DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• ****Öncelikle herkese merhaba. Acil yardımlarınızı bekliyorum okuduğunuz için şimdiden çok teşekkür ederim. Bilen kişilerin desteğini rica ediyorum.
    Konu şöyle ki ;

Cr1 vizem eksik evrak sebebiyle reddedildi. Sonrasında Eksik evraklar ile birlikte pasaportumu gönderdim.
    Ancak şuan baktığım zaman idari işleme girmişim.
    Sorun şu ki konsolosluktan bana mail gelmesi gerekiyor, ancak ben konsolosluğa vermiş olduğum mail adresini artık kullanamıyorum. Giriş yapamıyorum.
    Yeni mail adresimi nasıl aktif edebilirim.
    Mail atmam gerekecek sanırım ancak kime ve nereye atacağımi bilmiyorum.

• Vizemle ilgili talimatları nerden görebilirim.

Yanıtlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    Saygılarımla**

• selam, dq olduktan sonra interview için gelecek olan bildirim sağlık muayenesi içinde mi geçerli yoksa sağlık muayenesi için ayrı bir bildirim mi gelicek???

• bir sorum daha var, burda kafam baya karıştı çünkü 2 türlüsünü de iddia eden var, bu yüzden kesin bilen birinin yorumuna ihtiyacım var, cr1 in ir1 e geçmesi durumu(yani koşullu gc yerine 10 yıllık gc) için gerekli olan 2 yıldan fazla suredir evli olma şartı için konsolosluk görüşmesine gidildiği andaki evlilik süresi mi yoksa abd ye giriş anındaki evlilik süresi mi göz önüne alınarak şartlı gc ya da 10 yıllık gc gönderiliyor abd adresinize? bu konuyu net bilen var mı?

• Bu ileti silindi!

• @eren123, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@MnAtac3106 I-130 başvurunuzda hızlandırma talep ettinizmi? dosyanız hangi ofisteydi?

Hayır hocam şans üzerine dosya hızlı ilerledi

• @Mehtap-Albayrak hocam beklemekten başka çareniz yok sorduracağımız bir yer yok maalesef mesela benim şansıma güncelledikten sonra bile aynı apartmanın başka bir dairesine konulmuş sağolsun o kişi bizim posta kutusuna koymuş öyle bilgimiz oldu. Onun harici adres güncelledikten sonra beklemeniz gerekmekte ben floridadayım sanırım eyaletten eyalete değişiyor olabilir hızı

• @MnAtac3106 çok tesekkur ederim cartın gönderildiğine dair bir mail gönderdilermi size

• @uguran, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

selam, dq olduktan sonra interview için gelecek olan bildirim sağlık muayenesi içinde mi geçerli yoksa sağlık muayenesi için ayrı bir bildirim mi gelicek???

Randevu için mail aldiktan sonra randevunuza en erken son 30 gün kala, anlaşmalı oldukları kliniğin web sitesinden randevunuzu kendiniz olusturuyorsunuz. Ayrıca PTT kaydida olusturmaniz gerekiyor. Size gelen mailde detaylar ve resmi sitelerin linkleri olacaktır, ayrıca forumdada var.

• @uguran, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

bir sorum daha var, burda kafam baya karıştı çünkü 2 türlüsünü de iddia eden var, bu yüzden kesin bilen birinin yorumuna ihtiyacım var, cr1 in ir1 e geçmesi durumu(yani koşullu gc yerine 10 yıllık gc) için gerekli olan 2 yıldan fazla suredir evli olma şartı için konsolosluk görüşmesine gidildiği andaki evlilik süresi mi yoksa abd ye giriş anındaki evlilik süresi mi göz önüne alınarak şartlı gc ya da 10 yıllık gc gönderiliyor abd adresinize? bu konuyu net bilen var mı?

Evet bunun cevabı net değil. Çünkü iki türlü deneyimlerde var. Kimisi giriş yaparken doldurmuş oluyor ve memura söyleyip o şekilde koşulsuz kart geliyor. Kimisi söylediği halde yinede koşullu geliyor.
    Tabi bunlar giriş yaparken dolduranlar için geçerli. Konsolosluk asamasinda 2 yiliniz dolduysa zaten koşulsuz 10 yillik alırsınız.

• @ecom sanki pasaporta atılan mühürden anlaşılıyor diye duydum gibime geliyor siz pasaport elinize geçince bilgilendirirsiniz inşaallah 🥰

• @MnAtac3106 hızlı ilerlemesi çok iyi. sizin adınıza çok sevindim. bende bekliyorum umarım hızlı ilerler benim sürecimde 😊

• @yasmin982 yasemincim aslında ceac den anlaşılır. Pasaport beklemeye gerek yok. Orda 2 yılık evliligi dolanin statüsü otomatik olarak cr1 den ir1 e dönüyor.

• @constance merhaba,oncelıkle hayırlı olsun:)
    sız evlılık yolu ıle mı gıttınız,eger oyle ıse sızden detay almak ısterım
    cok tesekkurler veeee tekrar hayırlı olsun darısı basımıza:)

• Arkadaşlar Şubat ayından kimseye hala mail gitmedi mi acaba? Korkmaya başladım açıkçası.

• @Fatma-Antalya
    Merhaba, tesekkurler, evet evlilik yolu ile. Hangi konuda detay almak istediniz net yazarsaniz yardimci olmaya calisayim.

• @xylz24 yok henüz gelmedi

• Merhaba.
    Eşim Amerikan vatandaşı. Mülakata girdim ve içerideki memur bana pasaport ve sarı kağıt verdi. Eksik evrakları tamamlayıp gönder dedi. Eksik evrakları tamamladıktan sonra idari işleme alındığmi gördüm. 7 Haziran idari işlem başlangıcı.

Acaba aynı durumu yaşayanlar ne kadar sürede sonuç aldı vs bilgi rica edebilir miyim?

• @Cio-Baba merhabalar bana da eksik evrakları ve pasaportunuz yollayın demişlerdi. İdari İşleme geçtikten bir gün sonra sürecim "ıssued" oldu ve pasaportumu yolladılar.

• @daphne, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@Cio-Baba merhabalar bana da eksik evrakları ve pasaportunuz yollayın demişlerdi. İdari İşleme geçtikten bir gün sonra sürecim "ıssued" oldu ve pasaportumu yolladılar.

Teşekkür ederim . Ben hala bekliyorum 5 gün oldu . Uzun sürmesinden korkuyorum 😞

• @constance donus ıcın oncelıkle tesekkurler.
    ben Turk vatandasıyım esım Abd vatandası.4 yıl once evlendik ve Türkiye'de yasıyoruz.Ben turist vızesı aldım ama sımdı Abd ye yerleşme kararı aldık.esım 10 yıldır Abd ye gırıs yapmadı ve burdan yanı Türkiye den Green card basvurusu yapmaya karar verdık.sız avukat aracılığı ıle mı başvurdunuz yoksa kendınız mı basvurdunuz?esım abd den emeklı sponsor ıcın tekrar baskasını bulmamıza gerek var mı sız ıslemlerınız nasıl yürüttünüz?
    10 gunluk abd ye gıdıp donecegız sonrasında da ıslemlere baslayalım dıyoruz Turkıye de bu ıslemlerı yurutecek sırket ya da avukat kımseyı bulamadık butun avukatlar yurtdışında ve ıslemler ıcın toplam 3500-4000 dolar talep etmekteler.genel hatları ıle durumumuz bu.
    sımdıden verdıgınız bılgıler ıcın cok tesekkurler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.7k

| | | |