Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Piyasanın bu denli yükselmesine neden olan, aramızdaki milyonlarca dolarla ABD'ye girişini yapacak arkadaş kimse söylesin, kızmayacağım 😃

Şaka bir yana kenara dolar koymaya uğraşırken bu yükselişler cidden can sıkıyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rhonster kuru kuru olmasın bari

• Ulke genelinde buzdolabi satislari artiyor; o nedenle kafayi fazla takmamak gerekiyor. Vardir bir bildikleri diye umit edelim...

• Turkiye'de bankalar hesabinizdan cekeceginiz doviz miktarlarina binde 2 ile 5 arasi komisyon ucreti uygulamaya baslamislar. Doviz alirken kesilen 1% vergiden sonra birde komisyon geldi.

• @MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Turkiye'de bankalar hesabinizdan cekeceginiz doviz miktarlarina binde 2 ile 5 arasi komisyon ucreti uygulamaya baslamislar. Doviz alirken kesilen 1% vergiden sonra birde komisyon geldi.

Tek seferde 3.000 $ üzeri için çekimde geçerli diye biliyorum.

• ⭐⭐ Banned

Beter olsun. 2002 de Irakta da dolar yakıyolardı sonrasını gördük. Savaş ölüm sefalet temizleyecekse bugunun rezilligini. kendi canımdan da vazgecerim. Gelsin. Gelsin ama bu sefer Timur atilla ataturkun kombinesi kadar bir kuvvet lazım. Diriliş için. Bebesini abd de dogurtturanların basrol oynadıgı diziden bahsetmi yorum

Ulke genelinde buzdolabi satislari artiyor; o nedenle kafayi fazla takmamak gerekiyor. Vardir bir bildikleri diye umit edelim...

Ülkede kafayı üşüten sayısının neden arttığı ortaya çıkmış desenize.:)

• 2 hafta oncesine kadar 6.85 normaldi, altina indiremiyorlardi. Simdi ise artik yeni normal 7.30 civarlari olacak gibi. Tabii ki bu yeni normal de cok uzun surmez gibi gorunuyor...

• Burada laf söyleyenler çok komik gerçekten. Ben buraya ismim Rasul. Bundan rahatsız oluyorum. Siyasal İslam falan dediğimde bana kızıp 7 kişi dislike atmış yorumuma. Arkadaşlar, bu kadar dinimüslümseniz neden ABD'ye gitmek için Green Card'a başvuruyorsunuz ki? İran'a gidebilirsiniz, çok seviyorsunuz madem, bedava islam cumhuriyeti, ne güzel. Gerçeklerden kaçamazsınız arkadaşlar.
    Öte yandan ben buraya tahsili olan insanlar, mühendisler bilmem neylerin şansı artsın falan yazdığımda da kızıyorsunuz. Neden? Çünkü lise mezunusunuz. Tahsil yok vb... Bahane olarak da bu bir loto, şans falan diyorsunuz.
    Dolar çıldırır arkadaşlar. Dolar çıldırır. Bizim insanımız bu yani, fazlası beklenmez. Ben buraya "tinder'den kız olanlar kolayca ABD'ye gidebiliyor" yazdığım zaman gerçeklerden kaçtınız ve 7kişi yorumuma dislike atmış. Namus kavramını kendi başınıza bela etmişsiniz. Arkadaşlar, kendinize gelin, isterseniz deney de yapabiliriz. açalım bir tinder hesabı, biri kız, biri erkek, bakalım muhabbet nereye gidiyor. Gerçeklerden kaçın bakalım, birgün suratınıza tokat gibi çarpar o gerçekler. Saçmalık bende, doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar. Ne bekliyorsunuz ki kızlar? Ben size yüzlerce adam var, green card için tinder'da uğraşıyor, çirkin de olsa, anlaşamasa da evlenecek bir amerikalı kadın arıyor sırf vatandaşlık için dediğim zaman bana kızdınız. Siz ne istiyorsunuz peki? Green card kazanacaksınız ve istediğiniz bir beyle mi evleneceksiniz ya da bekar mı kalacaksınız? o yüzden mi dislike attınız bana? Kendinizi bu kadar kaf dağında görmeyin. Ben kadınlar zorluk çekmiyor demiyorum ki, kadınlar bu ülkede erkeklerden daha fazla zorluk çekiyor diyorum. Lütfen herkes içindekini söylesin. Birbirimize karşı kötü yorum yapmayalım. Yorumuma 7 kişi dislike attı ya. inanamıyorum. biri de x'ten sonrasını okumadım şeklinde yorum ile beni aşağılamış. Ne kadar kötü kalplisiniz. Umarım green card ile ilgili şansınız da kalbinizin iyilik seviyesi kadar çok olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

