DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Mehmet-Kusken 2 ağustos açık önce onu al bnm gibi sonra sürekli kontrol edin erken randevu görünce geri çekin bn öyle yaptım

• randevu sayfasi mi coktu dunden beri giremiyorum?

• @onuronur bakiyorum surekli randevu icin bu hafta hic acilmadi insallah onumuzdeki hafta acilir

• @Mehmet-Kusken bakım vardır , bazen bakıma alıyorlar

• Arkadaşlar merhaba bizim son 5 yıl içinde çalıştığımız iş yerlerinin pek önemi var mı acaba çünkü hepsini hatırlamıyorum ve bazıları çok kısa süreliydi tarihleri de hatırlamıyorum ? Bir sorun olur mu acaba bilgisi olan varsa yazarsa memnun olurum teşekkürler

• Arkadaşlar merhaba bizim son 5 yıl içinde çalıştığımız iş yerlerinin pek önemi var mı acaba çünkü hepsini hatırlamıyorum ve bazıları çok kısa süreliydi tarihleri de hatırlamıyorum ? Bir sorun olur mu acaba bilgisi olan varsa yazarsa memnun olurum teşekkürler

• @Mehmet-Kusken bn şu anda baktım açık sayfa bi problem yok hatta ağustos ayı için üç gün açık görünüyor 9 ağustos en yakın açık tarih

• @Haci-Tekin yok hocam ancak e devlette 4a dokumunden cikar eger sigortali calistiysan , 1 aydan kisa sureli olanlari yazmiyorsun zaten.

• @onuronur 9 agustos icin aldim ama cok gec bir tarih daha erkene almaya calisiyorum . zaten surecin 18.ayina girdik 5 ay daha beklemek istemiyorum

• @Mehmet-Kusken bütün evraklarınızı hazırlayıp bekleyin. Bi bakarsınız 2 haftaya sonra randevu skalası açılır.

• @tncymz cok haklisiniz . ben evraklari hazirlamak icin vize randevusunu almayi bekliyorudum ama biran once hazirlamaya baslayayim . tesekkur ederim

• Arkadaşlar merhaba . Bizim dosyamız mart ayında açıldı .Noa 1 oluyor sanırım bu .Max bekleme süresi ne kadar bundan sonra tahmini ? Bir de küçük bir şehirden başvuruda bulunmak daha mı hızlandırıyor süreci ?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

• @ob16222 iyi günler ☺️aşağıda bir soru yazdım müsait olduğunuzda cevaplar mısınız rica etsem

• @mertem441 hayırlı olsun öncelikle dosyalar tek yerde bakılıyor k1 için o yüzden nerden gönderdiğinizin bir önemi yok , green card süreci ile karıştırmış olabilirsiniz.

Ben başvurduğum dönem çok uzundu şimdi biraz daha kısaldı ama 10 ayı gözden cıkarın yine bu benim düşüncem tabi buradaki arkadaşlar da 8-11 ay arasında her şeyi halletmiş oluyor başarılar

• @ob16222 teşekkür ederim cevaplandığınız için ☺️peki max ne kadar sürüyor süreç ? 2 yıl olan var mıdır ?

• @mertem441 yakın tarihte ben geldim benim 14 ay sürdü. Ama şu an süreler biraz daha kısaldı. Arkadaşımın yakında mülakatı olacak onun başvuru gününden mülakat gününe kadar 10 ay oluyor. Bu süre kısalıp uzayabilir. Youtubede noa2 süreçlerini haftalık paylaşan gruplar var.

• @tncymz başvurunuzdan Amerika’ya girişinize kadar toplam 14 ay mı sürdü ?Noa 2 mi 14 ayda geldi ?

• @mertem441 benim başvuru tarihinden itibaren vizeyi aldığım tarihe kadar her şey toplam 14 ay sürdü. Benden önce alanların 18-20 ay sürüyordu. Şu an 10 aya kadar alabilirsiniz. Şu an noa2 alanların çoğu 6-7 ayda alıyor. Benim arkadaşım 6 ay olmadan aldı. Şu an süreler eskiye oranla kısaldı. Ha 2-3 ay sonra ne olur bilemeyiz bu süreler uzayıp kısalabilir. Bizim uzun sürmesinin nedeni covid döneminde uscis’in kapalı olduğu için. Dolayısıyla uscis kapalı olduğu için dosyalar yığılmıştı bu nedenle Pandemiden sonra başvuranlar hayli bekledi. Şu an süreçler normal.

• İnşallah ben de öyle olurum kısa sürede gelir vizem .Cevabınız için teşekkür ediyorum ☺️Size Amerika’da mutluluklar .

• @mertem441 arkadaşın dediği gibi bu süre tamamen değişken normal şartlarda 10 ay diyebilirsiniz ama memur belki ek kanıt talep edebilir ya da dosyanıza geç bakabilirler ama bunlar her zaman olan şeyler değil o yüzden 10 ay olarak düşünün siz.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 1478
  • 116
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

41.9k
Users

4.4k
Topics

431.2k

| | | |