DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @btek14 arkadaş o yazıya eksi verecek ne gördün

• ⭐⭐⭐

@salih-atilla bu noktada hatalı olan yazıyı yazan kişi değil ama boş yere imzaya taşınmıyor yaşadığımız süreçler. İmzasında yazan kocaman K1 işlemine dikkat etmeyip bizi galeyana getirdin demek doğru sayılmaz

• ⭐⭐⭐

Imzalar oldukca onemli arkadaslar bosuna yazilmasini istemiyoruz, lutfen sizler de okuma yaparken dikkat edin. Tabii bazen vize surecini anlatmaya, o baglami aktarmaya imza da yetmeyecegi icin her kosulda kendi deneyimlerimizi ozel parametreler varsa onlarlari da aktarip, aciklama yapmak daha temiz bir bilgi akisini saglar. Son yasadigimiz ornek iyi bir emsal oldu. Bazen disaridan yonlendirmeler, kisisel farkliliklar olabilecegi gibi, anlik insana bagli talepler ve surecler de degisiyor. Sonucta herkes kendi surecinden sorumlu ama elmalar armutlar da karismasin diye daha temkinli olmakta, ve tekrar altini ciziyorum; baglami da aktarmakta fayda var.

• ⭐⭐⭐

@Mustafa-Bayram Merhaba,

1. Gireceginiz ulkenin DV Konsololugu'nun websitesine bakiniz, bu basligin sorusu degildir sorunuz...
    2. Belgesine bagli ama USCIS der ki;

74d73574-ebe4-416a-aa72-85ce3a15662a-image.png

1. Cevap iki'ye bakiniz.
  • ⭐⭐⭐

@kayaomerrrr Oturumunuz varsa, orada yasiyorsaniz almak zorundasiniz.

• @salih-atilla Salih bey ben bu belgenin farkli vize tiplerine gore degerlendirildigini bilmiyordum. Direkt deneyimlerimi paylastim o sebeple. Biliyor olsam elbet belirtirdim. Benim icin ulasmasi aylar alan bir bilgiydi, insanlar benim gibi iki kere gel git yapmasinlar diye dusunerek paylastim.

• @Emre-Kurtulmuş kardeşim neden bulmaca çözelim baştan k1 demek zormu ben k1 ne olduğunu bilmiyorum merakta etmiyorum dv sürecine odaklıyım onu öğreniyorum

• ⭐⭐⭐

@salih-atilla siz K1 neymiş diye forumda iki tuşa basıp araştırmaya erinirken karşınızdaki kişiden niye iki tuşa basıp ben x sürecindeyim diye belirtmesini bekliyorsunuz peki? Umarım vizenize hayırlısıyla kavuşursunuz ancak buraya geldikten sonra bir çok şey için bol bol araştırma yapmanız gerekecek bulmaca çözmeye alışmak sizin için iyi olabilir Salih bey

• @Emre-Kurtulmuş sayın kardeşim ben 1984 yılında başladığım mesleki hayatıma 1988 yılında mali müşavir olarak devam ettim hayatım bulmaca çözmekle geçti çok kişinin kuyuya attığı taş ile bulandırdığı suyu olmayacak yerde çözüm üreterek çözdüm o yüzden bulmaca çözmeyi çok iyi biliyorum sadece yazan kişiler konuya başta doğru cümle kurarak yazsın bulmaca çözdürmesin insanlara bunu dedim anlaşamadık ben vize konusunda uzman olma amacı taşımıyorum ama tabi olduğum dv sürecinide bu forum sayesinde hakim oldum zaten vizeyi alırsamda bana emeği geçen başta forum yöneticileri arkadaşlarla helalleşeceğim teşekkür edeceğim sizle bu konuda aynı noktada olamadım olabilir fikirler çok önemli ayrıca
    ben genede paylaşılana bakacağım altta yazan küçük yazıya bakmayacağım

• ⭐⭐⭐

@salih-atilla Salih bey, forum uyelerinin imzalarini okumak da forumu kullanmanin bir parcasi, bununla yukumlusunuz. Bazen okuyunca da yapilan yorum tam olarak icerigi yansitmiyor olsa da, o zaman da kisilerle iletisime gecilir veya dogrusu konusunda paylasim yapilir. Buradaki herkes benzer kaygilari yasamakta, yasadi, dikkatsizlik oldugu zaman da mudahale edilmektedir.

Lutfen bu basligi daha fazla konu disi kullanmayiniz.

• @lumos tamam bundan sonra herkesin imzasını okurum incelerim

• @lumos Teşekkürler.

• @salih-atilla yurtdisindan alinan adli sicilin vize tipine gore degismesi durumu kirk yil dusunsem aklima gelmezdi. iyi niyetimle paylasim yaptim ve gelen mesajlar sonrasi uzuntumu belirttim.

• @Joshua-Vanberg sıkma canını arkadaş iyi oldu bu süreç ilgili forumda gelecekte çok faydalı bilgi olarak kaldı

• @salih-atilla salih bey, mesajinizi simdi gordum. ben gorene kadar da ilgili tartisma sonlanmis diye dusunuyorum. herhangi bir uzatma niyetinde degilim herhangi bir garezim yok, genelleme sebebiyle o sekilde bir degerlendirmem oldu.

hassasiyetinizi anliyorum. hepimiz burda birbirimize yardimci olmaya calisiyoruz. basta siz olmak uzere herkesin gonlune gore olsun her sey.

• @btek14 benim bir arkadaşım bu mevzu için yok yere çok üzüldü bende uzamasının yanlış olacağını düşünüyorum konu kapandı güzel dilekleniz için çok teşekkürler

• @salih-atilla evet takip ettim. konu tatliya baglanmis durumda. iyi gunler.

• Merhabalar, cok kisa bir sey sormak istiyorum.Adli sicil kaydini alirken, o ulkede yasadiginiz donemdeki pasaport numaranizi vermeliyiz yoksa yeni pasaport numarasini mi?

Tesekkurler yanitlar icin.

• @onuru

Güncel aktif pasaportunuzun numarası yazması daha doğru olur gibi geliyor bana. Tabi belgeyi veren kurum birden fazla pasaport numarası yazabiliyor ise daha güzel olur hem günceli hem kullandığınızı yazar. KKTC özeli için söylüyorum tek pasaport numarası alıyorlar.

• Merhabalar benim de 2 hafta sonra F2A green card mülakatım var ve konsolosluk benden yıllar önce 11 ay 8 gün kaldığım ülkeden alınmış sicil kaydı istedi. Bu belge elimde yok ve yetişmeyecek gibi görünüyor, acaba mülakat sırasında 12 aydan kısa kaldığımı pasaport giriş çıkış kayıtlarımdan göstersem kabul ederler mi benzer bir tecrübe yaşayan oldu mu? Ben bu pasaport kayıtlarını CEAC e de yüklemiştim NVC de onaylamıştı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.5k

| | | |