hizmet verdiği noktalara mail attım, istisnasız! https://www.usembassy.gov/ bu listede adı olup da benim mail atmadığım kimse kalmamıştır. fakat burada takip zor olacağı ve gözden kaçma gibi durumlar olacağı için ücretli bir yazılım kullandım. böylece tüm konsolosluklara otomatik olarak, içeriğindeki mesajı yazılım sayesinde otomatik olarak değişen mailler attım. İçerik ise şu şekildeydi; merhaba önümüzdeki haftalarda x ülkesinde sizin konsolosluk görev alnında olacağım ve dosyamı taşımak istiyorum bana yardımcı olur musunuz?

tabii ki daha fazla detay verip inandırıcılığı da artırmak için güzel metinler yazdım. buradaki avantajım 1 mail yazıp bunu her ülkeye göre otomatik çeviren yazılımımın olmasıydı. böylece ben X ülkesi Y şehri yazsam da bir sonraki mailde Z ülkesi T şehri olarak değişiyordu. yaklaşık attığım 200 farklı konsolosluktan çeşitli cevaplar aldım. bunlardan bazıları; hayır olmaz kabul etmiyoruz, çoktan slotlarımızı doldurduk yeni randevu veremiyoruz, ülkeye geldiğinizi kanıtlayan belge atarsanız değerlendirebiliriz(suudi arabistan), bu ülkeye vizeniz var mı [ japonya (o zamanlar covid dolayısıyla vize istiyordu, şimdi ise 11 ekimde bu zorunluluğu kaldırdılar) ] , ilerleyen zamanlarda boşluk olursa size dönebiliriz, ülkeye geleceğinize dair kesin kanıt sunarsanız değerlendirebiliriz(paraguay). ve buna benzer binlerce mail. burada bir emekten bahsediyorum çünkü her yeni 1 mail için 200 konsolosluğa mail atıyordum ve cevap alabilmek adına defalarca mail attım. bazı mailler çalışmadı, bazı mailler aslında hiç yogmuş, bazı maillere defaatle yazınca dönüş yapıldı vs, vs. burada tamamen o maili açan konsolosluk görevlisinin keyfine tabiisiniz.

ben paraguayın mailini aldıktan sonra kafamda bir şeyler canlandı ve gözlerimde bi parıltı başladı (nebatinin parıltısından değil), bu sefer avını bulmuş tilki gibi sadece paraguaya güzel bir mail hazırladım yazılım kullanmadan. merhaba orada yaşayan ailemi ziyarete geleceğim süreç bitene kadar orada kalacağım bu süreç 30 eylülde bitecek ve ben bu zamana kadar orada bulacağım için mülakata girmeliyim vs. Allahım bana dediler ki gönder kanıtlayıcı belgeleri, bu arada kendim de yazılım işi yapıyorum ve Allahtan uçak bileti ile ve otel konusunda rezervleme yapan bir yazılımda çalıştığım için bu nokta bana çok kolay oldu. bu sayede biletleri kestim ve dönüş alana kadar da iptal etmedim ve maile dönüş aldığım gibi iptal ederek de 0 tl farkla tam iademi aldım. uçak bileti ve otel rezervasyonumu gördükleri zaman bana döndükleri mailde şu yazıyordu "we have a good news for you. you can request your inquiry" bunu gördüğüm gibi im kindly asking you to transfer dedim ve voula dosyama 10 dk içinde mülakat verildi. hemen biletimi ve otelimi ücretsiz iptal edip daha yakın tarihe gerçek biletimi ve booking rezervasyonumu yapıp yola çıktım. maili adıktan sonra uçağa binişimin arasında 24-25 saat süre vardır. böylece yaklaşık10 bin km öteye olan yolcuğum başlamış oldu. bu arada forumdaki arkadaşlara kendi bilet panelimden faydalandırabilirim. ücretsiz iptal ve normalden çok daha uyguna bilet konusunda bunu buraya bir borç bilirim. aynı şekilde dosya taşıyacak arkadaşlara da booking üzerinde yüzde 20 ve daha fazla indirime sahibim o konuda da yardımcı oalbilirim. ben tektim ama booking in çok faydasını gördüm. özellikle gittiğim otelelrde de ücretsiz 2 kişiliğe yükselttiler ve daha deluxe odalara yükselttiler. neyse paraguaya indim. fakat kısa süreli sevinç kendini tekrardan strese bıraktı. paraguayda bulunduğum zamanda atletizm ile alakalı bir etkinlik vardı ve bir sürü ülekden sporcular geliyordu. bu durum otellerde yer bulma sorununu baş gösterdi. neredeyse her gün tekrardan rezervasyonlar yapmak zorunda kaldım. eğer ki bu ülkeye dosyasını taşıyan olursa kendilerine tüm oteller konusunda tavsiye verebilirim 🙂 (favorilerim asuncion hub ve asuncion dazzler hotel).

neyse gece ülkeye indiğim gibi uber ile otelime vardım. 5 saat sonra uyanıp konsoloslugun anlaşmalı olduğu medical merkezine gittim. ülkede ingilizce bilen nerdeyse yok o yuzden anlaşmak için sürekli translate kullandım. fakat klinikteki dr david çok nazik bi şekilde spanish or english? diye girizgah yaparak beni bir rahatlattı ve muayenemize başladık. fakat burası diğer yerlerden farklı olarak kan testi, aşı ve rontgen için farklı yerlerden sonuçları alıp hepsini dr davide gönderiyordu. yani burası da bir sancıydı. ah ankara bizi ne hallere koydun dedim koştururken. normalde sağlık süreci 1-2 gün sürerken benim tamamı 9 gün sürdü. doktor da bana tembih ediyor 'normalde bana mail göndermeleri gerekiyor ama unutuyorlar o yuzden sana da mail göndermelerini iste ve böylece belgeleri temin ettiğimizden emin olalalım diye' bunları duydukça Allahım nerelere geldim diyorum. gerçekten de öyle oldu butun belgeleri kendime ben de mail olarak aldım ve sonuçları doktora ben teslim ettim. o da bana bütün sonuçları, aşı kayıtlarını vs içieren zarfı mühürleyip verdi ve bu zarf ile 1 gün sonra mülakata girdim. her şey öyle uç uca yetişti ki 1 yerde takılsam ya patlayacaktım ya da süreç 30 eylülden sonrasına sarkacaktı ve bütün dv sürecim bitecekti.

mülakat günü; konsolosluk bomboş ama yine de çok yavaş ve gevşek çalışıyolar orada bi ara ağlayacaktım artık 3 saat geçti ben hala interview yapamadım. ne fee yi alacak vezne çalışıyor ne parmak izine çağırıyorlar. 40 yıl öncesinin bi muhtarlık salonu gibi desem çok da hatalı bir teşbih yapmış olmam. neyse bu can sıkıcı yerler bi şekilde bekleyerek geçti. haa unutmadan parayı bile dediler ki exact amount istiyoruz. 400 dolar vermiştim kabul etmeyip geri uzattılar neymiş efendim 330 dolar olarak verecekmişiz. Allahtan yanımda kredi kartım vardı nolur nolmaz diye ve o an orada kart ile ödedim yoksa binbir zorlukla mülakat alabildiğim ve içeri girebildiğim konsolosluktan dışarı çıkmak zorunda kalacaktım. interview başladı, her belgemi tek tek incelediler, saçma bir şekilde polis sertifikası belgeme takıldılar. sorun ise şu title olarak travel state sitesinde yazan title yazmıyor. diyorum bakın ama o belge. yok anlatamadım direkt ap ye bıraktılar. bu haberi uğur abiye ilettiğim gibi Allah ondan razı olsun direkt beni aradı şöyle şöyle yapcaksın böyle böyle yapacaksın ben de harfiyen uyguladım. hatta Türk konsolosluğa git şunu talep et bunu talep et dedi. ettim ama nafile bizim konsolosluğumuzun bana gram faydası dokunmadı. burada detay verip kendi ülkemizi ezmek istemiyorum ama güzel bi tecrübe olmadı. neyse ben artık amerika konsolosluğunun kapısının önünde yatmaya başladım resmen. karşıda benzinlik var cafesi var. oradan dedektif gibi izliyorum sabah 9 akşam 5 arası. hatta bi ara beni interview yapan görevli geldi kahve içiyorlar kendimi zor tutuyorum gitmeli miyim gidersem nolur kötü mü olur. bi çuval inciri berbat ederim korkusuyla bişey yapmıyorum ama kendimi de yiyorum ve tekrar uğur abi.. sakın gitme sakın diye net olarak uyardı ve sözünü dinledim. bi kaç gün daha sancılı bekleyişten sonra o maili aldım. belgenizi doğruladık vizenizi basıyoruz şu gün konsolosluğa gelip pasaportunuzu ve zarfınızı alın. o gün benim bayram günümdü gittim. zarfımı ve pasaportumu alırken görevli 'siz ailenizi ziyarete gelmiştiniz değil mi' diye sorarken bir yandan da ince bi gülümseme ile bana bakarken ben de yeah sure diye cevap verdim ve gülümsemesine devam etti. kendisi de biliyordu, anlamış olduğu çok belliydi ama sonuçta çekilen çile meyvesini verdi ve o pasaport elimdeydi artık.

