Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

"Change Of Status" sonrası ülkeden çıkıp tekrar vize başvurusu yapmak

• @gisleyen Kim ne derse desin yuksek. Bugunlerde Turikiyede red oranlari inanilmaz. Bunu yapan arkadasim var ancak o yari burslu sekilde master yaparken noel tatilinde gidip vizeyi almisti. Sizinki sadece bir CC'de CS bolumu okumak, vize konusunda cok prestijli degil CCler. Riskine girecekseniz, simdiden bol sanslar.

• Yeterli kaynak bulamadığım ve çok spesifik bir konu olduğu için başlık açma gereği duydum.
    Daha önce turistten F1(dil okulu) için COS yapmış birisi, mevcut vizesi devam ettiği takdirde 1-2 sene süre geçirdikten sonra tekrar ülkeye girebilir mi?

İşlemimi yapan danışmanım ve ünlü Türk bir avukat, mevcut vizen devam ediyorsa gidebilirsin dedi fakat kimisi de vizen iptal olur diyor. Hatta kimisi de güven kırıcı bir olay olduğu için bir daha vizeye başvursan bile sana vize vermezler diyorlar, kafam karıştı doğrusu.

Daha önce hiç çevrenizde giren veya giremeyen oldu mu?

• @meliksah23 konsolosluğa sorun vizenizin devam edip etmediğini

• @Ferhat-ŞENER Bu sefer de iptal ederler diye korkuyorum 😅

• @somebody sponsor olacak bir sirket bulup, H-1B cekilisinde de cikmaniz gerekiyor. Her yil mart sonunda yapilan bir cekilis o yuzden eger hali hazirda calistiginiz bir sirket varsa hemen bu yilki cekilise sizin icin basvursun.

• @mrblack siz H-1B yi hangi ulkede pasaporta isletmistiniz?

• Herkese merhaba F1 Vizesi ile geldim mayıs ayında i-20'mim bitiyor. erkek arkadaşımla evlenip onun OPT sürecinde F2'ye statü değişikliği yapabilir miyim onun da aynı sürede I-20'Sİ bitecek ama opt sürecine girecek

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |