Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

• Herkese selamlar aşağıdaki sitede yeniyim bundan dolayı sürçülisan olursa affola. Aşağıdaki sorumu (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ konusunun altına yazmıştım. Fakat doğru başlı burası sanırım.

"Herkese merhabalar öncelikle, sitede yeniyim. Bundan dolayı sürçü lisan olursa affola. Ben eşimle birlikte B1/B2 vizesine başvurdum ve 18 Nisan 2022 tarihinde mülakatımız var. Bu başlık altında yaklaşık 30-40 sayfalık yazılanları okudum fakat sitede yeni olduğum için henüz tüm yazılanları okuyamadım(Fakat okuyacağım). Bundan dolayı soracağım soru sorulmuşsa lütfen kusura bakmayın. DS-160 formunu Aralık 2021 tarihinde doldurduk fakat hem beyan ettiğim maaşımda artış oldu hem de doldururken spesifik travel plan kısmı NO diye işaretlemiştim. Fakat çoğunluğun tavsiyesinin form üzerinde seyahat planının olması gerektiği yönünde bir fikir edindim. Sizce DS 160 formunu güncellemeli miyim ?"

• @ada34; ds-160 formunu güncellemenin zararı olmaz, fakat bir çok açıdan faydası olabilir. Ben fotoğraf için güncellemiştim mesela. Maaş kısmında artışı belirtmek önemli çünkü vize memuru yüksek ücretli birinin orada kalıcı olmaya çalışmasının, düşük ücretli birine göre, daha düşük bir ihtimal olduğunu değerlendirir. Detay seyahat kısmı bence önemli çünkü bunu yazsanız da görüşmede tekrar soracaklar. Tutarlı bir plan iyi izlenim bırakır. Hatta abd ye inince bunu sınır muhafaza polisi (cbp officer) de soracak ama onunki bir nevi formalite. Yine de o polisin de sizi kabul etmeme yetkisi olduğundan (pek kullanılmayan ama olan bir yetki) orada da tutarlı devam etmek gerek.

• @Not_Born_Yesterday Cevabınız için teşekkür ederim. Ben de aynılarını düşünüyordum şimdi sanırım daha eminim.

• Merhaba . DS 160 alırken Berlin şehrini seçtim fakat randevuyu Berlin şehrine vermediği için frankfurta aldım . Bunun için yeni ds almalı mıyım ve ya sistemden güncelleniyor mu ? Aksilik Yaşar mıyım ? Teşekkürler . Not : Vize türü J1

• This post is deleted!

• @crazycells merhaba ben ds 160 formu turist olarak doldurucam ve randevuya yakın kala da dil okulundan davetiye alıcam ve ds160mı değiştirebilir miyim cevaplaresanız sevinirim

• @Abdullah-1, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@crazycells merhaba ben ds 160 formu turist olarak doldurucam ve randevuya yakın kala da dil okulundan davetiye alıcam ve ds160mı değiştirebilir miyim cevaplaresanız sevinirim

Evet değiştirebilirsiniz. Yada yeni baştan doldurup o formla gittiğinizde girişteki görevliler yardımcı olacaklar.

• Merhaba haftaya randevum var ds 160 formundaki fotoğraf 1 yıl öncesine ait ve yeni seyahat ettiğim ülkeler oldu bu değişiklikler için yeni ds 160 doldurmam gerekir mi?

• Forked by  crazycells crazycells 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Celebi-Ambre, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhabalar, bizim de randevumuz eskiydi, bilgiler de eski haliyle 2020den, danışman yeni forma gerek yok dedi ama , yeniden form doldurmamız gerekir mi? retrieve application kısmından yeni form doldurup da mı nasıl yapıyoruz?

Bilgilerinizde ciddi bir degisiklik olmadiysa ya da vize alim sansinizi etkileyecek onemli bir degisiklik olmadiysa yeni form doldurmaniza gerek yok.

