Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Rhonster Tamamdır. Şey soracağım eşime 6 aylık pasaport çıkartmış, ben 4 yıl demiştim. Sanırım bir sıkıntı olmaz değil mi? Nasıl olsa 2. pasaportu çıkartınca, eskisini atmayacağız.

• ⭐⭐⭐⭐

@Nasahay ayrıca herhangi bir oynama filan yapmasınlar ışıkla filan gelen fotoğrafı http://www.idphoto4you.com/ burdan ayarlarsınız.

• ⭐⭐⭐⭐

@Nasahay sıkıntı olmaz başvuru esnasında geçerli olması yeterli ama sakın kaybetmeyin kazanmanız halinde mülakatta isteyecekler

• @Rhonster tamam o halde yüze kartuş dahil hiçbir oynama yaptırmayacağız. Bugün mesela biometrik olmasına rağmen, birkaç leke vs düzeltmesi yaptı fotoğrafçı.

• ⭐⭐⭐⭐

@Nasahay aslın evde de çok rahat çekebilirsiniz fotoğrafı ben öyle yaptım resmi göstersem bunla mı başvurdun dersin 😃

• @honesthope Ankara’da Dün başvurdum bu gün elime ulaştı. Yaklaşık 30 saat sürdü diyelim 🙂

• @Rhonster Ya ne bileyim fotoğraf yüzünden çok elenme oluyor diyorlar, bende istiyorum ki kusursuz olsun.

• ⭐⭐⭐⭐

@Nasahay siz daha iyisini çekersiniz bence facebook grubundaysanız geçen gün kazanan bir arkadaş hangi fotoğrafla kazandığını paylaşmıştı hiç beklediğiniz gibi kaliteli fotoğraflar değil

• Bir sürü kişi var bildiğim sırf pasaport la uğraşmamak için başvuru yapmıyorlar.

• Kimsenin umudu kırılmasın ama Facebook da 400.000 kişilik gruplarda günde 10 defa post açılıyor greencard ile ilgili. Bir yandan pasaport zorunluluğu geldi iyi hoş diyorum... bir yandanda her yerde greencard konuşuluyor. Kaç kişi başvuracak buna kurbanınız olayım lütfen ya. Gizli kapaklı sadece biz forum üyeleri başvursak ya çok mu bencil oluruz?

• @anilcangokben, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Kimsenin umudu kırılmasın ama Facebook da 400.000 kişilik gruplarda günde 10 defa post açılıyor greencard ile ilgili. Bir yandan pasaport zorunluluğu geldi iyi hoş diyorum... bir yandanda her yerde greencard konuşuluyor. Kaç kişi başvuracak buna kurbanınız olayım lütfen ya. Gizli kapaklı sadece biz forum üyeleri başvursak ya çok mu bencil oluruz?

Malesef tum sosyal medya da green card basvurulari konusuluyor demekki hic de pasaport sarti sayiyi dusurmeyecege benziyor bugun yine bir tane okudum adam alenen yazmis gitmicem ama sirft basvurmak icin basvuracagim bakalim cikiyor mu diye boyle tipler hala mevcut. Hersene basvuru sayisi giderek katlaniyor zaten cikmayanlar tekrar basvuruyor, yeni ogrenenler basvuruyor, 18 yasina gireyimde bende basvurayim diyenler basvuruyor derken sayi aslinda hic azalmiyor ne yazikki her yil artis gosteriyor. Belki pasaport zorunlulugu 2-3 bin kisi azaltacak ama geriden katlanarak gelen sayisi 5-10 bin articak ornegin.

• @vermaynen kesinlikle bende sizin düşündüğünüz gibi düşünüyorum. Emin olduğum tek şey fazla kaptırmamak bu mevzuya 🙂 yoksa insan çok kırılıp çok sinirleniyor

• ben daha başvuru yapmadım bekleyecem biraz daha

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nothing-Man, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@fetihy merhaba; bağlantı için teşekkürler.Ben geçen sene ilk kez başvuru yapmıştım.Başvuru formun da resim ile ilgili boyutlar vs. evet gördüm ama mantıken biometrik resim formatıdır düşüncesi hasıl oldu, başka insanlarda da olabilir düşüncesi ile belirtmek istedim.Çünkü bir çok başlık da evde nasıl yapılacağı anlatılmış güzelce.Benim gibi 'ya çektirelim stüdyoda biometrik olsun bitsin'' diyen olabilir.Bu sene tesadüfen okudum biometrik foto kullanılmadığını,

evet, bu konu cok karistiriliyor, insanlarin cogu "biyometrik fotograf" ne demek bilmiyor maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ÖMER-DOĞAN, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhabalar fotoğrafıçıdan aldığım fotoğrafı dvlottery.me sitesinde kontrol ettiğimde fotoğraf-kafa oranı %69 dan fazla olduğunu söylüyor.Çözüm önerisi olan var mı?

genel formata uydugu surece sorun olmaz, fotograf cok buyukse orijinalini alip kendiniz istenilen formata getirebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@evrennce, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach 2021 DV inst okurken mobile photos are not acceptable yazısını okuyunca riske atmak istemedim

istenilen sartlara uydugu surece sorun degil, cok iyi kameralara sahip telefonlar var artik 🙂 ama siz oraya cep telefonu ile cekebilirsiniz diye yazarsaniz oraya herkes "selfie" cekip yuklemeye baslar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@canberky, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

merhabalar bir sorum olacaktı. kendi adıma başvurdum. annemin adına da başvuracakken çocuk bilgisi kısmına tekrar kendi bilgilerimin girmemin bir sakıncası var mı, ihlal söz konusu olur mu? Bilgisi olan varsa şimdiden teşekkür ederim.

hayir, tam tersine eklemeniz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@YYOne, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

İyi Günler, fotoğraf 591*591 300 dpi ve https://www.idphoto4you.com/ sitesinde tam çizgilere uymuyor(yakın çekim olmuş) bu sıkıntı çıkarır mı ?

onu 600 piksele getirin, bu sekilde kabul etmeyebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hande-Tok, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

merhaba arkadaşlar bugün fotoğrafçıya gidip greencard için foto çekilmek istediğimi söyedim ve eve gelip kontrol ettiğimde 2 konuda şüphede kaldım. Birincisi fotoğrafın max 240 KB olması gerektiği yazıyor, benimki 630 KB. İkincisi ise minimum 600x600 pixel ve maximum ise 1200x1200 pixel olması gerektiği yazıyor benimki ise 1417x1417 pixel. Bana ne yapmamı önerirsiniz. Fotoğrafçı ile konuştum ve fotoğrafı 200 KB'a indirdi ancak pixel için tekrar aramak istemedim. Ayrıca fotoğrafın ayrıntılarında 600dpi yazıyor halbuki resmi sitede maximum 300 dpi olmalı diye yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Gerçekten fotoğraf yüzünden elenmek istemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim...

1200'un altina dusurun onu, boyutu da duser...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |