Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Dava, TIER Kuralının Kaldırılması Sonrası İPTAL Edilmiştir

Curtis Morrison ve Ekibi,

bugün itibariyle DV2022 süreci için ilk davayı açacaklarını resmen duyurdu.

dava; bir mandamus davası olarak, DC bölgesi'nde ve TIER uygulamasına karşı açılacak.

💲
    dava ücreti;
    kayıt aşamasında 500$
    ABD'ye girişte 1000$ olarak ödenecek. (bütün aile bireyleri dahil)

📅
    başvuru tarihleri
    son başvuru: 13 aralık
    dava açılış: 20 aralık

⚖
    dava için şartlar
    DS260 formunu doldurmuş olmak
    başka bir davaya katılmamış olmak

dava ile ilgili bütün detayları aşağıdaki kısımdan detaylıca öğrenebilirsiniz.

We will be filing this lawsuit in the U.S. District Court for the District of Columbia.

Important Dates:

Deadline to participate: December 13, 2021, 11:59 PST

Filing date for complaint: December 20, 2021

These are firm deadlines, as we aim to have a hearing scheduled on our forthcoming motion for summary judgment by mid-February.

To participate in this lawsuit, DV-2022 selectees must:

(1) have completed and submitted their DS-260, and

(2) not be named plaintiffs in any other litigation concerning their DV-2022 application.

Cost to Participate:

The attorney fee to participate as plaintiffs in the lawsuit will be $1,500 for each DV-2022 selectee. This fee includes the cost of participation of all derivative beneficiaries regardless of family size.

The terms by which the attorney fees are payable are as follows:

(1) initial payment to participate will be $500, and
    (2) the remainder of $1,000 will be fully due upon the DV selectee’s entry into the US.

How to participate:

Onboarding for this lawsuit is automated. Visit this link to get started:

https://morrisonurena.com/dv-2022

Frequently Asked Questions:

1. To participate, must I have submitted all my documents to KCC?

Answer: No, but you must have submitted the DS-260. (We do recommend that our clients submit documents to KCC before they are requested.)

1. If I participate in this lawsuit, but I later believe that my visa was issued without any assistance from the lawsuit, do I still need to pay the attorney fees?

Answer: Yes.

1. Are DV-2020 or DV-2021 selectees or visa applicants from any other visa category eligible to participate in this lawsuit?

Answer: No. Only DV-2022 selectees are eligible to participate. (If you were selected for a prior year, and DV-2022, you can participate but only for the DV-2022 application.)

1. What is the purpose of this lawsuit?

Answer: The purpose of this lawsuit, as with all of our lawsuits, is to get your visas issued! This is important, because all plaintiffs must join the lawsuit with the understanding that the purpose is not “to win the lawsuit” in the traditional sense. For example, if the government decides that they would prefer not to fight us and instead issue visas to make the lawsuit moot, that is considered a success because we achieved our ultimate goal of getting your visas issued.

1. What is the legal basis for this lawsuit?

Answer: We will be challenging the legality of Tiered Approach Visa Prioritization Scheme as applied to our DV-2022 plaintiffs, similar to what we did in Goodluck v Biden for our DV-2021 clients.

1. What solutions does this lawsuit seek?

Answer: We want the State Department, KCC, and embassies to stop using the Tiered Approach Visa Prioritization Scheme as a barrier for our DV-2022 clients.

1. What is the deadline to join this lawsuit?

Answer: The deadline for joining the lawsuit is December 13 at 11:59 PM PST (California time). That deadline is in concrete and will not be extended under any circumstances. However, please keep in mind that the earlier plaintiffs join the lawsuit, the better we can integrate our plaintiffs’ facts into our arguments, which will result in a stronger and more convincing complaint. If everyone joins on December 13, we will have less time, to prepare the best possible complaint. Time is of the essence, and we appreciate all those who choose to participate early.

1. Where will this Litigation be filed ?

Answer: This litigation will be filed in the U.S. District Court for the District of Columbia. Note: there is no guarantee as to which judge we will be assigned. The assignment of our judge is unknown and will remain unknown until after the case is filed. Based on our experience with related cases, judge assignments may change more than once in the initial weeks of the case, before being finally assigned to a judge who will preside over the case to conclusion.

1. What steps will this lawsuit take to arrive at a solution? How soon will we achieve results?

Answer: As with all lawsuits, there are no guarantees. However, shortly after the filing of the complaint, we will contact the government attorneys and seek a stipulation that we proceed directly to summary judgment, and then set a briefing schedule for the summary judgment motions that concludes as quickly as possible.

1. Are you willing to ask the judge to reserve unused visas before FY 2022 ends?

Answer: It is premature for that to be the focus. Our first focus is getting our plaintiffs’ visas issued before the September 30 deadline. If visas are issued to all of our named plaintiffs before then, reserving visas becomes irrelevant.

1. I have submitted my DS-260 and supporting documents to KCC and they still have not reviewed my case. Will this litigation help my case ?

Answer: You are not alone! Most DV-2022 selectees have not had their documents reviewed or approved by KCC. This is a separate barrier from the Tiered Approach Visa Prioritization Scheme, but it is one that is more difficult to challenge at this stage. It is important to remember you must remove all barriers to your visa issuances, not just the ones that are on your mind now.

1. Are you willing to communicate with KCC and embassy regarding my case process?

Answer: No. Unlike with our past lawsuits for DV-2020 and DV-2021 selectees, we will not be assigning designated paralegals for each client. Rather, we will be concentrating all our efforts on removing the barriers to processing earlier than in past litigation.

1. If the judge issues a positive order, will you help to transfer and schedule my case from KCC to the embassy for interview?

Answer: Unlike with our past lawsuits for DV-2020 and DV-2021 selectees, we will not be assigning designated paralegals for each client or assisting with transferring of cases and scheduling of individual interviews.

1. Do I have to pay the remaining balance immediately when I enter the U.S.?

No. While we prefer prompt payments, we understand that circumstances may prevent you from paying the scheduled installments on time. If you are unable to pay at the scheduled time, we will work out a reasonable schedule.

1. What will happen if my visa application is refused and/or I am unable to enter the U.S.? Do I still owe the remaining balance?

Answer: No.

1. What are the attorney fees for family of two or more?

Answer: The fee for all families is the same. We only charge the DV selectee. We do not charge extra fee for derivative spouse or children.

1. Is the litigation guaranteed to win?

Answer: Absolutely NOT. No litigation is ever guaranteed. Plus, that is not our goal. Our goal will always be the issuance of visas to our clients.

1. I have a high case number, and the visa bulletin is current for my region. Could I benefit from this lawsuit?

Answer: It is unclear. We saw that happen for some DV-2020 selectees with high case numbers in September 2020, but that year was not typical. The only way to find out is to try.

1. If the judge has not ruled yet and my visa is issued, do I still have to pay the remaining fees when I enter the U.S.?

Answer: Yes, when you will sign a retainer agreement, you sign a legally binding contract. You are promising to pay the remaining balance when you enter the U.S. The attorney fees due under our retainer agreement are not contingent upon the issuance of a judicial order. The fees due are contingent only upon the DV selectee’s entry into the U.S. Any belief that the visa was issued for any other reason does not change your obligation to pay the remaining fees.

Remember: the goal of our litigation is the issuance of the visas – not the issuance of a judge’s order. To reiterate, if the State Department issues you a visa that you use to enter the US, then you must pay the remainder of the attorney fees.

1. Will this be a class action lawsuit?

Answer: No. We do not plan to file a motion for class certification in this lawsuit.

1. Can the initial payment of $500 be deferred for D-selectees from countries experiencing challenging economic or political situations or barriers, until the DV-selectee’s entry into the US?

Answer: No. For this opportunity, we cannot defer the initial payment for any participant.

1. Can DV-2022 selectees located inside the US participate in this lawsuit?

Answer: That depends upon your specific situation, and we recommend that you reach out to us directly for a free consultation.

⚠ satır başları

❌ davada class talebi olmayacak.
    *yani dava sadece davaya katılanlara fayda sağlayacak.

20. Will this be a class action lawsuit?

Answer: No. We do not plan to file a motion for class certification in this lawsuit.

❌ G28 süreci işletilmeyecek.
    *avukatlar ve çalışanları davacılar için konsolosluk işlemlerini onlar adına yapması durumu

12. Are you willing to communicate with KCC and embassy regarding my case process?

Answer: No. Unlike with our past lawsuits for DV-2020 and DV-2021 selectees, we will not be assigning designated paralegals for each client. Rather, we will be concentrating all our efforts on removing the barriers to processing earlier than in past litigation.

bütün DV2022 talihlisi arkadaşlara hayırlı olması dileğiyle.

dava ismi, resmi olarak açıklandığında editlenecektir.

• Hayırlı işler.

• ⭐⭐⭐

Mandamus ABD hukuk düzenindeki bir dava türünün adıdır.

Mandamus, hükümete ait bir kuruluşa ya da organına, bir alt mahkemeye, şirkete veya direk icrada olan kamu otoritesine yasalara göre yapmak zorunda oldukları icraat ya da eylemleri yapması, yerine getirmesi için bir mahkemenin (hakimin) emir şeklinde bir yargı yolu/kararıdır. Bahsedilen organlar/kuruluşlar kanunla belirlenmiş görevlerini yapmıyorsa veya eksik yapıyorsa mandamus kararıyla yaptırılır, eğer açılan dava kazanılırsa.

• DV2022 deki arkadaşlar için ufak bir hatırlatma. Açılacak bu davada davacı olarak avantajınız; daha sonra bu avukatlık firması tarafından açılacak yeni davaların maddi getirisiyle orantılıdır.

• 12 aralığa kadar mülakat almazsam bende katılmayı düşünüyorum. Katılmayı düşünen arkadaşlar varmı davaya?

• Beklemedeyiz.

• CN16K, şirket içi transfer ile L1A vizesiyle US'a girmeyi ve ardından AOS sürecini başlatmayı planlıyoruz. Bir de bu davaya katılmayı düşünüyorum şu an 🙂 Her türlü fırsatı değerlendirmek gerekiyor bana kalırsa.

• Dava açıldığına göre durum vahim. Umarım yanılırım ve DV2021 gibi bir felaket yaşanmaz.

• Katılanlara şimdiden geçmiş olsun. Curtis Morrison ve ekibi diye adlandırdığı dolandırıcılık kurumunu desteklemeyin. Burada paradan söz etmiyorum. $500 / $1000 dolar Gc için para bile değil ama sonuç istediğiniz gibi olmayacaktır ve süreç sizi yıpratacaktır.. Özellikle numarası yüksek olan arkadaşlar bir umutla girecekseniz ve bu dolandırıcılar para hırsları yüzünden sizi olmadık işlere sokacaklar. Jacob (yeni adıyla Rosales) davasına etmediğini bırakmadı. Class yok diye de heveslenmeyin , ilk davacılarından aldığı parayı 2. davayı açmak için kullanır ve sürece dahil olmamış binlerce kişiyi davaya dahil eder. Siz ihtiyati tedbir beklerken bir bakmışsınız binlerce kişiyle beraber davanız konsolide olmuş ve hakim davadaki kişi sayısına bakmaksınız ufak bir rezerv kararı çıkarır. O rezervi de alabilmek için minimum 2 yıl beklersiniz. Numaranız yüksek ise zaten geçmiş olsun. Ha bu arada hala 2020 rezervleri verilmedi, içinde bulunduğum 2021'lerin süreci de devam ediyor(!) Karar sizin.

• Numarası düşük olanlar bu davaya katılmalı düşünceleriniz nedir

• @newyorker, içinde söyledi: DV2022 Mandamus Davası (Kasım 2021)

Katılanlara şimdiden geçmiş olsun. Curtis Morrison ve ekibi diye adlandırdığı dolandırıcılık kurumunu desteklemeyin. Burada paradan söz etmiyorum. $500 / $1000 dolar Gc için para bile değil ama sonuç istediğiniz gibi olmayacaktır ve süreç sizi yıpratacaktır.. Özellikle numarası yüksek olan arkadaşlar bir umutla girecekseniz ve bu dolandırıcılar para hırsları yüzünden sizi olmadık işlere sokacaklar. Jacob (yeni adıyla Rosales) davasına etmediğini bırakmadı. Class yok diye de heveslenmeyin , ilk davacılarından aldığı parayı 2. davayı açmak için kullanır ve sürece dahil olmamış binlerce kişiyi davaya dahil eder. Siz ihtiyati tedbir beklerken bir bakmışsınız binlerce kişiyle beraber davanız konsolide olmuş ve hakim davadaki kişi sayısına bakmaksınız ufak bir rezerv kararı çıkarır. O rezervi de alabilmek için minimum 2 yıl beklersiniz. Numaranız yüksek ise zaten geçmiş olsun. Ha bu arada hala 2020 rezervleri verilmedi, içinde bulunduğum 2021'lerin süreci de devam ediyor(!) Karar sizin.

Şimdi avukatın videosunu izledim, geçmiş davaları inceledim. Hepsinden önemlisi bu bir dava ve süreci var; üstelik kamuya karşı bir yasal sürece itiraz için açılıyor. Dolaysıyla kendisinin de söylediği ve kocaman yazdığı üzere "garanti bir şey yok"

Amaç bir hak arama ve bunu da davata katılanlar için yapacaklar; 55 bin kişinin hakkı gözetilmiyor ve pek tabi burada bir kazanç söz konusu. Daha fazla bilginiz olduğunu sanıyorum, şu sorularımı cevaplayabilir misiniz?

• Numarası yüksek olan arkadaşlar için ki bu numaranın yükseklik aralığı nedir öncelikle? Atıyorum 20K ve üzeri diyelim, şu anki mevcut süreçte de risk varken ve herkes kendi imkanına göre deneme yapıyorken "yıpranma" kısmı nerede? Pek tabi hepimiz yıpranıyoruz, USA için alınabilecek en kolay ve zahmetsiz bir vize imkanı çıkıyor; bunu da kazanmak için şartları zorluyoruz. Yıpranmayacağımızı kim söyledi ki?
    • Bu dolandırıcıların sokacağı olmadık işler nedir? Açabilir misiniz?
    • Rosales davasına ettiği nedir detaylı olarak?
    • Class konusunda bu endişenizi destekleyen bir olay var mıdır?
    • Diyelim rezerv kararı çıktı, benim de numaram yüksekti ve Eylül ayına davadan bağımsız olarak yetişmedi, vize alamadım, hakkım da yandı. Bunu beklemekten ne zararım var? Anlamadığım için soruyorum. Bu davaya katılmak, beni DV2022 talihlisi olarak farklı yolları denemekten alıkoymuyor değil mi? Yanlış mı anlıyorum?
    • Rezerv kararları konusunda haklısınız. Hatta Telegram'da ifade etmiştim, 15 Kasım'da konsolosluklar 10K vize için bir rapor sunacaklar ve bu raporu, her 15 günde bir yenileyeceklerdi. Sürecin public olarak takip edildiği yer var mı bilmiyorum.

Rica ederim, bunun dışında yanıtınız varsa kendinize saklayın. Ben gerçekten açık ve net olarak yorum ya da cevap rica ediyorum. O kadar net biçimde bir ithamda bulunuyorsunuz ki, bunun sonucunda bu davaya katılmayı düşünen insanları soru işaretiyle bırakıyorsunuz. Teşekkürler.

• Cn’im ocakta current, üzülerek söylüyorum ki sürecin ne kadar yürümeyebilir olduğunu 21 talihlerinden görüyorum. Temmuz ortasında ds260ı submit ettiğim için ve henüz bugünlerde 23 mayıslara talep geldiği için süreci biraz ümitsiz takip ediyorum.

Zaten verilmeyen veya çok çok kısmi dağıtılan vizeleri izliyorum. Bozuk giden evrak talep onay düzenlerinde mülakat alabilecek yani cni düşük ve ds260 sürecini tamamlamış onay almışlarmış bile sadece bir kısmı mülakat alabildi.
    Kendim için düşündüğümde süreçte, onaylar da ds260 talepleri ile paralel gidiyorken benim ne talebimi gözüm kesiyor ne onayımı. Sürecim sanki kcc elinde patlayacak gibi geliyor.

Cut off 730 açıklandığında gelecek ay açıklanacak cut off da olacağım diye kcc ye durumu sorar maile gelen cevap,
    Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing.

Yeni açıklanan bültende cut offda olup durumumu sorar mail attığımda aldığım cevap,
    Thank you for your inquiry.

The Kentucky Consular Center has received your documents. Please allow time for processing of your documents. Documents are processed in numerical order, based on lottery rank number. Once KCC has processed your documents, we will let you know if anything is missing or if we have received everything needed.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing.

Bu davaya en azından rezerv vize kararı çıkabilir gözü ile katılacağım sanırım. Ne kadar bekletir rezervi bilmem. Belki de sürecim tamamen olumlu gidecek. Ama elimden gelebiliyorken yapmak istiyorum açıkçası. Kcc asla muhattap almazken ne söylediğimizi ne sorduğumuzu beni bu yola itiyor diyebilirim

• @n0n, içinde söyledi: DV2022 Mandamus Davası (Kasım 2021)

@newyorker, içinde söyledi: DV2022 Mandamus Davası (Kasım 2021)

Katılanlara şimdiden geçmiş olsun. Curtis Morrison ve ekibi diye adlandırdığı dolandırıcılık kurumunu desteklemeyin. Burada paradan söz etmiyorum. $500 / $1000 dolar Gc için para bile değil ama sonuç istediğiniz gibi olmayacaktır ve süreç sizi yıpratacaktır.. Özellikle numarası yüksek olan arkadaşlar bir umutla girecekseniz ve bu dolandırıcılar para hırsları yüzünden sizi olmadık işlere sokacaklar. Jacob (yeni adıyla Rosales) davasına etmediğini bırakmadı. Class yok diye de heveslenmeyin , ilk davacılarından aldığı parayı 2. davayı açmak için kullanır ve sürece dahil olmamış binlerce kişiyi davaya dahil eder. Siz ihtiyati tedbir beklerken bir bakmışsınız binlerce kişiyle beraber davanız konsolide olmuş ve hakim davadaki kişi sayısına bakmaksınız ufak bir rezerv kararı çıkarır. O rezervi de alabilmek için minimum 2 yıl beklersiniz. Numaranız yüksek ise zaten geçmiş olsun. Ha bu arada hala 2020 rezervleri verilmedi, içinde bulunduğum 2021'lerin süreci de devam ediyor(!) Karar sizin.

Şimdi avukatın videosunu izledim, geçmiş davaları inceledim. Hepsinden önemlisi bu bir dava ve süreci var; üstelik kamuya karşı bir yasal sürece itiraz için açılıyor. Dolaysıyla kendisinin de söylediği ve kocaman yazdığı üzere "garanti bir şey yok"

Amaç bir hak arama ve bunu da davata katılanlar için yapacaklar; 55 bin kişinin hakkı gözetilmiyor ve pek tabi burada bir kazanç söz konusu. Daha fazla bilginiz olduğunu sanıyorum, şu sorularımı cevaplayabilir misiniz?

• Numarası yüksek olan arkadaşlar için ki bu numaranın yükseklik aralığı nedir öncelikle? Atıyorum 20K ve üzeri diyelim, şu anki mevcut süreçte de risk varken ve herkes kendi imkanına göre deneme yapıyorken "yıpranma" kısmı nerede? Pek tabi hepimiz yıpranıyoruz, USA için alınabilecek en kolay ve zahmetsiz bir vize imkanı çıkıyor; bunu da kazanmak için şartları zorluyoruz. Yıpranmayacağımızı kim söyledi ki?
    • Diyelim rezerv kararı çıktı, benim de numaram yüksekti ve Eylül ayına davadan bağımsız olarak yetişmedi, vize alamadım, hakkım da yandı. Bunu beklemekten ne zararım var? Anlamadığım için soruyorum. Bu davaya katılmak, beni DV2022 talihlisi olarak farklı yolları denemekten alıkoymuyor değil mi? Yanlış mı anlıyorum?
    • Rezerv kararları konusunda haklısınız. Hatta Telegram'da ifade etmiştim, 15 Kasım'da konsolosluklar 10K vize için bir rapor sunacaklar ve bu raporu, her 15 günde bir yenileyeceklerdi. Sürecin public olarak takip edildiği yer var mı bilmiyorum.

Rica ederim, bunun dışında yanıtınız varsa kendinize saklayın. Ben gerçekten açık ve net olarak yorum ya da cevap rica ediyorum. O kadar net biçimde bir ithamda bulunuyorsunuz ki, bunun sonucunda bu davaya katılmayı düşünen insanları soru işaretiyle bırakıyorsunuz. Teşekkürler.

Merhaba,
    Siz soru sormaktan ziyade "gel bi' konuşalım sen neden böyle böyle dedin" modunda yazmışsınız gibi hissettim. Buna normalde cevap vermezdim ama belki iyi niyetlisinizdir diye yazıyorum.

• Numarası yüksek olan arkadaşlardan kastım, süreç geçmiş yıllara göre ilerlemiyorsa ve onay/mülakat parametreleri geçmiş yıllara göre gerideyse, o geride olan numaralar yüksek numaralar oluyor . Şayet konsolosluklar az da olsa çalışıyorlarsa yine de bir umut var demektir normal yolla vize alabilmek için. Aksi taktirde 9500 case number ile normal yoldan mülakat alan olurken 9700 case number ile alamayan oldu. Bilmem anlatabildim mi? Kendi imkanınıza göre deneme tabiki de yapın ama psikolojinizi sağlam tutun derim. Biz 4,5 kez duruşmadan önce "bu sefer vize alıyoruz" beklentisiyle girdik ve her seferinde bambaşka cevaplarla döndük. Bunun tek sorumlusu Curtis! Yaklaşık 11 ay boyunca ilk açılan davaya katılanlar olarak Trump'ın yasaklarından, başkanlık seçimlerine kadar tüm olayları iliklerimizde yaşadık. Böyle anlatınca ne var bunda diyebilirsiniz ama sürekli hüsrana uğrattı bizi.

• Biz Ocak ayında davaya katıldığımızda, bir çok kişi, Biden gelecek ve konsolosluklar açılacak, yasaklar kalkacak ve bu yüzden davaya ne gerek var gözüyle bakıyorlardı. 3,4 ay sonra hiç bir şey yolunda gitmediği için herkes yeni bir dava açılsa da girsek moduna girdi telaştan. Curtis bu yüzden Goodluck davasını açtı ve fakir ülkelerdeki bir dv kazanını bedavan davaya dahil etti. Ama şöyle bir detay var bu kişiler Abd'ye girdiklerinde ücretlerini ödeyeceklerdi. Yani kısaca katılım sağlamaları için kolaylık yaptı. Bu da davanın boyutu aileleriyle beraber 24bin kişiye ulaştırdı. Yani neredeyse tüm Dv kazananlarının yarısı Curtis'in davacısı oldu. Biz Goodluck'ı açacağını öğrendiğimiz zaman otamatik olarak sorduk, bu bizi etkileyecek mi diye? Neticede aylardır duruşmalara girip çıkıyoruz ve Curtis'e ciddi anlamda yatırım yaptık ve sürekli hüsrana uğruyoruz. Kendisi , Goodluck davasının kesinlikle bizi etkilemeyeceğini söyledi. Siz golden position'sınız diyerek sürekli pohpohladı. Sonucunda 300 kişi Goodluck davasına konsolide olduk. 24000 kişilik bir havuza düştük ve sadece 6bin küsür rezerv kararı geldi. Bu kadar kişiyi bedavadan davaya dahil etmeseydi çok fazla insan rezervden faydalanacaktı. Sonuç itibariyle Curtis için case number ya da hangi davada olduğumuzun bir önemi kalmadı. 6bin küsür rezervi yine dolarla çarpacak.

• Class konusunda endişeyi aslında Rosales'te yaşadık. Diyelim Rosales'te class düşmedi ve davayı kazandık ve konsolosuklar adam akıllı çalışmadıkları için yeterince süre kalmadı. Sen davaya katılmış isimli davacı olarak vize almayı beklerken , davaya hiç katılmamış olan adam senin önüne geçip vize alabilecekti. Bu yüzden Rosales davacısı olarak PI talebimiz vardı. Tamam class yine olsun, herkes faydalansın ama 11 aydır davada olanlar olarak vize almak bizim hakkımızdı ve bil bakalım ne oldu. PI kararı da reddedildi.

• Henüz hiçbir rezerv verilmedi. 2020'ler hala bekliyor. Nasıl verileceği kime verileceği de belli değil. Belirsizlik insanı yıpratır. Siz ben yıpranmam diyorsanız yine sizin için sorun yok. Farklı yollardan kastınız nedir bilmiyorum ama tabiki de göçmenliğin farklı metodları da var.

• Hangi grupta yazdınız bilmiyorum. Takibi Curtis'in telegram ve twitter hesaplarından takip edebilirsiniz.

Gelelim son kısma , ben kimseyi itham etmiyorum. Açık açık diyorum Curtis Morrison iyi bir avukat çünkü şirketini zengin edip erken emekliliği için gereken her şeyi yapabilecek bir cibilliyette ama kötü bir insan.

Tüm bu yazdıklarımdan sonra herkes kendi kararını vermelidir. Neticede biz davaya girerken çoğunluk paranızı heba edeceksiniz diyorlardı ve biz yine de girdik. Çünkü korkumuz para değildi şansımızı zorlamayıp sonucunda keşke yapsaydık dememekti. Ben şansımı zorladım elimden geleni yaptım ama Curtis ve ekibi olaya farklı şekilde bakıp kendi faydalarına davayı ilerletti.
    Ben burada hissiyatlarımı değil yaşadıklarımı anlattım. Açık açık yazmamın nedeni belki birine iyiliğim dokunur diye. Ama bu ülkede hiçbir iyilik cezasız kalmıyor tabiki de..
    Umarım açıklayıcı olmuştur. Bol şans.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@n0n

..geçmiş davaları inceledim

bu ifadenizden sonra aşağıda soruları sormanız entresan gerçekten.

maden incelediniz biraz anlatır mısınız geçmiş davalarda yaşananları ve sizin çıkarttığınız sonuçları?
    mesela hangi davadan, hangi sonucu, dava dosyasındaki hangi metne ve hangi hearingdeki ifadelere bianen ulaştınız?

gerçekten merak ediyorum, incelediğiniz davalar size ne anlattı?

curtis morrison'un ya da başka bir avukatın davalarından çıkarttığınız sonuçlar sizi nereye götürür bilemem ama; bütün mali yılını bu avukatların davalarına adamış, zamanını, sabrını, maddi birikimini vermiş insanların deneyimleri emin olun size en doğru veriyi verir, malum avukatların tweetleri değil.

gelelim curtis morrison'a;
    bende kendisinin davasına katılmış ve bütün mali yılını bu davada geçirmiş biriyim.
    tam 9 ay açtığı dava için mücadele edip ter döktüm ve sonucunda aldığım şey katıldığım dava özelinde bir hiç.
    başarı da başarısızlıktan öte, tutumu konusunda kesinlikle sınıfta kaldı.

buradaki ve Jacob davasındaki arkadaşlar kendisiyle yakınlığımı bilir.
    defalarca tartıştım, mücadele ettim ve hala da devam ediyorum. bu onun kötü bir avukat olmasından kaynaklı değil, kötü bir insan olmasından kaynaklı.

elbette bu işi para için yapıyor ve bundan daha doğal bi' şey olamaz.
    ancak; işin içinde etik kaygılar girdiğinde bunu tamamen hiçe sayan bir zihniyete kimse kusura bakmasın alkış tutamayız. evet, tutmamızı beklemiyorsunuz farkındayım ama tutamayız, tutmayacağız. 300 kişilik bir davayı, göz göre göre perisaşn eden, sonrasında 24,000 kişilik bedava bir dava açıp ortalığıa pazar yerine çeviren bir avukatın duruşu normal karşılanamaz.

işte bu yüzden sn. @newyorker'ın serzenişi. kimsen bizden daha iyi bilemez curtis morrison'un zihniyetini..

yine söylüyorum, davasına karşı hiçbir negatif fikrim yok, hatta olabildiğimce yorumsuz kalmaya çalışıyorum.
    hatta imkanı olanların davalara katılmasını mantıklı da buluyorum.
    benim derdim fikrine ve zikrine inanmadığım curtis morrison.

300 kişilik jacob davasını, 24,300 kişilik bir davaya evirerek elinde 6914 rezerv vizeyle "merhaba ben geldim, bu da benim başarım" şeklinde lanse etmesi düpedüz aymazlıktır.

onun tabiriyle bitireyim iletimi;
    "you are in golden position"

yersen!

• newyorker ve gucarslan'ın anlattıklarını okurken ben gerildim yeminle. davaya son ucundan dahil olan biriyle başında dahil olan birinin "position"ları farklı mı, yoksa ona vekalet veren herkes yaptığı bu tercih nedeniyle "set.default()='golden position'" mı oluyormuş?

• @newyorker, içinde söyledi: DV2022 Mandamus Davası (Kasım 2021)

@n0n, içinde söyledi: DV2022 Mandamus Davası (Kasım 2021)

Merhaba,
    Siz soru sormaktan ziyade "gel bi' konuşalım sen neden böyle böyle dedin" modunda yazmışsınız gibi hissettim. Buna normalde cevap vermezdim ama belki iyi niyetlisinizdir diye yazıyorum.

• Numarası yüksek olan arkadaşlardan kastım, süreç geçmiş yıllara göre ilerlemiyorsa ve onay/mülakat parametreleri geçmiş yıllara göre gerideyse, o geride olan numaralar yüksek numaralar oluyor . Şayet konsolosluklar az da olsa çalışıyorlarsa yine de bir umut var demektir normal yolla vize alabilmek için. Aksi taktirde 9500 case number ile normal yoldan mülakat alan olurken 9700 case number ile alamayan oldu. Bilmem anlatabildim mi? Kendi imkanınıza göre deneme tabiki de yapın ama psikolojinizi sağlam tutun derim. Biz 4,5 kez duruşmadan önce "bu sefer vize alıyoruz" beklentisiyle girdik ve her seferinde bambaşka cevaplarla döndük. Bunun tek sorumlusu Curtis! Yaklaşık 11 ay boyunca ilk açılan davaya katılanlar olarak Trump'ın yasaklarından, başkanlık seçimlerine kadar tüm olayları iliklerimizde yaşadık. Böyle anlatınca ne var bunda diyebilirsiniz ama sürekli hüsrana uğrattı bizi.

• Biz Ocak ayında davaya katıldığımızda, bir çok kişi, Biden gelecek ve konsolosluklar açılacak, yasaklar kalkacak ve bu yüzden davaya ne gerek var gözüyle bakıyorlardı. 3,4 ay sonra hiç bir şey yolunda gitmediği için herkes yeni bir dava açılsa da girsek moduna girdi telaştan. Curtis bu yüzden Goodluck davasını açtı ve fakir ülkelerdeki bir dv kazanını bedavan davaya dahil etti. Ama şöyle bir detay var bu kişiler Abd'ye girdiklerinde ücretlerini ödeyeceklerdi. Yani kısaca katılım sağlamaları için kolaylık yaptı. Bu da davanın boyutu aileleriyle beraber 24bin kişiye ulaştırdı. Yani neredeyse tüm Dv kazananlarının yarısı Curtis'in davacısı oldu. Biz Goodluck'ı açacağını öğrendiğimiz zaman otamatik olarak sorduk, bu bizi etkileyecek mi diye? Neticede aylardır duruşmalara girip çıkıyoruz ve Curtis'e ciddi anlamda yatırım yaptık ve sürekli hüsrana uğruyoruz. Kendisi , Goodluck davasının kesinlikle bizi etkilemeyeceğini söyledi. Siz golden position'sınız diyerek sürekli pohpohladı. Sonucunda 300 kişi Goodluck davasına konsolide olduk. 24000 kişilik bir havuza düştük ve sadece 6bin küsür rezerv kararı geldi. Bu kadar kişiyi bedavadan davaya dahil etmeseydi çok fazla insan rezervden faydalanacaktı. Sonuç itibariyle Curtis için case number ya da hangi davada olduğumuzun bir önemi kalmadı. 6bin küsür rezervi yine dolarla çarpacak.

• Class konusunda endişeyi aslında Rosales'te yaşadık. Diyelim Rosales'te class düşmedi ve davayı kazandık ve konsolosuklar adam akıllı çalışmadıkları için yeterince süre kalmadı. Sen davaya katılmış isimli davacı olarak vize almayı beklerken , davaya hiç katılmamış olan adam senin önüne geçip vize alabilecekti. Bu yüzden Rosales davacısı olarak PI talebimiz vardı. Tamam class yine olsun, herkes faydalansın ama 11 aydır davada olanlar olarak vize almak bizim hakkımızdı ve bil bakalım ne oldu. PI kararı da reddedildi.

• Henüz hiçbir rezerv verilmedi. 2020'ler hala bekliyor. Nasıl verileceği kime verileceği de belli değil. Belirsizlik insanı yıpratır. Siz ben yıpranmam diyorsanız yine sizin için sorun yok. Farklı yollardan kastınız nedir bilmiyorum ama tabiki de göçmenliğin farklı metodları da var.

• Hangi grupta yazdınız bilmiyorum. Takibi Curtis'in telegram ve twitter hesaplarından takip edebilirsiniz.

Gelelim son kısma , ben kimseyi itham etmiyorum. Açık açık diyorum Curtis Morrison iyi bir avukat çünkü şirketini zengin edip erken emekliliği için gereken her şeyi yapabilecek bir cibilliyette ama kötü bir insan.

Tüm bu yazdıklarımdan sonra herkes kendi kararını vermelidir. Neticede biz davaya girerken çoğunluk paranızı heba edeceksiniz diyorlardı ve biz yine de girdik. Çünkü korkumuz para değildi şansımızı zorlamayıp sonucunda keşke yapsaydık dememekti. Ben şansımı zorladım elimden geleni yaptım ama Curtis ve ekibi olaya farklı şekilde bakıp kendi faydalarına davayı ilerletti.
    Ben burada hissiyatlarımı değil yaşadıklarımı anlattım. Açık açık yazmamın nedeni belki birine iyiliğim dokunur diye. Ama bu ülkede hiçbir iyilik cezasız kalmıyor tabiki de..

Cevaplarınız için teşekkürler. Emoji kullanmayınca belirttiğiniz gibi gözüküyor, haklısınız ama öyle değil.

• CN konusunda, özellikle son 3 yıl için yüksek bir numaraya sahip olduğumuzun farkındayım kendi adıma. Bu dava sonucunda bir şey çıkmamasına hazırlıklı olarak girmeyi düşünüyorum; dava bizim için bir çıkış noktası değil sadece işleri hızlandıran bir araç olur mu düşüncesindeyim. Tabi ki bu düşünceyi sağlayan, 20-21'lerde yaşanan olumsuzluklar ve elimize GC basılmış pasaportu alana kadar hiçbir şeyin garanti olmadığını anlamaktan geçiyor. DV22'ler için de belki yönlendirici olur.

• Yanlış ya da farklı düşünüyor olabiliriz. Bu avukatın bu süreçte bir kazanım çabasından başka bir şey göremiyorum. Yolunda gitmeyen süreç zaten US'ın bürokratik yapısı, kararların uygulanmasındaki yavaşlıklar ve en önemlisi Trump'ın gidişi ve bununla birlikte Biden'ın gelişiyle elinde "oranın şartlarına göre" bir bomba bulması ve bunların düzelmesi en az 2 dönem gerekmesi durumu... Belki işi global çapta tepkiyle büyütüp, herkesin duyulması sağlanırsa bir kazanım olur diye düşündü. Bakın işin içinde para kısmını düşünmüyorum; bu pek tabi düşünülecek bana göre. Ki sonuca bakıldığında burada bir kazanım yok mu? Evet ne olduğu belli değil ancak bi rezerv kararı var, bununla alakalı yapılan ve başlayan süreç var; kimin alacağı ise muamma... Buralar kocaman soru işaretleri.

• Class konusu hep risk olarak duruyor, duracak gibi de. "Ben para verdim vize benim hakkım" demek yanlış geliyor bu hak konusunda; ama bir yandan "işin peşinde koşmamış bir başkası da benim sayemde bundan yararlanacak" sorusunu da soruyorum.

• 15 Kasım'da yanılmıyorsam DV21 için ya da önceki yılları kapsayarak toplam 10K vize var. Bununla alakalı KCC'nin çalışması ve süreci başlatması ile ilgili bir raporu da var. Bu demek değil ki herkes alacak; hatta yine yüksek CN'ye şans gözükmüyor değil mi? Farklı yollar derken, AOS gibi bu vizeyi aldıracak her tür legal yoldan bahsediyorum.

• Telegram derken, DV22 grubunda bu rezerv vize konusunda görüşümü dile getirmiştim, 15 Kasım'dan sonra bir rapor yayınlanacak diye. Yayınlanmış.

İthamdan katım şuydu, yanlış ifade ettim. İlk yazdığınız post yerine, şimdiki cevaplarınızı içeren bir post çok çok daha bilgilendirici ve deneyim içeriyor. Ben sizi tanımıyorum, önceki dava(lar)daki deneyiminizi bilmiyorum ancak bu şekilde sizden bilgi alınca daha net bakabiliyorum duruma. En azından zaten umursamıyordum, bu davaya katıldıktan sonra tamamen unutmam gerektiğini de düşünüyorum artık. O nedenle açık ve net olmanızı istedim, bunu yazarken emr-i vaki yapmış gibi oldu, kusura bakmayın.

Tabi ki günün sonunda, herkes kendi kararını vermeli.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 Mandamus Davası (Kasım 2021)

@n0n

..geçmiş davaları inceledim

bu ifadenizden sonra aşağıda soruları sormanız entresan gerçekten.

maden incelediniz biraz anlatır mısınız geçmiş davalarda yaşananları ve sizin çıkarttığınız sonuçları?
    mesela hangi davadan, hangi sonucu, dava dosyasındaki hangi metne ve hangi hearingdeki ifadelere bianen ulaştınız?

gerçekten merak ediyorum, incelediğiniz davalar size ne anlattı?

curtis morrison'un ya da başka bir avukatın davalarından çıkarttığınız sonuçlar sizi nereye götürür bilemem ama; bütün mali yılını bu avukatların davalarına adamış, zamanını, sabrını, maddi birikimini vermiş insanların deneyimleri emin olun size en doğru veriyi verir, malum avukatların tweetleri değil.

gelelim curtis morrison'a;
    bende kendisinin davasına katılmış ve bütün mali yılını bu davada geçirmiş biriyim.
    tam 9 ay açtığı dava için mücadele edip ter döktüm ve sonucunda aldığım şey katıldığım dava özelinde bir hiç.
    başarı da başarısızlıktan öte, tutumu konusunda kesinlikle sınıfta kaldı.

buradaki ve Jacob davasındaki arkadaşlar kendisiyle yakınlığımı bilir.
    defalarca tartıştım, mücadele ettim ve hala da devam ediyorum. bu onun kötü bir avukat olmasından kaynaklı değil, kötü bir insan olmasından kaynaklı.

elbette bu işi para için yapıyor ve bundan daha doğal bi' şey olamaz.
    ancak; işin içinde etik kaygılar girdiğinde bunu tamamen hiçe sayan bir zihniyete kimse kusura bakmasın alkış tutamayız. evet, tutmamızı beklemiyorsunuz farkındayım ama tutamayız, tutmayacağız. 300 kişilik bir davayı, göz göre göre perisaşn eden, sonrasında 24,000 kişilik bedava bir dava açıp ortalığıa pazar yerine çeviren bir avukatın duruşu normal karşılanamaz.

işte bu yüzden sn. @newyorker'ın serzenişi. kimsen bizden daha iyi bilemez curtis morrison'un zihniyetini..

yine söylüyorum, davasına karşı hiçbir negatif fikrim yok, hatta olabildiğimce yorumsuz kalmaya çalışıyorum.
    hatta imkanı olanların davalara katılmasını mantıklı da buluyorum.
    benim derdim fikrine ve zikrine inanmadığım curtis morrison.

300 kişilik jacob davasını, 24,300 kişilik bir davaya evirerek elinde 6914 rezerv vizeyle "merhaba ben geldim, bu da benim başarım" şeklinde lanse etmesi düpedüz aymazlıktır.

onun tabiriyle bitireyim iletimi;
    "you are in golden position"

yersen!

Neden enteresan olsun? @newyorker 'ın yazdığı ve bana göre "ilk aşamada bir şey anlatmayan" yorumu detaylandırmasını rica ettim (aslında hele gel bakalım demişim, özür). Ki kendisinin cevabı da "düşüncelerimi netleştirdi ve çok daha bilgilendirici" oldu bu sayede.

Geçmiş davaları inceledim evet ve buradan çıkardığım sonuç, daha önceden de düşündüğümden farklı değil kendi adıma. DV en zahmetsiz ve kolayca alınabilen bir vize hepimizin bildiği üzere, sadece şans faktörünün işlediği ve gidenin gittiği, kalanın kaldığı bir süreçten ibaret. Haliyle en kolay biçimde kapı dışarı edilebilecek vize türü haline geliyor. E kocaman bir Trump geçmişi var ülkenin, bu insanın yaptıklarıyla birlikte Covid'in getirdiği bir DV20,21,22 var. Şansın kapımızı çaldığı DV'de en büyük şanssızlık da yine kazananlara çıkmış oldu.

Ayrımcılık, USA'nın en hassas olduğu konulardan biri ancak genel olarak beyazın siyaha ayrımcılığı daha önemli. Bu nedenle TIER uygulamasını ayrımcılık gibi değerlendirirken yasal zeminde haklılık var ancak pratikte etrafından döndürecek bin tane durum da var. Haliyle ben DV'yi "bir kazanılmış hak" olarak görmedim hiçbir zaman ki yasal statüde de böyle olmadığını biliyoruz. Bu avukat da bir şekilde açılan davaların sonucunda bir kazanımda bulunmuş, buna "hayır bulunmadı" demek doğru değil. Rezerv Vize kararı çıktı mı çıktı, bunun uygulanması konusundaki süreç ise bu avukatı bağlamıyor gibi. Chaotic Good davranıyor sevgili Curtis. Burada avukata inanmış, Curtis yine başaracak dediğim bir durum yok. Sadece belli ki önceki davalardan deneyim kazandığına ve daha odaklı ilerleyeceğine inanmak istiyorum. Yalnızca DV22 talihlisi olarak, benim bu vizeyi alma yolumda bir kanal daha olacaksa, bunu da değerlendireceğim diyorum kendi adıma. Zaten farklısı da düşünülmemeli; tamam ben 500 USD verdim ve 3 ay sonra vizemi alacağım, her şeyim buna bağlı demek, bu işi hiç araştırmamış olmakla eşdeğer.

Sizin de her zaman belirttiğiniz gibi, bu süreci kişisel olarak en hızlı şekilde, CN'den bağımsız biçimde sonlandırmanın yolu AOS'tan başka bir şey değil. Bu da herkesin yapabileceği bir şey değil ve kişinin kendisinin alması gereken bir karar. Bakış açısının önemli olduğuna inanıyorum, Telegram grubunda çok büyük bir çoğunluk, bir çok konuda olduğu gibi "dava" konusunda da her şeylerini buna bağlayacaklar ve 500 USD'ı verdiklerinde işin çözüleceğine inanacaklar.

Sizin döktüğünüz ter, aynı zamanda foruma olan bağlılığınızla eşdeğer bir komünite lideri gibi olmanızla ilgili ve canla başla yazıp, insanları bilgilendiriyorsunuz; ki bunu hak etmeyen bir o kadar insan olsa bile... Siz bu rolü kendinize biçtiniz ve insanlar da sizi böyle gördü; bu bir tercih ve buna saygım sonsuz, nitekim bir çok yazınızdan da faydalandım bu süreçte. Ancak verdiğim ücretten sonra, benden 8500km uzaktaki insanın başlatacağı sürece dair bir ter dökmüş olmayacağım ben, sadece takip edeceğim o kadar. Böyle bakmazsam, tam olarak dediğiniz hüsranla karşılaşma imkanım çok yüksek.

Bu davaya insanların nasıl bakması ve neyi beklemesi konusunda yönlendirici olmasını bekliyorum bu başlığın özetle.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@n0n açıkçası daha spesifik yorumlar beklerdim geçmiş davalar hakkında, yine de çıkarımınız sadece buysa saygı duyuyorum elbette.

bu davalardaki ya da süreçteki rolüm tamamen kendi şahsi mücadelem.
    bu mücadelemin insanlara faydası / zararı olması ise tamamen başka bir mevzu.

eğer bahsettiğim mücadeleler verilmeseydi, bahse girerim rezerv edilen 6914 vize diye bir konu olmayacaktı.
    çünkü curtis zaten parasını almış, M$ kazanmıştı. davaların seyri konusunda yaşanan durumlar, emin olun davaya katıldım unutup gitsin şeklinde yürümüyor. mecburen avukatın davanın seyri için aldığı kararlara müdahale etmek zorunda kalıyorsunuz. onun savunduğu savların, verdiği argümanların doğruluğu sizin kaderinizi belirliyor.

GoH davasından pay biçelim.
    charles kcuk'ın hearing'de sunduğu verilerin hepsini SaveDiversityVisa sağladı, biz sağladık. tabi o kalkıp yine Brit Simon'a teşekkür etti. etsin, soru yok. ama bizler ve GoH davacıları o süreci takip etmeyip o verileri vermeselerdi şuan rezerv edilen 400 vizeyi rüyamızda görürdük. kötü senaryoların yaşanmamış olmamasının tek sebebi öylece oturup beklemememizdi.

aynısını curtis morrison'a da teklif ettik, o elinin tersiyle yitti.

davanın ilk yargıç'ı chen tarafından org. edilmiş hearinglerde konuşulan tek konu aile vizeleri olunca müdahele edip, "ayağını denk al, bu davada sadece aile vizeleri yok. bizim de hakkımızı en az onlar kadar savunacaksın" diyen de yine bizlerdik. eğer o gün, o çıkış ve mücadele olmasaydı o malum hearing sonrası davadaki DV vizeleri de tıpkı F2A vizeleri gibi reddedilip dava düşerdi.
    düşürmedik! bizim mücadelemiz kaldırdı ayağa Jacob davasını ve bununla gurur duyuyoruz.

o günden sonra davadaki F2A vize sahiplerinin curtis efendi'ye söylediklerini de unutmadık, hepsi duruyor twitter'da.

her neyse, anlatacak çok şey var da susmak daha doğru gibi.

yine de siz davaya takılıp unutmayı tercih edebilirsiniz tabi.
    böylesinin daha doğru olduğuna inanıyorsanız kesinlikle onu yapın.

bol şans.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 Mandamus Davası (Kasım 2021)

açıkçası daha spesifik yorumlar beklerdim geçmiş davalar hakkında, yine de çıkarımınız sadece buysa saygı duyuyorum elbette.

Bu sorunuzla birlikte geçmişe dönük başlıklara, yazılara ve twitlere bakıp sizinle benzer cevaplar verebilirdim. Ben genel bir bakış açısını korumayı tercih ediyorum sadece. Burada seyri değiştiren bir Yeşilkart Forum var; bunun sebebi de US'a göçmek isteyen okumuş kesimin hayli çok olmasından dolayı, verilere hakimiyet, organize olma ve beraber hareket etme kabiliyetinin; diğer 3. dünya ülkelerine karşı çok daha fazla olması. O nedenle konumumuz farklı ülke olarak.

Avukatın sadece TIER'ı hedef alması anlaşılır çünkü başka bir şey yok elde. Göçmenlik vurgusundan ilerlenmek istenirse, zaten bekleyen yüzbinlerce vize var, ülkeye katkı sağlamayı bekleyen. O nedenle DV tamamen bir piyango olduğu için gözardı edilir. Yalnızca TIER'ı kaldırmak bile bu dava özelinde başarı kabul edilecek avukat tarafından ki bunu Brit Simon ile olan videoda da belirttiler, hedef TIER'ı kaldırmak ve bunun olması başarıya ulaşmış demek. Tabi burada "başarının" tanımı avukata ve talihliye göre değişecek, bunu anlamak lazım.

• @n0n, içinde söyledi: DV2022 Mandamus Davası (Kasım 2021)

@n0n, içinde söyledi: DV2022 Mandamus Davası (Kasım 2021)

Merhaba,

Cevaplarınız için teşekkürler. Emoji kullanmayınca belirttiğiniz gibi gözüküyor, haklısınız ama öyle değil.

• CN konusunda, özellikle son 3 yıl için yüksek bir numaraya sahip olduğumuzun farkındayım kendi adıma. Bu dava sonucunda bir şey çıkmamasına hazırlıklı olarak girmeyi düşünüyorum; dava bizim için bir çıkış noktası değil sadece işleri hızlandıran bir araç olur mu düşüncesindeyim. Tabi ki bu düşünceyi sağlayan, 20-21'lerde yaşanan olumsuzluklar ve elimize GC basılmış pasaportu alana kadar hiçbir şeyin garanti olmadığını anlamaktan geçiyor. DV22'ler için de belki yönlendirici olur.

• Yanlış ya da farklı düşünüyor olabiliriz. Bu avukatın bu süreçte bir kazanım çabasından başka bir şey göremiyorum. Yolunda gitmeyen süreç zaten US'ın bürokratik yapısı, kararların uygulanmasındaki yavaşlıklar ve en önemlisi Trump'ın gidişi ve bununla birlikte Biden'ın gelişiyle elinde "oranın şartlarına göre" bir bomba bulması ve bunların düzelmesi en az 2 dönem gerekmesi durumu... Belki işi global çapta tepkiyle büyütüp, herkesin duyulması sağlanırsa bir kazanım olur diye düşündü. Bakın işin içinde para kısmını düşünmüyorum; bu pek tabi düşünülecek bana göre. Ki sonuca bakıldığında burada bir kazanım yok mu? Evet ne olduğu belli değil ancak bi rezerv kararı var, bununla alakalı yapılan ve başlayan süreç var; kimin alacağı ise muamma... Buralar kocaman soru işaretleri.

• Class konusu hep risk olarak duruyor, duracak gibi de. "Ben para verdim vize benim hakkım" demek yanlış geliyor bu hak konusunda; ama bir yandan "işin peşinde koşmamış bir başkası da benim sayemde bundan yararlanacak" sorusunu da soruyorum.

• 15 Kasım'da yanılmıyorsam DV21 için ya da önceki yılları kapsayarak toplam 10K vize var. Bununla alakalı KCC'nin çalışması ve süreci başlatması ile ilgili bir raporu da var. Bu demek değil ki herkes alacak; hatta yine yüksek CN'ye şans gözükmüyor değil mi? Farklı yollar derken, AOS gibi bu vizeyi aldıracak her tür legal yoldan bahsediyorum.

• Telegram derken, DV22 grubunda bu rezerv vize konusunda görüşümü dile getirmiştim, 15 Kasım'dan sonra bir rapor yayınlanacak diye. Yayınlanmış.

İthamdan katım şuydu, yanlış ifade ettim. İlk yazdığınız post yerine, şimdiki cevaplarınızı içeren bir post çok çok daha bilgilendirici ve deneyim içeriyor. Ben sizi tanımıyorum, önceki dava(lar)daki deneyiminizi bilmiyorum ancak bu şekilde sizden bilgi alınca daha net bakabiliyorum duruma. En azından zaten umursamıyordum, bu davaya katıldıktan sonra tamamen unutmam gerektiğini de düşünüyorum artık. O nedenle açık ve net olmanızı istedim, bunu yazarken emr-i vaki yapmış gibi oldu, kusura bakmayın.

Tabi ki günün sonunda, herkes kendi kararını vermeli.

Sn @gucarslan 'ın dediği gibi süreçle ilgili yazılacak çok şey var ama sanırım yaşamadan öğrenmeniz mümkün değil. Sadece şunu söylemek istiyorum Curtis ve ekibinin herhangi bir başarısı yok. Sizin düşündüğünüz gibi katalizör etkisi de yok. Günün sonunda vize alanlar yine normal yoldan mülakat aldılar. Bu adam daha kimseye vize aldırmadı, daha açık nasıl anlatabilirim.. Buna ister inanın ister inanmayın, karar sizin.
    Eğer Jacob davacıları başta @gucarslan olmasaydı ve savediversity organizasyonu kurulmasaydı, avukatlar twitter'da oyunlarda flame yapan toksik çocuklar gibi postlar paylaşmaktan öteye gidemezlerdi.
    Forbes gibi bir çok yere haber yapılmaz, kamuoyu oluşturulmazdı.
    Garip gelebilir size ama bunu Jacob'taki değerli Türk arkadaşlar sağladı. Programlar yazıldı! Herkesten önce biz biliyorduk bu gün hangi konsolosluğa ne kadar mülakat maili gitti diye.
    Medya ve kongredeki önemli şahısların mail adreslerine binlerce mail atıldı her gün.
    .
    .
    .
    Bu böyle kitap olur filmi çekilir ve IMDB'de 9.7 puan alır ama günün sonunda yine biri gelir "bence olmamış" der. Keşke tartıştığımız zevkler ve renkler olsaydı ama değil ,hakikatler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |