DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@beyc

Evrak onay ya da talep maili degil bu. Size DS260’inizin işlendiğini ve sıranız gelince evrak talep edileceği ifade edilmiş.

KCC’ye dosya durumu soruldugunda genelde cevap olarak gönderdikleri mailden biri bu.

• Merhaba, benim de case numaram cut off (4***).
    Ben de mail beklemeden belgeleri göndere bilirmiyim? @gucarslan @crazycells

• ⭐⭐⭐

@lilith666 Gönderebilirsiniz. Her zaman dediğimiz gibi göndermeniz size bir şey kaybettirmez aksine olumlu bir sonuca neden olabilir.

• Merhaba. İmzamdaki tarihleri dikkate alırsak ve kızımın 21 yaş problemi var. Henüz evrak talebinde ve onayı da almamışken mülakatı erken alabilmem için Ankara ya herhangi bir mail atmam gerekir mi?

• ⭐⭐⭐

@AYSY33 Gerekmez ama mail atmanız size fayda sağlayabilir. Muhtemelen klasik bir cevap verecek Ankara ancak, numaranız da current olduğu icin, dosyanızı hızlıca KCC’den talep edebilirler. En azından denemekten zarar gelmez.

• @Sono teşekkür ederim cevap için😊

• @ayvalik10 Merhaba. Benimde durumum aynı. Birkaç defa mail gönderdim ama hep otamatik cevap geliyor. Yani cevap vermiyorlar mailine

• Benim cn 22binlerde ve formu bu ayın 20sinde yolladım bu cnye genelde haziran ayı denk gelmiş önceki yıllarda bu sene durum aynı mı olur sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Merdan otomatik mail dışında zaten sana özel cevap gelmez. Otomatik mail gelmesi güzel çünkü mail oraya gitmiş oluyor. Sadece numaran current oldu mu olmadı mı imza kısmında numaran yok ondan yorum yapamıyorum. Eğer current olmasına rağmen hala evrak onay maili gelmediyse ozaman ikinci mail atarken benim numaram current oldu aynı zamanda daha önce mail attım ancak dönüş olmadı tekrar mail atıyorum dersin ilk mail tarihini de yazarsın.

• Merhabalar bir arkadaşım h2b vizesi ile amerikaya gidecek normalde mülakat tarihi 2023'e verilmişken acil vize diye bir şeye başvurup 6 ekime vize mülakatı aldı bizde de işleri hızlandırmak adına buna benzer bir işlem yapma şansımız var mıdır acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk green kart vizesi dışında ki vizelerde current olayı yani numaran aktif olma olayı olmadığı için oluyor. Fakat senin vizen göçmenlik yani geçici değil ondan dolayı numaranın aktif olmasını bekleyeceksin. Zaten mart olmadan numaran current olacak neden bu kadar panik yaptın ki anlaşılmış değil DV-2022 olan kişilerin mülakat tarihi 30 eylül 2022 kadar sürecek. Her ayın 15 - 25 arasında aşağıda ki linkten bir sonraki aya mülakat tarihi alacak kişileri gösteren tabloyu inceleyebilirsin bu linki açtıktan sonra bu başlıkta ki EUROPE yazan numaranın altında senin numaran olması gerekiyor
    C. THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS WHICH WILL APPLY IN NOVEMBER

• @ayvalik10 Askerlikle ilgili bir belirsizlik var da o yüzden hızlandırabilir miyim diye düşündüm

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk askerlik yapıp yapmadığını amerika ilgilendirmez sadece Türk yetkililerini ilgilendirir eğer erteleyebilirsen bedelli yaparsın sonra.

• @ggulduk eğitim durumunuz müsaitse tezsiz yüksek lisansa başvurabilirsiniz. Askerlik sorununu çözmek için

• Herkese Merhaba,

CN ekim ayı için current ancak her hangi bir evrak talebi yada onayı olmadı. Ekim ayında mülakat alamamam durumunda kasım ayında mülakat verilebilir mi ? yada başka ne tür yol izlenir. Bu konuda bilgisi yada düşüncesi olan paylaşırsa sevinirim.

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EMRAH-KOÇ hemen ilk sayfada ki gerekli tüm evrakları mail olarak atıyorsun ki sana önce otomatik mail gelecek daha sonra 1 hafta için de evrak onay maili gelmezse ikinci kez mail atacaksın. O zaman ikinci mail atarken benim numaram current oldu aynı zamanda daha önce mail attım ancak dönüş olmadı tekrar mail atıyorum dersin ilk mail tarihini de yazarsın. Ekim ayında vermeseler bile kasım ayına muhakkak verecekler bu arada maillerin spam dahil gereksiz - önemsiz tüm posta kısımlarına bakın

• @ayvalik10 çok teşekkürler bilgi için.

• @ayvalik10 Biliyorum Türkiye konusunda bir aksaklık çıkmaması adına sormuştum çünkü biraz karışık önce 2 yıllık meslek yüksek okulundan mezun oldum sonra tecilimi bir süre kullandım ama ne kadar kullandığımı hatırlamıyorum sonrasında 4 yıllık linansı bitirdim (Bu sene temmuz ayında mezun oldum) acaba 2 yıllıktan sonra burdan da mezun olunca tecil hakkım yenileniyor mu yoksa yok sen kullanmışsın mı deniyor emin olamadım e devlette 2024'e kadar ilişkisi yoktur diyor askeriyeye de sormak istemiyorum

• @denttraveller Onun şartlarını bir araştırayım internetten çünkü amerikaya yerleştikten sonra döviz ile askerlik yapmak istiyordum, vize işlemleri sürecinde beni askere çağırırlarsa ya da kaçak durumuna düşersem diye çekiniyorum biraz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk edevletten aşağıdaki başlığa basar mısın oradan sana ne kadar tecillisin orada yazıyor. 2024 yazıyorsa tamam işte 2024 önce yoklaman yok daha ne istiyorsun ki yürü amerikaya kim tutar seni ikinci başlığa da gir bakalım e devletten sana ne cevap yazacak askere alma 20. madde ne yazıyor

Askerlik Durum Belgesi Sorgulama

"Dört yıl ve daha uzun süreli yükseköğretim kurumlarından mezun olan yükümlülerin askerlikleri istekleri hâlinde iki yıla, yüksek lisans eğitimini tamamlayanların ise bir yıla kadar ertelenir. "

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

139

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.5k

| | | |