DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @MnAtac3106 merhaba kesin bilgi şeklinde yazmışsınız ancak bilgi eksikliğiniz var .Bende cevap yazmıştım takip edebileceği hakkında.Benim yazdığımı okumamış olduğunuzu varsayıyorum.Burda birbirimize yardımcı olmak amaçlı yazıyoruz.Ben her sürecini takip ettim greencardımın.İyi günler

• @xylz24 Gerçekten süreç gereğinden fazla uzadı. Temmuz ayının ilk haftası da randevu gelmezse diye endişeleniyoruz. Hiçbir haber yok, bu sürecin bu kadar uzun olmaması lazım, 2-3 ayda randevu geliyor normalde.

• Eşim vatandaş I-130 formu submit edeli 7 ay oldu uscis hesabında estimated date 4 ay yazıyor. Bu başlığı hemen hemen baştan sona kadar okudum ama anladığım kadarıyla artık biraz süreç daha da uzun sürüyor.

• @Alfa-Centauri Genel olarak I-130 onaylanana kadar gecen süre coğu insanın 10 11 ayı buluyor , umarım sizin sürecinizde problemsiz geçer.

• @Alfa-Centauri günaydın, benim I-130 formumu doldurmamdan sonra geri dönüş yapmaları tam altı ay sürmüştü, ardından sürecim hızlanmıştı. Ama benim bürom Vermont'taydı. Hakkınızda en hayırlısı olsun.

• @feyza86 hanımefendi Orlando da göçmenlik ofisi yanında oturuyorum. Bizzat oraya sorduğum da bu devletin bastığı ve takip edecek bir yer olmadığını söylediler aynı hafta Id card almaya gittiğim de orange county de oradaki yetkili de öyle söyledi bu devletin bastığı bir kart onlar takip ediyor takip edeceğiniz bir yer yok dediler ben böyle bilgi aldığım için yetkili mercilerden böyle aktarım sağladım. Bilsem zaten söylerim çok uzun zamandır bu platformdayım zaten herkes yardımcı oluyor birbirine . Hayırlı olsun 👍

• @MnAtac3106 ayrıca gözümden kaçmış olabilir , görmedim paylaşımınızı ara ara girip yardımcı olmaya çalışıyorum. Bilsem kendiminkini de sizin yaptığınız gibi takip ederdim , 48 gündür bekledim habersiz şekilde greencardı

• @MnAtac3106 sizin ofisiniz hangisiydi Türkiyeden mi gittiniz 12 ay olmadan herşeyi halledip gitmişsiniz tebrikler şans işte

• @yasmin982 evet Ankaradan onay aldık evet şans işte umarım herkes hızlı gider. Ama buradaki avukatımız çok iyiydi ve işlemleri hızlı halletti hiç bekletmeden bizde durduk başında ofisini bırakmıyordu eşim sürekli başındaydı ama yine de şans meselesi

• @MnAtac3106 avukatınız kim? birde hangi servisteydi işleminiz en son onu sormuştum ilk, yeni hayatınız mutluluk getirsin darısı başımıza inşaallah...

• Herkese merhaba, öncelikle mevcut durumumuzdan bahsedip daha sonra sorumu sormak istiyorum.

I-130 formu ile IR-1 olarak dosyamızın süreci devam etmektedir. 12 Aralık 2023 tarihinde mülakata girdiğimizde bizden ek sponsor istendi ve 1 yıllık eksik evrak tamamlama süreci başladı. Sponsor bulamadık ve 12 Mart 2024 tarihinde eşime sponsor olan USA vatandaşı ben USA’ ye yerleştim ve yaşam düzenimi kurmaya başladım ve sponsorluğumun gerektirdiği eksik evrakları tamamladım (işe başlama, maaş bordrosu, banka hesabı, ikamet adresi kanıtı) ve 29 Nisan 2024 tarihinde evrakları NVC sistemine yükleyerek eşime pasaportunu PTT aracılığı ile postaya vermesini ilettim. 6 Mayıs 2024 tarihinde vizemizi tekrar REFUSED olarak vermediler ve yine eksik evrak olarak ek sponsor (Joint Sponsor) ve IRS Tax Transcript istediler. Bu süreçte IRS Tax Transcript alabilmem için Şubat-Mart 2025 tarihinde 2024 yılının vergi beyanını verip belgeyi alabilirim ama beklemek ve belirsizlik hem yıpratıcı hem de maddi olarak yeterlilikleri karşılamama rağmen ısrarla IRS Tax Transcript ya da ek sponsordan bu belgeyi istemeleri bizi umutsuzluğa sürükledi ve sponsorda bulamıyoruz.

Sorum şu, 12 Aralık 2024 tarihine kadar bu eksik evrağı tamamlayamayacağım için NVC de bulunan dosyamızın yanmayıp süresini uzatmanın bir yolu var mı? Cevaplarınız teşekkürler, zor durumdayız ve lütfen bu konuda bilgili birinin cevabı bizim için çok önemlidir.

• F2A ve F4 katagorisi icin bugun bazı kişilere randevu verilmiş. Bizim gruplar için dağıtım yapılmadı sanırım ya da randevu alan var mı acaba ?

• @Hsndlr +1 bende merak ediyorum?

• @Onur-Karaca bizimki de 6şubat DQ, ses yok maalesef.

• @Uycleperdue bu ayda yok heralde hocam

• @Uycleperdue bizimkide 5 şubat hala bekliyoruz maalesef

• anlasilan yok maalesef biz bekliyoruz ya gelmiyor 😞

• Screenshot_20240628_195417_Chrome.jpg

Bu site doğru ise şuandaki işlemdeki FD'ler alıntı visajourney

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.1k

| | | |