bundan sonra yapılacak iş direkt amerikaya girmekti. ve uyguna bulduğum bir bilet ile newark havalimanında girişimi yaptım, soru bile sorulmadan direkt pasaportuma stamp basıldı ve o andan itibaren artık ülkedeydim içerdeydim. bu hissin tarifi yok arkadaşlar. belki arada atladığım bir sürü detaylar var ama ne aklınıza gelirse sorabilirsiniz telegram adresim grubun excel dosyasında mevcut. apar topar geldiğim için neredeyse hiçbir hazırlığım yok burada ama önemi yok şu an size long island da okyanus kenarı bir gece manzarasından bunu yazıyorum. Kim istiyorsa gönlüne göre bulsun inşallah. tekraren, yukarıda çok güzel bi tabir kullanılmış, bize vizeyi aldıran diye uğur abi için, kesinlikle oyle, bize vizeyi aldıran sayın @gucarslan sana her şey için teşekkür ederim iyi ki varsın iyi ki bizlere yoldaş oldun.

• ⭐⭐

@venedikli Tebrikler , yeni hayatınızda mutluluklar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@venedikli tebrikler kardeşim, vizen hayırlı olsun. azmetmenin ve mücadele etmenin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha görmüş olduk.
    abd'deki hayatında bol şans diliyorum.
    yolun da bahtın da açık olsun.

• ⭐⭐⭐

@venedikli

Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• @venedikli Hocam büyük geçmiş olsun, ama çabanızı tebrik ediyorum, artık sorunsuz bir süreç ile devam etmeniz dileğiyle...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

This post is deleted!

• Arkadaşlar mülakat tecrübeme geçmeden evvel öncelikle hepinizi sevgiyle selamlıyorum ve bizlere öncülük ve yardımlarından dolayı tüm yeşilkartforum ailesi ve özellikle @gucarslan Uğur hocama çok teşekkür ediyorum.Tecrübemi sizlerle geç paylaşıyorum sebebi mülakat tecrübemde yaşadıklarımdan okuyacaksınız ama kısa ben mülakata Hindistan’da girdim ve dönüşünde ağır bir hastalık geçirdim hemen akabinde iş güç derken ancak kendimi toparlayarak yazmaya karar verdim.
    Hindistan hikayesine giriş yapmadan önce Berke ve Sedar abiye bolca teşekkür ediyorum Hindistan yolculuğunda bana ve benimle gelen diğer iki arkadaşıma rehber oldular.
    Hindistan’a ilk giden 3 kişiden birisi benim.Öncelikle ben dosya taşımak için olabildiğince geç kaldım Ağustos ayında mail atmaya başladım ki bunun sebepleri arasında hem Ankara’ya güvenmem hem bu kadar çok dosya transferinin tarihte görülmemesi etkiliydi.Bir gün Telegram grubunda bazı arkadaşların Malezya’dan mülakat aldığını gördüm kendileriyle konuştuğumda Malezya’nın fiziksel olarak orada bulunanlara yardımcı olduğunu duydum ve bende ilk giden arkadaştan daha önce tatil için sırasıyla malezya ardından thailand’a gitmiştik ve pasaportumda damgalar vardı ardından hemen Berke ile daha önceden muhabbetimiz olmasına istinaden Malezya’ya güzel gir mail yolladım pasaportum ve yeni uçak biletim ile beraber sonrasında Malezya benden bir gün önce mail atana kadar mülakat verdi ama benim mülakat alanların hepsinden önce orda bulunmama rağmen geç mail atmam sebebiyle mülakat alamadım ardından diğer ülkelere mail atmaya devam ederken Berke bir gün bana yazdı ve Yiğit hazırlan seni Hindistan’a yollayalım dedi ben sebep sormadan kabul ettim ve süreci araştırmaya başladım sebebi ise Hindistan fiziksel olarak Burada bulunanlara mülakat verebiliriz gibisinden otomatik bir mail atarak açık kapı bırakmıştı.

Hindistan Konsolosluğu Süreci:

Akabinden ben,Tuğçe ve diğer bir arkadaş daha Hindistan vize almak üzere İstanbul’da buluştuk %5 görüyordum ihtimali çünkü süreç belirsizlikler bütünüydü ilk belirsizlik Hindistan konsolosluğunda başladı kesinlikle çift giriş veya çoklu giriş bir vize almak gerekiyordu.Sıramızı beklerken içeride kapalı bir odadan konsolosluk yetkilisi bir abi bizimle görüşmek istediğini rastgele dosya seçtiğini söyledi yanına giderek kendisiyle tanıştık bizi tanımak istediğini söyledi Yaptığım işi söyledi kendim havacılık sektöründe çalışıyorum ve beyefendi gayet bilgiliydi bu şekilde güzel bir sohbet havası yakalayabildik Hint uçaklarına bakım yapıp yapmadığımızı hangi markalar olduğunu ve bir kaç teknik soru sordu ardından vize işlemimize devam etmek üzere içeri geri döndük bankoda çalışan Hindistan konsolosluğu memurları Türk beyefendilerdi tabi biz Green cardın adını bile geçirmeden defaatle çoklu veya double vize istediğimizi söyledik hepimize single vize verdi ama tek giriş vize bize kesinlikle yaramıyordu sebebi ise hepimiz belli işlerde çalışıyorduk ve izin problemimiz vardı plan şöyleydi biz ağustosta gidip dosya taşıma talep edecektik akabinde olumlu olursa eylülde mülakat gelecek tekrar hindistana gidecektik velhasıl inatla tek giriş vize verileceğini söyledi bende bir cesaret ne kaybederim ki diyerek direk bizi başta Çağıran yetkili abinin odasına daldım.Bizim en az double yada çoklu vize almamız gerektiğini söyledim.Beyefendi şaşırmıştı odaya pat diye girmeme söylediklerimi sindirdikten sonra Türk memurların aksine buyrun oturun dedi ve dinlemeye başladı.Hindistan’ın çok büyük bir ülke ve kültürü olduğunu izin sayımın kısıtlı olduğunu ve parça parça 2 ay içinde gezebileceğime kendisini ikna ettikten sonra içeride ki vize memurunu çağırdı ve gerekenin yapılmasını söyledi.Türk memur inatla biz Türk vatandaşlarına ilk sefer double vermeyiz çoklu vermeyiz vs dese de ufak bir atışmanın ardından double vizemizi alabildik.

Hindistan İlk Giriş:

