Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

• Merhabalar. B1/B2 vizesine aile olarak başvuru yaparken DS160 doldurma ve randevu alma süreci hakkında yardımcı olabilir misiniz?

• DS-160 Formunu güncellemem gerekiyor randevuyu alalı 1 yıldan fazla oldu

merhaba iyi sabahlar

bir durum söz konusu tecrübelerinizi paylaşır mısınız rica etsem

turist vizesi sebebiyle 8 gün sonrasında bir görüşmem mevcut ve randevuyu alalı 1 yıldan fazla oldu dolayısıyla ds-160 formunda değişiklikler yapmalıyım örnek vermek gerekirse okul bilgileri,çalışma hayatı vs. gibi sebeplerden dolayı

işin güzel kısmı şu ki ds-160 formunu düzenlemek için maalesef güvenlik sorusuna verdiğim cevabı hatırlayamıyorum

bana yol gösterebilir misiniz bu konuyla alakalı

• Merhabalar, 15 şubat günü mülakatım var. Pasaportum değiştiği için ve eski formun üzerinden 1,5 yıl geçtiği için yeni bir ds 160 doldurdum forumdaki arkadaşların tavsiyeleri üzerine. Ancak güncellenen randevum önceki ds160 üzerinden olduğu için eski ds 160ın onay ve talimat formunu indirebiliyorum. Sistem pasaport no güncellemesine izin verdiği için oradaki pasaport numaramı güncellemiştim. Şimdi ben hangi belgeyi esas almalıyım a dostlar? Yeni ds 160 mı eski ama güncellenen pasaportla yeni ds 160mı? Şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alp-0, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba
    Eşim doktor ve abd den bir tıp kongresine davetiye aldı. Birlikte gitmek için Abd turist vizesine başvurduk. 1 temmuz 2022 ye Ankara ya randevu aldık. Geçen haftalarda mail geldi. Randevuyu 11 şubata İstanbul a çekmişler. Benim DS-160 formum ile ilgili eksik yerler olduğunu düşünerek güncellemek istediğim yerler var. Bunu sisteme yeniden giriş yaparak doldurup bu onay sayfasını götüreceğimi buradan öğrendim. Teşekkür ediyorum. Yalnız ben son Bi kaç yıldır işsizim. Kendi özel çiftlik işlerimle uğraşıyorum. Bu durum vize almamda sıkıntı olur mu. DS-160 a işsizim diye girdim. Eşim devlette halen doktor olarak çalışıyor. Beraber gideriz sorun olmaz diyor ama ben tereddütte kaldım. Farklı bir öneriniz olursa şimdiden teşekkür ederim.

Asil onemli seyahat nedeni esinizin tip kongresi oldugundan bu kisimda cok duracaklarini sanmiyorum; ama yine de dosyanin tamamini degerlendirip karari oyle verecekler.

Eger sorulursa ABD'den geldikten sonra is acisindan neler yapmayi planladiginizdan bahsedebilirsiniz.

Bol sanslar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Murat-Murat, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@denizci10 Benim bir haftam kaldı, umarım sorun olmaz. Teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.

sorun olmaz. Mulakat gununden once dosyanizi inceleme ihtimalleri dusuk.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Betülrkt, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba çok acil cevaplanması gereken bir sorum var lütfen yardımcı olun.Da 160 formunda soyadım özpınar değil öpzınar girilmiş.Randevum bu cuma.Tekrar ds 160 doldurabilir miyim? Doldurunca gelen confirm numarasını onaylatmam gerekiyor mu bir yere

Yeni bir DS-160 formu doldurup onunla mulakata katilin.

Numarayi onaylatmaniza gerek yok, DS-160 formunun sonundaki barkodlu sayfayi mulakata goturmeniz yeterli olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Murat-Murat, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhabalar. B1/B2 vizesine aile olarak başvuru yaparken DS160 doldurma ve randevu alma süreci hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Direkt sorularinizi yazin isterseniz...

ilk DS-160 formunu doldururken, formun sonunda ailece basvuru yaptiginizi soylerseniz tum formlari birbiriyle iliskilendirmesi lazim. Fakat bunu yapmasaniz da ayri ayri formlari doldurmanizda bir problem yok tabii ki 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uğur-Can-AYHAN, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

DS-160 Formunu güncellemem gerekiyor randevuyu alalı 1 yıldan fazla oldu

merhaba iyi sabahlar

bir durum söz konusu tecrübelerinizi paylaşır mısınız rica etsem

turist vizesi sebebiyle 8 gün sonrasında bir görüşmem mevcut ve randevuyu alalı 1 yıldan fazla oldu dolayısıyla ds-160 formunda değişiklikler yapmalıyım örnek vermek gerekirse okul bilgileri,çalışma hayatı vs. gibi sebeplerden dolayı

işin güzel kısmı şu ki ds-160 formunu düzenlemek için maalesef güvenlik sorusuna verdiğim cevabı hatırlayamıyorum

bana yol gösterebilir misiniz bu konuyla alakalı

Yeni bir DS-160 formu doldurup , mulakata bu yeni formun barkod numarasini goturmeniz yeterlidir.

Eski formdaki bilgileri dert etmenize gerek yok...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut2022, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhabalar, 15 şubat günü mülakatım var. Pasaportum değiştiği için ve eski formun üzerinden 1,5 yıl geçtiği için yeni bir ds 160 doldurdum forumdaki arkadaşların tavsiyeleri üzerine. Ancak güncellenen randevum önceki ds160 üzerinden olduğu için eski ds 160ın onay ve talimat formunu indirebiliyorum. Sistem pasaport no güncellemesine izin verdiği için oradaki pasaport numaramı güncellemiştim. Şimdi ben hangi belgeyi esas almalıyım a dostlar? Yeni ds 160 mı eski ama güncellenen pasaportla yeni ds 160mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Yeni DS-160 formu doldurup mulakata bu formun barkodlu sayfasini goturmelisiniz.

Kayitlarda eskisi gorunse de sorun degil, konsolosluk gorevlileri numaralari guncelleyebilirler. Pasaportunuzdaki bilgiler degistiyse AIS'e yazip, sistemdeki pasaport bilgilerinizi guncelleyebilirsiniz; ama bunu yapmasaniz da sorun degil, yine konsolosluk calisanlarini bu bilgiyi guncelleyebilir.

Bol sanslar.

• Merhaba DS-160 formuna yüklediğim fotoğrafım onaylanmadı. şimdi yükleme yapamıyorum ds-160 formum onaylandığı için 31 martta randevum var 1 ay sonra yani ne gibi bir yol izlemem gerekli?

• @jacklendo Merhaba DS-160 formundaki fotograf uygun olmadığı için sistem ve belge de gözükmüyor. şimdi yüklemek için girdiğimde ise onaylandığı için başvurum yükleme yapamıyorum bu konuda yardımcı olur musunuz? Mail mi atmam lazım yoksa yanımda götürsem olur mu fotoğrafı (Göçmen olmayan vize başvurusu)
    @crazycells

• Arkadaşlar vize randevu tarihim 12 ağustos. Dün konsolosluktan bazı bilgilerin eksik ve düzeltilmesi gerektiği maili geldi. DS160 form doldurma sayfasına girip ‘retrieve application’ bölümünden tekrar formu düzenledim. Yeni bir ds 160 form numarası verdi. Ancak sorum şu ki randevu sistemine yine aynı mail adresimle girdiğimde eski ds160 formunun numarası görünüyor. Onlar benim düzelttiğim bilgilerden nasıl haberdar olacak. Hiç anlamadım bu işi.

• @glbk hocam sorunu çözebildin mi? Bende eşimin vize başvurusu yaparken kendi ds-160 numaramı girmişim. Şuan değiştiremiyorum.

• @glbk hocam sorunu çözebildiniz mi? Bende randevu alırken eşimin ds160 numarası yerine kendi numaramı yazmışım. Ayrıca randevuyu Ankara'dan İstanbul'a çektim diye Ds 160 formlarını güncelledik ve numaraları değişti. Randevu sayfasında eski numaralar yazıyor.

• Randevu oluşturduktan sonra eşimin ds160 numarası yerine kendi numaramı yazmışım 😞
    Daha sonra randevuyu İstanbul'a çektiğimiz için ds160 formunu güncelledik ama randevu sayfasında ikimizin başvurusunda da benim eski ds160 numaram yazıyor. Güncellemenin bir yolu yok mu? 😞 @crazycells

• @snnevl rahat olun yüzünüzü asmanıza gerek yok 😊 randevuya gitmeden önce yeniden ds 160 formu dolduracaksınız ve ardından randevu günü güvenlikten geçtikten sonraki ilk görevliye özellikle buranın altını çiziyorum ds 160 sayfasının onay numarasının olduğu sayfayı veriyorsunuz ve onlar ordan anında sisteme girip güncelliyorlar ve yukarda konsolosla güncel formunuzla işlem yapıyorsunuz 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jacklendo, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba DS-160 formuna yüklediğim fotoğrafım onaylanmadı. şimdi yükleme yapamıyorum ds-160 formum onaylandığı için 31 martta randevum var 1 ay sonra yani ne gibi bir yol izlemem gerekli?

Yeni bir DS-160 formu doldurup, mulakata bu formun barkodlu numarasini goturebilirsiniz 👍 Bol sanslar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@glbk, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Arkadaşlar vize randevu tarihim 12 ağustos. Dün konsolosluktan bazı bilgilerin eksik ve düzeltilmesi gerektiği maili geldi. DS160 form doldurma sayfasına girip ‘retrieve application’ bölümünden tekrar formu düzenledim. Yeni bir ds 160 form numarası verdi. Ancak sorum şu ki randevu sistemine yine aynı mail adresimle girdiğimde eski ds160 formunun numarası görünüyor. Onlar benim düzelttiğim bilgilerden nasıl haberdar olacak. Hiç anlamadım bu işi.

Sorun yok. Yeni formu mulakatta yaninizda bulundurmaniz yeterli. Zaten o numaradan dolayi yeni DS-160 formuna ulasabilecekler.

Randevu sisteminde eski formun numarasinin yazmasinda bir sakinca yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@snnevl, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Randevu oluşturduktan sonra eşimin ds160 numarası yerine kendi numaramı yazmışım 😞
    Daha sonra randevuyu İstanbul'a çektiğimiz için ds160 formunu güncelledik ama randevu sayfasında ikimizin başvurusunda da benim eski ds160 numaram yazıyor. Güncellemenin bir yolu yok mu? 😞 @crazycells

Sorun yok, guncellemeye gerek yok.

Yeni formun barkodlu sayfasini mulakata goturmeniz yeterli olacak. Kendileri yeni numara sayesinde guncellenmis forma ulasabilecekler 👍

• Merhabalar, bizim de randevumuz eskiydi, bilgiler de eski haliyle 2020den, danışman yeni forma gerek yok dedi ama , yeniden form doldurmamız gerekir mi? retrieve application kısmından yeni form doldurup da mı nasıl yapıyoruz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |