Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!

Turkiye'den gelen elektronik cihazlari ABD'de kullanmak

• Sayın @Opctebur doğru yolu bulmuşsunuz 🙂

@opctebur Turkiye'den gelen elektronik cihazlari ABD'de kullanmak içinde söyledi:

@Mr-Hakan bilgilendirme için teşekkür ederim. 60 Hz den haberdar değildim. Evet bu durumda sıkıntı oluşabilir. Kaldı ki ben bile oraya gitsem elektronik eşyalar için teoride doğru olan bu yöntemi seçmezdim... Saç kurutucusu yada düzleştirici için kaybedeceğiniz zaman ve vereceğiniz emeğin karşılığı olmazdı. Türkiye de bile ucuz olan bu tarz ürünler için hiç gerekli değil. Orada 15 yada 20 birime elde edilecek ürünler için zaman ve emek kaybı bile denilebilir. Daha önceden de yazdığım gibi, Sorun varsa çözümde mutlaka mevcuttur. Ama konumuzdaki çözüm daha pahallı ise "gereksiz" ibaresi ile tanımlanır. 🙂 Bu tarz işlerle uğraşıp, bilginin paylaştıkça çoğalacağını düşünen birisi olarak bir çözüm üretmeye çalışmıştım hepsi bundan ibaret 🙂

• @yalta Gösterene teşekkürler. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 Turkiye'den gelen elektronik cihazlari ABD'de kullanmak içinde söyledi:

@opctebur şu anda orada uzun süre yaşayanlar hep bir ağızdan söylemiştir. YER BİRAZ SIKAR ORASI diye. Çünkü kendin dedin ben bilmiyorum orasını diye. Amcam 15 yıldır NJ de oturuyor. Evini yaptırdı adamlar bahçedeki taşı ayakkabısı ile ittiriyor eğer hareket ederse inşaata devam ediyorsun yoksa havalar ısınacak ondan sonra devam diye o kadar sıkılık var. O yüzden paşalar gibi alırsın 5-10 TL çevirici bakarsın keyfine. @cancolpan @crazycells @semavi belediyeye haber vermeden bir çivi çakabilir misin yada çimleri kesmicem uzamalarını istiyorum diyebilir misin.

Hayir sayin @ayvalik10 , diyemezsiniz. Izin almaniz gerekiyor. Cogunlukla guvenlik gerekcesiyle sizin bulundugunuz sehrin , belediyenin ya da mahallenin kural ve yasalari oluyor. Ne degisiklik yapacaksaniz bunun yasalara uygun olmasi sart, o nedenle evinizde degisiklik yapmadan bunun iznini almaniz gerekiyor.
    Cimlerin de belli bir uzunlugu gecmemesi gerekiyor, o da sanirim guvenligin yanisira mahallenin iyi gorunup gorunmemesi, civardaki evlerin degerinin dusmemesiyle ilgili daha cok, bu konudaki kurallar genelde daha lokal oluyorlar. Eger belirli bir uzunluk sarti varsa ve siz onu gecirirseniz, o durumda ceza alirsiniz.

• @knnrn

@knnrn Turkiye'den gelen elektronik cihazlari ABD'de kullanmak içinde söyledi:

Biz Türkiye'den getirdiğimiz Beko Türk kahvesi makinesini burada sorunsuz kullanıyoruz. 1450 wattlık bir cihaz olduğu için Amazon'dan 40 dolara 1500 watt gücünde bir transformatör aldım. Kullanacağınız cihazın ihtiyaç duyduğu güce göre bir transformatör almanız yeterli.

konu eski olmasına rağmen yeni çekiliş nedeniyle belrtmek isterim ki;

rezistanstan (ısıtıcı) ziyade içinde motor,bobin gibi şeyler olan ürün kullanıcaksanız cihazın etiketindeki güç değerinden en az %30 daha fazla olan bir transformatör(yükseltici) kullanın.Hatta her zaman bir %30 daha güçlü trafo kullanın.Bu en güvenli yöntem sizin için.

Log in to reply

Benzer Başlıklar

• 16
  • 11
  • 351
  • 28

125

8.2k
Users

2.4k
Topics

137.1k