DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @ernduru Teşekkür ederim. Henüz oluşturmadım. Kargo teslimini beklemeyip elden alma gibi bir şansımız vardı sanırım öyle bir şey okumuştum. Bu konu hakkında bilginiz var mı?

• @gocman Mülakat bilgisinin ais sistemine düşmesi 4-5 gün kadar sürebiliyor. Sistem kayda izin vermezse endişelenmeyin. Kayıt sırasında bir PTT adresi seçmek zorundasınız. Ankara ve İstanbul'da birer PTT subesini ücretsiz seçebiliyorsunuz. Dilediğiniz farklı bir PTT adresi için ekstra ücret ödeniyor. Biraz daha fazla ücret ödeyerek kendi adresinize gelmesini de sağlayabilirsiniz. Konsoslosluktan elden pasaport teslimi gibi bir seçenek okduğunu sanmıyorum.

• @gocman O konuda hicbir bilgim yok, ama eger oyle bir alternatif varsa eminim forum da bilgi sahibi olan arkadaslar paylasacaktir.

• @kadargo çok teşekkürler

• selam, konsolosluk randevumun kaydını olusturmak için sisteme kaydoldum ve ardından çıkan ekranda hangi seçeneği seçeceğim konusunda soru soracaktım. Çıkan ekrandaki soru ve kafamı karıştıran seçenek aşağıda belirttim.

• Lütfen ihtiyaçlarınıza uygun hizmet türünü seçin.
    1. Göçmen Vizesi randevusu için kayıt yaptırmam gerekiyor.

2. Konsolosluk bölümünden bir göçmen vizesi randevusu almak için gerekli talimatları içeren bir mektup / e-posta aldım.

hangisini seçmem gerekiyor acaba? Lütfen cevaplarsanız sevinirim.

sorduğum şeye istinaden görsel aşağıdadır

@crazycells

Görsel

görsel.png

• @Alihan-0 merhaba ds260 formunda ki confirmation nosu altta barkodda da yazan sanırım hepsinde AA ile başlıyor

• @feyza86 teşekkür ederim , evet AA ile başlayan onay numarasını girdim

• Bu ileti silindi!

• Tekrardan selamlar. Kafama bir mevzu takıldı. Arkadaşın biri forumdan mesaj attı saglık muayenesi ile ilgili. Bizim interview tarihi belli oldu. Uganlardan kendimiz mi randevu oluşturuyoruz yoksa bize randevu belirleyip mail mi atıyorlar? Kafam cok karıştı bu konuda

• @TolgaSabSab merhaba unganlarin sitesinden siz randevu alıyorsunuz

• @feyza86, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@TolgaSabSab merhaba unganlarin sitesinden siz randevu alıyorsunuz

Evet farkına vardın ve geç olmadan randevuyu aldım. Teşekkür ederim bilgi için

• @feyza86 issue olmadınız mı

• Merhaba, gelir yetersizliği yaşanan vize durumlarında, süreçte ne kadar bir uzama oluyor ?

• @ksmdgn oldu duzenledim

• @TolgaSabSab Merhaba unganlardan randuvunuzu interview tarihine en fazla 30 gün kala alabiliyorsunuz diye biliyorum. Maddelere dikkat edin. Randevunuz iptal olmasin.

• Merhaba arkadaşlar nvc onay mesajını bugün ceactan aldım, bundan sonraki aşama mülakat tarihi mi ? Tahmini ne zaman mülakat için mesaj alırım

• @Busra-Akdag NVC'den DQ olduysanız eğer interview için mail gelecek size. Bu mailin gelmesi 1.5 - 2 ay kadar sürdü benim için. Şuan ki yoğunluğa göre sıra kısalabilir ya da uzayabilir, hayirlisi olsun sizin için. Interview maili gelince doktor'dan randevu almanız gerekiyor unutmayın.

• @gocman zaten 1 ay onceden daha uzun bir surede randevu alamiyor. Sistem izin vermiyor. Benimde mulakatim 1 Subat, 2 gun once doctor randevusu aldim.

• @Busra-Akdag bana dq sonrasi 50 gunde interview maili geldi.

• @yenibasladim çok teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

• 2
  • 656
  • 116
  • 999
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.0k

| | | |