Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım

• Herkese Merhaba,

Esim ve 2 yasindaki oglumuzla Miamide yasiyoruz. Burasi bize biraz pahali gelmeye basladi bile 🙂 Bizde de Houston a tasinmak gibi bir fikir olustu. Ama kafamiza takilan bazi sorular var. Bilgi ve deneyimlerinizden yararlanmak istedik.

• Florida ehliyetlerimizi Texas ehliyetine nasil cevirebiliyoruz ( sinav vs. oluyormu ? - ne kadar bir surede degisim gerceklesir ( Esim Lyft ve Uber yapiyor- bu sebeple degisim suresinin uzunlugu bizim icin onemli ))

• Florida daki saglik sigortamizi iptal edip Texas icin ayri mi yaptirmamiz lazim ?

-En guvenilir neler tercih dediliyor ? ( Bir tane blogta 288 yolunun ust kismi guvenlidir diye yazmislar - sizlerin fikirlerini alabiliriz. ) - apartmentsguide ve zillow a bakiyoruz.

• Ve belkide en onemli konu bizim icin cocugun kresi ? Burada kres fiyatlari 1000 dolar min. ( guvenilir- guzel muhitler icin)

Fikirlerinizi bizlerle paylasirsaniz cok seviniriz. Herkese iyi gunler dizeriz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gulcin Ehliyet değişimi çok kolay, adresi gösteren belgeler ile gidiyorsunuz, Florida ehliyetini teslim edip Texas ehliyeti alıyorsunuz. Herhangi bir sınav vb yok. Hemen geçici ehliyeti veriyorlar, kalıcısı da 1-2 hafta içinde elinize ulaşıyor.

Sağlık sigortası genelde tüm eyaletlerde geçer, ama eyalete özel bir poliçe ise iptal edip burada yeniden yapmak gerekebilir.

• @knnrn bilgi icin cok tesekkur ederim:) sagol sigortasimiz Florida kapsaminda sanirim bunu sigortacidan teyit ettirmem gerekecek 👍

Peki arabanin registration degisimi hakkinda bilginiz var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gulcin Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

@knnrn bilgi icin cok tesekkur ederim:) sagol sigortasimiz Florida kapsaminda sanirim bunu sigortacidan teyit ettirmem gerekecek 👍

Peki arabanin registration degisimi hakkinda bilginiz var mi?

O da kolay, adımları burada: https://www.txdmv.gov/motorists/new-to-texas

• @semavi @knnrn bir soru da ben sorayım :). instagramda da spor araba videolarında gördügüm üzere Amerika'da plakalara rakam ve harflerden güzel şeyler yazabiliyorlar. Texas'ta plaka alırken Türkiye'deki gibi önünüze belirli bir liste koyup buradan seçin mi diyorlar ve/veya kendi istediginizi ücretsiz yaptırabiliyor musunuz? Türkiye'de örnegin adınızın baş harfleri gibi kendi istediginizi yaptırmak için "bağış" adı altında para vermeniz gerekiyor.

• Yıllık ücret ile alabilirsiniz. Ben alacağım . Alınca yazarım ...

• @knnrn bilgi icin cok tesekkur ederim . Verdiginiz linki inceleyecegim.

Hangi bolgelerde ev tutmak daha iyi olur ? Guvenilirlik acisindan:)

• @semavi Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

Yıllık ücret ile alabilirsiniz. Ben alacağım . Alınca yazarım ...

Teşekkürler @semavi hatta ben de şuraya şunu bırakayım:
    Personalized License Plates in Texas
    In Texas, you can personalize a license plate with your own message AND choose a special background from dozens of available options.

Rules for custom plate number combinations differ based on type of personalization you choose, and fees are charged IN ADDITION to vehicle registration fees:

plate with a maximum of 6 characters (must have at least 1 letter):
    $150 for 1 year.
    $400 for 3 years.
    $450 for 5 years.
    Personalized with 7 characters:
    $195 for 1 year.
    $445 for 3 years.
    $495 for 5 years.

Plaka düzenleme için: https://www.myplates.com

• @sametbelli mypaltes sitesindeki tüm tasarımlardan istediğimizi seçebiliyorsak cidden çok güzel olur 5 sene için 500 dolar pek de yuksek bir rakam değil hele ki burada direkt istediğimiz kelimenin olduğu plakayı almak için yüksek meblağlar alınmasına rağmen amerikada ki fiyatlar cidden çok güzel

• @gulcin Fazla uzak olmayan, merkezi lokasyonları tercih edin. Ben Bellaire bölgesindeyim, memnunum. Mesela Katy, Cypress gibi bölgeler de güzel ama bence fazla uzak. İlerleyen zamanlarda iş durumuna göre zaten bölge seçimi ve değişikliği yaparsınız.

• @entelman bilgi icin cok tesekkur ederiz . Belirttiginiz sehirde bi kac daire buldum onlara bakacagim:)

• @mr-hakan Houston'a gidenler, gitmek isteyenler, olumlu olumsuz yönlerini tartışalım içinde söyledi:

@sametbelli mypaltes sitesindeki tüm tasarımlardan istediğimizi seçebiliyorsak cidden çok güzel olur 5 sene için 500 dolar pek de yuksek bir rakam değil hele ki burada direkt istediğimiz kelimenin olduğu plakayı almak için yüksek meblağlar alınmasına rağmen amerikada ki fiyatlar cidden çok güzel

@Mr-Hakan ben deneme amaçlı kendim için yaptım, sonuç gerçekten harika oluyor :). İşin güzel tarafı ise; bu tip şeyler önceden düşünülmüş Türkiye'deki gibi sadece harf rakam olayı değil plaka da arka plan, kısa bir mesaj içereden yazı bile var :)) ki zaten Amerikan plakaları kısa ve çok güzel oluyor ayrıca plakanda kelime oyunları yapabiliyorsun 🙂 bizim plaka sistemi öyle değil..0_1548042158870_myplatesauctionplatescollage.jpg

• ⭐⭐

@gulcin

Florida’nin en pahali yerlerinden birindesiniz. Florida’nin kuzeyine cikmayi dusundunuz mu hic? Dogu tarafini pek bilmiyorum ama bati naples’dan sonra fort myers, cape coral, port charlotte, punta gorda, sarasota ucuz ve kesmekes olmayan sehirlerdir. Biz cape coral’da yasiyoruz. Nezih bi sehir. Cogunlukla american house larin oldugu bi bolge. Uygun fiyata ev kiralayabilir hatta cok uygun fiyata mortgage kullanip ev alabilirsiniz.

• @goodluck bilgi icin tesekkur ederim . Su an esimin isi acisindan o yerler pek uygun olmuyor(lyft &Uber) bu sebeple Houston daha iyi olur diye dusunduk.Kiralar ucuz ,buyuk sehir vs.. Ufak bir oglumuzda oldugu icin herseyi arastirmadan karar veremiyoruz .

• Houston green card çıkarsa ilk yerleşim yerimiz Houston olacak 3 kişilik bir aileyiz kiralar sanki 1350-1450 gibi geldi bana 2+1 için kiralar çok yüksek gibi kızım liseye başlayacak lise puanı yüksek okulların olduğu semtlere baktım işim zor gözüküyor sanki yada kira konusunda yanılıyor muyum. Biraz karışık oldu kusura bakmayın 🙂

• @Rüzgar Okul puanı arttıkça bölgedeki kiraların yükseldiği bir gerçek. Güvenilir, güzel okulların bulunduğu bir muhitte 2+1 bir apt dairesi için en az 1250$ gözden çıkarmanız gerekiyor.

• ⭐⭐

Bizde alınca sanırım houston ı deneyecegız. En buyuk korkum iş bulmak. Siz neler yapıyorsunuz arkadaslar? Nasıl bir sürec yasadınız?

• Houston baslangic icin bence iyi.

Turk nufusunun olmasi da is bulma acisindan avantaj sagliyor... Siz bakmayin eskiler somuruyor diyenlere... Kusura bakmasin kimse, yeni gelenler olarak oyle abd firmalarinda falan is kapacak durumda olmuyor bir cogumuz... Isi yoluna koyana kadar onlar sizi calistiracaklar, sizde onlardan gecim saglayacaksiniz... sonrasinda iyilestirme olursa olur, olmazsa da baska bir is bulur gecersiniz... Kimse kimseyi zorla calistirmiyor malum...

Velhasil... Turk nufusu her daim avantajdir... 35 yasini astiktan sonra elin maykili ile muhabbet bir yere kadar 🙂

• @entelman Bellarie bölgesini işler nedeniyle bende düşünüyorum. tavsiye debileceğiniz bir apartman var mı?

Benzer Başlıklar

• 547
  • 94
  • 1
  • 76
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |