DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba bir sorum var kafama takıldı .K-1 vizesi için ds160 doldurdum ve onay sayfasını aldım.

Bugün işimden istifa ettim saat 10 civarında ve ds160 doldurdum.
    Formda ki sorulan iş bilgileri kısmında bu iş bilgilerini kullandım.Arafta kaldım çıkış işlemleri henüz yapılmadığı için ay bittiğinde tamamlanacak diye eski iş olarak kullanmadım.
    Sizce düzeltme yapmalı mıyım? Düzeltme yapamazsam bile ds 160 tekrardan doldurmalı mıyım ?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Uçan Amerikalı Uçan Amerikalı 

• @crazycells merhaba bir sorum olacaktı. Benim 10 gün sonra vize randevum var ve ds 160 formumda bir yeri yanlış doldurduğumu fark ettim. Yanlış doldurduğum kısım ise formun en sonunda sorulan Türkiye'den 2 arkadaşınızı yazın kısmı. Bu arada J1 vizesin3 başvurdum. Ben oraya kazalıkla amerkkadaki işverenlerimi yazdım. Şimdi ben ne yapacağım? Ds 160 formumu degiştiremiyorum cünkü bir kere degistirmistim. Lütfen cevaplarsanıx sevinirim.

• @crazycells kalacagimiz adres degisse DS 260 bu sorun olur mu yoksa konsolosluk revize eder mi

• ⭐⭐

@sirmustapha Daha önce bir kere değiştirme hakkını kullanan bir deneyim kapıda son ds formunun barkodunu görevliye söyleyerek güncelletmişti. Ama güncellemeyebilirler. Zorunlulukları yok. Bu şekilde şansınızı deneyin yada yaptığınız hatayı formda o noktaya gelince söyleyin.

• @selamibasaran Selami Bey geri dönüş yaptiğınız icin öncelikle çok teşekkür ederim. Ben de öyle düsündüm.Yeni bir ds 160 formu yapayim getireyim,orada belirtirim diye. Ama hata yaptığım nokta bilmiyorum ciddiye alinacak kadar kritik bir nokta mi? Çok kafam karışık. Benim yerimde olsaydanız ne yapardınız? Verdiğiniz her cevap benim için çok önemlidir.

• ⭐⭐

@sirmustapha J1 vize türüne mi başvuruyorsunuz?

• @selamibasaran evet j1 counsellor

• @selamibasaran evet j1 counsellor

• @selamibasaran evet abi

• merhaba ben başlangıçta ankara için randevu alıp sonra istanbulda randevu bulunca orası için randevu aldım çok fazla kişi gibi ancak ds formum ankara olarak kaldı. randevum 8 gün sonra. daha önceden araştırdığımda randevu tarihini değiştirmeden ds formunu baştan doldurup o formun kodunu 1 kere değiştirebilceğimizi okumuştum. ancak şimdi girince aşağıdaki görseldeki yazı çıkıyor. eğer ds numarasını güncellersem randevum iptal olur mu?
    Ekran görüntüsü 2024-01-28 150533.png

• ⭐⭐

@edidemo randevunuz DS-160 form numarası güncelleme işlemi yüzünden iptal olmaz. Güncelleme hakkınız dolduğunda sadece uyarı alırsınız. Dolayısıyla bu güncellemeyi yapmak için endişelenmenize gerek yok.

• ⭐⭐

@sirmustapha j1 ile ilgili çok deneyim okumadım. Bilemiyorum. Ama bu tür hatalar çok kritik değil. Aslolan vize türünüze uygun şartları sağlıyor musunuz? Eğer şartlar sağlanıyorsa mülakatta çok stres yapmadan vizeyi alabilirsiniz.

• @selamibasaran Selami Bey fikrinizi belirttiğiniz için çok teşekkür ederim

• Öncelikle herkese merhaba
    Daha geriye çekemezsem en geç 21 mart tarihinde vize görüşmem var.
    İnşaat mühendisiyim, Akkuyu Nükleer santralde rus firmasından iş teklifi aldım. Kabul etmek vize görüşmesinde herhangi bir problem, önyargı yaratır mı merak ediyorum. Bir de daha önce yurtdışı giriş çıkışım yok ama ds160 formunu doldurduktan sonra ki tarihlerde schengen vizesi aldım. Ayrıca ds160 da istanbul yazmama rağmen ankaradan randevu buldum, şuan giriş çıkışım olmasa dahi schengen vizem var. Yeni ds160 doldurmalı mıyım? Yardımcı olan herkese teşekkürler.

• ⭐⭐

@civeng rus bir firmada çalışman ön yargı yaratmaz. Ama pasaportun boş ise ve bekarsan büyük ihtimal red alırsın. Şengen vizesi olmasından ziyade kullanmış olmak önemlidir.

• @selamibasaran selami bey merhabalar. Dediginiz cok mantikli geliyor bana ama dusunuyorumda mesela vize memuru bakti dedi ki iste sen additional contact kismina isverenlerinin bilgilerini girmissin bu yanlis. Buraya arkadaslarinin bilgilerini girmen lazim. Bu hususta ne olur? Bana gore cok onemsiz bir nokta. Sey mi demeliyim,iste ben ne olur ne olmaz diye bir ds 160 formu hazirladim buyrun.

• Merhabalar 27 şubatta b1/b2 vize randevum var. Daha önce 2 kere mülakata girdim(j1 vizesi için) ve iki mülakattada vizemi aldım. 1.aldığım vizede korona yüzünden Abd'ye gidemedim sınır vb kapatıldı. 2.aldıgım vize ile gidip 3 ay Abd de yasal bir şekilde kaldım ve vize sürem dolmadan geri döndüm. Daha sonrasında legal şekilde vergi iadesi vb de yaptım. Şimdi sorum su bana vize verirler mi? Herkes red alırsın diyor.

Banka hesabıma 6 aydır düzenli dolar yatırmaktayım, ayrıca elimde 400.000 tllik kredi kartım var. Maddi olarak bir sorunum yok belgelerle desktekleyeceğim. Ayrıca öneriniz varsa dinleyebilirim.

• Merhaba ds160 formunu doldurup tamamladım daha odeme yapmadım. randevuda zaten yok. aklıma takılan bana gonderılen nvc mektubunda ankara yazıyor randevu almak ve odeme yapmak ıcın gırdıgımde de randevu yok tekrar zıyaret edınız yazıyor ust bolumde ılk müsait randevu ankara randevu yok yazıyor ds 160 formu doldururken ıstanbulda yasıyorum dıye gorusme yerını ıstanbul yazdım. şu an kafama karıstı ılla ankara mı olmalı randevu alırken ıstanbul acılmasını mı beklemelıyım yoksa sadece ankarada k1 vıze mulakatı oluyor ds160 formu ankara olarak yenıden mı doldurmalıyım yoksa ıstanbul olarak kalsa mulakat randevu ankara mı secmelıyım yardımlarınız ıcın tesekkurler

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@Bilgi-Öndeş randevuyu bol olan bir yere seçin. Sonra geri çekersiniz. Geri çektiğiniz duruma göre ds160 ı güncellersiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.1k

| | | |