Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Konsoloslukla nasıl iletişime geçebilcegimi konusunda bilgisi olan varmı ?

• @enrique online dolmuyor bende öyle düşündüm ama..yok öyle bişey yazdıklarım dışında yapmanız gereken bişey yok bizde tonla fotokopi vs götürdük hiç bişey istemediler yazdıklarım hariç.

• @Ozgur-tunali bunu yazdığınız icin aşırı mutluyum suan, bizde aynı şeyi yapacağız. Vatandaşlık icin vatandaş olan ebeveynin 5 yıllık kanıtını istediklerini söylemişlerdi. Ssn dokumu dediğinizi nerden temin ettiniz yeterli oldu mu kanıt icin acaba?

• @berfin-pektas ssn dökümü Amerika'daki eşinizin muhasebeci verir.söyleyin o bilir.ancak 5 yıllık kanıt olayı doğru eşimin okul transkriptini istediler önce 2010 Lara falan aitti.sonra eşim ssn dökümü var deyince ozaman onu verin yeterli dediler ama 5 yıllık vatandaşlık kanıtı işi doğru..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ukoru, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Konsoloslukla nasıl iletişime geçebilcegimi konusunda bilgisi olan varmı ?

Suradan ulasabilirsiniz:

• Randevu gününden 1 gün önceye doktor randevusu almak yeterli olur değil mi?

• Arkadaşlar herkese merhaba
    Ben yeşilkartforum un yeni üyelerinden sayılırım sizlerle gerçekleşmeyen (iptal olan) mülakat deneyimimi anlatmak istiyorum ben Amerikan vatandaşı eşimle 2014 Temmuz ayında Bodrum’da tanıştım 2015 de Karayipler’de nişanlandık ve 6 ay Karayipler’de birlikte yaşadık 2016 Haziran ayında da Türkiye de evlendik ve aile birleşimi vize başvurusunu 2018 Şubat ayında eşim Amerikadan başlattı ben sadece Türkiye’den istedikleri belgeleri gönderdim tabi bu sürede eşim sık sık Türkiye’ye yanıma gelip gitti sürecimiz baya bi uzun sürdü en sonunda Ağustosun 17 sinde 28 Eylül’e mülakat tarihi aldık mülakata 5 gün kala ben unganlarda sağlık kontrolüne girdim yarın 3 gibi gelip sonuçları alabilirsiniz dendi ertesi gün gittiğimde sizin sağlık sonuçlarınız konsolosluğa gönderildi dedi hiç araştırma falan yapmadım bu konuda normalde sonuçları mülakat günü konsolosluğa biz götürüyoruz diye biliyordum 28 Eylül mülakat günü ben konsolosluğun önündeydim girişteki memur bey sizin listede adınız yok görüşmeniz iptal olmuş dedi şok oldum iptal edildiğine dair mail falan almadım dedim görüşme mektubunu verdim bekleyin içeri sorup geleyim dedi 5 dakika sonra geldi evet iptal olmuş dedi ve ekledi siz ilk değilsiniz diye sonra hayal kırıklığıyla otele döndüm eşimi arayıp anlattım oda 24 saat sonra tekrar görüşme tarihi alabileceğimizi söyledi ve ben akşam ankaradan ayrıldım ertesi gün eşim 5 Ekim’e tekrar mülakat tarihi almış ama heyecan bile yapamadım tekrar iptal olur mu endişesi içinde umarım 5 Ekim günü mülakata girip olumlu sonuçlanır ve eşime kavuşurum diye umuyorum yeni üye olduğum için başımdan geçenleri anlatmak istedim sizlerin de en kısa zamanda eşinize ve sevdiklerinize kavuşmanız dileğiyle sevgiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berfin-pektas, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Randevu gününden 1 gün önceye doktor randevusu almak yeterli olur değil mi?

Evet, yeterli... zaten saglik raporu online olarak konsolosluga gonderilecek.

• Merhaba arkadaşlar,NVC aşamasında amerikalı eşin hangi belgeleri ceac sistemine yüklemesi gerekiyor? ben kendi yüklemem gereken bütün belgeleri biliyorum fakat eşimin yüklemesi gereken bütün belgeleri bilmiyorum,ı864 sponsor formu doldurup imzalayıp scan edip sisteme yükleyecek, peki başka hangi belgeleri yüklemeli?
    Mesela kira kontratı,ya da banka hesap bilgileri vs? ya da sağlık sigortası bilgileri vs yüklemesine gerek var mı?

• @bulls ne istediklerine onlar size başlık açıyor yüklemek için ama genelde ı 864 form ve bir önceki vergi yılının federal vergi beyanı yani ne kadar gelir beyan ettiği..tabi varsa eski boşanma evrakları da istenecek

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratb, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar herkese merhaba
    Ben yeşilkartforum un yeni üyelerinden sayılırım sizlerle gerçekleşmeyen (iptal olan) mülakat deneyimimi anlatmak istiyorum ben Amerikan vatandaşı eşimle 2014 Temmuz ayında Bodrum’da tanıştım 2015 de Karayipler’de nişanlandık ve 6 ay Karayipler’de birlikte yaşadık 2016 Haziran ayında da Türkiye de evlendik ve aile birleşimi vize başvurusunu 2018 Şubat ayında eşim Amerikadan başlattı ben sadece Türkiye’den istedikleri belgeleri gönderdim tabi bu sürede eşim sık sık Türkiye’ye yanıma gelip gitti sürecimiz baya bi uzun sürdü en sonunda Ağustosun 17 sinde 28 Eylül’e mülakat tarihi aldık mülakata 5 gün kala ben unganlarda sağlık kontrolüne girdim yarın 3 gibi gelip sonuçları alabilirsiniz dendi ertesi gün gittiğimde sizin sağlık sonuçlarınız konsolosluğa gönderildi dedi hiç araştırma falan yapmadım bu konuda normalde sonuçları mülakat günü konsolosluğa biz götürüyoruz diye biliyordum 28 Eylül mülakat günü ben konsolosluğun önündeydim girişteki memur bey sizin listede adınız yok görüşmeniz iptal olmuş dedi şok oldum iptal edildiğine dair mail falan almadım dedim görüşme mektubunu verdim bekleyin içeri sorup geleyim dedi 5 dakika sonra geldi evet iptal olmuş dedi ve ekledi siz ilk değilsiniz diye sonra hayal kırıklığıyla otele döndüm eşimi arayıp anlattım oda 24 saat sonra tekrar görüşme tarihi alabileceğimizi söyledi ve ben akşam ankaradan ayrıldım ertesi gün eşim 5 Ekim’e tekrar mülakat tarihi almış ama heyecan bile yapamadım tekrar iptal olur mu endişesi içinde umarım 5 Ekim günü mülakata girip olumlu sonuçlanır ve eşime kavuşurum diye umuyorum yeni üye olduğum için başımdan geçenleri anlatmak istedim sizlerin de en kısa zamanda eşinize ve sevdiklerinize kavuşmanız dileğiyle sevgiler

Gecmis olsun. 5 Ekim'de mutlu haberlerinizi bekliyoruz 🙂

• @crazycells @muratb eşiniz tekrar görüşme tarihini nasıl aldı ? Online olarak mı yoksa arayıp falan ?

• ⭐⭐⭐

@muratb sizlerden de güzel haberler bekliyoruz. Sıkıntısız ve sorunsuz bir şekilde inşallah vizenizi alırsınız 🙏🏻

• @crazycells @fetihy Çok teşekkür ederim bundan sonraki gelişmeleri sizlerle paylaşacağım 😊

• @Ozgur-tunali Teşekkürler özgür bey bilgi için,ödemeyi p.tesi yaptık hala ödemeyi almamışlar,işlemlere başlayamadık henüz..

• @Ozgur-tunali evet online üzerinden aldı iptal olan mülakat gününden 24 saat sonra eğer boşluk varsa tekrar randevu alınabiliyormuş

• @bulls hayırlısı olsun..bir kaç gün sürüyor paranız hesaba geçince istenen evraklar listesi gelicek ekrana yüklemeyi yapıcaksınız..

• @muratb hayırlı olsun..en kısa zamanda gitmeniz dileğiyle..

• @Ozgur-tunali özgür bey parayı tahsil etmişler bir sorum olacak ds 260 ile ilgili,Is your spouse immigrating to the U.S. with you? zaten eşim amerikada bu soruya hayır diyeceğiz değil mi?Is your spouse immigrating to the U.S. at a later date to join you? ve bu soruya da hayır diyeceğiz...
    eşi türkiyede olanlar için bir soru galiba...

• @bulls biraz geç oldu ama cvp aynen öyle..orda yaşıyor zaten

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |