Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Adem1984, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

mrb arkadaşlar 22 nisan 2021 yılında randevu aldım ds 160 doldurdum şimdi bazı bilgiler değişti bende konsolosluğa mail attım bana yenı bir ds 160 ve apilication evrağı ile gelmemi söyledi ben şimdi yenı ds 160 formunu doldurdum peki randevu kısmında ds 160 form numarasanı değiştiremiyorum ne yapmam lazım acaba 19 kasımda randevum var yardımcı olurmusunuz bana

Randevu kayitlarindaki DS-160 form numarasini guncellemenize gerek yok. Oldugu sekilde kalabilir.

Mulakata yeni DS-160 formunu goturmeniz yeterli olur.

• @crazycells çok teşekkür ederim

• Seyahat planim konsoloslugun vermis oldugu randevu tarihi nedeniyle değisti. Yeni seyahat tarihini randevu gorusmesine giderken bir dilekçe ile belirtmem yeterli olur mu? Yoksa yeni ds-160 formu doldurup yanımda onumu goturmem gerekir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Demiray, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Seyahat planim konsoloslugun vermis oldugu randevu tarihi nedeniyle değisti. Yeni seyahat tarihini randevu gorusmesine giderken bir dilekçe ile belirtmem yeterli olur mu? Yoksa yeni ds-160 formu doldurup yanımda onumu goturmem gerekir ?

Sadece tarih degistiyse ve baska bir sey degismediyse dediginiz gibi bu yeni tarihleri mulakat sirasinda belirtmeniz yeterli olur. Sadece bu amacla yeni DS-160 formuna gerek yoktur.

• @crazycells Benzer bir soru mu olcak bilmiyorum ama, benim bazı değişiklikler oldu, retrieve an application üzerinde değişiklik yaparak hem eski hem yeni Application sayfasını getirmeliyim değil mi=?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@stherapist, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@crazycells Benzer bir soru mu olcak bilmiyorum ama, benim bazı değişiklikler oldu, retrieve an application üzerinde değişiklik yaparak hem eski hem yeni Application sayfasını getirmeliyim değil mi=?

Basvuruyu "retrieve" etseniz de degisiklik yapmaniza izin vermiyor sistem.

O nedenle yeni bir form doldurmalisiniz. Fakat tabii ki bilgilerin buyuk bir kismi onceki DS-160 formuyla eslesecektir, o nedenle eski formu indirip formdaki gecerli cevaplari yeni forma aktarabilirsiniz.

• Merhaba, biz de annem ve kardesim icin DS-160’i 08.03.2021’de doldurup muhtemel Amerika seyahati tarihine Haziran 2021 yazmistik fakat randevu 01.02.2022’ye verilmisti. Simdi ise elcilik randevuyu 04.01.2022 tarihine cekti. Bununla gili birkac sorum olacak;

1. Seyahat tarihi dogal olarak degisti, yeni form doldurup bunu belirtelim mi?
    2. Annem icin forma yukledigimiz fotografta sac rengi siyahti ama su an sari, fotografi yenilemek gerekir mi? (Sacma bir soru olabilir, kusura bakmayin:) )
    3. Randevumuzu Ankara’dan almistik ama elcilik randevu tarihimizle birlikte gorusme yerini de Istanbul olarak degistirdi, bu konuda herhangi bir sey yapmadan sadece belgeleriyle gorusmeye gitmeleri yeterli olacaktir degil mi?
    4. Son olarak formu yenilersek randevu tarihimizi degistirmemize gerek olmayacaktir, dogru mudur?
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ntosun, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba, biz de annem ve kardesim icin DS-160’i 08.03.2021’de doldurup muhtemel Amerika seyahati tarihine Haziran 2021 yazmistik fakat randevu 01.02.2022’ye verilmisti. Simdi ise elcilik randevuyu 04.01.2022 tarihine cekti. Bununla gili birkac sorum olacak;

1. Seyahat tarihi dogal olarak degisti, yeni form doldurup bunu belirtelim mi?
    2. Annem icin forma yukledigimiz fotografta sac rengi siyahti ama su an sari, fotografi yenilemek gerekir mi? (Sacma bir soru olabilir, kusura bakmayin:) )
    3. Randevumuzu Ankara’dan almistik ama elcilik randevu tarihimizle birlikte gorusme yerini de Istanbul olarak degistirdi, bu konuda herhangi bir sey yapmadan sadece belgeleriyle gorusmeye gitmeleri yeterli olacaktir degil mi?
    4. Son olarak formu yenilersek randevu tarihimizi degistirmemize gerek olmayacaktir, dogru mudur?
    1. Tek degisiklik buysa bence degistirmenize gerek yok. Eger mulakatta sorarlarsa zaten soylersiniz bilgiyi.

2. Gerek yok.

3. Evet, yeterli olur. Baska bir sey yapmaniza gerek yok.

4. Hayir, gerek olmayacak; mulakata yeni form ile gitmeniz yeterlidir.

• @crazycells Cevabiniz icin tesekkur ederim, yilda birkac kere turlu sebeplerle foruma isim dusuyor, aradigim cevaplari da hep buluyorum 🙂

Bu arada dun biraz aceleci davranip kardesim icin yeni bir Ds-160 formu baslatmis bulunduk, eger yeni formu tamamlamaz ve submit etmezsek 30 gun sonra otomatik iptal olacaktir degil mi, herhangi bir sorun yaratmaz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ntosun, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@crazycells Cevabiniz icin tesekkur ederim, yilda birkac kere turlu sebeplerle foruma isim dusuyor, aradigim cevaplari da hep buluyorum 🙂

Bu arada dun biraz aceleci davranip kardesim icin yeni bir Ds-160 formu baslatmis bulunduk, eger yeni formu tamamlamaz ve submit etmezsek 30 gun sonra otomatik iptal olacaktir degil mi, herhangi bir sorun yaratmaz?

Evet, otomatik olarak iptal olur o... sizin bir sey yapmaniza gerek yok. Herhangi olumsuz bir etkisi olmaz.

• @crazycells cok tesekkur ederim ☺

• Merhaba,
    annem ve babam nisan ayı için doğumuma geleceklerdi ds 160 formunu bu şekilde doldurduk. Ama randevuyu 21 Aralık tarihine verdiler. Mülakattaki bir çok şey değişti. Biz yeni eve taşındık. Gelecekleri tarih değişmiş oldu vs. Şimdi okuduğum kadarıyla yeni form doldurmamızı öneriyorsunuz. Bunu nasıl yapacağız sıfırdan başvuru gibi formu doldurup randevu almadan o formun sayfasını mı götürecekler mülakata? Çok kafam karıştı çok bekledik. Hata yapmak istemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim

• Merhaba,
    Babam, annem ve ben için DS-160’ı Nisan 2021’de doldurup Amerika seyahati tarihine Eylül 2021 yazmıştık fakat randevu 31.03.2022’ye verilmişti. Randevuyu öne çekmek için acil randevu talebinde de bulunmuştuk fakat kabul edilmemişti (Ablam Amerika'da yaşıyor, eniştem Amerika vatandaşı ve ablam hamileydi, gitme amacımız hem onları görmek hem de ablama hamilelik sürecinde yardımcı olmaktı, nitekim biz doğuma yetişemedik ama bebek doğdu) Şimdi ise elçilik randevuyu 11.01.2022 tarihine çekti. Bununla ilgili birkaç sorum olacaktı.

1-Seyahat tarihi doğal olarak değişti ve ben o sırada çalışıyordum ama işi bıraktım. Formda eski iş yerimin bilgileri yer alıyor. Bu nedenler ile DS 160'ı güncellemeli miyim?
    2-1 senelik evliyim, pasaportum ve kimliğimde eşimin soyadı bulunmuyor, DS 160 da evli olduğum yazıyor, bu problem olur mu?
    3-Babam annem ve benim ayrı ayrı bankada yeterli birikimlerimiz mevcut fakat ablam ekstra olarak bize sponsor oldu bu durum sorun teşkil eder mi?
    4-Ek olarak koyacağımız belgeler içerisinde yeğenimin doğum belgesi ve davet mektubunun orjinal belge mi olmalı yoksa çıktı olması yeterli mi?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melikeabd, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba,
    annem ve babam nisan ayı için doğumuma geleceklerdi ds 160 formunu bu şekilde doldurduk. Ama randevuyu 21 Aralık tarihine verdiler. Mülakattaki bir çok şey değişti. Biz yeni eve taşındık. Gelecekleri tarih değişmiş oldu vs. Şimdi okuduğum kadarıyla yeni form doldurmamızı öneriyorsunuz. Bunu nasıl yapacağız sıfırdan başvuru gibi formu doldurup randevu almadan o formun sayfasını mı götürecekler mülakata? Çok kafam karıştı çok bekledik. Hata yapmak istemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim

Yeniden bir DS-160 formu doldurabilirsiniz... Yeni formun sondaki barkodlu sayfasini mulakata goturmeniz yeterlidir, bu durumda konsolos basvuru formuna ulasabilir.

Arkadaslarin dedigine gore var olan DS-160 formunu da "retrieve application" yapinca yeni bir DS-160 formu daha once yazilmis cevaplarla aciliyor; bu yontemle zaman kazanabilirsiniz; ama sifirdan bir form doldurmanizda da herhangi bir problem yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bskbksl, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba,
    Babam, annem ve ben için DS-160’ı Nisan 2021’de doldurup Amerika seyahati tarihine Eylül 2021 yazmıştık fakat randevu 31.03.2022’ye verilmişti. Randevuyu öne çekmek için acil randevu talebinde de bulunmuştuk fakat kabul edilmemişti (Ablam Amerika'da yaşıyor, eniştem Amerika vatandaşı ve ablam hamileydi, gitme amacımız hem onları görmek hem de ablama hamilelik sürecinde yardımcı olmaktı, nitekim biz doğuma yetişemedik ama bebek doğdu) Şimdi ise elçilik randevuyu 11.01.2022 tarihine çekti. Bununla ilgili birkaç sorum olacaktı.

1-Seyahat tarihi doğal olarak değişti ve ben o sırada çalışıyordum ama işi bıraktım. Formda eski iş yerimin bilgileri yer alıyor. Bu nedenler ile DS 160'ı güncellemeli miyim?
    2-1 senelik evliyim, pasaportum ve kimliğimde eşimin soyadı bulunmuyor, DS 160 da evli olduğum yazıyor, bu problem olur mu?
    3-Babam annem ve benim ayrı ayrı bankada yeterli birikimlerimiz mevcut fakat ablam ekstra olarak bize sponsor oldu bu durum sorun teşkil eder mi?
    4-Ek olarak koyacağımız belgeler içerisinde yeğenimin doğum belgesi ve davet mektubunun orjinal belge mi olmalı yoksa çıktı olması yeterli mi?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

1. Sadece bunun icin degisiklik yapmaniza gerek yok bence.

2. Sorun olmaz.

3. Sorun olmaz.

4. Ciktisi yeterli.

• Merhabalar,

4 Mart 2022 tarihine Ankara'dan aldığım vize mülakatım iptal edildi ve yerine 11 Ocak 2022 tarihinde İstanbul'a otomatik olarak mülakat tarihi verildi. Doldurduğum DS160 formunda mülakat yerini Ankara diye belirtmiştim fakat şimdi İstanbul oldu. Bu nedenle eski DS160 formumu güncelleyerek mülakat yerini İstanbul olarak değiştirdim. Başvuru yaptığım sitede hala eski DS160 form numaram gözüküyor ve güncellenmiyor, bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

DS160 form durumunu kontrol etmek için CEAC'dan sorgulattığım zaman "No Status" diye bir ibare çıkıyor, eski formda da yeni formda da aynı şekilde.

Bu konularda beni aydınlatabilecek biri var mı acaba?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kıvanç-Karadağ, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhabalar,

4 Mart 2022 tarihine Ankara'dan aldığım vize mülakatım iptal edildi ve yerine 11 Ocak 2022 tarihinde İstanbul'a otomatik olarak mülakat tarihi verildi. Doldurduğum DS160 formunda mülakat yerini Ankara diye belirtmiştim fakat şimdi İstanbul oldu. Bu nedenle eski DS160 formumu güncelleyerek mülakat yerini İstanbul olarak değiştirdim. Başvuru yaptığım sitede hala eski DS160 form numaram gözüküyor ve güncellenmiyor, bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

DS160 form durumunu kontrol etmek için CEAC'dan sorgulattığım zaman "No Status" diye bir ibare çıkıyor, eski formda da yeni formda da aynı şekilde.

Bu konularda beni aydınlatabilecek biri var mı acaba?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Eger tek degisiklik konsolosluk yeriyse zaten bu degisikligi DS-160 formunda yapmaniza gerek yok idi. DS-160 formunda Ankara yazsa da Istanbul'da mulakata girebilirsiniz.

Randevu kaydindaki DS-160 formunun nosunu degistiremiyorsunuz, ama bu bir problem degil. Yeni formun barkodunu mulakata goturmeniz yeterlidir, bu sekilde konsolos yeni forma ulasip sizi bu forma gore degerlendirebilir.

• Merhabalar,
    Abd B2 turist vizesi için 1 hafta önce güncel pasaport bilgilerimle DS 160 formunu doldurup mayıs 2023'e randevu almıştım.
    Bugün ise ikinci geçerli pasaportumu teslim aldım. ikinci pasaport vize işlemindeyken diğer pasaportla iş gereği yurtdışına çıkmam gerekiyor.
    Vizeyi ikinci pasaporta almak istediğim için vize randevu sayfasında pasaport numaramı yenisi ile değiştirdim.
    Şöyle bir bilgi var zaten: " Pasaport numaranızı, ödeme yapıldıktan sonra sadece bir (1) kez değiştirebilirsiniz. "
    Fakat DS 160 formu diğer pasaport bilgisi ile kaldı.
    Sizce ne yapmalıyım.
    Herşeyi baştan mı doldurmam gerekli ?
    Yoksa görüşmeye gidince güncelleme yaparlar mı ??

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@canteymur, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhabalar,
    Abd B2 turist vizesi için 1 hafta önce güncel pasaport bilgilerimle DS 160 formunu doldurup mayıs 2023'e randevu almıştım.
    Bugün ise ikinci geçerli pasaportumu teslim aldım. ikinci pasaport vize işlemindeyken diğer pasaportla iş gereği yurtdışına çıkmam gerekiyor.
    Vizeyi ikinci pasaporta almak istediğim için vize randevu sayfasında pasaport numaramı yenisi ile değiştirdim.
    Şöyle bir bilgi var zaten: " Pasaport numaranızı, ödeme yapıldıktan sonra sadece bir (1) kez değiştirebilirsiniz. "
    Fakat DS 160 formu diğer pasaport bilgisi ile kaldı.
    Sizce ne yapmalıyım.
    Herşeyi baştan mı doldurmam gerekli ?
    Yoksa görüşmeye gidince güncelleme yaparlar mı ??

Ihtiyac duydugunuz vize ilk pasaportta mi kaldi?

DS-160 formunu direkt bu sekilde goturebilirsiniz mulakata. AIS kaydinizi ustune vize yapistiracaklari pasaportla yaptiginiza emin olmaniz yeterli.

• Merhaba. İyi aksamlar. Birşey sormak istiyorum forumda gordugum kadarıyla konulara hakimsiniz. Vize randevum var 7 ocakta. Ben ds160 formunu doldurmustum bundan 7 ay önce fakat en son kısımda imzalamamıstım onaylamamıstım. Bı degısıklık yaparım diye. Su an onaylamak için girdigimde ds160 ıd numaramla gırıs yaptıgımda forma ulaşamıyorum. Sanırım zaman aşımı varmış. Ne yapmam gerekıyor bılgılendırırsenız sevınırım. Tşkler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

142

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.0k

| | | |