DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Almanya adli sicil belgesi talebi için bir önerimdir:
    Almanya’da yaşayan tanıdıklarınız var ise, en başta gönderim adresini onların adresi verirseniz çok daha sağlıklı ve kısa sürede adli sicil belgenize ulaşabilirsiniz. Almanya içi 2-3 haftada geliyor, Türkiye’ye de 2 hafta içinde ulaşıyor normal gönderi (tabii bu süre değişebilir, zaman/ mekan farkı)
    Adres bölümüne; kendi isim soy isminiz c/o o adreste yaşayan kişinin isim soy ismi ve Almanya adresi.
    Mart 2023 talebimin bakanlığa ulaşması ne kadar sürdü bilmiyorum ama Haziran 2023’te gönderdiklerini söyledikleri belge hala gelmedi. Ancak önemli diyince Almanya adresi verebilirseniz gönderelim dendi. Bu aşamalarla uğraşmadan, en kısa sürede belgenize kavuşmanız dileğiyle.

• ⭐⭐⭐

@Erhan-2 ankarada girecekseniz mülakata bir sorun olmaz. Ama zaten türkçe ve ingilizceside aynı prosedürden geçiyor eğer henüz almadıysanız başvuru yaparken ingilizce isteyin olurda yarın öbür gün dosyanızı yurtdışına taşımanız gerekirse en azından elinizde hazır ingilizcesi olur

• Merhabalar.
    Yurtdışından Polis sertifikası almak AOS yapanlar için de geçerli mi? USCIS ile ilgili pek bilgi bulamadım. Aile bazlı sponsorlukla olan green cardlar için statü değişikliği yapılınca Polis sertifikası almak mutlaka gerekiyor mu?
    Şöyle ki babam yaklaşık 20-22 yıl önce Etiyopya, Suudi Arabistan ve Kazakistan’da çalıştı. Konsolosluklarla iletişime geçince biz vermiyoruz diyorlar ya da bilgileri yok. Etiyopya’ya gitmek 2-3 uçak aktarması ve uzun süren bir yol aynı zamanda çok maliyetli. Amerika’da iken bu belgeleri almak imkansız gibi bir şey. Önceden alınırsa da 2 yıl süre dolduğunda mülakat daha gelmemiş olursa sıkıntı olacak. Forumda daha önceden Etiyopya’dan alan birisinin bilgisini de bulamadım.
    Bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilecek kişilerden bilgi ve önerilerini paylaşmalarını rica ediyorum.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   pekinduck pekinduck 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Merhabalar ben 94 doğumluyum ve 2006-2009 yılları arasında Kıbrısta ya.şadım.Bu durumda 16 yaşından küçük oluyorum orda kaldığım süre için de. Benim de adlı sicil kaydi almam gerekir mi yardımcı olabilir misiniz lütfen

• @yusufalak merhabalar KKTC Amerika tarafından tanınan bir ülke değil oranın elçiliğinin vermiş olduğu bir belgeyi kabul etmemeleri gerekiyor normalde bu da KKTC de geçen süre için almaya gerek yok mantığı çıkıyor sanırım bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz

• @Paniccio merhaba KKTC den aldığınız bu belgeyi mülakatta sizden istediler mi acaba? KKTC Amerika tarafından tanınmıyor çünkü bu belgeyi resmi bir işlemde kullanamazlar diye biliyorum çünkü

• ⭐⭐⭐

@Dogukan-Burak her ne kadar kktc tanınan bir ülke olmasada polis belgesi almanızı gerektiren şartları sağlıyorsanız almalısınız konsolosluk istiyor. Ama 16yaşından önce döndüğünüz için polis belgesi almanız gerekmeyecektir oradan.

• ⭐⭐⭐

@Dogukan-Burak ben götürdüm aldılar belgeyi kabulde ettiler. Üniversite diplomamda kktcden onuda kabul ettiler mesela dediğiniz mantıkla baktığımızda onuda kabul etmezlerdi diye düşünüyorum

• @Emre-Kurtulmuş Teşekkür ederim cevabınız için. Evet orada bulunduğum üç yıl içinde 16 yaşından küçük olduğum için bu durumda gerekmiyor anlıyorum yoksa apartopar kıbrısa gitmem gerekecek o yüzden biraz tedirginim.

• Merhaba,

2013-2014 yıllarında İngiltere'de eğitim gördüm. DV2024 talihlisiyim ve bu sebeple adli sicil kaydı alacağım ancak o tarihten bu yana soyadım ve pasaport numaram değişti. Bir suça falan karışmadım. Bu belge için formu doldururken yeni soyadım ve pasaport numaram ile doldurursam bana ait kayıtları bulup bu belgeyi oluşturabilirler mi? Bilgisi olan var mıdır? Teşekkürler.

• @Dogukan-Burak Ben üniversiteyi orada okuduğum için belgeyi istediler ve mülakata götürmüştüm.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ecdag2024 mevcut soyadınızla doldurup evlilik sebebiyle soyadınız değiştiyse başvurunuza evlilik cüzdanınızı da eklemenizi tavsiye ederim.
    bir de açıklama için bir bilgi yazabilrisiniz, eski bilgilerinizin olduğu bir dilekçe gibi..
    bu sayede bilgilerinize ulaşmaları rahat olacaktır.

• @ecdag2024 aynı şey benim de Almanya için oldu. Ama benim bir soyadı daha eklendi, tamamen değişmedi. Almanya vizemin olduğu pasaportun ve elimdeki pasaportumun ilk sayfasının (isim bilgi kısmının) fotokopisini çekip koydum. (bunu konsolosluk çalışanı söyledi, durumu açıklayıcı olarak isterseniz bu şekilde yapın gibi)
    Almanya için belge doldurup, konsoloslukta imzalanıp gönderiliyor. İngiltere prosedürünü bilmemekle beraber, vizenizin basılı olduğu pasaportunuzu ve hali hazırdaki pasaportunuzu yanınızda götürmenizi/ ilk sayfalarının fotokopisini çekmenizi öneririm. (dilerseniz bir tarafa pasaport bilgisi bir kısma vizenizin fotokopisini ekleyin + yeni pasaport bilgi fotokopisi)
    bu arada, doğru bir şekilde benim belgem geldi.

p.s.: belge gönderiyorsanız, PTT'de turpex ile gönderecekken, görevli "zarfın içinde kimlik bilgisi içeren bir şey yok değil mi, sonra turpex göndermiyor" dedi. yani nerden görüyor konuşması yaptık ama sorun çıkar diye turpex ile göndermedim. bu da böyle bir bilgidir.

• @sebnem_ @gucarslan çok teşekkürler bilgi için 🙂

• @crazycells merhaba. "eger su an kaldiginiz ulkede 6 aydan fazla ikamet ediyorsaniz adli sicil kaydi gerekiyor, eger su an ikamet etmiyorsaniz 12 aydan daha fazla kaldiginiz yerlerden alacaksiniz."bu bilgi güncel mi acaba? 2000-2001 yılları arası öğrenci olarak 10 ay kırgızistanda kaldım. bu evrak için epeydir uğraşıyorum ama ne tanıdık bulabildim ne de ankara kırgız büyükelçiliği yardımcı oluyor. alıp almamam konusunda kafam karıştı. sırf bir evrak için 5500 km yol gitmek zorunda kalmam umarım 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@rektinpeace, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@crazycells merhaba. "eger su an kaldiginiz ulkede 6 aydan fazla ikamet ediyorsaniz adli sicil kaydi gerekiyor, eger su an ikamet etmiyorsaniz 12 aydan daha fazla kaldiginiz yerlerden alacaksiniz."bu bilgi güncel mi acaba? 2000-2001 yılları arası öğrenci olarak 10 ay kırgızistanda kaldım. bu evrak için epeydir uğraşıyorum ama ne tanıdık bulabildim ne de ankara kırgız büyükelçiliği yardımcı oluyor. alıp almamam konusunda kafam karıştı. sırf bir evrak için 5500 km yol gitmek zorunda kalmam umarım 🙂

Evet, 12 aydan uzun kalmis olsaydiniz almaniz gerekecekti, ama su anki bilgilere gore almaniza gerek yok.

• Teşekkür ederim yanıt için 🙏

• Gecen ay kibrisa gittim ve karakter sertifikasi aldim ve uzerinde parasport numaram yok, ayrica onca israra ragmen sadece turkcesini verdiler. Sanirim yeminli tercumandan cevirttirmem gerekecek, degil mi? Bir de baska bi topicte kibristan karakter sertifikasi alan bir arkadasin islemlerini durdurmuslar arastiracaklarmis, tamamlamamislar islemlerini. Su sekilde yazmis : " yeminli tercümana tercüme ettirmiştim. Belgeyi aldılar ancak kendilerinin teyit ettirmesi gerektiğini söylediler. Bu sebeple teyit ettirilip bana cevap gelmesini bekliyorum. Süreci biraz daha uzatıyor kıbrıs meselesi bilginiz olsun."
    Bu yuzden geldim ve bu topikteki tum sayfalari okudum ama kimse boyle bir seyle karsilasmamis gordugum kadariyla. Lutfen tecrubesi olan paylasabilir mi?

• ⭐⭐⭐

@Joshua-Vanberg 24 martta mülakata girmiştik eşimle ve karakter belgesini türkiyedeki konsolosluktan ingilizce olarak şubat ayı gibi almıştık neredeyse 1 sene olacak yani değişmiş olabilir tabii tavırları bu konuda ama bizden böyle bir inceleme istemediler

• Merhabalar, 10 ocakta mülakatımız var, asil talihli eşim ve 3 ay öğrenci vizesiyle Dubaide yaşamıştı (öğrenci vizesi 1 yıl verilmişti.) Konsolosluktan gelen istenilen belgeler mailinde UAE den polis kaydı istenmiş, herhangi bir suç kaydı yok, otomatik gelen bir mail midir yoksa polis kaydı almak gerekir mi? Böyle bir durum yaşayan oldu mu?

Benzer Başlıklar

• 270
  • 1479
  • 3090
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.7k

| | | |