Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Geçmiş yılların cut off numaraları hakkında bilgiye nereden ulaşabilirim? Örneğin 2018 de Avrupa için en son 25 binlere vize verilmiş. Bayadır bakıyorum ama toplu bir veriye ulaşamadım.

• ⭐⭐⭐

@newyorker, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

Geçmiş yılların cut off numaraları hakkında bilgiye nereden ulaşabilirim? Örneğin 2018 de Avrupa için en son 25 binlere vize verilmiş. Bayadır bakıyorum ama toplu bir veriye ulaşamadım.

Son 8 yılın verilerini aşağıdan görebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/bulten/

• @Sono, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

Geçmiş yılların cut off numaraları hakkında bilgiye nereden ulaşabilirim? Örneğin 2018 de Avrupa için en son 25 binlere vize verilmiş. Bayadır bakıyorum ama toplu bir veriye ulaşamadım.

Teşekkür ederim lakin bu current olunan ayların tablosu. Soru mu şöyle güncelleyeyim o zaman ;
    Örneğin Dv2015 te Eylül ayının açıklanan son rakamı 43,050 . Yani numarası 43,050'ye kadar olan herkes mülakata girebildi mi ? (Umarım anlatabilmişimdir 😃 )

• ⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

Teşekkür ederim lakin bu current olunan ayların tablosu. Soru mu şöyle güncelleyeyim o zaman ;
    Örneğin Dv2015 te Eylül ayının açıklanan son rakamı 43,050 . Yani numarası 43,050'ye kadar olan herkes mülakata girebildi mi ? (Umarım anlatabilmişimdir 😃 )

Tamam şimdi anladım 🙂

O zaman sizi CEAC verileriyle baş başa bırakıyorum. Sol menüden dilediğiniz yılı seçebilir, o yıllara ait bölge bazlı olarak hangi aralıkta kaç vize verilmiş, ne kadarı red olmuş, ne kadarına cevap verilmemiş, ne kadarlık boşluk oluşmuş, hangi konsolosluk nasıl performans sergilemiş, tamamını görebilirsiniz.

Tamam şimdi anladım 🙂

O zaman sizi CEAC verileriyle baş başa bırakıyorum. Sol menüden dilediğiniz yılı seçebilir, o yıllara ait bölge bazlı olarak hangi aralıkta kaç vize verilmiş, ne kadarı red olmuş, ne kadarına cevap verilmemiş, ne kadarlık boşluk oluşmuş, hangi konsolosluk nasıl performans sergilemiş, tamamını görebilirsiniz.

Sayın @Sono çok teşekkür ederim. Site tam olarak pazar akşamımı değerlendirebilmem için hazırlanmış 😃

• ⭐⭐⭐

Tamam şimdi anladım 🙂

Sayın @Sono çok teşekkür ederim. Site tam olarak pazar akşamımı değerlendirebilmem için hazırlanmış 😃

Harika, ihtiyacınızı gidermesine çok sevindim. Tespitlerinizi bizler de paylaşırsanız çok memnun oluruz 🙂

Tamam şimdi anladım 🙂

Harika, ihtiyacınızı gidermesine çok sevindim. Tespitlerinizi bizler de paylaşırsanız çok memnun oluruz 🙂

Öncelikle iyi akşamlar,
    Son 4 yılın verilerini inceledim. İlk olarak 2019'dan konuşmak istiyorum. 2019 yılı yeşilkarforum veritabanına göre en sonlar da yer alan 30XXX case number'lı üye mülakata girebilmiş. Dvcharts sitesinden kontrol ettiğimde ise en son 31XXX case number'a kadar vize verilmiş. Yine yeşilkart forumunun bülten tablosuna baktığımda Haziran ayı için 26,800'e kadar numaralar aktif olmuş ve sonrasındaki 4 ay boyunca kalan numaralar Current olmuş. Anladığım kadarıyla KCC belli bir aydan sonra numaraları Current yapıyorsa bu iyiye işaret ve kalan numaraların mülakata girebilme ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu gösteriyor. Dv2017'lere bakarsanız aynı tabloyu göreceksiniz.

Gelelim 2018'e.. 2018'de işler yavaş ilerlemiş. Yeşilkart forumun veritabanına göre en son 25XXX Case Number'lı üye 10 Eylül'de mülakata girmiş ve zaten dvcharts'ın verilerine göre de en son 27XXX Case Number'a kadar vize verilmiş. Maalesef ki bu yüzden Case number'ı 27XXX'lerden yüksek olanlar vize alamamış.

2020'de ise numaralar 2019'dan daha iyi bir şekilde ilerlemiş ancak önce Covid-19 sonrasında Trump'ın vize yasağı nedeniyle maalesef ki hüsrana uğramış.

2021'ler için iki konu çok önemli.
    1.'si konsoloslukların açılıp bir an önce vize vermeye başlamaları,
    2.si aktif olan numaraların her geçen ay daha fazla olması ve eğer iyi düzgün bir şekilde devam ederse Current yazısını görmemiz.

Özetlemek gerekirse en geç Ağustos ayında Current yazısını görürsek açıklanan bültende, case number'ı yüksek olan arkadaşlar için de bir umut olacaktır.

Bunlar tamamen benim kendi fikrim. Eksik ya da hatalı olduğum noktalar varsa lütfen fikrinizi beyan edin. Umarım 2021 bize umut olur.

• valla ben tablolara bakınca kazandığıma sevinemedim. Bende gezmeye giderim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ocak vize bülteni yayınlandı. ilgili bültene göre EU bölgesi için cut-off 8200 olarak açıklandı.

ne yazık ki oldukça düşük..

• @gucarslan, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

ocak vize bülteni yayınlandı;

EU: 8200

Bu ay da yetişemedim.. 8200 olması cidden üzücü ama belki sonraki aylar hızlı bir artış olur. Daha önceki dönemlerde görmüştüm. Umarım öyle olur.

• Banned

@gucarslan Merhaba hocam, cut-off ne anlama geliyor ben bir türlü anlayamadım bu deyimleri. 8200 ye kadar kcc den evrak talebi mi gelmiş yani ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newyorker şahsen can sıkan ivmelenmenin bu kadar yavaş oluşur. elbette kimse 13K~14K beklemiyordu bu bülteni ancak; en azından bir 10K gelir diye düşünmüştük. klasik bir tabir olacak ama; önümüzdeki maçlara bakacağız..

ha unutmadan, bir sonraki bültende sen yazarsın 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@gucarslan Merhaba hocam, cut-off ne anlama geliyor ben bir türlü anlayamadım bu deyimleri. 8200 ye kadar kcc den evrak talebi mi gelmiş yani ?

kısaca;
    her ay yayınlanan bülten ile açıklanan (ocak) ayın sonraki ayında (şubat) mülakata girecek CN'leri belirleniyor.

bu evrak talep / onaydan tamamen farklı bir kavram, onlarla hiç karıştırmayın.

bülten kısaca diyor ki; şubat ayında case number'ı 8200'e kadar olanlar mülakaata girecek. tabiki bunu konsoloslukların kapasitesi, salgın durumları, çıkarılan yasalar vs hep etkiliyor. bakınız, DV2020

• @gucarslan Kesinlikle! Ben de en az 10k görürüz diye düşünüyordum ama olsun, pozitif kalmaya devam edelim. Önümüzdeki ay travel.state.gov , tarihinin en büyük F5 spam olayına tanıklık edecek...

Not: Sanırım artık telegram grubuna katılmalıyım. Rica etsem beni de alabilir misin?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newyorker özel mesajla bilgi verdim size.

• Banned

@gucarslan Teşekkür ederim. Benim case numaram 3500 lerde yani her şey yolunda giderse ben ocak ayında mülakata mı gireceğim anlamına geliyordu bu haber ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@gucarslan Teşekkür ederim. Benim case numaram 3500 lerde yani her şey yolunda giderse ben ocak ayında mülakata mı gireceğim anlamına geliyordu bu haber ?

normal şartlarda evet diyebiliriz. lakin şuan mülakatlar başlamadığı icin bu tarih şubat ya da mart'a sarkabilir ki sarkacaktir da. mülakatların başlaması ile her şey netleşecek..

• Banned

@gucarslan Her şey için teşekkür ederim.

• CEAC dataları açıklandı. Aşağıdaki linkten dosya numaranızı başındaki sıfırlar olmadan girerek kontrol edebilirsiniz.

• Banned

@Kuthun Merhaba, CEAC ne demek hocam ?
    Ben de böyle bir yazı çıktı, hiçbir şey anlamadım. Beni aydınlatır mısınız ?

U.S. Department of State
    IMMIGRANT VISA APPLICATION
    At NVC

If you case is processing electronically, please log into your CEAC account at ceac.state.gov/iv with your NVC case number and 16 digit Invoice ID for case status and to learn what steps you must take to advance your case. Disregard the instructions below, they do not apply to electronic processing.

If your case is processing on paper (you mailed paper documents to NVC for review), then the case status and instructions below apply to your case.

Please follow the instructions you received from the National Visa Center (NVC) that list the six steps you must take before NVC can schedule your visa interview appointment. This includes submitting to NVC various fees, forms and documents. Once NVC has received all the required items, they will let you know if anything is missing or incomplete. You can also find these instructions online at http://nvc.state.gov (English) and http://nvc.state.gov/espanol (Spanish). You will find contact information for NVC at http://nvc.state.gov/ask.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

50

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.9k

| | | |