Tuğçe ve diğer arkadaş önce yeni delhi sonra Mumbai olacak şekilde aktarmalı olarak farklı bir şirket ile hindistana yola çıktılar ben ise doğrudan Mumbai’ye yola çıktım yollarımız burada bir süreliğine ayrıldı.Evet zorluklar Mumbai havalimanına inmem ile devam etti.Şöyle ki ülkeye giriş için sıra bana geldiğinde vize memuru bey bana anormal sorular sormaya başladı,daha önce ne zaman Hindistan’a geldin diye sordu ardından ilk gelişim olduğunu söylediğimde en son hangi yılda geldin gibi absürt sorular sordu ardından beni bir suçlu edasında peşine takıp kapalı kameraların olduğu bir odaya götürdü orda bie 15-20 dakika sorguya çekildim tahminimce vizemin double olması kaynaklı şüphelendiler çünkü Son 2 ayda 3 ülkeye gitmiştim ve herhangi bir adli sicilim suçum vs yok sorgu sonrası anlamadığım İngilizcesiyle yüzüne baktım ve el işaretiyle git dercesine bir hareket yaptım dünya varmış dedim ve kapalı odadan koşar adımlarla kaçtım sonra biz ülkeye girdiğimizi ve durumumuzu anlatan defalarca mail atmaya başladık Mumbai konsolosluğuna ama hiç bir cevap alamadık ardından dönüş günü Tuğçe’nin cesaretlendirmesiyle hadi gidelim konsolosluğun kapısına dedik benim Ankara’dan duyduklarımdan dolayı umudum %5 olacak şekilde kalktık gittik konsolosluğun kapısına gidip polis memuru beye durumu anlattık ve oda sağolsun gidip içeri sordu ve CN number istedi birimiz verdik ve aile misiniz diye sorduk hayır hepimiz ayrı CN’ye sahibiz ve bir bağımız yok diye cevapladık içeri gitti ve geri döndü yarın 10’dan önce gelin dedi.
    Akabinde ertesi gün biz konsolosluk kapısına gittik ve durumu söyledik güvenlikte bekleyen memur CN lerimizi alarak içeri gitti ve dönüşte mail atın burada beklemeyin dedi biz buna hazırlıklı gitmiştik ve zaten çoktan mail attık buyrun çıktılar diyerek mail çıktılarını memura verdik tekrar içeri gidip geldiğinde ise bu sefer KCC’den talep edin dedi ve bizde çoktan talep ettik sizin transfer yapmanız lazım diyerek KCC mail çıktısını da memura verip tekrar içeri yolladık bu sırada kesinlikle Amerikalı ile muhattap olamıyoruz sağolsun kapıdaki Hintli memur içeri gidiyor konuşuyor bize geliyor söylüyor bizi dinliyor geri gidiyor döngü bu şekilde ilerlerken 3. Gelişinde biz sizi çağırmadık geri dönün dendi bu seferde İlk mailin çıktısını vererek fiziksel olarak burda bulunursanız diye mail attınız bizde fiziken buradayız dedikten sonra içeri tekrar gitti ve geldi biz size mail atacağız şimdi gidin dendi.
    Bizim dönüş günümüz yaklaşmıştı ve ne gelen mail vardı ne herhangi bir şey mecburen ülkemize işimize geri döndük ve elimiz boştu.
    Sonra döndükten bir hafta sonra mülakat maili gelmişti üçümüze de geldi mail ve şaşırmıştık tabi bu şaşkınlık Telegram grubumuza bakmamızla daha da arttı çünkü Hindistan ile alakası olmayan 15 kadar kişiye daha mülakat maili gelmişti.Biz üç kişi diğer arkadaşlar ile de tanıştık ve tekrar yola koyulduk.

Hindistan 2. Sefer:(Double Vize Sağolsun)

Evet bu girişimde yine büyük zorluklar şaka şaka bu sefer çekinerek gittiğim pasaport memurundan 1 dakikada geçtim ve benim mülakat günüm diğer arkadaşlardan 1 hafta sonraydı bu sebeple geç gittim onlar tüm süreci öğrenmiş ve tecrübeliydi bende kolayca haletmek için kendilerinden baya bir yardım aldım.

Relee Clinic Mumbai:

Sağlık muayenem 2 gün içinde çıktı zaten süreci bildiğimden kolayca ilerlettim ve sağlık randevumu henüz Hindistana gelmeden Türkiye’de almıştım fena olmayan bir binada nezih çalışanlar ile süreç güzelce ilerledi Kan alan abi çok sinirliydi bir an kan benim damar benim diye kendisine çıkışma isteği uyandı içimde sadece bana değil diğer arkadaşlara da bana davrandığı gibi davranmış koluna vurmalar çekiştirmeler garip bir abiydi neyse Doktor Relee Türkiye hakkında güzel şeyler söyledi ve güzel bir muhabbet sonrası yarına raporun hazır olur dedi.Ertesi gün gidip aldım Bu arada Türk kredi kartım ile ödedim vize bedelini sağlık muayenesinin ve Türkiye’de olup tercüme ettirdiğim 3 aşıyı tanıdılar

Büyük Gün Mülakat Günü(16Eylül Cuma):

Hindistan’a ilk giden ve son güne randevu alan kişi olarak (CN kaynaklı sanırım en büyük CN benimdi içlerinde ) konsolosluğun içini dışını bankoları her bir yerini biliyordum 7’de mülakat binası önünde bulunmak üzere yola çıktım ve konsolosluk karşısında immigrant diye anons etmesini bekledim.Ardından o sesi duyduktan sonra koşarak karşıya geçtim ve sıraya girdim güvenlik koridorundan geçtim ve emanete telefon vs eşyalarımı verdim.Ardından mülakat salonuna girip sıra aldım ve beklemeye başladım 150 kadar insan vardı ama sadece 4 veya 5 Green card dosyası vardı immigrant kısmında diğerleri sanırım vatandaş ve iltica vs Green card dosyaları açıkça seçiliyordu çünkü kırmızı renkli olarak mülakat yapan kişiye gidiyordu diğer tüm dosyalar yeşil renklilerde.Sonrasında evraklar için sıram yandı ve evrakları teslim ettim ardından parmak izi ve mülakat dili beyan ettim ardından ödeme yapmak üzere yine 21 nolu bankoya gittim ve Türk kredi kartınızla eğer isminiz soyisminiz yazıyorsa ödeme yapabiliyorsunuz ben o şekilde ödedim akabinde mülakat için beklemeye başladım ama bu arada karşıda mülakat dosyalarını izliyordum bizim dosyalar kırmızı olduğundan seçiliyordu.Daha önce giren arkadaşlarımın tasvir ettiği bey ve diğer Hintli hanımdan mülakat gelir diye bekliyordum çünkü herkese onlar mülakat yapmıştı ve gözüme bir çalışanı kestirmiştim 2 dosyaya red vermişler çatık kaşlı bir beyefendiydi umarım bu beyefendi gelmez diye içimden geçirdiğim esnada o beyefendiye bir kırmızı dosya geldi ve dosya içeriği uzaktan görünüyordu evet benim dosyamdı yapacak bir şey yok diyerekten elimden geleni yapmak üzere o beyefendiye karamsar ama kendimi cesaretlendiren adımlarla ilerledim.Merhabalaşma kısmından sonra İngilizce konuşabilir misin diye sordu ve evet dediğimde “Thank God” dedi ve gülümsedi o an bir rahatlama geldi,sanırım önceki mülakata girenlerden tercüman ile girmelerinden sıkılmıştı o yüzden kaşları çatıktı sohbet havasında güzel bir mülakat ardından vizeni onaylıyorum dedi ben de sonrası yok tekrar bir şeyler anlattı kusura bakmayın çok mutluydum anlamadım tekrar anlatır mısınız dediğimde nezaketle anlattı Green card Fee’den bahsediyormuş sonra çıkarken tekrar orada bana sıra numarası veren hanımefendiye elimdekileri gösterdim ve yapmam gereken başka bir şey var mı diye sordum ve kendisi bana vizen onaylanmış pasaport için mail bekle dedi teyit etmiş oldum 😂 ve kendimi dışarı atıp benimle beraber bekleyen arkadaşlarımı arayıp sevincimi bekledim ardından onlarla buluşup dönüş yoluna koyulduk.Tabi ben 15 gün evvel aşı olmama rağmen kabakulak olmuştum Hindistan’da ve çok ağır geçiriyordum bir an önce Türkiye’ye dönmek için mail bekliyordum pasaportumu almak üzere mülakatım 16 Eylül Cuma günüydü ve pazartesiyi beklemek durumunda kaldım pasaportumu teslim almak için ardından pasaportumu aldım ve Türkiye’ye dönmek üzere uçağa bindik yarı baygın Türkiye’ye geldikten sonra havalimanından doğrudan hastaneye geçtim ve tedaviye başladım eve dahi uğrayamamıştım ardından toparlanmam işe geri dönüş vesaire derken tecrübemi yazmam bu güne nasip oldu.
    Tecrübelerim bu kadardı tekrardan tüm yeşilkartforum ailesine teşekkür ederin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.3k

| | | |