Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Konu başlığından da anlaşılacağı üzere vatandaşı olmadığımız fakat oturum iznimizin olabileceği UK de yaşarken Green Card için başvuru yapabilir miyiz? Muafiyet orada doğumla mı alakalı yoksa vatandaşlık veya oturumla mı akakalı. İyi günler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sefer-çavuş İngiltere de yaşayıp Green Card Başvurusu Yapılabilir mi? içinde söyledi:

Merhabalar,
    Konu başlığından da anlaşılacağı üzere vatandaşı olmadığımız fakat oturum iznimizin olabileceği UK de yaşarken Green Card için başvuru yapabilir miyiz? Muafiyet orada doğumla mı alakalı yoksa vatandaşlık veya oturumla mı akakalı. İyi günler.

Yapabilirsiniz.

Green Card Lotosundan mi bahsediyorsunuz? Yoksa baska bir kategori mi?

• Kusura bakmayın eksik sormuşum. Green Card lotosundan bahsediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sefer-çavuş Doğumla vatandaşlık kazandığınız ülkeye göre başvuru yapıyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sefer-çavuş İngiltere de yaşayıp Green Card Başvurusu Yapılabilir mi? içinde söyledi:

Kusura bakmayın eksik sormuşum. Green Card lotosundan bahsediyorum.

Ingiltere'deyken de basvuru yapabilirsiniz sorun olmaz.

• Merhaba arkadaşlar,
    Türkiye kotasında dv2022 kazananıyım ve sıram 26xxx buna ek olarak Ankara Antlaşmasıyla birlikte İngiltere'de oturum ve çalışma vizem bulunuyor. Bu nedenle ds260 formu mail atarak açtırarak mülakat randevumu İngiltere Londra Amerika büyükeiçiliği olarak seçmeyi planlıyorum. Vaka sayıları düşük olduğu için daha yararlı olacağı kanısındayım. Daha önce İngiltere'den Dv veya başka bir vize için Amerika konsolosluğu ile iletişime geçmiş ya da oraya gitmiş olan kişiler var mı?

Sorularım;

1. İngiltere'de olduğu için Türkçe yapılan mülakatlar İngilizce olacağını düşünüyorum ama çevirmen talep etme ya da arkadaş götürüp translate yapma imkanı bana sağlarlar mı? (Günlük ingilizcem bulunuyor ama resmi mülakata yetecek düzeyde değil).
    2. İngiltere Amerikan konsoloslukları sorunsuz çalışıyor mu? (Pandemi vb.)
    3. İngiltere'de doktor randevusu ve aşı prosedürleri nasıl işliyor ya da nasıl öğrenebilirim?
    4. İngiltere'de 6 ay süreyi geçince İngiliz adli sicil kaydı da eklemek gerekli mi? Buna ek Türk sicil kaydımı da iletmem gerekir mi?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aİ, içinde söyledi: İngiltere de yaşayıp Green Card Başvurusu Yapılabilir mi?

Merhaba arkadaşlar,
    Türkiye kotasında dv2022 kazananıyım ve sıram 26xxx buna ek olarak Ankara Antlaşmasıyla birlikte İngiltere'de oturum ve çalışma vizem bulunuyor. Bu nedenle ds260 formu mail atarak açtırarak mülakat randevumu İngiltere Londra Amerika büyükeiçiliği olarak seçmeyi planlıyorum. Vaka sayıları düşük olduğu için daha yararlı olacağı kanısındayım. Daha önce İngiltere'den Dv veya başka bir vize için Amerika konsolosluğu ile iletişime geçmiş ya da oraya gitmiş olan kişiler var mı?

Sorularım;

1. İngiltere'de olduğu için Türkçe yapılan mülakatlar İngilizce olacağını düşünüyorum ama çevirmen talep etme ya da arkadaş götürüp translate yapma imkanı bana sağlarlar mı? (Günlük ingilizcem bulunuyor ama resmi mülakata yetecek düzeyde değil).
    2. İngiltere Amerikan konsoloslukları sorunsuz çalışıyor mu? (Pandemi vb.)
    3. İngiltere'de doktor randevusu ve aşı prosedürleri nasıl işliyor ya da nasıl öğrenebilirim?
    4. İngiltere'de 6 ay süreyi geçince İngiliz adli sicil kaydı da eklemek gerekli mi? Buna ek Türk sicil kaydımı da iletmem gerekir mi?

Teşekkürler.

1. Merak etmeyin, gunluk konusma seviyesi yeterli olacaktir mulakat icin. DV icin cekilis sartlarini sagliyorsaniz zaten uzun surmeyecek. Ankara'daki mulakat genelde 2-3 dk suruyor. Sadece verdiginiz bilgilerin dogruluguna yemin ediyorsunuz ve sonra tum dosya tamamsa (eksik belge yoksa) vizeniz onaylaniyor.

2. Bunu bilemiyorum, ama konsoloslugun kendi sitesinden durumu takip etmeniz daha faydali olur. Su an hicbir konsoloslugun eski (pandemi oncesi) kapasitede calistigini sanmiyorum.

3. Konsoloslugun sitesinde hangi doktorlardan bu belgeyi alabileceginiz yazili olmali. Su sayfayi da incelemeyi unutmayin:

4. Evet, hem Ingiltere'den , hem de Turkiye'den alacaginiz adli sicil kayitlarini gonderin.

• @crazycells Çok teşekkürler ilginiz için dediğiniz sayfayı araştıracağım. Belki o zamana kadar bu örnekleri İngiltere'de yaşayan forumdaş bir arkadaşıda bulabilirim, Saygılar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |