Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @venedikli tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun
    İmzanızı güncellebilirsiniz.

• @yigiteizm çok geçmiş olsun.Tebrik ederim,vizeniz hayırlı olsun aksilikler peşinizi bırakmamış, bu öncü üçlü bir çok insanın mülakat tarihi almasına da sebep olmuş bizde size teşekkür ederiz umarım Amerikada çok mutlu olursunuz.

• ⭐⭐

@venedikli Soluksuz okudum, ne kadar güzel anlatmışsınız. Hiç unutulmayacak büyük bir macera olmuş. Tuttuğunu koparan azimli birisiniz ayrıca vefalı biri olmanız da takdire şayan. Her şey gönlünüzce olsun.

• ⭐⭐⭐

@yigiteizm Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigiteizm öncelikle geçmiş olsun kardeşim, düzelmene sevindim.
    vizen için de kutluyorum seni, tebrikler.
    abd'deki hayatında başarılar diliyorum sana.

• ⭐⭐

@yigiteizm Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar.

• ⭐⭐⭐

@yigiteizm Öncelikle çok geçmiş olsun, vizeniz için de çok tebrik ediyorum. Umarım bunlar yaşadığınız son aksilikler olur, mutluluklar diliyorum 🙏🏻

• This post is deleted!

• @icf Gerçekten kitap tadında bir girişti. Hayal dünyası geniş ve hayal kurmayı seven biri olarak kitap gibi giriş olduğunu söylemem gerekli. Öncelikle tebrik ederim. Hakkınızda hayırlısı olsun. Gerçekten okurken yanınızdaymışım gibi hissettim. Benim de gözlerim doldu. Burada kalmasın ama . Youtube a da deneyimlerinizi aktarmanız dileğiyle.

• ⭐⭐⭐

This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐

This post is deleted!
  • Referenced by  Sharm Sharm 

• Merhaba sevgili arkadaşlar,
    Uzun maratonda yorucu bir tempoyla koşan ve koşudan sonra da durmayan başka bir koşudan henüz çıkmayı başaran DV2022 talihlisiyiz. Son başvuru gününde eşime nasılsa yine çıkmayacak 15.kez kendini yorma istersen derken bize çıktığını öğrenmemiz ile başlayan sürecimiz hep meşakkatli geçti. Önceleri sadece forumu takip ediyorduk. Selected belgesinin görüntüsünün istenilmesi bizi tedirgin ettiği için telegramdan çekindik fakat forumu ve değerli adminleri tanıdıkça telegrama girmekte geç kaldığımızı gördük.
    Eşim forumu ,ben de telegramı takibe başladık. Tüm emekleri için @Muhtaradana @gucarslan Sizlere çok teşekkür ediyoruz. Forumda,telegramda,yetmedi telefonlarda ödenmez emekleriniz oldu.
    Numaramız 16k lardaydı, yani normal şartlar altında şu anda USAda olmamız gerekirdi. Fakar 2021 çok beklenilmedik olaylara tanıklık ettiği için öyle olmadı.
    DS260 aralık ayında tamamlandı.Bu da belirsizlikle geçen 1,5 yıla mal oldu. Öyle ki parasını ödediğimiz mobilyaları 1 yıl depoda beklettik. Sandalyelerde oturduk.
    Sürekli takip başlamıştı. Numaramızdan dolayı adminler de biz de kesin olur diye düşünüyorduk. Tüm ezberler bozuldu.
    İlk hareketlenme mayıs ayında arkadaşlarımızdan Berke'nin Bosna'dan mülakat kabulü ile başladı. Sağolsun bizlerle paylaşınca biz de yazıştık. Önce kabul eder gibi arada yazışmalar olunca ümitlendik sonra olmadı.Böylece onlarca konsolosluğa email attım. Arkadaşın yaptığı gibi yazılım yoktu 🙂 Geri dönüşlere göre özgün emailler yazdım. Fakat işi çok yoğun olan 2 çocuk annesi biri olarak geceleri 5 saat falan uykular ile günümü GC işlemleri,kendi işim ve ailem arasında bölümlendirmeye çalıştım.
    Telegramı sürekli kontrol ediyordum. İadeli taahhütlü dilekçeler bile attık Ankara'ya. Sonra Sn @istavrit ile bi çığır daha açıldı, ülkelere direkt gidip orada kaldığını belirterek 2.email ile pekiştirmek. Ailecek yola çıkıp 4 ülke dolaşan arkadaşlar da oldu.
    Bu arada eskiden Amerika'da yaşamış olmanın tecrübesi ile hukuk sistemine olan eski bir güven ile bireysel davaya girdik. 5000USD harcadık. Olsaydı gittiğimizde de 2500USD verecektik. Orada da sanırım farklı engellemeler yaşandı. Fakat davaların bizim için faydası olamadıysa da DV2022 sürecine olumlu katkıları olduğunu bazı arkadaşlarım gibi ben de düşünüyorum. Fakat arkadaşlar, Amerika'da yaşanan ile GC sürecinde yaşanan hukuk gerçeği aynı değil. Bunu yaşayarak öğrendim. Sn @gucarslan da bu konu ile alakalı yeterli paylaşımlar yapmış.

Tüm bu trafik beni o kadar yormuştu ki artık email atmak yada hiçbir şey yapmamak moduna girmiştim. , düzenli instagram/twitter yazıları devam ediyordu..
    Bosnadaki yazışmalardan sonra ,çok sağolsun bir Afrika ülkesine giden arkadaşımız da durumunu söyledi. Ben geldim, mülakat bekliyorum olcak gibi dedi.Tam gidecekken orası olumsuz dönüşlere başladı. Uykusuzluğu geriye kaldı 😞
    Sonra Barbados hikayesi başladı. Bireysel davaya 5k usd bırakmanın verdiği yorgunluk olsa da biz Barbados değerlendirmeleri yapmaya başlamıştık. Lakin o hafta bir başka kardeşimiz, abla bize de Umman'dan aynı emailden geldi dediler. "first come first serve" gibi ibare de vardı. Bu nedenle 3 aile 1 hafta içinde vize başvurusu yaptık ve yola çıktık. Olumlu olsaydı paylaşım yapacaktık. Fakat çok yanlış bir kapıyı çalmışız. Verdikleri sözde durmadılar. Bizi davet eden onlar değilmişçesine havalimanında attığımız email arkası diğer 2 arkadaşa olumsuz dönüş yaptılar. Fakat bana olumsuz dönüş yapmadıkları için mücadeleye devam dedik. Umman çöllerinde mülakat açlığı-susuzluğu ile 2 haftamız geçti.1Umman riyali 48 TRY gibi düşünün.Yeni düzende orta direk bile sayılamayacak bizler için büyük fedakarlık ve mücadele dolu 2 hafta. 2 kez konsolosluk kapısına gittik. Konsolos ile telefonda görüştük falan. 2 haftaya uzamasının sebepleri attıkları ilk olumlu email/ilk kurşundu. Ve bi diğeri tabi kanka olduğumuz medikal sorumlusu ve güvenlikçi ablalar -abilerin payı da büyük oldu.

İlk olumsuz emailden sonra konsolosluğa gittik. Tüm olayları olumsuza meylettiren aslında göçmenlik bölümünde dahi çalışmayan ve kötülüğü ile ünlenen z. amerikalıyı telefona bağladılar. Arkadaşları temsilen ben konuştum. Görüşmeler bitti dedi. Fakat bize email attınız dedik. Buralara kadar geldik dedik. Kadın ters olduğu için "I am the embassy, I said no"dedi. Ben de "are you consul"dedim, telefonu konsolosa verdi. Öncesinde telefonu sessize alıp onla konuştu. Sonra konsolos bunlara dönüp alabilir miyiz diye sordu. Orada yanlış insana çatmamız en büyük sorun oldu aslında. Sonun başlangıcı gibi 😞

Güvenlik müdürü ,burada bu telefonda hayır alıp sakin emailler ile görüşme alan çok oldu dedi. Biz de gittik güzel emailler attık. Dosya açıldı. Arada mücadeleye devam mahiyetinde konsolosluğun anlaşmalı olduğu hastaneye gittik. Medikal işleri organize eden arkadaşla kanka olduk.
    %100 olur dedi, siz merak etmeyin. Onlar herkesin işini yaptılar, size de yardımcı olurlar merak etmeyin dedi. Kalan aşılarımızı olduk. Yoktan yere 4 aşı ve giden paracıklar 💵
    Tüm aşılar da evraklara ilave olunca yine hastaneye gittik. Görevli arkadaşa bizim için gelsinler, bekliyoruz diye ona atılan emaili okuduğunda arkadaşla birbirimize sarıldık. O kadar ☺ Hadi acele edin hemen gidin dedi. Tamam dedik mülakat vercekler. Bizde ne heyecan var ama. Kızıma da giydirdik cicileri. Evrakları da hazırlamışız, herşey tamam. Arkadaşlar hepsi parlak gençler. Ülkeme ümit beslettiren arkadaşlar. Yoldaş olmuşuz tam manasıyla. Aynı yemeği paylaşıyoruz, aynı taksiyi. En büyük heyecanımızı o gün yaşadık. Fakat ne yazık ki 2.bir olumsuz görüşme ile neticelendi.
    Biz üzüntü,burkluk ile yine hastaneye gittik. Üzülmeyin dedi. Olacak sizin işiniz biz tekrar emailler attık. Benim için açılan online case.de evrakları teslim edin gibi bir ibare vardı. Bu sefer de evraklar ile gittik. Aşılar falan herşey. Ne yazık ki 3. olumsuz dönüş ile bu defterin kapandığı kesinleşmişti. Gözlemim İrandan çağırdıkları insanları da gözlerini kırpmadan olumsuz yanıtla geri çeviren acımasız bir konsolosluk olduğu. Asla güvenmeyin email alırsanız da. Çünkü bize vizenizi ve kalacak yerinizi ayarlayın gelin demişlerdi. Fakat sözlerinde durmadılar. Tatile gitmediğiniz için o psikoloji ile hapis gibi 2 hafta geçti. Fakat 2 dost ailemiz oldu. Sn @Muhtaradana ve Sn @istavrit Ummanlarda da bizi manevi destekleriniz ile yalnız bırakmadınız. Çok sağolun. Tecrübelerini paylaşan Burak kardeşimize de müteşekkiriz.
    Bireysel davayı da kazanamadık belki fakat hep görüşeceğimiz değerli dostlar edindik. @Duygu-0 @eedb @MissOzge @Ozgen @Kapgan @gamefry

Bu süreçte 7.000USD ye yakın para harcadık. Uykusuz geceler ve yorgunluklar, ertelenen planlar vs. Ne de çok yorulduk.
    Bu kadar çabanın arkasından tüm iç huzurumla hayırlısı böyleymiş diyorum. Bana fedakar ve karakterli arkadaşlar+dostlar kazandırdı. Bazen zaferler değil süreçler de kazandırır. Bu süreç de maddi olarak çok kaybettirdi kesin fakat daha olgun ,hoşgörülü ve güçlü yaptı. Hiçbirşeyin göründüğü gibi olmadığını da bir daha gördük. USA Hukuk sistemi gibi.

Her mevzuda baktığımızda tüm adminlerimiz, özellikle @Muhtaradana ve @gucarslan 'ın ilmek ilmek emeklerini gördük, nasiplendik , nasıl ödenir hakları bilmem. Berke, Tuna gibi Sn @istavrit @Programmer @Stiff gibi arkadaşların yönlendirme ve yardımseverliklerini unutmayacağım. Tüm telegram ve forum arkadaşlarına da sevgiler saygılar..
    ( Olmadı be Özgür Abi 😥 )

*NOT: Umman'dan umduğumuzu bulamayıp geri döndüğümüzde işyerinde yerime 2 kişi almaları ve gece gündüz çalışmak zorunda kalmamdan dolayı geç yazdım. Kusura bakmayın arkadaşlar. Umarım kimse selected olup ta bu zorlukları yaşamak zorunda kalmaz. Tecrübelerimizin faydalı olmasını temenni ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SkyNet en azından uğraşmadan ve çabalamadan "olmadı" demediniz.
    elinizden gelenin fazlasını hem maddi hem de manevi olarak yaptınız, bununla övünün derim.

umuyorum sonraki yıllarda daha olumlu sonuçlanan göçmenlik dosyalarınız olacaktır.
    yolunuz açık olsun..

• @gucarslan Sağolun. Sizin de hayallerinizin gerçek olmasını dilerim. Saçtığınız iyilik tohumları Size güzel dua ve dileklerle dönüyor. Bunun mutlaka güzel neticeleri size ulaşacaktır. Herşey gönlünüzce olsun. 🖖

• ⭐⭐⭐

@SkyNet Ne diyeceğimi bilemiyorum. Canınız sağ olsun. Para tekrar kazanılır, size ve ailenize bir şey olmasın yeter ki. Bir çoğumuzun gösteremediği cesareti ve çabayı gösterdiniz. Sonuç hüsran olsa da mücadele ettiniz. Sizi ve diğer giden arkadaşları can-ı gönülden kutluyorum.
    Yeni başvuru ile yeni umutlara yelken açtım. Ama bu sefer tecrübeliyiz artık. Bunu da unutmamak gerek.
    Yeni başvuruyu yaptığınızı umuyorum. Vazgeçmek yok! Olacak inşallah bu sefer.

• Arkadaşlar Merhabalar

Dv22 kazananı olarak Abdye yeni yerleştim. Marylandde oturuyorum.
    Bana Telegram grubundan bahsettiler oraya nasıl girebilirim ?

• ⭐⭐⭐

@PARANOYAK Merhaba, 2022 grubu süreç bittiği için kapandı. Yeni hayatınızda başarılar.

• @Programmer 2022 Amerika grubu mu kapandı ?

• ⭐⭐⭐

@PARANOYAK DV2022 grubu kapandı. Mülakattan vize alabilenler için ayrı bir grup vardı. Sn. @gucarslan sizi alabilir o gruba.

• @SkyNet okudukça hikayenin bir yerinde kırılma noktası ve olumlu mülakat/vize almanizi bekledim çok üzüldüm adınıza, hayırlısı böyleymiş 😞

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |