Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@halak, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba. İyi aksamlar. Birşey sormak istiyorum forumda gordugum kadarıyla konulara hakimsiniz. Vize randevum var 7 ocakta. Ben ds160 formunu doldurmustum bundan 7 ay önce fakat en son kısımda imzalamamıstım onaylamamıstım. Bı degısıklık yaparım diye. Su an onaylamak için girdigimde ds160 ıd numaramla gırıs yaptıgımda forma ulaşamıyorum. Sanırım zaman aşımı varmış. Ne yapmam gerekıyor bılgılendırırsenız sevınırım. Tşkler

Evet, formunuz iptal edilmis olabilir; fakat bu bir problem degil.

Yeni bir DS-160 formu doldurun ve gonderin. Bu formun barkodlu sayfasiyla mulakata katilmanizda herhangi bir problem yok. AIS sayfanizi guncellemeniz sart degil. Bol sanslar dilerim.

• Merhaba,
    Mayıs 2021'de B1/B2 vizesi için DS160 formu doldurdum ve Nisan 2022'ye Ankara'dan randevu aldım. Sonrasında yapılan değişiklikle randevum 18 Ocak'a İstanbul'a otomatik olarak alındı ve başvuru-randevu aralığı uzayınca tüm seyahat planım hatta gideceğim eyalet bile değişti.

• Bu durumda yeniden DS160 formu doldurmalı mıyım?
    • Yeniden formu doldururken hangi prosedürü izleyeceğim.
    • Tekrar ücret ödemem gerekecek mi?
      Teşekkür ederim.
  • ⭐⭐⭐⭐

@murat-murat, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba,
    Mayıs 2021'de B1/B2 vizesi için DS160 formu doldurdum ve Nisan 2022'ye Ankara'dan randevu aldım. Sonrasında yapılan değişiklikle randevum 18 Ocak'a İstanbul'a otomatik olarak alındı ve başvuru-randevu aralığı uzayınca tüm seyahat planım hatta gideceğim eyalet bile değişti.

• Bu durumda yeniden DS160 formu doldurmalı mıyım?
    • Yeniden formu doldururken hangi prosedürü izleyeceğim.
    • Tekrar ücret ödemem gerekecek mi?
      Teşekkür ederim.

Ben 7 ocak ta onay aldım. Durumum sizinle aynı hemen hemen. Ben de 13 mayıs 2021 de randevu almıştım haziran 2022 ye sonra mart 2022 ye çektim son olarak da 6 ya da 7 Aralık da konsolosluk kendisi 7 ocak 2022 ye randevu verdi. Bunun üzerine danışmanımla 20 Aralık tarihinde yeniden ds160 doldurduk. Çünkü içinde yanlış ve eski kalmış bilgiler vardı. Ds160 doldururken yine aynı şekilde ceac sayfasına gireceksiniz, nonimigrant visa diyeceksiniz İstanbul u seçeceksiniz ve formu en güncel hali ile doldruacaksınız. Eskisinden hiç bir farkı yok. Sonra onun confirmation sayfasından çıktı alacaksınız ve o confirmation sayfasını konsolosluğa giderken yanınızda götüreceksiniz o kadar. Yanlız oraya koyacağınız fotoğraf kesinlikle ilk ds160 daki fotoğraf ile aynı olmasın çünkü fotoğrafların 6 ay geçerlilik süresi var. Son olarak da tekrar ücret ödemeniz gerekmiyor.

• Merhaba
    Eşim doktor ve abd den bir tıp kongresine davetiye aldı. Birlikte gitmek için Abd turist vizesine başvurduk. 1 temmuz 2022 ye Ankara ya randevu aldık. Geçen haftalarda mail geldi. Randevuyu 11 şubata İstanbul a çekmişler. Benim DS-160 formum ile ilgili eksik yerler olduğunu düşünerek güncellemek istediğim yerler var. Bunu sisteme yeniden giriş yaparak doldurup bu onay sayfasını götüreceğimi buradan öğrendim. Teşekkür ediyorum. Yalnız ben son Bi kaç yıldır işsizim. Kendi özel çiftlik işlerimle uğraşıyorum. Bu durum vize almamda sıkıntı olur mu. DS-160 a işsizim diye girdim. Eşim devlette halen doktor olarak çalışıyor. Beraber gideriz sorun olmaz diyor ama ben tereddütte kaldım. Farklı bir öneriniz olursa şimdiden teşekkür ederim.

• @denizci10 Merhabalar size bir sey danismak istiyorum. Hayatimizdaki degisikliklerden oturu yeni ds formu dolduracagiz. Yeni formun barkod sayfasini cikti alacagiz degil mi? Baska yapilmasi gereken bir sey var midir? Bir de mulakata eski formu da goturdunuz mu acaba?

• @denizci10 Açıklamanız ve aydınlatıcı bilgilendirmeniz için çok teşekkür ediyorum. Yeni DS160 formunu ne zamana kadar yeniden doldurabilirim. Süre az kaldığı için sorun olmaz değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@rainman hayır eski forma gerek yok. Hangisi üzerinden işlem yapılmasını istiyorsanız onun confirmation sayfasından çıktı alıp gitmeniz yeterli. Ama şu var sadece bu sayfa derken bunu ds160 için söylüyorum yoksa ds160 formundaki bilgileri teyit edici bilgileri de yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Ayrıca pasaport ve ds160 formunda kullandığınız fotoğraftan da en az 1 adet yanınızda bulunması gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@murat-murat 15 gün kala doldurmanız ideal bence. 30 ocak ta ise randevunuz 15 ocak ta doldurmuş olmanız yeterli olacaktır. Zaten o ds160 formu ile bişey yapmayacaksınız sadece confirmation sayfasından çıktı alıp gideceksiniz.

• @denizci10 Benim bir haftam kaldı, umarım sorun olmaz. Teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.

• @denizci10 Cevabiniz icin cok tesekkur ediyorum. O zaman ben gorusmeye yeni ds formu barkodlu onay sayfasi bir de işimi destekleyen maas bordrom tapularim vs vs ile yanima basvurumu destekleyen belgelerle gidecegim. Ais sisteminden alinacak tek sey ds160 onay sayfasinin ciktisi midir peki? Bu arada tavsiye ettiginiz gibi yeni ds formunda yeni resim cekileyim ben onu kullanayim formda. Ayrica ekstra yanima ayni fotodan da alip gideyim. Peki pasaporttaki fotodan alin demissiniz onu anlamadim onu aciklayabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐

@murat-murat sorun olmaz ama son ana bırakmayın bence...

• ⭐⭐⭐⭐

@rainman, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@denizci10 Cevabiniz icin cok tesekkur ediyorum. O zaman ben gorusmeye yeni ds formu barkodlu onay sayfasi bir de işimi destekleyen maas bordrom tapularim vs vs ile yanima basvurumu destekleyen belgelerle gidecegim. Ais sisteminden alinacak tek sey ds160 onay sayfasinin ciktisi midir peki? Bu arada tavsiye ettiginiz gibi yeni ds formunda yeni resim cekileyim ben onu kullanayim formda. Ayrica ekstra yanima ayni fotodan da alip gideyim. Peki pasaporttaki fotodan alin demissiniz onu anlamadim onu aciklayabilir misiniz?

Ais sisteminde değil yalnız ds160 ın onay sayfası. Ds160 ı doldurduğunuz zaman indirmeniz lazımdo o sayfayı. Bilmiyorum bir daha ulaşılabiliyor mu? Ayrıca ben hiç bir yerde pasaporttaki fotoğraftan alın demedim acaba nerede gördünüz bana gösterir misiniz merak ettin de.

• Benim de benzer bir sorum vardı, ds 160 formunu çok zaman önce doldurduğumdan dolayı bazı bence önemli bilgileri hatırlayamıyorum. Ben bir türlü ds160 formunu nasıl görüntüleyebilirim bulamadım, yazdıklarımı okuma şansım var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐

@allenwilliams eğer ds160 ı ilk doldurduğunuz zaman pdf i indirmediyseniz imkansız. Yeniden doldurabilirsiniz

• @denizci10 üstünde

Online Nonimmigrant Visa Application (DS-160)

Confirmation

This confirms the submission of the Nonimmigrant visa application for:

Yazan “özet” gibi duran bir pdf var, kastınız o değil di mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@allenwilliams hayır formu doldurduğunuz zaman bütün bilgileri içeren 3 veya 4 sayfalık bir pdf olacak. Sonrasında da size confirmation sayfasını verecek.

• @denizci10 anladım, cevap ve bilgiler için teşekkürler, sanırım ben de DS160’ı yeniden dolduracağım 😞

• Merhaba çok acil cevaplanması gereken bir sorum var lütfen yardımcı olun.Da 160 formunda soyadım özpınar değil öpzınar girilmiş.Randevum bu cuma.Tekrar ds 160 doldurabilir miyim? Doldurunca gelen confirm numarasını onaylatmam gerekiyor mu bir yere

• @denizci10 lütfen bana da yardımcı olun

• ⭐⭐⭐⭐

@betülrkt turist vizesi bölümünde yazdım tekrar edeyim. Ds160 doldurmak zorundasınız çünkü pasaport ile farklı olduğu için bilgileriniz büyük ihtimalle konsolosla görüşmeden sizi ofisten çıkarırlar. Hemen doldurun ds160 ı ve sadece confirmation sayfasından çıktı almanız yeterli. Buradaki numarayı bir yere bildirmenize gerek yok. Zaten içeride siz confirmation kağıdını uzattığınız zaman yeni ds160 üzerinden işlem yapacaklar. Tek yapmanız gereken çıktı almak ve vize ofisine girer girmez bu kağıdı pasaportla birlikte görevliye vermeniz. Eğer ilk ds160 formundaki kullandığınız fotoğrafın üzerinde 6 ay geçmiş ise yeni fotoğraf yükleyin ds160 formuna ve o fotoğraftan 1 çıktı alın yanınıza. Takıldığınız bişey olursa yine yazın cevaplarım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

36

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.1k

| | | |