"siyasal islam" zaten oldukca problemli bir ideoloji... Bizim forumumuzla da pek cok acidan bagdasmiyor... Forumda siyasal islam guzellemesini yasaklamayi planliyordum zaten, ayrica aklimda birkac kural daha var, forum buyurken simdiden bu yasaklari getirmek iyi olur... Forum kurallarini yeniledigimde guncelleme yaparim...

• Dolar fırlar hoplar zıplar. Hükümetin yanlış politikalarından vazgeçmesi lazim ama damat yine şaka gibi, alay eder gibi açıklamalarda bulundu. Düşünmeyen bir toplum ile ancak böyle alay edilir...

• dolarları yakan, iPhone parçalayan tipsizler umarım coronavirus olmuştur yine aynı beyin yakan saçmalıklar yapılmaz umarim. Bu arada dolar yükselmiyor TL deger kaybediyor ikisi arasında fark var

• @rasul1995, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Burada laf söyleyenler çok komik gerçekten. Ben buraya ismim Rasul. Bundan rahatsız oluyorum. Siyasal İslam falan dediğimde bana kızıp 7 kişi dislike atmış yorumuma. Arkadaşlar, bu kadar dinimüslümseniz neden ABD'ye gitmek için Green Card'a başvuruyorsunuz ki? İran'a gidebilirsiniz, çok seviyorsunuz madem, bedava islam cumhuriyeti, ne güzel. Gerçeklerden kaçamazsınız arkadaşlar.
    Öte yandan ben buraya tahsili olan insanlar, mühendisler bilmem neylerin şansı artsın falan yazdığımda da kızıyorsunuz. Neden? Çünkü lise mezunusunuz. Tahsil yok vb... Bahane olarak da bu bir loto, şans falan diyorsunuz.
    Dolar çıldırır arkadaşlar. Dolar çıldırır. Bizim insanımız bu yani, fazlası beklenmez. Ben buraya "tinder'den kız olanlar kolayca ABD'ye gidebiliyor" yazdığım zaman gerçeklerden kaçtınız ve 7kişi yorumuma dislike atmış. Namus kavramını kendi başınıza bela etmişsiniz. Arkadaşlar, kendinize gelin, isterseniz deney de yapabiliriz. açalım bir tinder hesabı, biri kız, biri erkek, bakalım muhabbet nereye gidiyor. Gerçeklerden kaçın bakalım, birgün suratınıza tokat gibi çarpar o gerçekler. Saçmalık bende, doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar. Ne bekliyorsunuz ki kızlar? Ben size yüzlerce adam var, green card için tinder'da uğraşıyor, çirkin de olsa, anlaşamasa da evlenecek bir amerikalı kadın arıyor sırf vatandaşlık için dediğim zaman bana kızdınız. Siz ne istiyorsunuz peki? Green card kazanacaksınız ve istediğiniz bir beyle mi evleneceksiniz ya da bekar mı kalacaksınız? o yüzden mi dislike attınız bana? Kendinizi bu kadar kaf dağında görmeyin. Ben kadınlar zorluk çekmiyor demiyorum ki, kadınlar bu ülkede erkeklerden daha fazla zorluk çekiyor diyorum. Lütfen herkes içindekini söylesin. Birbirimize karşı kötü yorum yapmayalım. Yorumuma 7 kişi dislike attı ya. inanamıyorum. biri de x'ten sonrasını okumadım şeklinde yorum ile beni aşağılamış. Ne kadar kötü kalplisiniz. Umarım green card ile ilgili şansınız da kalbinizin iyilik seviyesi kadar çok olur.

Yazinizin tumune katilmiyorum ama son paragrafdaki evlenerek ABD'ye gelme konusunda kadin-erkek arasindaki duruma katiliyorum. Bu konuda kadinlarin sansi daha yuksek. Bu konuda bir arastirma falan okumadim, ankette gormedim; ama benim tanidiklarim, tanistiklarim ve gozlemlerim bu yonde. Ve bu sadece Turkiye icin degil, tum dunya icin gecerli diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Damat hepimize bedel ödetmeye geliyor. 🙂 (yatırım tavsiyesi değildir)

• ⭐⭐⭐⭐

@knnrn yandık abi 😃

• @knnrn Eee kotu gidise bahane gerekiyordu, o da yaratiliyor. Milletimiz karninin gurultusunu duymasin diye baska seslere dinletilecek.
    Umarim bizim reis de secim ayagina benzerine kalkismaz burada.

• Turk medyasi:

Once hep covid-19'du tartisma konusu (Mart-Haziran).
    Sonra af tasarisi ile 1-2 hafta gecti.
    Sonra barolar birligi kanunu ile 1-2 hafta gecti.
    Sonra Aya Sofya olayi ile 1-2 hafta gecti.
    Sonra Istanbul sozlesmesi falan derken,
    Su andaki konu Muarrem Ince.
    Buyuk ihtimalle bu hafta sonu ve onumuzdeki hafta ise Yunanistan ve Dogu Akdeniz olacak tartisma konusu.
    Gordugunuz gibi, ekonomi ve gecim sorunu hic konusulmuyor, tartisilmiyor...

Bu arada ilk covid vakasinin aciklanmasi olan 11 Mart'tan onceki en atesli konu Suriyeliler ve Meric'den Yunanistan'a kacan (icisleri bakaninin tek tek saydigi) 100 binden fazla multeciydi. 11 Mart'tan bu yana hic bunlari konusan var mi?

Turk medyasi:

Once hep covid-19'du tartisma konusu (Mart-Haziran).
    Sonra af tasarisi ile 1-2 hafta gecti.
    Sonra barolar birligi kanunu ile 1-2 hafta gecti.
    Sonra Aya Sofya olayi ile 1-2 hafta gecti.
    Sonra Istanbul sozlesmesi falan derken,
    Su andaki konu Muarrem Ince.
    Buyuk ihtimalle bu hafta sonu ve onumuzdeki hafta ise Yunanistan ve Dogu Akdeniz olacak tartisma konusu.
    Gordugunuz gibi, ekonomi ve gecim sorunu hic konusulmuyor, tartisilmiyor...

Bu arada ilk covid vakasinin aciklanmasi olan 11 Mart'tan onceki en atesli konu Suriyeliler ve Meric'den Yunanistan'a kacan (icisleri bakaninin tek tek saydigi) 100 binden fazla multeciydi. 11 Mart'tan bu yana hic bunlari konusan var mi?

Algı değiştiriyorlar ve kuru alistiriyorlar.ileriki dönemlerde yerse 50 krs daha yükseltirler .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tolgahan Bir dönem "X lira psikolojik sınır, onu aşarsa halk sokaklara dökülür" falan diyorlardı. Sanırım bu psikolojik sınır önce 3 liraydı, sonra 4 lira oldu, 5 lira oldu. Birkaç ay önce 7 liraydı. Şimdi 7.30 normal gibi görülmeye başlandı. Sanırım psikolojik sınır diye bir şey yok. Dolar çıkınca üç gün konuşuluyor, sonra konu değişiyor. Hatta bu "dolar çıkınca" ifadesi bile olayı yanlış anladığımızın göstergesi, doların bir yere çıktığı falan yok çünkü. TL düşüyor dememiz lazım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.2k

| | | |