DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @LordBolton, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz Burada eskiden bu konu konuşulmuştu eğitimlerde sağlık durumunu gizleyen ve fark edilen birinin Medical atılma ile atıldığı yazılmıştı. Bu konu hakkında spesifik bir şey soracağım örneğin birisi geçmişte şuan da olmayan bir sağlık durumunu gizlemiş olsun şuanda fark edilemez ancak o kişinin Türkiye'de ki arkadaşları gmail atıyor Türkiye'den ve durumu Us armye bildiriyor army bu durumda ne yapar kişi inkar ediyor kanıt yok ama ihpar var diyelim?

her seyin kesin bi cevabi yok maalesef sorusturma baslatilir ve ne sonuca ulasirlarsa ona gore de farkli sonuclar olur.

• ⭐⭐

@tfnsylmz soruşturma açılacağı bir tahmin mi yoksa böyle bir şey oldu mu daha önce

• tahminlik bir sey degil bu. fraud yapmis oluyorsunuz ve bu anlasilirsa sorusturma acilir. benim kendim sahit olmadim henuz yakalanan birine ama internette okumustum yakalananlari.

• Bir önceki yorumum pek beğenilmedi sanırım direk eksilenmiş. Maalesef söylediğim şey acı gerçek sadece. Amerika'da yapabileceğiniz yüzlerce iş alanı ve fırsatlar varken bu başlığın meslekler alanında en popüler başlık olması trajikomik ve vizyonsuzluktur. Hayır yani Amerika'dasındır işsiz güçsüz kalmışsındır veya marriage fraud üzerinden edindiğin green cardın elinden alınıp deport edilme ihtimalin yüzünden bir yerin tutuşmuştur ve bu yüzden enlisted olursun onu anlarım da daha greencard almadan yıllık 20k'ya askerlik ve 8 yıllık kontrata imza atma hayali kurmak net vizyonsuzluktur.

• ⭐⭐

@Cyber-Shot açıkçası bu şekilde düşünmek bence bir vizyonsuzluk Gökhan önerin videosunda avantaj ve benefitardan bahsediyordu onun için beğenildi ABD ordusunun avantajları bizim ülkede avantajı yok eksisi çok örneğin FBI polislik vb kurumlara ordudan onurlu ayrılık sonrası geçiş sivillere göre çok daha kolay ki askerlik çoğu insanın küçükken olmak istediği bir meslektir ama Türkiye'de ki dezavantajları yüzünden kimse olmak istemez tabi ki ama ABD ordusunda avantajı çok ki Gökhan öner herseyi de anlatmadı kaldığı yeri gösterdi herkes çok beğendi ancak en kötü yerdi sadece para olarak bakmak hayata büyük bir vizyonsuzluktur ki emeklilik sonrası 4 milyon dolar veriliyor girerken de katılım primi 20.000 dolardı en son şuan kaç bilmiyorum ve ömür boyu üniversite okumak mümkün oluyor ücret ödemeden ve belli ki bu ABD ordusuna olan rağbetten pek hoşlanmamış gibisiniz sadece ekonomik gerekçeler ile ülke değiştirip başka bir ülkeye bağlılık yemini etmek nasıl bir vizyondur peki bunu kendinize sormanızı tavsiye ederim ve verdiğiniz vergiler de ABD ordusuna gidecek bunu da bilmeniz gerek bence insan önce kendini düzeltmeli . Şunu unuttum herşeyi kapsayan tam sağlık sigortası da cabası kopan parmağı bile çıkarma gücüne sahiptir ABD ordusu

• ⭐⭐

@tfnsylmz elbette haklisiniz ama aslında iftiradan bahsediyordum veyada kanıt olmadan sadece ABD dışından gelen bir ihbar nedeniyle de ABD ordusunun soruşturma açması pek mantıklı gelmedi çünkü örneğin Polisler birinin suçlu olduğunu bilse bile kanıt olmadan birşey yapamıyor hakimler de öyle soruşturma açılamiyor kanitsiz ihbarı önemsemezler diye düşünmüştüm

• @LordBolton Gökhan Öner enlisted olma sebebini bir önceki videolarda açıkça belirtti zaten. Yapmış olduğu evliliği kullanarak vatandaşlık alamayacak olmasından dolayı askerlik üzerinden naturalization yapmak istedi ki bence bu gayet geçerli bir sebep gibi duruyor ama abd tabiki bu tip olaylarda fraud varsa gözünün yaşına bakmadan deportluyor onu unutmamak lazım. Enlistment bonus sadece belirli mos'lerde varsa vardır ki o işlerin çoğunluğu ya officer işi ya da enlisted olanlarda ise security clearance gerektiren mos'ler oluyor. Yazdığım şeyin Abd ordusu veya devletine negatif bakmakla bir ilgisi yok bu arada tabiki de oturduğun devlete bağlılık yemini ettiğin için ordusuna indirect katkıda bulunacaksın. Katkıda bulunman için orduya katılmak dışında bir sürü iş alanı var illa enlisted olmana gerek yok.
    Bedava üniversite dediğin GI Bill veriyorlar 90 günlük active duty sonrasında ki amaç gi bill'se Amerika'nın çok güzel çalışan student loan sistemi var sivil olarak devam edip Amerika'ya daha büyük katkılarda bulunma şansın var ve ilerde illa ben asker olacağım diyorsan officer olarak başlarsın vatandaşlığı aldıktan sonra. Yok ben vizyonsuz ve sığ görüşlü bir adamım ve diğer enlisted olan college dropout veya zor bela liseyi bitiren tiplerle askerlik yapmak istiyorum dersen kolundan tutan yok tabi

• Yasaklı

@Cyber-Shot, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Bir önceki yorumum pek beğenilmedi sanırım direk eksilenmiş. Maalesef söylediğim şey acı gerçek sadece. Amerika'da yapabileceğiniz yüzlerce iş alanı ve fırsatlar varken bu başlığın meslekler alanında en popüler başlık olması trajikomik ve vizyonsuzluktur. Hayır yani Amerika'dasındır işsiz güçsüz kalmışsındır veya marriage fraud üzerinden edindiğin green cardın elinden alınıp deport edilme ihtimalin yüzünden bir yerin tutuşmuştur ve bu yüzden enlisted olursun onu anlarım da daha greencard almadan yıllık 20k'ya askerlik ve 8 yıllık kontrata imza atma hayali kurmak net vizyonsuzluktur.

Ya burada bu mesleği icra eden insanlara yardımcı olan bir adam var. İnsan ona saygısından böyle bir cümle kurmaz. Bu nasıl bir terbiyesizliktir. Benim Top Secret Clearance almadan mesleğimi yapmama imkan yok. Network ve Siber Güvenlik Uzmanıyım. Diğer taraftada askerliği bu kadar araştıran adam değil it ci eğitimsiz boş beleş bir adamdır dedin sesimi çıkarmadım. Ama senin bu üslubuna bir dur demen lazım.

Benim Top Secret Clearance alabilmemin en hızlı yolu askeriye hatta belki de tek yolu. Kaldı ki bunun da bir önemi yok. Bu benim hayalim olamaz mı. Hayallerinin peşinden gitmek vizyonsuzluk mu? Ben maddiyatı aştım. Maddiyatım var ama gerçekleştirmek istediğim hayallerim var.

Projesine 200.000$ teklif verilmiş elinin tersiyle itmiş adamım ben.

Sen neyi başardın ne kadar vizyonun varki burda herkesi vizyonsuz ilan edebiliyorsun?

Edit: Sebeplerimden biri de hemen vatandaşlığı alıp annemi babamı yanıma almak mesela.

• @Ping-PONG Siz en son boko haramla çarpışmak için lejyoner olmayı planlanlıyordunuz ne ara dümeni Amerikan ordusuna çevirdiniz? Projesine 200k alan ve it olan biri yüzde bir kazanma ihtimali olan greencardı beklemezdi zaten şu an istese Amerika'da olurdu ve muhtemelen top secret clearance alması için orduda görev yapmasının must olmadığını bilirdi. Amerika'da zaten gözü yollarda no name random bir üniversiteden mezun olmuş it'ci mehmet gelse de hemen top secret clearance versek diye bekliyordu. Bu arada öncesinde ben size hiçbir zaman cevap yazmadım siz üzerinize alınmak istediniz.

• Yasaklı

@Ping-PONG Siz en son boko haramla çarpışmak için lejyoner olmayı planlanlıyordunuz ne ara dümeni Amerikan ordusuna çevirdiniz? Projesine 200k alan ve it olan biri yüzde bir kazanma ihtimali olan greencardı beklemezdi zaten şu an istese Amerika'da olurdu ve muhtemelen top secret clearance alması için orduda görev yapmasının must olmadığını bilirdi. Amerika'da zaten gözü yollarda no name random bir üniversiteden mezun olmuş it'ci mehmet gelse de hemen top secret clearance versek diye bekliyordu. Bu arada öncesinde ben size hiçbir zaman cevap yazmadım siz üzerinize alınmak istediniz.

Tamam peki sensin.

• Suraya guzel bir video birakayim 😀

• ⭐⭐

@Cyber-Shot Sizin vizyon ve sığ görüşten kastınız kibir sanırım. aynı şeyi Türkiye'de de yapıldı çoğu alanda şuan çoban bulunamadığı için insanlar et yiyemiyor artık. bence başka bir sıkıntınız var bunlar kılıf sadece ama yaptığınız şeyin ırkçılıktan bir farkı yok, insanlara yok liseyi zor bitirmiş yok üniversite terk demeniz . Size uygun olan TSK'dır bu noktada burada direk subay olup erleri ezip kendinizi tatmin edebilirsiniz.. benim vizyonum herkesin eşit olduğu mutlu güven ve barışın olduğu bir dünya ve subay olup erleri ezmek değil bu zihin yapısı ülkeyi maffetti zaten alt devre üst devrecilik oyunu çok ilkel ve çocukça ki rütben 0 dan başlayıp en yükseğe çıkabilir de zaten . Doktor bir kadın temizlikçi bir erkekle evlenebiliyor Amerika'da bu kafayla dışlanır ve insanların nefret ettiği bir insan olursunuz orada Türkiye size daha uygun bir ülke

• Bence bu basligi soru-cevap-bilgi olarak kullanmaya devam edelim. Muhattap almayip cevap vermezseniz sikilip gider. 🙂

Bu arada master diplomam var. bi kac sene kafami dinleyip doktora da yapmayi dusunuyorum ama arkadasa gore lise terkmisim. 🙂

• Yasaklı

@tfnsylmz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Bence bu basligi soru-cevap-bilgi olarak kullanmaya devam edelim. Muhattap almayip cevap vermezseniz sikilip gider. 🙂

Bu arada master diplomam var. bi kac sene kafami dinleyip doktora da yapmayi dusunuyorum ama arkadasa gore lise terkmisim. 🙂

😂
    Ben senin insta paylaşım lokasyonundan bir kızın fotoğrafını görüp merak edip bakmıştım. (Acayip kaslı ama çekici bir fiziği vardı)

Kızın instasında AFSOC yazıyordu.
    Bir alt satırda ise PHD (Blokchain) yazıyordu.
    🙃

• @tfnsylmz Olayın sizle alakası yok. Baştaki sitemim, bu başlığın en popüler meslek başlığı olmasıydı. İşin komik yanı o kadar mesaj atılmış başlıkta totalde iki tane orduda olan ve birkaç tane Amerika'da olup soru soran var gerisi tamamen daha green card çıkmadan ve Amerika'ya adım atmadan gereksiz sorularla başlığı meşgul eden insanlardan oluşuyor. Eminim bu durum sizi de rahatsız etmiştir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Şu Gökhan öner'in yüzünden millet daha Amerika'ya adımını atmadan garip garip askerlik hayalleriyle yanıp tutuşuyor. En az iki kat ücret alıp sivilde yapacağınız işi askerde yapmaya bu kadar meraklıysanız Türkiye'de de askere gidebilirsiniz.

yorumlariniz ya konuya katki yapmali ya da yapici olmali. Eger bu iki amaci da gutmuyorsaniz bilgi iceren basliklarda ileti yazmamalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cyber-Shot bu baslik ABD Ordusuna katilma basligi. Eger insanlarin orduya katilmamalarini istiyorsaniz, bu dusunceleriniz icin yeni ve uygun bir baslik olusturmali ve fikirlerinizi o baslik altina yazmalisiniz.

• @Cyber-Shot, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz Olayın sizle alakası yok. Baştaki sitemim, bu başlığın en popüler meslek başlığı olmasıydı. İşin komik yanı o kadar mesaj atılmış başlıkta totalde iki tane orduda olan ve birkaç tane Amerika'da olup soru soran var gerisi tamamen daha green card çıkmadan ve Amerika'ya adım atmadan gereksiz sorularla başlığı meşgul eden insanlardan oluşuyor. Eminim bu durum sizi de rahatsız etmiştir.

Bu basligin en populer meslek basligi olmasi oldukca normal. ABD de ozellikle genclerde ve 20li yaslarda olan insanlarda en populer mesleklerden birisi askerliktir. Nedeni ise o kadar genc yasta, ustelik universite mezunu degilken, cok fazla is tecrubesi yokken, baska herhangi bir meslekte o kadar cok benefit elde etmeniz oldukca zor.

Sadece lise mezunu olup da 20li yaslarda IT alaninda veya saglik alaninda veya muhendislik alanlarinda iyi bir maas ve benefitlerle calisanlar varsa, ornek verin yol gosterin ki insanlar da o basliklara aksinlar...

• ⭐⭐

Ordudan onurlu bir şekilde ayrıldığınız zaman sonradan onurlu ayrılışınınız elinizden alınabiliyor mu?

• Arkadaşlar Orduya Greencard olmadan ya da Vatandaşlık olmadan giremezsiniz.

Greencard kazanmayan adamlar gelmiş boş muhabbet yapıyor. Greencard kazanma oranınız %2 bi çıksın sonra yazarsınız buraya .

Greencard kazananları gereksiz meşgul etmeyin lütfen...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

198

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.3k

| | | |