Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Bu konuyu Amerika’ya adım attığınızdan itibaren tüm karşılaştığınız, yaşadığınız veya denk geldiğiniz ilkleri veya ilginç konuları paylaşma amacı ile açıyorum 🙂. Konunun önemi yok, atış serbest.

Mümkünse her paylaşımda görsel olması dileği ile...

• ⭐⭐⭐

İlk başlangıcı ben yapayım. Bugün yakın bir mahallede evinin garajında uçak yapan bir vatandaş gördüm. Evet şaka değil, adam garajında uçak yapmış

C143-D7-D5-E5-F8-461-B-8-A73-6-E4-A9576-B5-D0.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FreeWoRLD cem yılmazın anlattığı gibi sende resmini altına koysan ben artık arabalardan sıkıldım biraz değişiklik yapıyım gibisinden yazardın

• ⭐⭐

Amerika'ya ilk 5 sene önce balayı için gelmiştik. Newyork'ta inip nashville/TN 'ye iç hat ucusundan devam edecegiz. Neyse indik valileri aldık, iç hat seferi için klm ye gectik ucak yok diyor, ben diyorum valla var bak biletimize 😂😂 sonra dedi ki sizin bilet a.m 11 de... Yani arada 20 saatimiz var 😂😂 aslında güya biliyorduk am-pm i, gözümüzden kaçmıs bir taksi ye atlayıp queens 'te otelde kaldık, bzaten jetlag olmustum 😂😂 8:30 am de kalkıp otelin free shuttle ile havaalanına gectik 😂 her eyalette saat farkı da bana cok değişik gelmişti.. Böyle işte benden de ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kivo ilk siparişini aldığı andaki olayı anlatsın da hepiniz yerlere yatın.
    "Ya bakın ne anlatıcam ilk abd ye geldim ingiliççe kırık tabi biraz 🙂 neyse para kazanayım diye favor yapayım dedim. Adamın biri sipariş vermiş 10 mil ötede saat 21 i geçmiş acaip yoruldum tabi neyse geldim siprşi alacağım yere kız bana milkshake verdi bende bana verdi sandım içmeye başladım yavaştan.. bi taraftan da kıza teşekkür ediyorum ama 🙂 kız döndü gitti.. dedim terslik var sipariş nerde die sordum kız elinde dedi 😂😂 içmiş bulundum biraz.. neyse gidip teslim ettim ama recep ivedikimsi bir anı olarak bende kaldı "

• ABD ye ilk gittiğimde , New York JFK den otele geldim, saat 19-20 gibi , valizleri yerleştirdim, oda servisinden birşeyler atıştırıp yattım... Zımba gibi gayet zinde kalktım, traş oldum , duş aldım, güzelce giyindim... odadan çıktım, otelin kapısına geldim, amanin , ortalık zifiri karanlık , gece yarısı 01 am :)) hiç unutmam , sanki gece kuşuymuşum gibi otelden çıkışımı 🙂 ah jetlag ah...

• Nj den Newyork otobüse bindim 100 dolar var kadınza uzattım bunu bozamam dedi- bende ne yapayım dedim- İN dedi 🙂

yanı benım aklıma gelmedi oyle otobüsde belki 2 -50 lik falan vardır die ama soramadım kimseye ingilizce sıfır zaten deli gibi indim

saat 9 karşıdaki market açıldı bende oradan bozdurmuştum bişeyler alıp …

offf ki offf.

zor bee cidden zor ama alışmak gerek o ülkeye sonra kolay belkide. 🙂

• 1 yıl arayla nj manhattan otobüsünde aynı türk abiyle karşılaşmak 🙂 düşün aynı kişi 1 yıl ara aynı otobüs :))))

ama onun başlangıcı var …

o komik …

port authority otobüse binicem - edgewater gidecem neyse - yanlış olmasın die sürekli soruyorum son otobüsler falan kaçırırsan yanlış binersem nasıl geri donerım bilgim yok . endişeliyim yanı …

onumde bir kadın

arkdamda bir erkek

kadına süreki dedim gidermı bu oraya oda bilmiyorum ama telefondan bakacağım dedi

tamm dedım kadın bakıyor

o arada sıra ilerliyor baba 🙂 ben bekliyorum cevabı

arkamdaki kel köbekli abimmmm oda bana bakıyor

neyse göz göze geldik

Lan dedi sen türkümüsün dedim evet abi :))

olum dedi ingilizce bilmiyon ne geziyon

dedim turisssttt 🙂 ahahahah

nereye gideceksın dedi şuraya dedim

tamm takıl bana dedi ben senı indiririm sıkıntı yok

benım kafa rahat adamımı buldum türkçe konuşan adam ve adam 30 yıldrı orada en az. 🙂

neyse kadın o arada hala bakıyor telefona

kadına diyor ki bırak telefonu bu çoçuk türk ve bende türküm bu çoçuğun gideceği yere ben götüreceğim nerde yaşadığnı biliyorum ben indirecem onu diyor

kadın hayır diyor illa bakıcam !!!! 🙂 kadın inattt

kadına diyorki tamm rahat ol o çuçuk indiricem biliyorum diyor kadın hala hayır illaa bakıcam diyor otobüsün gittiği yerlere.

neyse kadını ikna edemedık kadın baktı tmm dedi gidiyor teşekkür ettik .

hanımefendi ben be türk abim 🙂

otobüsteyim ;

daha bitmedi haahahahah

ben ortadayım

kadın sürekli bana soru soruyor nerden geldin türkiye nasıl işler iyimi falan filan istanbul güzelmi bir sürü soru .!!!!

abi çeviriyor soruyor bana bende cevaplıyorum…

oyle soru cevap bir sorudan sonra -

türk abim hanımefendiye

çoçuğu neden sıkıyorsun çok soru sorma diyor kadın yine inat

illla soru …

kadın en sonunda bir iki restorant onerdi bana indirimli gün git dedi ama 🙂

oylece bindik ve geldim

türk abi indirdi benı .

1 yıl sonra aynı otobüste yine eve donerken 🙂 bu arada artık baba biliyor tabi hangi otobüse binecek

o abiyle karşılaştık ….ilginç

sonrası başka güne artık 🙂

• Bu ileti silindi!

• Amerikaya gelisimin ilk 5 bucuk ayinda kamyon soforlugu yaptigimdan insanlarla mesaim olmamisti sayilir. Kisa sohbetler haric tabi. Daha sonra bir is buldum ve tamami amerikalilardan olusan bir sirkette hergun farkli 2 kisilik ekipler halinde calisiyoruz. Arkadas yemek yerken gozumun icine baka baka yiyor hic demiyor ister misin falan. Ulan diyorum nasil yiyebiliyorlar ben rahat yiyemem boyle. Ya bolerim bir parcasini. Ya yemem. Sonra farkettim ki canim isterse gidip alip yiyebiliyorum. O saatten sonra yadirgamadim. Ben de ayni davranmaya basladim. 🙂

• ⭐⭐

@Cannavaro1903 :))))))

• Amerikaya geleli daha 1 ay olmustu. Disarda cok acikmistim bir deli market gordum icerden bir seyler aldim kasaya geldim “do you need bag” dedi anlamadim ilk sonra no dedim. Adam direk memleket neresi demez mi😃 o kadar belli oluyor mu dedim cok sasirmistim 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@evrenvetorpil aynı olayı ingilizce kursunda hocam anlatmıştı 😃 kasanın orda da bildiğin çantalar varmış kasiyer "bag" diye sordukça bizim ki no diyormuş 😃 en son alışveriş bitince ayıkmış duruma 😃

• ⭐⭐⭐

Az önce dışarı çıktığımda fotoğrafını çektiğim bu örümceğin adı Black Widow ve çıngıraklı yılandan 15 kat daha zehirli olduğu söyleniyor. Kuzey Amerika’da yaşayan bir tür.

Diğer kaynaklarda insanlara hayati tehlike yaratmadığıda belirtiliyor olsada dikkatli olmakta fayda var 🙂

907675FC-986A-464C-959B-3692F1563C8D.jpeg

• @FreeWoRLD seneler önce bir belgesel kanalında izlemiştim. Çiftleştikten sonra erkeğini yediği için adının karadul olduğu bilgisi hafızama kazınmış 😂

• ⭐⭐⭐

@VolkanU 😂 Evet iste ta kendisi

• Yatın kalkın hanımlarınıza dua edin doğa da neleri var diyorsun yani abi @VolkanU ☺

• @Rookie bekarlık sultanlıktır diyorum ben 😁

• ..................

• Bende bir gün san franciscodan eve gidiyorum otobandayım 580 den. Bilenler bilir büyük otobanları birbirine bağlıyan küçük tek ya da çift şeritli in cinin top oynadığı zifiri karanlık küçük yollar olur onlardan bir tanesi ile 4 numaralı otobana geçiş yapacağım. Girdim yola devam ediyorum etraf zifiri karanlık iki dağın arası dedim amerika da manyak ve vahşi hayvan çok uzunları açıyım. Uzunları açar açmaz yolun kenarında ayakta bekleyen bir Homeless oraya nasıl geldi bilinmez ama ben uzunları yakar yakmaz 100 metre mesafede görünce bir tırstım seyredenler varsa hatırlar sanki walking dead ‘den çıkmışta kenarda bekliyor zaten ortam zifiri karanlık bir tırstım güzelce 🙂 hemen topuk.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

134

39.8k
Kullanıcı

5.7k
Konu

418.2k

| | | |