DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Samet-Ünlü Tebrik ederim kardeşim, geriye kalan sürecinin en hızlı ve sorunsuz bir şekilde geçmesini temenni ederim 🙂

• @Taner-Akbulut Merhaba Taner ceac ID Number ne kadar zaman sonra geldi, bizim i130 başvurumuzun üzerinden 250 gün geçti ve bu numara bize iletilmedi ve aynı zamanda dosyamızın hangi merkez (center) olduğuda uscis hesabımızda görünmüyor

• @Davut-Korkmaz merhaba ucsis dosyamı 8 mayıs'ta onayladı nvc 85 gün sonra ID Number gönderdi anlaşılan siz hala onay sürecindesiniz yakın zamanda ucsis onayı alırsınız inşallah

• @Taner-Akbulut İyi dileklerin ve bilgi için Teşekkürler Taner işleriniz şanslı ve rast gider inş.

• Merhaba arkadaşlar dün sabah itibari ile sağlık muayenemi tamamlamış bulunmaktayim. Ankara garina geldiginizde 10 dk yürüyüş mesafesiyle metroya binerseniz 15 tl tl tek basim kart ücretiyle kizilay duragina gelebilirsiniz. Oradan da taksi 7-8 dk icinde unganlara goturuyor o da 60 tl bisey tuttu. Metroyla ugrasmamak isteyenlere onerim araç yoksa direkt gar çıkışı taksiye binmeniz. Kuğulu parkin hemen yaninda bina. Iceri girdikten sonra once resminizi cekip bir kayit oluşturmak icin covid ciktisini ve pasaportunuzu alıyorlar. Kayit acip bekliyorsunuz. 15-20 dk arasi sonrasi alt kattan kan vermeye çağırıyorlar. 3 dk icinde kan verip hemen orada 36 dolar civari bir ucret ister lira ister dolar olarak veriyorsunuz. 4. Kata geri cikip bu sefer rontgen cekiyorsunuz. Bu da 2 dkda tamamlaniyor. Daha sonra sonuclarin tamamlanmasi icin 1 saat sonra gelebilirsiniz diyorlar. O esnada kugulu park yaninda takilip kahve icebilirsiniz. En son da Ungan bey doktorun odasinda kilo,boy, tansiyon testi, kalp ritmi atisi gibi testler yapiliyor ve genel saglik sorulari soruluyor. Ardindan hemen asinizi vuruyorlar. Bu süreçte 5 dkda tamamlaniyor. En sonda 4. Katta toplam kalan ucreti oduyorsunuz o da yaklasik 8700 tl civari. Dolar olarak 325 dolara yakin ediyor. Faturanizi mailinize atiyorlar. Ve pasaportunuzu geri veriyorlar. Toplam tüm odemeler (benim ödediğim) 370-375 usd tutuyor. Ilk kayitda (korona belgesi haric) diğer asi belgesi olanlarin e nabizda kayitli çıktıli halini gormek istiyolar. Ibraz etmek isteyenler icin belirtiyorum. Iceride bekleyenler icin 4.katta vezne arkasinda ucretsiz kahve ve suda sunuyorlardi bekleyenler için. Son olarak sonuclar artik elektronik olarak tamamlaniyormus yani fiziksel bir belge vermeyecekler size. Daha sonra sizlere de yaptiklari aşıları belirten bir mail ve sonuc gelecek ve bunu ABD girisi yaninizda ibraz edecegimiz belirtildi. Konsolosluga goturulmeyecekmis yani. Genel olarak süreç böyleydi. Hizli ve guleryuzlu ve kibar calisanlar tarafindan yönetilen bir yerdi. Bekleyen herkese bol sabırlar diliyorum.

• @Davut-Korkmaz bende teşekkür ederim

• @Berkan-Duru Sizin adiniza boyle gecmesine sevindim. Benimki tam tersiydi. Muayene ucreti $47.5 aldilar. Calisanlar genel olarak kibar ve guler yuzlu olmasina karsi kadin doktor gayet nemrut, kaba ve asagilayiciydi. E-nabizdan aldigim asi kayitlarimi kabul etmeyip sorgusuz sualsiz asi yapmaya calisti. Bunlar ne asisi, bende bunlar var dememe ragmen fiziki asi karti degil de e-nabiz ciktisi goturdugum icin tekrar asi yaptigini soyledi. Ilce sagliktaki aile hekimlerinin e-nabiz ciktisinin yeterli olacagini soylediklerini belirtigimde de acik sekilde asagilayarak "Onlar ne bilir ki" diye tepki gosterdi. O sirada da patir patir asilari yapti tabi. Hatta miyoplugum icin "gozluklu de gozluksuz de ayni derecede goruyorsun, neden gozluk takiyorsun ki" diye dalga gecer bi' ses tonuyla konustu. Ben de sinirlenip " Doktoruma sorun neden vermis gozlugu" dedim.. Gerci daha farkli cevaplar vardi aklimda ancak o an esim gozumun onune geldi ve yuttum dilimin ucundakileri. Yani belki erkek doktor nazik olabilir ama esi hic de oyle degildi. Sirf Amerika Buyukelciligi'ne calisiyor diye burnu havalarda geziyordu ve bunu saklamak gibi bir gayesi de yoktu.

Diger kadin arkadaslar nasil tecrube edindiler orada bilmiyorum ancak benim tecrubem bu sekildeydi.

Not: Muayeneye gitmeden e-nabiz ciktilarini kabul edip etmediklerini Unganlar'a mail ile sormustum ve kabul ettiklerine dair geri mail atmislardi bana. Mail hala da ben de.

• Bu ileti silindi!

• @Naerys bende kadınım ama bana erkek doktor girmişti soğuktu konuşkan bir doktor değildi. İşini hemen yapıp çıktı.
    Bu arada görüşme günümüz aynıymış. Sizin saat kaçta

• @Naerys adınıza üzüldüm.. büyük talihsizlik

• @cedric Konuskan olmasi onemli degildi de, dedigim gibi asagilayici olmasaydi iyiydi. Neyse artik gecti gitti.. Saglik olsun diyelim.

22 Agustos mu sizin de? Benim saat 08:15'te. Goruselim o gun, birbirimize destek oluruz.. ☺

• @Adil-0, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@Samet-Ünlü Tebrik ederim kardeşim, geriye kalan sürecinin en hızlı ve sorunsuz bir şekilde geçmesini temenni ederim 🙂

Teşekkür ederim kardeşim benim hepimizin hakkında hayırlısı 🙂

• @Berkan-Duru Tesekkur ederim. Yapacak bir sey yok artik, gecti gitti. Sonuclari aldim ya bir sorun cikmadan, ona sukur..

• @Naerys benim normalde bugündü ama ertelediler 22 ağustosa. Sabah 08:00’de olacak benimde. Aynen görüşelim 🤗

• @Berkan-Duru, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Merhaba arkadaşlar dün sabah itibari ile sağlık muayenemi tamamlamış bulunmaktayim. Ankara garina geldiginizde 10 dk yürüyüş mesafesiyle metroya binerseniz 15 tl tl tek basim kart ücretiyle kizilay duragina gelebilirsiniz. Oradan da taksi 7-8 dk icinde unganlara goturuyor o da 60 tl bisey tuttu. Metroyla ugrasmamak isteyenlere onerim araç yoksa direkt gar çıkışı taksiye binmeniz. Kuğulu parkin hemen yaninda bina. Iceri girdikten sonra once resminizi cekip bir kayit oluşturmak icin covid ciktisini ve pasaportunuzu alıyorlar. Kayit acip bekliyorsunuz. 15-20 dk arasi sonrasi alt kattan kan vermeye çağırıyorlar. 3 dk icinde kan verip hemen orada 36 dolar civari bir ucret ister lira ister dolar olarak veriyorsunuz. 4. Kata geri cikip bu sefer rontgen cekiyorsunuz. Bu da 2 dkda tamamlaniyor. Daha sonra sonuclarin tamamlanmasi icin 1 saat sonra gelebilirsiniz diyorlar. O esnada kugulu park yaninda takilip kahve icebilirsiniz. En son da Ungan bey doktorun odasinda kilo,boy, tansiyon testi, kalp ritmi atisi gibi testler yapiliyor ve genel saglik sorulari soruluyor. Ardindan hemen asinizi vuruyorlar. Bu süreçte 5 dkda tamamlaniyor. En sonda 4. Katta toplam kalan ucreti oduyorsunuz o da yaklasik 8700 tl civari. Dolar olarak 325 dolara yakin ediyor. Faturanizi mailinize atiyorlar. Ve pasaportunuzu geri veriyorlar. Toplam tüm odemeler (benim ödediğim) 370-375 usd tutuyor. Ilk kayitda (korona belgesi haric) diğer asi belgesi olanlarin e nabizda kayitli çıktıli halini gormek istiyolar. Ibraz etmek isteyenler icin belirtiyorum. Iceride bekleyenler icin 4.katta vezne arkasinda ucretsiz kahve ve suda sunuyorlardi bekleyenler için. Son olarak sonuclar artik elektronik olarak tamamlaniyormus yani fiziksel bir belge vermeyecekler size. Daha sonra sizlere de yaptiklari aşıları belirten bir mail ve sonuc gelecek ve bunu ABD girisi yaninizda ibraz edecegimiz belirtildi. Konsolosluga goturulmeyecekmis yani. Genel olarak süreç böyleydi. Hizli ve guleryuzlu ve kibar calisanlar tarafindan yönetilen bir yerdi. Bekleyen herkese bol sabırlar diliyorum.

Detaylı yazınız için teşekkürler ben de yakında gideceğim yazdıklarınızı dikkate alırım 😇

• @Berkan-Duru Hayırlı olsun Berkan

• @Davut-Korkmaz teşekkürler

• Merhaba, biz CEAC'ye tüm belgelerimiz yükledik ve onaylandılar. Yüklediğimiz tax belgeleri; 1040 ve W2 idi. (Tax Return Transcript değildi.)

Randevu ile ilgili gelen mailde ise yanımızda getirmemiz gereken belgeler yazılmış ve bu belgelerin randevudan önce https://ceac.state.gov/ adresine yüklenmeleri gerektiği belirtilmiş.

Şu an benim sponsorumun 1040 ve W2 sisteme yüklü ve onaylı olmasına rağmen, randevudan önce Tax Return Transcript'i de sisteme yüklememiz gerekir mi?

Ya da yüklersek, tekrar onay sürecini bekleme gibi bir durum söz konusu olur mu? Yoksa bunları görüşme sırasında sistemden mi kontrol edecekler?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Yanlışlık yapıp süreci uzatmak istemiyorum.

• Selam ,

DQ maili üzerinden 1 ay geçmesine rağmen halen interview tarihi alamadık , benim gibi çok bekleyen oldu mu aranızda?

• @oğuzhan-adıyaman, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Selam ,

DQ maili üzerinden 1 ay geçmesine rağmen halen interview tarihi alamadık , benim gibi çok bekleyen oldu mu aranızda?

Bize 68 gün sonra geldi. Bazılarına, örneğin @Berkan-Duru beye 41 gün sonra geldi. Ankara'nın yoğunluğuna göre değişiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.8k

| | | |