Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Konu hakkında birçok gönderi okumama rağmen detay bulamadığım için başlık açmak istedim.

Turist B1/B2 vize ile gelip bir şirketle anlaştıktan sonra EAD (çalışma izni I-765 Formu ile) aldıktan sonra (iş olayını çözdüm) USA'de ne kadar kalabiliyoruz. Bildiğim kadarıyla EAD çalışma izni 5 yıl. Turist vizemiz ise 6 ay kalış olacak şekilde geçerli. Bir yerde okumuştum EAD çalışma izni oturum hakkı vermez diye. EAD çalışma izni aldıktan sonra EAD süresi kadar yani 5 yıl kalabiliyor muyuz bir başka deyişle..

Konu hakkında bilgisi tecrübesi olan var mı?

• biraz karisiklik var sanirim. sizin bahsettiginiz sey aslinda isveren sponsorlugunda green card almak.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1363/employment-based-green-card-is-sponsorlugu-ile-yesil-kart-basvurulari?_=1704310133133

EAD mevcut statu ya da calisma izni veren durumunuza gore verilen izin. o da gecerli durumunuzun sonuna kadar gecerli oluyor.

iltica ederek EAD alacaksaniz o da baska baslikta ilgileniyor.

konulari cok dagitmadan demek istedigim su; EAD sizi bir statu ya da green carda goturmez, tersi seklinde calisiyor sistem yani calismak icin gecerli bir durumunuz size EAD aldirir.

Benzer Başlıklar

• 12
  • 1
  • 38
  • 40
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |