Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen olmayan vize başvurusu

• Merhaba şuan 22 yaşındayım, 17 yaşında hırsızlık suçundan ceza aldım, okulu bitirdim, Amerika'da iş teklifi geldi çalışma vizesi almak istiyorum, çok büyük korkum var. Bu sabıkam vize almama engel olur mu? teşekkürler cevaplar için.

keywords: Adli sicil kaydindaki suclar ve gocmen olmayan vize basvurusu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Necmi-Ayan, içinde söyledi: Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen olmayan vize başvurusu

Merhaba şuan 22 yaşındayım, 17 yaşında hırsızlık suçundan ceza aldım, okulu bitirdim, Amerika'da iş teklifi geldi çalışma vizesi almak istiyorum, çok büyük korkum var. Bu sabıkam vize almama engel olur mu? teşekkürler cevaplar için.

keywords: Adli sicil kaydindaki suclar ve gocmen olmayan vize basvurusu

Genelde gocmen olmayan vizeler icin "adli sicil kaydi" istenen belgeler arasinda degil. O nedenle buyuk ihtimal bu vize basvurunuzda bir sorun yasamazsiniz. Ama eger ABD'de gocmen olmak istiyorsaniz bu suc ilerde engel olarak karsiniza cikabilir. Aldiginiz ceza ne kadar?

• @crazycells aldığım ceza 2 yıl 10 ay denetimli erteleme cezası hicbirsekilde cezaevinde yada gözaltında tutulmadım. Dediğiniz gibi adli sicil kaydı istenen belgeler arasında yoksa talep etmezler umarım teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Necmi-Ayan bu kadar stres yaşayacağına e devlette ki adli sicil de gözükmemesi lazım çünkü kayıt edilmemişsin baktın mı oraya

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Necmi-Ayan, içinde söyledi: Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen olmayan vize başvurusu

@crazycells aldığım ceza 2 yıl 10 ay denetimli erteleme cezası hicbirsekilde cezaevinde yada gözaltında tutulmadım. Dediğiniz gibi adli sicil kaydı istenen belgeler arasında yoksa talep etmezler umarım teşekkürler

maalesef ben de net olarak soyleyemem. Ceza biraz fazla gorunuyor ama cezaevine girmemeniz bir avantaj tabii ki.
    Dedigim gibi genelde bu belgeler gerekmiyor gocmen olmayan vizeler icin ama tabii konsolos isteyebilir cunku formda bu sorular size sorulacak, konsolos durumunuza karar verecek.

• Merhaba FETÖ üyeliğinden dolayı 1 yıl 6 ay 22 gün ceza aldım ve 2 ay hapiste kaldıktan sonra çıktım . Eşime green card çıktı .Benim FETÖ den dolayı adli sicil kaydımın olması sizce nasıl değerlendirilir ? Sonuç olarak Türkiye Cumhuriyeti devletine göre silahlı terör örgütüne üye olduğum için adli sicil belgesinde terörist olarak görünüyorum . Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@koray__1158, içinde söyledi: Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen olmayan vize başvurusu

Merhaba FETÖ üyeliğinden dolayı 1 yıl 6 ay 22 gün ceza aldım ve 2 ay hapiste kaldıktan sonra çıktım . Eşime green card çıktı .Benim FETÖ den dolayı adli sicil kaydımın olması sizce nasıl değerlendirilir ? Sonuç olarak Türkiye Cumhuriyeti devletine göre silahlı terör örgütüne üye olduğum için adli sicil belgesinde terörist olarak görünüyorum . Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Gocmen vize basvurulari icin su basligi incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/228/adli-sicil-kaydındaki-suçlar-ve-göçmen-vize-görüşmesi

• Konsolosluk bu suçları bilmesine rağmen vize verebilir mi yani ? J1 vizesi ile gitmek istiyorum, herhangi bir suçum yok ama konsoloslukta sorgulama kaydım var ve suçu kabül ettirdiler. Beyanname sunmak istiyordum asılsız ihbara karşı ama eğer herhangi bir suç göçmen olmayan vize türlerine sorun teşkil etmiyorsa sunmakla uğraşmayacağım.

• Arkadaşlar ben de bir konuda yardımınıza başvurmak istiyorum. Geçmiş tarihte ya da başvuru sürecinde çalıştığımız / çalışmakta olduğumuz yer ile işçi çalışma vb davalar göçmenlik ya da vize süreçlerini olumsuz etkiler mi ?

• @crazycells 1 yıl ceza o 40 güne düştü para, cezasına çevrildi ve ertelendi arşiv de kaydı yok. Bu hırsızlık suçu maalesef bir iftira tarzı bi olaydı.. bazı avukatlar bunun için bir belge hazırlayıp bu suç engel değil diye argüman sunuyormuş bunun hakkında bilginiz var mı Cihan bey? DS 260 formunda yes deyip izah ettikten sonra karar mülakatta mı belli oluyor NVC ineligible diyebilir mi yoksa mülakat mı son karar merci o argüman nereye sunuluyor konsolosluk personeline mı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |