DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @DOGANLEYLA @ob16222
    Ready olunca mı kayıt yapıp randevu alacağım
    yoksa onaylayıp geçecek miyim arkadaşlar, ready olunca herkese email geliyor mu ? Nonimmigrant visa kısmından mı immigrant visa kısmından mı kayıt yapıyorum.

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Siz de takdir edersiniz ki uzun bir süreç yanlış bir şey yapıp sıkıntı yaşamak istemiyorum bu yüzden soruyorum .Tekrar teşekkür ederim.

• @Munzurlu-24-62 nvc’den gelen vaka numarasını aldıysanız hemen ds160 formunu doldur randevu bulmaya çalış dosyanın ready olmasını beklemene gerek yok. Zaten randevu bulmak çok zor. Şu an randevu bulsanız bile muhtemelen 2 ay sonrasına verecektir. Randevu skalası bu günlerde açılabilir. Çünkü 20 günden fazla oldu randevu skalası açılmadı. Ds160 formunu doldurduktan sonra immigrant bölümünden kayıt olup randevu sistemini takip edin. Haftaiçi mesai saatleri içerisinde 3-5 dakikada bir takip edin çünkü randevular açılınca hızla tükeniyor.

• Bu ileti silindi!

• @tncymz Bilgilendirme cok tesekkur ederim, immigrant bolumunden takip ettigimde onume gelen sayfada su secenekler var hangisini isaretlemem gerekiyor ?

1)Ulusal Vize Merkezinden (NVC), Kentucky Konsolosluk Merkezinden (KCC), ya da Konsolosluk Bölümünden bir Konsolosluk görüşmesi randevu tarihi ve randevum için bu sitede kayıt yaptırma talimatı aldım.

2)Konsolosluk bölümünden bir K (Nişanlısı / Eşi / Çocuk) vize randevusu alma veya kayıt olma talimatlarını içeren bir mektup / e-posta aldım.

1. Konsolosluk bölümünden bir göçmen vizesi randevusu almak için gerekli talimatları içeren bir mektup / e-posta aldım.

2). secenegi isaretledigimde su uyari geliyor bir sonraki sayfada

**K vizesi (Nişanlı/Eş /Çocuk) randevunuzu ancak Göçmen Vize Biriminden gelen mektup ya da e-posta yoluyla talimat aldıktan sonra kayıt edebilir / planlayabilirsiniz.

Talimat almadıysanız, randevu kaydına veya planlamaya devam ETMEYİN. IV ünitesinden talimat almadan kayıt yapar / randevu planlarsanız, görüşmenizin yapıldığı gün randevunuz iptal edilir ve Konsolosluk Bölümünden geri çevrilirsiniz.** BU KISIM ENDISEYE DUSURDU BENI.MULAKAT GUNU BIR SIKINTI YASARIM DIYE.

Bu web sitesinde bir randevu kaydetmek / planlamak için IV ünitesinden talimat aldığımı onaylıyorum.

Case in Transit oldugu icin bu yuzden kafam karisti , vakit ayirip cevapladiginiz icin cok tesekkur ederim tekrar.

• @Munzurlu-24-62 bir problem olmaz siz kaydolun. Nvc’den bildirim aldıysanız problem yoktur. Randevu bulmaya çalışın bence en zor kısmı burası. K1 nişanlı vizesi için k kategorisini seçeceksiniz

• @Munzurlu-24-62 hocam sıkıntılık bir durum yok , nvc deki mailde randevu alabilirsiniz diyor zaten endişenizi anlıyorum ama endişe etmenize gerek yok. Dosyanız yolda ready olmasa bile randevu aldığınız da sıkıntı olmuyor merak etmeyin. Şehir efsanesi diğer şeyler yukarda arkadaşda detaylı açıklamış. Zaten randevu en iyi ihtimalle iyimser olarak konuşuyorum şubat ayından önce olmaz , onuda açarlarsa şayet o vakte kadar 10 defa ready olur dosyanız.

• @tncymz çok teşekkür ettim👍

• @ob16222 çok teşekkürler hocam . Bana NVC den gelen email şu şekilde
    “ The National Visa Center (NVC) received your fiancé (e) 's/spouse's approved I-129F petition from U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS). NVC will now forward the petition to the U.S. Embassy or Consulate in Ankara, Turkey.
    Please note that the transfer process can take several weeks. The U.S. Embassy or Consulate will contact your fiancé (e)/spouse when they are ready to process his or her petition.

“Next steps:
    Go to our website http://nvc.state.gov/k1 to learn how to apply for a K visa and prepare for the visa interview.”

Bahsettiğiniz nvc de randevu alabilirsiniz dediğiniz kısım tırnak işareti içine aldığım kısım mıdır üstat, randevu alabileceğimizi belirten ?

• Merhaba yarın sabah medikal randevum var. Tahmini ne kadar harcama yaparım orada testler için? Maddi açıdan yıprandığım bir süreçteyim ve yeterli bir miktar olmasını istiyorum yanımda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@spenb unganların sitesinde ilgili ücretler detaylıca yazılmış, kontrol edebilirsiniz.

• @yasmnksc 1 ile 3 ay arası ANK ile başlayan numaranız geliyo. Dosyanızın NVC den konsoloslukta ready konumuna gelmesi de 2 hafta ile 1 ay arasını buluyo.

• @Munzurlu-24-62 senin durumunu bende yaşadım. dosyam ready olmadan sisteme kayıt olamadım. ama başkaları olabilmişti. Ready olmasını bekle ve sonra immigrant bölümüne kayıt ol.

• @gucarslan $20-$220 arası diyor aşıları 3 veya 5 gibi küçük bi fark değil ki. 15bin tl de verebilirim 60-70bin de kaç aşı olacağıma göre.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@spenb 60-70bin TL'yi nasıl hesapladınız?

• Arkadaşlar herkese merhabalar altta ki cover letter dışında eksik olarak kaçırdığım bir şey var mı?
    Askerlik belgesi , adli sicil bu tarz ekstra bir şey eklememe gerek var mı ?

1. G-1145 e-Notification of Application/Petition Acceptance

2. G1450 Authorization for Credit Card Transactions

3. Cover Letter (this page)

4. I-129F Form

5. I-129F Supplement; Page 8,Part 2 Question 54, Explanation of meeting

6. Two Passport Sized Photos (Petitioner, Beneficiary)

7. Certificate of Naturalization (Petitioner)

8. US Passport Biopage (Petitioner)

9. Birth Certificate (Petitioner, Beneficiary)

10. Letter of Intent to Marry within 90 days (Petitioner, Beneficiary)

11. Proof of meeting within the last two (2) years
      a. Photos,Flight Itinerary, Boarding Pass , Hotel Bookings

12. Proof of ongoing relationship
      a. Chat & Call logs, Video call photos, Social media posts, Love letters

• @DOGANLEYLA bunun sebebi size özel bişey değiş kısaca açıklayayım benim dosyam da in transit olduğunda sistem kayıt olmama izin vermedi henüz dosya sistemde yeni güncellediği için 2 veya 3 gün sonra in transit iken hala kayıt oldum randevu kovalamaya başladım. Yaşadığınız sorun sistemsel bişey elçilik ile alakası yok.

• @Munzurlu-24-62 hocam son karar size kalmış. İçim rahat etmez diyorsanız ready olana kadar bekleyin. Sonra randevu alın , o arada randevu açılırsa şayet üzülmeyin 🙂 , sıkıntılı süreç anlıyorum kimse hata yapmak istemiyor ama hatalık bir durum yok zaten. İster şimdi kayıt olun ister ready olunca. Başarılar

• @aristocrat

Videoya bakabilirsiniz ben buna göre yapmıştım

• @ob16222 Eyvallah hocam cok tesekkur ederim her sorduguma ictenlikle ve aciklayici cevaplar verdin.Galiba Ready olana kadar bekleyecegim 🙂

Benzer Başlıklar

• 57
  • 3
  • 116
  • 1478
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

173

42.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.4k

| | | |