Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, 2011 yılında green card'a 10 yıllığına usafis tarafından başvuruda bulundum. 2016 yılında DV çekilişinde Amerika'ya gitme şansı kazandım. Mayıs ayı içerisinde sonuçların açıklanmasıyla şöyle bir sıkıntı olduğu iletildi. Benim 2014 yılında çocuğum oldu, DV çekilişinde DS 260 formunda eşim ve benim isimlerim var ama çocuğumun ismi olmadığı için sen diskalifiye edilme durumu taşıyorsun deniliyor. Sebebi ise bilgilerimin güncel olmadığından dolayı diskalifiye edilme durumum olduğu iletildi. Bu durumda DS 260 formunu doldurayim mı? Diskalifiye durumu tasiyorsam hiç visa işlemlerini başlatmayim mı.? Kolay gelsin iyi çalışmalar.

• @ismail DV-2017 den bahsediyorsanız Bu ayın sonuna kadar DS260 formunuzu doldurmanız gerek.Ama forumdan da takip etmişsinizdir vizelerin bittiğine dair yazılar mevcut.

• Evet 2017 den bahsediyorum. Çocuk durumundan dolayı diskalifiye edileceğini söylendiği için ds 260 formunu yarıda bıraktım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismail evet, cocugunuz ABD vatandasi ya da GC sahibi degilse basvuruya eklemis olmaniz gerekiyor. Sizin durumunuzdaki -ya da benzer durumdaki- herkes maalesef red aldilar. Siz de devam ederseniz cok buyuk ihtimalle red alacaksiniz.

• Ds 260 formunda ekle kısmı var. Bu durum da çocuğumu eklesem ve benim evladım olduğunu ispatlamış olduğum taktirde olumsuz netice mı almış olurum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismail sorun, cocugunuzun formunu doldurup doldurmaktan ote, basvurusu sirasinda "cocugum yok" deyip yalan beyan vermis olmaniz. Tabii bunu siz yapmadiniz ama konsolosluk kimin yaptigiyla ilgilenmiyor, basvuru sirasinda verilen bilgilere bakiyor. Bu ya da benzer durumlardaki herkes maalesef konsolosluktan su ana kadar red aldi.

• Red alacağınız kesin gibi yerinizde olsaydım devam etmezdim ki başka birinin kontenjanına yarasın

• Bu durumu göz önünde bulundurarak başvurumu gerceklestirmedim. Visa işlemleri için 2 ile 3 bin dolar kadar bir ücret gittiği için vazgeçtim. Asgari ücretle çalışan biriyim. Daha sonraki yıllarda şansımı tekrardan deneyeceğim. Teşekkürler ilginizden dolayı...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

52

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |