Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

• @isik Fiyatlar maalesef çok yükseldi. Fiyat hedefinizi biraz daha yükseltmeniz gerekecek eğer güvenli bir bölgede olmak istiyorsanız.

Genelde iş kontratı veya gelirinizi belgeleyen dokümanlar isteniyor evet, bir ihtimal yüksek miktarda depozito kabul edebilirler o evraklar yoksa. Veya apartman yerine müstakil kiralık evler belki daha uygun olabilir bu şartlarda. Kolaylıklar diliyorum.

• @MegaShintai Teşekkürler. Yaza göre bile çok artmış gibi malesef. Plan ona göreydi. Yeni mezun olarak bulacağım iş düşük maaşlı olacağı için bütçem bu kadar dar. Keşke daha fazla ayırabilsem. House tercih ederim aslında, zaten ayrı eve çıkmadan önce hep bahçeli evde büyüdüm, severim. Ama genelde bu evleri şahıslar kiraya verdiği için tutmak daha zor diye okudum, ki kiraların daha yüksek olması da söz konusu.

• ⭐⭐⭐

@isik Yerelde çalışan bir Türk emlakçı ile iletişim kurmanı tavsiye ederim. O en kolay hangi kompleksin sana ev verebileceği konusunda mutlaka yardımcı olur. Austin'de bana bu şekilde yardım etmişti bir Türk emlakçı.

• @Sono Bildiğim yok ama araştırırım. Komisyon ne kadar alıyor emlakçılar yaklaşık? Türkiye gibi 1 kira değildir herhalde, daha fazladır.

• ⭐⭐⭐

@isik, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@Sono Bildiğim yok ama araştırırım. Komisyon ne kadar alıyor emlakçılar yaklaşık? Türkiye gibi 1 kira değildir herhalde, daha fazladır.

Komisyonsuz yahu, tamamen yardımcı olmak amaçlı yapmıştı bana. Emlakçılar zaten genelde ev satış sürecinde yer alıyorlar.

• @Sono biraz zor bulurum öyle herhalde ama bakarım. Civarda tanıdık kişiler de var ama onlar da pek yardımcı olamadı. Akrabalarım da var Amerika'da ama başka eyaletlerde, yardımcı olamadılar.

• ⭐⭐⭐

@isik Direkt Facebook'daki Türk Houston gruplarına katıl, oradan da destek alabilirsin. Buradaki arkadaşlar da mutlaka yardımcı olurlar.

• ⭐⭐⭐

@isik butceniz yetmiyorsa bekar/genc olarak neden 2 bedroom olsun istiyorsunuz? calisma odasi vs yapmak icin mi?

• @keysnambır bir odayı aletlerim ve 3d yazıcılarıma ayırmam lazım çok yer kaplıyorlar. Onbinlerce dolar yatırım ve emek söz konusu, manevi değerleri de yüksek hobim olduğu için. Gerekirse 2 işte çalışıp bunlara yer ayırmam lazım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isik sugarland dediğin için ilk aklına @semavi neden gelmedi biz aileyiz burada kendisine ulaşırsan sana yardımcı olacaktır bu arada aşğıdaki linkleri inceleyebilirsin bulduğun apartmanları google maps yorumları okursun

https://www.apartmenthomeliving.com/sugar-land-tx/apartments-for-rent/2-bedroom/to-1100

https://www.apartments.com/sugar-land-tx/min-2-bedrooms-under-1400/?bb=n6pkp3_wgJ9m4oi43B

• ⭐⭐⭐

@isik Ilk geldigimizde bizim de is ve SSN yoktu. Su an oturdugumuz apartman 2 kira depozito istiyordu. Baska alternatif bir yer daha bulmustuk, orasi da 1 kira istiyordu. Bebek oldugu icin cok fazla yer gezme sansimiz olmamisti.

