Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Sosyal medyada ABD de beyaz ırk sorusuna white dedim ancak beni white olarak görmüyorlardı ve white olmadığı mi anladım gibisinden diye paylaşımlar gördüm bu ne derece doğru oraya giden Türkler ırk okarak hangi seçeneği işaretlemeli ve bölgeden bölgeye değişir mi örneğin Alabama da white değilsin ama New York da whitesın gibi?

• ⭐⭐

Kafkas irkiyiz. Caucasian. Aslinda beyaz irkiz ancak ten renginiz koyuysa belki o sebeple soylemis olabilirler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@LordBolton evet, bu kisim bayagi karisik... Eger seceneklerde Middle East varsa onu isaretleyin, eger yoksa White veya Caucasian oluyoruz... Genelde ABD kendini cok kabaca Latino grup, Afrika kokenli siyahi Amerikalilar, Asya kokenli Amerikalilar (Asya diyoruz ama aslinda sadece Guneydogu Asya), Native (kizilderili) Amerikalilar veya Avrupa kokenli beyaz Amerikalilar olarak ayiriyor... Daha ayrintili formlarda daha da cok secenek oluyor ama genelde form veya anketlerde bu secenekler oluyor, dolayisiyla buradan "beyaz" olarak secmek en dogrusu oluyor...

Eger "others" varsa tabii ki o sekilde isaretleyip middle eastern da diyebilirsiniz, ama beyaz demek yeterli oluyor cogunlukla.

• others kısmı varsa others işaretleyip "just human" yazmak bana en makul geleni....

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aytac59, içinde söyledi: ABD de ırk sorusu

others kısmı varsa others işaretleyip "just human" yazmak bana en makul geleni....

pek cok formda "prefer not to answer" secenegi de mevcut oluyor... 🙂

eger resmi bir form dolduruyorsaniz ve azinliklara bir nedenden dolayi ek firsat taniniyorsa o durumda doldurmak farkli olurdu, lakin Turkler azinlik kabul edilmedigi icin bize bir etkisi yok 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: ABD de ırk sorusu

@aytac59, içinde söyledi: ABD de ırk sorusu

others kısmı varsa others işaretleyip "just human" yazmak bana en makul geleni....

pek cok formda "prefer not to answer" secenegi de mevcut oluyor... 🙂

eger resmi bir form dolduruyorsaniz ve azinliklara bir nedenden dolayi ek firsat taniniyorsa o durumda doldurmak farkli olurdu, lakin Turkler azinlik kabul edilmedigi icin bize bir etkisi yok 🙂

Ben prefer not to answer seçeneği ile karşılaşmadım ancak ırkımı soran bu soruyla ilk karşılaştığımda 15-20 dk'lık bir şok yaşamıştım.
    İlk başta bu ne saçma bir soru yaww!!! hani Amerika'da ırkçılık suçtu. Neden bana bu soruyu soruyorlar diye bir sorgulama yaptım kendi kendime
    akabinde şu soruyu sordum "ben neyim lann???" beyazım ama Amerikalı değilim, beyaz olmak için acaba Amerikalı mı olmak lazım gibi gibi sorular. Sonuç olarak bence hangi ırk'a sahip olduğumu soran bu saçma sorunun bütün kurumların formlarından kaldırılması gerektiği düşüncesindeyim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |