Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@fırat-aydoğmuş Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

2020 green card çekiliş tarihi ne zaman arkadaslar lütfen bir cevap verin? diğer yıllara göre olan zamanıyla

Resmi aciklama Eylul ayinda yapilacaktir, tahmini basvuru sureci Ekim-Kasim aylarinda olacaktir. Ara ara forumu takip etmeniz yeterli, zaten sitenin ustunde duyuru olarak da farkedersiniz...

• Tesekkur ederim cevabınız icin.

• sayin @crazycells , bizim yasadigimiz bu secilip cagirilmama durumu (25k uzeri secilenlerin kalmis olmasi) diger amerika visa turlerini (orn, turist ogrenci vb.) etkiler mi. soruyu sormamin sebebi ozellikle Schengen, Canada, Australia... gibi ulkelerin bu aralar TR deki basvurulara daha fazla 'geri ulkeye donme' garantisi istemeleri ve ozellikle de o ulkelere herhangi bir 'gocmenlik' basvurusu yapip da red alanlarin tekrar diger visa turlerinde problem yasamalari.
    biz de bu duruma uyuyoruz mu, sonucta bir GC ile bir 'gocmenlik' vizesi icin bir form doldurdum, ama sira gelmedigi icin visa red/kabul olayi yasanmadi. ve simdi de amer'kaya F1 visasi icin basvurmak istiyorum?

• evet etkiler. tescilli birer göçmen adayıyız. yani şu demek oluyor " ben fırsatını bulduğumda amerikada yaşamak istiyorum" burda tutacak güçlü nedenler olması lazım .

• Arkadadlar 2018 Dv 2018 kazanan numaralar kaclarda kaldi?? Ve bu numaralar kesin mi yoksa diger numaralarin hada sansi var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@md_md Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

sayin @crazycells , bizim yasadigimiz bu secilip cagirilmama durumu (25k uzeri secilenlerin kalmis olmasi) diger amerika visa turlerini (orn, turist ogrenci vb.) etkiler mi. soruyu sormamin sebebi ozellikle Schengen, Canada, Australia... gibi ulkelerin bu aralar TR deki basvurulara daha fazla 'geri ulkeye donme' garantisi istemeleri ve ozellikle de o ulkelere herhangi bir 'gocmenlik' basvurusu yapip da red alanlarin tekrar diger visa turlerinde problem yasamalari.
    biz de bu duruma uyuyoruz mu, sonucta bir GC ile bir 'gocmenlik' vizesi icin bir form doldurdum, ama sira gelmedigi icin visa red/kabul olayi yasanmadi. ve simdi de amer'kaya F1 visasi icin basvurmak istiyorum?

Green Card lotosundan secildiginizi ve DS260 formunu doldurdugunuzu her zaman bilecekler. Gocmenlik isteginiz artik sayin @metert 'in dedigi gibi tescilli 🙂 Ama bu cok buyuk bir dert degil, zaten butun basvuranlara ayni sekilde yaklasiyorlardi, vize alabilmek icin ulkeye geri doneceginizi gostermeniz lazim.

Sizin sansiniz F1 vizesi, eger master veya doktora yapacaksaniz vermeleri olasi, dil okulu ise sansiniz dusuk olabilir, yani vizeyi alabilmek icin Turkiye'ye geri doneceginize dair pek cok nedeniniz olmali ve onlari ikna etmelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tatlim-sirmatel Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

Arkadadlar 2018 Dv 2018 kazanan numaralar kaclarda kaldi?? Ve bu numaralar kesin mi yoksa diger numaralarin hada sansi var mi?

Maalesef DV2018 sureciyle ilgili butun numaralar aciklandi, diger numaralar icin sans kalmadi. Suradan bulten takibini yapabilirsiniz:
    http://yesilkartforum.com/bulten

• @crazycells @metert cok tesekkurler cevaplar icin.

• Teşekkür ederim! Her şerde bir hayır vardir demeliyiz sanirim!

• En son yayınlanan Ceac verileri hakkında bilgisi olan var mı? Issued, ready vs sayıları en son kaçlarda?

• @entelman hayır abi sonsuz döngüyü tekrar başlatma ! 😃

• @entelman bu aralar sıkıntılar üst üste geldi çok foruma bakamadım . sen söyleyince aklıma geldi bakayım verilere dedim 6 agustos verileri açıklanmıs toplam verilen vize sayısı daha 37 k da . daha verilmeyen 13 k vize var . 16 k da euya vize verilmiş . 2018 yılı için 50 k vizeyi bulamicaklar galiba ..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@entelman bu aralar sıkıntılar üst üste geldi çok foruma bakamadım . sen söyleyince aklıma geldi bakayım verilere dedim 6 agustos verileri açıklanmıs toplam verilen vize sayısı daha 37 k da . daha verilmeyen 13 k vize var . 16 k da euya vize verilmiş . 2018 yılı için 50 k vizeyi bulamicaklar galiba ..

zaten beklenen bir durumdu bu sayin @yekta. KCC'ye o nedenle kizginiz 🙂

• @yekta Sana zahmet, o verilerin olduğu tabloyu ve linki elinin boşluğunda burada paylaşır mısın? Merak ediyorum son durumu da. 🙂

• @entelman https://i.hizliresim.com/X6lqL6.jpg 6 Ağustos'a kadar olan ki durum .

• @yekta EU'da red sayısı yükselmiş galiba. Ya da bana öyle geldi? Dünya geneli 18843 ready'den bakalım kaçı issued'a dönüşecek.

• @entelman aynen abi red çok fazla arttı neden bilmiyorum . 2015 kapandıgında 1561 . 2017 de 1612 red olmuş avrupada .

• ⭐⭐

Şu anda Temmuz öncesinde AP ye kalanlara vize onayı vermiyorlar. Eylül ayında, Ağustos ve Eylül de açılan boşluklar olursa vize verileceğini belirten bir mail atıyorlar.
    Muhtemelen boşluk açılacaktır ve son hafta haklarında kesin karar veremedikleri kişileri çağırıp vizeyi vereceklerdir.

• @yekta bu tabloya göre 2018 de 117.000 talihlinin 37000 i mi vize aldı demek oluyor.

• @arnblt tabloya göre zaten ready sayısı nerdeyse 19000 ve geriye kalan 13000 i tamamlayacak bile olsa heralde AP ye sıra gelmez maalesef bana kalırsa

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.1k

| | | |