'Retrieve application' ile de yapabilirsiniz, sifirdan formu da doldurabilirsiniz. Guncel DS-160 formunun barkodlu sayfasini yaninizda mulakata goturdugunuz surece problem degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Abdullah-1, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@crazycells merhaba ben ds 160 formu turist olarak doldurucam ve randevuya yakın kala da dil okulundan davetiye alıcam ve ds160mı değiştirebilir miyim cevaplaresanız sevinirim

var olan formu degistirmenize izin vermiyorlar maalesef; o nedenle yeni bir form doldurup mulakata goturebilirsiniz 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tr3301, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba haftaya randevum var ds 160 formundaki fotoğraf 1 yıl öncesine ait ve yeni seyahat ettiğim ülkeler oldu bu değişiklikler için yeni ds 160 doldurmam gerekir mi?

yurtdisina giris cikis yapmis olmak gocmen olmayan vize basvurularinda olumlu etki yapacagindan yeni bir form doldurmanizi tavsiye ederim 👍

fotograftan hala taninabiliyorsaniz degistirmenize gerek yok ama formu guncellediginiz icin elinizde yeni foto varsa yeni olani kullanabilirsiniz.

• Merhaba; Ds160 formunu güncelledim, fakat ais'deki DS-160 Numarası ile eşleşmiyor, ais'deki numarayı nasıl düzenleriz. Randevuya her iki ds160 ön sayfasını yazdırıp gidecem.

• Merhaba, F1 vizesi için randevu almıştım. Ama öğrencilik durumum iptal oldu. Boşa gitmesin diye turist vizesi için başvuru yapmak istiyorum ama vize türünü değiştiremiyorum şu an. Randevuya gittiğimde söylesem yeterli olur mu? Ve seyahatimi henüz planlamamış olmam problem yaratır mı?

• Eşim için başvurduk ve mülakat öncesi evleneceğiz ve benim soyadımı alacağı için yeni DS-160 formunu yeniden doldurmamız gerekir mi? Yeni form ve eski form ile mi görüşmeye gidelim? yoksa orada zaten gerekli güncellemeyi yaparlar mı?

• yeni ds 160 formunu nasıl dolduruyoruz, benim de bazı bilgiler değişti. sisteme login olunca yeni ds 160 doldurmayı bulamıyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kef14, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba; Ds160 formunu güncelledim, fakat ais'deki DS-160 Numarası ile eşleşmiyor, ais'deki numarayı nasıl düzenleriz. Randevuya her iki ds160 ön sayfasını yazdırıp gidecem.

Bunu guncellemenize gerek yok, siz yeni DS-160 formuyla mulakata katilin, konsolosluk gerekli guncellemeyi yapar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burak_790, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba, F1 vizesi için randevu almıştım. Ama öğrencilik durumum iptal oldu. Boşa gitmesin diye turist vizesi için başvuru yapmak istiyorum ama vize türünü değiştiremiyorum şu an. Randevuya gittiğimde söylesem yeterli olur mu? Ve seyahatimi henüz planlamamış olmam problem yaratır mı?

isterseniz once turist vizesi icin yeni bir DS-160 formu doldurun, sonra AIS'in musteri hizmetlerine ulasip bu kategoriyi yeni DS-160 formuyla beraber degistirmeye calisin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@VOLKAN-COBAN, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Eşim için başvurduk ve mülakat öncesi evleneceğiz ve benim soyadımı alacağı için yeni DS-160 formunu yeniden doldurmamız gerekir mi? Yeni form ve eski form ile mi görüşmeye gidelim? yoksa orada zaten gerekli güncellemeyi yaparlar mı?

Eger pasaportundaki bilgiler henuz guncellenmemis olacaksa bu durumda DS-160 formunu guncellemeseniz de olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akn, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

yeni ds 160 formunu nasıl dolduruyoruz, benim de bazı bilgiler değişti. sisteme login olunca yeni ds 160 doldurmayı bulamıyorum

eger onemli bilgilerse "start an application" diyerek 0'dan yeni bir form doldurabilirsiniz:

Mulakata guncel DS-160 formunun barkodlu sayfasini goturmeniz yeterlidir.

• @crazycells Merhaba, Yaklaşık 3 hafta sonra vize randevum var, ds160 formunu Şubat ayında doldurmuştum ve o tarihte doldurduğum da Haziran ayına bir otel rezervasyonu yaptirmıştım ancak, herkes gibi randevu tarihini çok ileri alabildim, daha sonra randevu tarihimi geri aldım en son bu ay sonunda olacak şekilde geri aldım, bu süre zarfında Emekli maaşımda değişiklik oldu, şimdi sadece maaş değişikliği olduğu için yeni bir ds160 formu doldurmalı mıyım? Otel rezervasyonu tarihide geçmiş tarihte kalmış olacak bir problem olur mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |