Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

• @denizci10 tabi ki, aslında ben biraz abartmış olabilirim ama şöyle demek istedim 2000 doları verince standartları biraz daha düşürerek los angeles gibi güzel bir şehirde yaşamak da insanın aklına gelebilir 1+1 ler gördüğüm kadarıyla o taraflarda 1800-2000 e bulunabiliyor ama tek etken kira değil tabi

• Merhaba. 10 gün sonra Texas'a gelmeyi düşünüyorum. Greencardlıyım. İlk zamanlar Mcdonald's, Taco Bell tarzı yerlerde çalışma imkanı nasıldır? İngilizcem C1 düzeyde. İş bulmak genel olarak kolay mıdır şu zaman için?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslanamca, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Merhaba. 10 gün sonra Texas'a gelmeyi düşünüyorum. Greencardlıyım. İlk zamanlar Mcdonald's, Taco Bell tarzı yerlerde çalışma imkanı nasıldır? İngilizcem C1 düzeyde. İş bulmak genel olarak kolay mıdır şu zaman için?

Evet, C1 İngilizce ile her yerde kolayca iş bulabilirsiniz. Hatta bunlardan daha iyi şeyler bile olabilir bence.

• ⭐⭐

@aslanamca Amazon , marketler ve magazalarda cok rahat is bulabilirsiniz hatta cok daha iyisini bulursunuz diye dusunuyorum. Mesleki tecrubenizi bilmiyorum fakat burada iyi ingilizce ile mesleginizi devam ettirme sansiniz yuksek.

• Cevaplarınız için çok teşekkür ederim 🙏☺

• Kiz arkadasimla beraber konsoloslugu ziyaret etmek icin houstana gidecegiz 3-4 gun icin. Airbnb icin neler guvenli hangi mahallelerden uzak durmaliyiz ?
    Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ist-to-NY sugarland ve katty bölgesi iyi yerler @semavi orada yaşıyor

• Yeniden merhaba hepinize, yillar sonra (10 yil sonra ) hayat beni yeniden Houston’a getirdi, eminim bundan once yuzlerce kez yazilmistir ama ilk izlenimlerimi paylasmak istedim… 10 yil onceye gore sehir buyumus, hayat pahalanmis, Turkler daha cok rabet gostermis, bir cok turk restaurani acilmis. Turk toplulugu buyumus hatta gecenlerde uzun bir aradan sonra Turk festivalini yeniden yapmislar.

Oturulacak biryerde ev kiralari : Ev kiralamak zorlasmis, cok fazla belge istiyorlar, detayli inceliyorlar. Eskiden hic bisey sormuyorlardi simdi ugrastiriyolar ve depozitolar beklenenden yuksek. ( gerekli belgeler : SSN, pay stub yada offer, eski ev sahibinden refesans, depozito, ayrica artik rental insurance zorunlu gibi bir cok binada) 1000 ve ustu gibi duruyor, daha iyi biyer isterseniz 1500’u gozden cikartmaniz gerekecek, buyuk sirketler ve tech sirketleri Woodlands’a dogru tasinmis, Woodlands bolgesinde okullarin puanlari yuksek ancak 1+1 apartman dairesi icin 1700 ustune cikmaniz gerekiyor. Ayrica bu bolgede henuz Turk yogunlugu yok.

Olumlu yanlari : Kis aylari cok guzel, bir ceket ile tum kisi gecirebilirsiniz. Turkiye’ye hergun ucus var. Konsolosluk var. Aktif bir facebook gurubu var insanlar is, ev, araba, ev esyasi bulabiliyorlar. Buyuk bir Turk toplulugu var. Araba almak icin bir cok Turk dealer mevcut, Turk yemeklerine urunlerine kolay ulasiyorsunuz, cok fazla Turk isveren var. Ayrica yasalsaniz cok fazla is var. Hayat diger buyuk sehirlere gore nispeden daha ucuz, Eyalet gelir vergisi yok.

Olumsuz yanlari : Yazin asiri sicak, bocekler heryerde, ucuz apartman komplekslerinde araba soyulmasi veya lastiklerin calinmasi cok alisilmis, ispanyolca ingilizceden daha cok kullaniliyor gibi, Turkiye ucusu uzun suruyor, pasaport kontrolu NY’a gore daha sikintili, cok buyuk, heryer cok uzak, Araba sart, yurunebilir bir sehir degil.

Aklima gelenler bunlar.

• @semavi, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

6 ve 8. dakikalar arasini dinledim...

Arkadasa kesinlikle katilmiyorum...

Houston dunyanin en SIKICI sehri demek zaten basli basina kisisel bir iddia...

Az market var falan demis arkadas... Heryer arap market dolu ve adamlar Turkler kadar Turk urunu satiyor...

Bir kac saat yol gidersiniz demis Turk market icin... Turklerin yogun yasadigi yerlere yakin Turk marketler var... Marketler hayir kurumlari degil, nerede Turk coksa oraya acilir 🙂 Ah su ben merkezcilik yok mu 🙂

Neyse...

Houston kotu, pis, eglence mekani olmayan, haftasonu dumanalti olan bir sehir... Gelmesin kimse 🙂

Gecen gun New Jersey de yasayan bir hanim isyankar bir mesaj atti videoma... 1800 kira veriyoruz, ustune fare bocekle ugrasiyoruz kucucuk evde diye... Al buradan yak simdi...

New Jerseyi haritadan mi silelim?

350 milyon kisi yasiyor bu dev ulkede... 3-5 evlik sehir disi yerlesim yerlerdinden tutunda, 3-5 milyonluk yerlerde yasayanlara kadar, herkesin kendi sartlari ve nedenleri var... Herkes kendisi icin en iyi yerde yasiyor.

Kaldi ki Turkiye gibi degil burasi, ulke devamli hareket halinde, devamli tasiniyor insanlar... Is durumlari degisiyor, egitim durumlari degisiyor vs vs... Turkiye de bir cogumuz bu kadar sik yer degistirmeyiz, degistirmedigimiz icinde bir cok kisi ilk nereden giris yaparsa orada kalinir psikolojisi ile yorumlamaya calisiyor durumu...
    Yani, bir sehir seceyim ilk giriste ve orada yaslanayim, kazik cakayim mantigi ile 🙂

Yahu, iyi is bulursun ertresi gun tasinirsin, dert etmeyelim 🙂

Amerika'ya donunce bu foruma tekrar goz gezdiyeme basladim, 2019'dan kalmis konuyu canlandiracagim kusura bakmayin ama ne gommussunuz arkadaslar beni, neyse konuya su acidan bakin Allah tepemden bakti, Houston'a geri dondum.

@Mendebur, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Ben Houston a hiç gitmedim o neden bu paylaşılan son video içeriği hakkında çok yorum yapabilme hakkını kendimde görmüyorum ama kişinin jargonu bana çok abartılı geldi. Yetinmedim bir kaç videosunu daha izledim, anlatımlar her konuda basit olumsuzlukları şişiren tarzda geldi. Tabikide herkesin hayatına dair beklentileri farklı olabilir... bu Youtuber 5 dakikada simit yemeğe ulaşımı öncelik sırasında en üstlere koyabilir veya onun için değerli olabilir, bunun benim için bir değeri olmadığı gibi.

Basit olumsuzluklari sisirdigimi fark etmemistim. Tesekkur ederim elestiri icin.

Radyasyon konusuna gelince yaziyi ben yazmadim kaynak By Fernando Alfonso III,
    Houston Chronicle 'da yazmis hatta bir cok gazate konuyu devam ettirmis, hatta kansere neden oldugunu soylemis bir cok farkli gazete ama kaynak EWP ve cozum onerisi filtre takmak yani @crazycells hakli bence de ciddiye alamadim suan baktigimda.

• @Raskolnikov, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

@semavi, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

6 ve 8. dakikalar arasini dinledim...

Arkadasa kesinlikle katilmiyorum...

Houston dunyanin en SIKICI sehri demek zaten basli basina kisisel bir iddia...

Az market var falan demis arkadas... Heryer arap market dolu ve adamlar Turkler kadar Turk urunu satiyor...

Bir kac saat yol gidersiniz demis Turk market icin... Turklerin yogun yasadigi yerlere yakin Turk marketler var... Marketler hayir kurumlari degil, nerede Turk coksa oraya acilir 🙂 Ah su ben merkezcilik yok mu 🙂

Neyse...

Houston kotu, pis, eglence mekani olmayan, haftasonu dumanalti olan bir sehir... Gelmesin kimse 🙂

Gecen gun New Jersey de yasayan bir hanim isyankar bir mesaj atti videoma... 1800 kira veriyoruz, ustune fare bocekle ugrasiyoruz kucucuk evde diye... Al buradan yak simdi...

New Jerseyi haritadan mi silelim?

350 milyon kisi yasiyor bu dev ulkede... 3-5 evlik sehir disi yerlesim yerlerdinden tutunda, 3-5 milyonluk yerlerde yasayanlara kadar, herkesin kendi sartlari ve nedenleri var... Herkes kendisi icin en iyi yerde yasiyor.

Kaldi ki Turkiye gibi degil burasi, ulke devamli hareket halinde, devamli tasiniyor insanlar... Is durumlari degisiyor, egitim durumlari degisiyor vs vs... Turkiye de bir cogumuz bu kadar sik yer degistirmeyiz, degistirmedigimiz icinde bir cok kisi ilk nereden giris yaparsa orada kalinir psikolojisi ile yorumlamaya calisiyor durumu...
    Yani, bir sehir seceyim ilk giriste ve orada yaslanayim, kazik cakayim mantigi ile 🙂

Yahu, iyi is bulursun ertresi gun tasinirsin, dert etmeyelim 🙂

Amerika'ya donunce bu foruma tekrar goz gezdiyeme basladim, 2019'dan kalmis konuyu canlandiracagim kusura bakmayin ama ne gommussunuz arkadaslar beni, neyse konuya su acidan bakin Allah tepemden bakti, Houston'a geri dondum.

@Mendebur, içinde söyledi: Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

Ben Houston a hiç gitmedim o neden bu paylaşılan son video içeriği hakkında çok yorum yapabilme hakkını kendimde görmüyorum ama kişinin jargonu bana çok abartılı geldi. Yetinmedim bir kaç videosunu daha izledim, anlatımlar her konuda basit olumsuzlukları şişiren tarzda geldi. Tabikide herkesin hayatına dair beklentileri farklı olabilir... bu Youtuber 5 dakikada simit yemeğe ulaşımı öncelik sırasında en üstlere koyabilir veya onun için değerli olabilir, bunun benim için bir değeri olmadığı gibi.

Basit olumsuzluklari sisirdigimi fark etmemistim. Tesekkur ederim elestiri icin.

Radyasyon konusuna gelince yaziyi ben yazmadim kaynak By Fernando Alfonso III,
    Houston Chronicle 'da yazmis hatta bir cok gazate konuyu devam ettirmis, hatta kansere neden oldugunu soylemis bir cok farkli gazete ama kaynak EWP ve cozum onerisi filtre takmak yani @crazycells hakli bence de ciddiye alamadim suan baktigimda.

Ben sozlerimin yillar sonrada arkasindayim. Gelirseniz cay icmeye tekrar sabaha kadar tartisirim 🙂 Hakli cikmak adina degil ama, maksat sohbet olsun daha onceki gibi 🙂

• @semavi mutlaka yolum düşer. İlk sohbetimiz gayet keyifliydi zekle tekrarlarız. Hatta o sohbeti youtube'a bile koyabiliriz 😁 İnsanlar taraflarını seçerler. 😁 İlk fısatta yanınızdayım...

• Tum sehirlerin iyi ve kotu yanlari var. Iki defa Houston'da bulundum. Ikisinde de birer hafta otelde kaldim, is nedeniyleydi. Otel Kuzey Houston'daydi. Cok gezme sansim olmadi acikcasi ama otele yakin yerlerde degisik restaurantlari denedim. Bana gore tipik sehir havasi vardi. Trafik normaldi. Restaurantlar doluydu ve eglenceliydi. Ozellikle bi Meksika restauranti vardi, canli muzik vardi ve deniz urunleri de dahil yemekleri ve ickileri ile guzel bir ortamdi.

Gozlemledigim iki olumsuzluk, etrafta ve ozellikle ana yollarin kenarlarinda, ust gecitlerin altlarinda homelesslar vardi, kucuk cadirlari bile vardi, birde cok fazla Hispanik vardi, hemen hemen heryerde.

• This post is deleted!

Benzer Başlıklar

• 19
  • 547
  • 3
  • 125
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |