Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• GOVERNMENT UPDATE FORM.jpg

...ve formdaki "Continue" tuşuna basmamızla birlikte, göçmen vizemizi cebimize koyana ya da artık hiçbir DV-2021 kazananına vize verilmeyeceği kesinleşene kadar (artık hangisi önce olursa), göçmen olmayan herhangi bir vizeyle Amerika'ya girip, milyonda bir ihtimal bile olsa, Adjustment of Status falan zorlamak hayal oldu artık 🙂

Gittiğimiz her yerde, faks makinelerinden üzerinde fotoğrafımız ve adımız olan kağıtlar çıkacak; bilgisayar ekranlarına, cep telefonlarına üzerinde fotoğrafımız ve adımız olan mesajlar düşecek. Amerika, ya göçmen vizeyle tamamen bizim, ya da göçmen olmayan vizeyle bile hayal olacak.

Bana mı bakıyor o uydu? 😃

• @kingocali Yanlış anlamadıysam, herhangi bir davaya katılırsam, ileride tekrardan dv kazanmam halinde veya ileride turist vizesine veya herhangi bir vize talebinde bulunursam, vize alamayacakmıyım ??

• @themasterfl Davanın sonucu kesinleşene kadar turistik ziyarete izin vermeyeceklerini gerçekten düşünüyorum. Ömrümüzün sonuna kadar yasak yiyeceğimiz kısmı ise mübalağa (Yine de içimden bir ses, DV-2020 ve DV-2021 kazananlarına bu kadar kötü niyetli davranmış bir kurumun, bunu bile aleyhimize kullanmasının imkansız olmadığını söylüyor).

2010'ların başında, yine DV çekilişini kazanan bir arkadaşım, dosya numarası çok yüksek olduğu ve mülakat sırası kendisine gelmediği için, DS-260'ı doldurduğu halde Amerika'ya göçmen olarak gidemedi. 1-2 sene sonra, turist vizesinin süresi doldu. Yenilerken, konsolosluk memuru "Sen DS-260 doldurmuşsun; hayırdır gardaş?" diye sordu. Arkadaş "DV çekilişi kazanmıştım. O yüzden doldurdum. Ama dosya numaram yüksekti; sıra bana gelmedi" açıklaması yaptı. Geri kalan her şeyi de hatasız ve eksiksizdi. Türkiye'de işi, evi, arabası, eşi ve iki çocuğu vardı. Göçmen olmayan vizesini verdiler.

Ama bu Trump'tan ve Department of State DV kazananlarına eziyet politikası kararı almadan önceydi. Biz de onun kadar şanslı olur muyuz? Teoride olmalıyız. Ama iç sesim hiç emin olmamam gerektiğini söylüyor. Yazdığım şeyi yazmamın tek sebebi bu. Sizin bilmediğiniz bir şey bildiğimden değil yani...

Tam tersine, avukatların davayı açmadan önce yayınladıkları FAQ'da, "Dava açınca yönetim bana takar mı?" sorusu vardı. Avukatlar bu soruyu "Tecrübelerimiz takmadıklarını, tam tersine, kendilerine dava açmayı göze almış birini karşılarına almak istemediklerini gösteriyor" şeklinde yanıtlamışlardı.

Özetle, sizin bilmediğiniz bir şey bilerek konuşmuyorum. Şakayla karışık korkularımı dışa vurduğum bir mesaj yüzünden, bu sene green card'ınızı cebinize koymanın muhtemelen tek yolu olan dava imkanından mahrum kalmayın lütfen.

• @kingocali Yanıtınız için teşekkür ederim, davaya ayın 20 sinden sonra katılacağım, binde bir ihtimal bile olsa umudumu yitirmek istemiyorum.Saygılar

• ⭐⭐

@kingocali Farklı DV davalarına katılıp, turistik vizeyle gidenler oldu, en azından benim bildiğim hiçbirine girişte ciddi sorgulama olmadı. Ds260 ya da davalar hiç gündeme gelmedi. Bilginize 🙂

• 24 Mayıs canlı yayınında öne çıkan notlar; teşekkürler @ymuhtar

Hükümetin motion for dismiss’ini çok zayıf bulmuşlar hem dvden çok az bahsetmişler hem de suç blinkende değil consular officerların insiyatifinde demiş ki kuck diyor ki böyle şey olmaz. Hatta motion’un tamamlanmamış olduğunu düşünüyoruz dediler jeff ile.

Bir de şu bilgiyi verdiler: abd konsolosluklarında çalışan herkes (abd vatandaşı olsun olmasın) aşılanmış.

PI larda class action un hiç kabul edilmediğinin açıklamasını da şöyle yapıyorlar: PI için irrepairable harm olması gerekli ancak bütün bir class için bunu ispatlamak çok zor

SJ de ise bunu kanıtlamak zorunda değilsiniz dolayısıyla bütün 55 bine relief almak daha olası

Government’a listemiz verilmiş goh davacıları olarak. Government is intimated by the number of cases dedi ve buna ihtiyaçları vardı çünkü dosyaların işlerini nvc’de bitirmeleri gerektiğini anladılar dedi. Hatta gpvernment demiş ki 3 ay kaldı biz 3 ayda nasıl bitireceğiz bu kadar dosyayı demiş kuck da e zaten bu yüzden dava açıyoruz demiş.

Hükümetin file ettiği motionlar da redact edildikten sonra bizlere gönderilecekmiş.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thementor yorumlar için teşekkürler, emeklerinize sağlık.
    kuck'ın, dava dosyalarını public paylaşmadığını bilsek de, özellikle hükümet tarafından verilen savunmasının ham hallerini okumak ve yorumlamak bir şekilde özellikle sizlerin (bir şekilde belki bizlerin de) hakkınız olduğunu düşünüyorum.

"redact" sonrası paylaşılmasa daha güzel olurdu ama artık her yiğidin yoğurt yiyişi durumuna giriyor ve saygı ile karşılıyorum 🙂

herkes için bol şans

• @gucarslan Evet ham halde alıp inceleyebilmek daha güzel olacaktı ama maalesef Kuck biraz ketum davranıyor dava söz konusu olduğunda. Ancak şöyle de bir durum var ki, hükümet ne olursa olsun mevcut durumu savunabilecek öğeleri zaten bence mevcut değil. Açıkçası 70 sayfa olduğu söylenen savunma metninde ne yazıyor çok merak ediyorum ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thementor açıp JacobvBiden dava metinlerine bakabilirsiniz 🙂
    sadece dava kapak sayfası değişik, içerik / bahaneler aynı.

büyük düşünür serdar ortaç'ın dediği gibi;
    "altı üstü 8 not var, kaç şarkı yazılabilir ki?"

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Goh v. Blinken Davası (Mart 2021)

@thementor açıp JacobvBiden dava metinlerine bakabilirsiniz 🙂
    sadece dava kapak sayfası değişik, içerik / bahaneler aynı.

büyük düşünür serdar ortaç'ın dediği gibi;
    "altı üstü 8 not var, kaç şarkı yazılabilir ki?"

Pazartesi Youtube yayininda Kuck DoS'un gocmen vizesi davalarina bakan tum avukatlara bir sablon gonderdigini ve bu sablon kullanilarak savunmanin hazirlanacagini/hazirlandigini soyledi. O yuzden DoS'un savunma metinlerinin birbirinin ayni olmasina cok sasirmamak lazim 😀

• Amerika’daki temsilcimiz @hardrock mahkeme binasının fotoğrafını paylaştı. Çok heyecanlı 🤩

mahkeme binası

https://imgur.com/ReKce8f

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thementor nereden baksan kral hareket 🙂
    eline sağlık abi.. @hardrock
    inşallah karar sonrası da sonunda gülen surat ( 🙂 ) olan bir foto gelir..

• Güncelleme: Dün gerçekleşen canlı yayında Charles Kuck, "SJ ve diğer dava raporlarını halka açık olarak yayınlayacaklarını." söyledi.

Diğer canlı yayın notları: (@hardrock bilgilendiriyor)

1- Hukumetin verdigi 900 sayfalik "administrative record" dan da cok belli son 2 yildir,( hatta DV2022'de boyle olur muhtemelen, ) hukumetin yasal bir gorev/sorumluluk olan DV'ye onem vermedigi cok belli oluyor diyor. Bunu extraordinary evidence—siradisi, fevkaledeninde fevkinde, bir kanit olarak goruyor Charles.
    2- Onceliklendirme isi (priority) ve DV'ye son sirada oncelik verilmesi elimizi daha da guclendiren kanitlar.
    3- Bunlar mehta'nin gomez davasi kararlarinin onemsenmedigini, daha da kotusu DV22 icinde onemsenmeyecegini gosteriyor. Bunlari Mehta'ya gosterecegiz diyor.
    4- Aaron'da sunu ekledi—900 sayfalik kayitlarda sakli gizli birsey yok, DOS tarafi zaten acikca niyetini belli etti, DV'ye oncelik vermeyecegiz diyor. Biz de diyoruz ki bu Kongre'nin onlara verdigi bir sorumluluk oncelik vermiyorum demek kanunsuzdur. Kisaca ortada uzerinde tartisilacak birsey yok, yaptiklari acik ve kabul ediyorlar, biz bunun kanunsuz oldugunu gosterecegiz ve SJ karari verecek dedi hakim.
    5- Ayrica Charles, gomez karari da ayni gun cikarsa sasirmam dedi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thementor detayları paylaştıgınız için size ve sn. @hardrock'a cok teşekkürler.

charles "bu öncelik kongre kararı değildir" diyor ama zannedersem kongre kararını gözden kaçırıyor.
    bu öncelik 2002'de direkt kongre tarafından alınan bir karar ve yasada yeri var.

ben hiçbir ücret talep etmeden iletmiş olayım 😉

IMG_20210605_002404_551.jpg

• ⭐⭐⭐

@thementor, içinde söyledi: DV2021 Goh v. Blinken Davası (Mart 2021)

@Muhtaradana katkıları ile #GohVBlinken dava sürecine ait takvim ve önemli tarihler aşağıdaki gibidir;

1-2) 21 Mayıs Davalılar(Hükümet) certified record index i dosyalayıp bunu davacılarada(biz) gönderecekmiş +sanırım davanın dismiss(reddetmek) edilmesi ile ilgili taleplerini ve özet karar birifing (summary judgment) için dilekçelerini mahkemeye verecekler
    3) 7 Hazirana kadar bu sefer davacılar(biz) , davalıların(Hükümet) dismiss ve summary judgment taleplerine karşı cevap verecekler
    4) Davalılar(Hükümet 24 Hazirana kadar davacıların(biz) summary judgment ve dismiss üzerine iddialarının üzerine kendi iddialarını mahkemeye sunulacak
    5) 2 Temmuz iki tarafta joint Appendixi sunacaklar(brifing takvimi biter)
    6) 13 Temmuz son hearing ve karar

Merhaba,

21 Mayıs ve 7 Haziran tarihleri geride kaldı. Acaba hükümetin Goh davasının reddedilmesi yönündeki dilekçesi ve avukatların bu dilekçeye karşı verdikleri cevapları inceleyebildiniz mi? Özellikle vize sınıflandırması (Tier Approach) konusunda hem hükümetin hem de davanın avukatlarının görüşlerini merak ediyorum.

Niçin merak ediyorum, şu anda konsoloslukların 30 gün içinde mülakat alması gereken IR ve ardından 60 gün içinde mülakat alması gereken F aile birleşimlerini önceliklendirip, yasal olarak herhangi bir mülakat taahhütü bulunmayan DV'nin son sıraya koyması kitabına uygun gözüküyor.

Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam artık avukatlar davanın dökümanlarını paylaşacaktı. Mümkünse bu 21 Mayıs ve 7 Haziran'daki belgeleri paylaşabilir misiniz?

• @Sono belgeler redakte edildikten sonra paylaşacaklar. En azından verilen bilgi o yöndeydi ama önceliği redaksiyondan ziyade hükümet tarafına verilecek cevaba ayıracaklarını söylüyorlardı. Bundan kaynaklı evrakların açıklanmasında gecikme yaşanabilir.

• ⭐⭐

@thementor Redaksiyon kısmı biraz saçma geldi. Belgelerin redaksiyona neden ihtiyacı olsun ki. Zaten davacı adı da içermiyor.

• ImmPact Litigation Team'den e-mail geldi. Redakte edilmiş dava dilekçesini eklemişler. Kendi ülkesindeki ABD konsolosluğu, en az bir davacıdan, davacı olduğunu kanıtlamasını istemiş. Avukatlar da, dava dilekçesini, bizim konsolosluk bizden de isterse diye göndermiş. Sizden konsoloslukça talep edilmediği sürece, KCC ve konsolosluk dahil, kimseye göndermeyin diye uyarmışlar.

"Öyle yapmanızı söylemiyoruz ama, siz öyle yapmak isterseniz, kendinizi KCC ve konsolosluklara Goh v. Blinken davacısı olarak tanıtabilirsiniz" demişler.

Ayrıca, Yargıç Mehta'nın, 13 Temmuz'daki duruşmadan çok da uzun olmayan bir süre sonra kararını açıklamasını beklediklerini; o yüzden, bu tarihten sonra hızlı hareket etmeye hazır olmamızı tavsiye ettiklerini eklemişler.

"Paylaşmayın" dedikleri için belgeyi paylaşamıyorum ama, gelişmeyi yazmış olayım...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kingocali bilgi verdiğiniz için çok teşekkür.
    kisaca, dün riga konsoloslugu'nda "ben GoH davacisiyim" diyerek mülakat aldığını iddia eden arkadaş baya baya fake bilgi vermiş ve bu sebeple bütün GoH davacılarıni da yaniltmis.

bu konuyu açıklığa kavusturdugunuz icin de ayrica teşekkürler.

• @gucarslan O olaydan haberim bile yok. Ama farkında dahi olmadan bir işe yaradığıma sevindim 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.0k

| | | |