Su an sizin gezme engeliniz olmadigi varsayimi ile yaziyorum. Is ve SSN olmadigi icin mustakil bir evi tutma sansinizin cok zor oldugunu dusunuyorum. Yasamak istediginiz bolgelerdeki apartmanlari goole maps, trulia, apartments.com vs yerlerden tespit ettikten sonra kendi web sitelerinden bos ya da yakinda bosalacak daireleri ve fiyatlarini gormeniz mumkun. Bu sekilde bir liste olusturup ilgili apartmanlarin leasing office'lerine gitmenizi tavsiye ederim. Asil basvuruyu (ucretli oluyor genelde) yapmadan once size on onay verip vermeyeceklerini soyleyebiliyorlar genelde.

• @ayvalik10 Kimseyi pek tanımıyorum, burada sormak dışında da kimseye yük olmak istemedim açıkçası. 1500 altına var ilan evet ama mesela daha ucuz yerlerde 900 küsür geçen birkaç ilan rezalet yerler çıktı veya ayda bilmemkaçyüz dolar bilmemne fee alıyoruz çıktı gerçekten bulabildiğim fiyatlar 1100den başlıyor. Sugarland de öyledir diye tahmin edip en ucuz ilanları eliyorum kafamda. Biraz fazla elemişim ama galiba 1300-1400 gibi.

• @keysnambır aynen bu şekilde ilerledim şu ana kadar, ve bugün ilk defa üç yere yüzyüze gidip konuştum. Öncesinde telefonlar olmuştu ama cevap hep hayırdı. Bugünkü yerlerden bir belki olur sorup döneceğim dedi. Diğer ikisi olmaz dedi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isik kendisinin videolarını seyredersen her zaman herkese kapısı açıktır kendisine bir şekilde ulaşırsanız ki işleri yoğun olmasa zaten foruma gelip senle irtibata geçerdi. Bu forumun en önemli amaçlarından birisidir. Sadece Türkiye de olan işler için değil amerikaya geldikten sonra da herkes birbirine yardımcı oluyor. Eğer böyle düşünüyorsan ozaman sadece Türkiyeden ilk defa gelen bayanların ortak buluşma noktası var herkes birbirine yardımcı oluyor. Oradan mail atarsın

@turkishgirlsonly instagram buraya yazarsan sana yardımcı olurlar

• @ayvalik10 Videolarına bakarım. 2. kısım için, ben erkeğim.

• Bu ileti silindi!

• Youtube'da HOUExplorer adında Houston ağırlıklı olmak üzere toplu taşımayla ilgili bir kanal var. Otobüsleri binip yolculuğu çekiyor, bilgi veriyor. Houston için Street View alternatifi

Houston için oynatma listesi

• Merhaba

Houstonda hispanic nüfusun yüksel olduğunu bilgisine ulaştım. Orada yaşayan arkadaşlar, günlük yaşamda eğer bunun olumsuz etkileri varsa paylaşabilirler mi?

• @Erman-demirkıran @semavi abinin forum yazılarına göz atabilirsin. Kendisi 5 yıldır houston da yaşıyor. Youtube üzerinde de kendi kanalında oradaki hayatı enine boyuna paylaştığı video ve canlı yayınlarını takip etmeni öneririm

• ⭐⭐

houstonda olmayı bende çok istiyorum, houstonda youtube çekenler yalnızca kendilerini çekiyorlar yada boş doğa görüntüsü. Şöyle kalabalık alanlarda halkı çekseler görsek ortam nasıl? Ver Elini Amerika'nın instagram hesabında bazen sinema salonu veya tırmanma salonları oluyor takip ediyorum, yine de aktif halk göz önünde olmuyor. Ben yabancıları videolardan izlemek isterim. Kamerayı çevir kendine, araba sürerken anılarını anlat, hoş değil. Anını yaşadığın kişiyi göster, evinde köpeğini göster, çocuğunu odasında oyun oynarken göster. Ama yok biz sadece teorik duyalım iyice meraklanalım. Ben gidersem ben ne görmek istiyorduysam orada onları çekip göstericem. Tabi durum ne gösterir bilinmez vakit bulabilir miyim? 2 çocuk olacak ama bulurum diye düşünüyorum. Bakalım kısmet.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 76
  • 97
  • 19
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |