Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lina şöyle bisey söylemek istiyorum ama ne kadar Doğru bilmiyorum biz işlemlerimizi avukatla devam ettiriyoruz dün eşim ABD de avukatın yanına gitmiş ve ekrandan baktığında onayımıza 2 ay kaldığını söylemiş 🤷♂️Yani ekrandan görmüş ama o gördüğü tarih ne kadar doğru bilmiyorum.yani bizim noa1 : 01.02.2022
    Avukatın ekranda gördüğüne göre onay 1 yılda olmuş oluyo.Şubat ayında eşime onay mektubu gerckten görüldüğü gibi gelirse burdan sizlere bilgilendirme yapacağım.alalhım hepimizin yardımcısı olsun 🙏🙏🙏🙏

• @hope34 cok tesekkur ederim sizinde insallah hayırlısı ile en kısa sürede çözüme kavuşur🙏Biraz önce linaya mail attım sizde bakarsınız ona.eşim avukata tekrar gidip sorduğunda ekranda tarih görmüş ve onay Şubat ayı demiş🤷♂️Ama dediğim gibi bu bilgi ne kadar doğru onu bilmiyorum eşime resmî evrak ulaştığında onay evragı size burdan tekrar bilgi vericem.yani eğer avukatın soyledigi doğrusu ise bizim noa2 tarihimiz 1 yılda gelmiş oluyo 🤷♂🤷♂🙏🙏umarım doğrudur arkadaşlar

• @kuzeymelissa iki yılda gelen var 1 yılda da gelen var bana bu ay ilk onay gelmişti bakacağız inşaallah en kısa zamanda bekleyen tüm arkadaşlara visa onayı gelir🤲🏼🤲🏼🤲🏼 mart 2021de başvuran arkadaşın visa onayı gelmiş süreci uzamadan dosyanın bulunduğu service center önemli yoğunluk süreci uzatıyor yada kısaltıyor.Dediğim gibi Rabbimden bekleyen tüm arkadaşlarıma ve bana hayırlı güzel haberler gelmesini diliyorum AMİNNNNN🤲🏼🤲🏼🤲🏼(Bu arada sadece benim durumunda çocukları büyümüş bir ben sanıryordum foruma girmeden önce herşey nasip kısmet Rabbim o küçük sabilerin hürmetine yolumuzu açsın ÂMİNNNNN)🤲🏼😔🤲🏼

• @yasmin982 evet belkide dediğiniz gibi yoğunluğa göre değişiyor inanın eşim söyleyince inanamadım cunku arkadaşlara baktıgım kadarıyla baya sürmüş 🤷♂️İnsallah dediğiniz gibi isteyen herkes en kısa sürede eşine kavusur çocuklarımız da babalarına kavusur🤲🌸Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın amin🤲🤲🌸🌸

• @kuzeymelissa bide şöyle bisey aklıma geldi acaba ABD de yaşayan kişinin orda kaç yıl yaşadığı ordaki ekonomik durumu çocukları vs bunlarda dosyaya bakmada etkili oluyor mu inanın düşündüğümü yazıyorum tamamen onların dosyayı önceliğe alma kriterleri var mı yok mu onu da bilmiyorum.ama cocugu olan ailelerin dosyada öne alındığı bilgisini sadece aldım o kadar🤷♂🙏

• @kuzeymelissa hastalık durumu olursa belki bu konuda bir bilgim yok Psikolojik rapor vs almak lazım vs yazan bir durumu yazan biri vardı ama detayı bilmiyorum.

• Merhabalar, bu gün vize görüşmesi idi bizde. F2A. Aile durum resimlerini, yazışmaları gönderin söğleyib apa kaldık. Bu durumla karşılaşan olmuş mu? Bize acil yardım gerekli bu konud, bilemiyoruz sürecimiz nasıl olucak diye

• @nargiz94 geçmiş olsun sizden evliliği kanıtlayıcı belgeler istenmiş, geçmiş wp, telegram ve diğer sosyal medya (instagram, Facebook vb..) yazışmaların dökümü, birlikte yapılan seyahatler, düğün-nişan fotoğrafları, tatil fotoğrafları, birlikte yapılan seyahat biletleri vb.. tüm ilişkinizi kanıtlayıcı belgelerin çıktısını alıp konsolosluğa göndereceksiniz.

Bu bazen oluyor eksik evraklarınızı konsolosluğa gönderdiğinizde vizeniz onaylanacaktır, lütfen aşağıdaki başlığın ilk iletisindeki işaretlediğim Spoiler kısmını inceleyin.⬇

FY2023 & FY2024 Background Check & NNCP (AP durumu / İdari işlem) https://yesilkartforum.com/forum/post/305805

Screenshot_20221018-160513_Chrome.jpg

• @nargiz94 çok geçmiş olsun neler sordular size deneyimini anlatırmısınız??

• @yasmin982 evet belkide insanlar bu tür rahatsızlar olunca rapor alıp bildiriyor.artık hakkımızda hayırlı olsun bekliyoruz.işlemlerle ilgili bi gelişme olursa sizlerle paylaşacam🙏

• Merhabalar, Acil bir konu da bilgi sormak istiyorum. Evrak düzenlemek zorundayım ödemeden önce.
    Ben ve kızım ABD deyiz. Eşim Türkiye de ve ds260 formu için süreç başladı. Forumda kızımızda adı Var ve 325 usd ödemesi var. Neden olabilir ? Ankara ya mail attım cevap yok henüz
    Kişiyi kaldır kısmı var oradan kaldırsam mı? Çünkü 2020 den beri Green cardlı ona sponsor olmayacağım. Ve maalesef din ödemesini yaptığım için iptal edemiyorum. Ödeme geçtikten sonra iptal ettirebilir miyim sizce ? Tecrübe edinen var mı?

Ya da daha basit soru ile şöyle sorayım. Türkiye de eş için sponsor olunca diğer aile üyeleri de 260 formunda doldurulmak zorunda mı? O yüzden bu ödeme çıkıyor. ? Teşekkürler.

• @hope34 greencardını almışsa niye eklediniz istek formuna zamanında istek formunda ismi doldurulmuş ki adı var.bunu bildirip ödeme yapmazsınız diye düşünüyorum.Ama benim ki akıl yürütme kesin yargıya sahip olan arkadaşlarımızda cvp verecektir.

• @kuzeymelissa inşaallah

• @yasmin982 sistemde otomatik çıktı ödenesi.zaten ödeme yapılmadan da260 formu açılmayınca 20 aydır bekleyince de ödemeyi yapalım dosya açılsın dolduralım diye düşündük ama iptal edeceğim remove seçeneği var onu yapacağım teşekkürler

• @kuzeymelissa İnan ne kadar süreceğini kimse bilemez yinede inşallah dediği gibi olur inşallah çok kısa sürer 🙏

• @lina artık ne kadar sürerse mecbur bekliyoruz cocuklar olduğu için sadece zor oluyo yani 2 yıl da sürse bekleyeceğiz 🤷♂🙏hayırlı ile sonuçlanır insallah 🙏🌸

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nargiz94, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhabalar, bu gün vize görüşmesi idi bizde. F2A. Aile durum resimlerini, yazışmaları gönderin söğleyib apa kaldık. Bu durumla karşılaşan olmuş mu? Bize acil yardım gerekli bu konud, bilemiyoruz sürecimiz nasıl olucak diye

Narahat olmağa ehtiyac yoxdur. Nikahınızın real olduğunu sübut edən sənədləri təqdim etdikdən sonra vizanı alacaqsınız.

Bu durumla karsilasan ilk kisi degilsiniz, konsolosluk bazen evliligin gercek oldugunu belgelerle yeniden gormek istiyor. O nedenle sayin @Muhtaradana 'nin dedigi gibi evliliginizin gercek oldugunu gosteren tum belgeleri hazirlayip konsolosluga gonderin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope34, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhabalar, Acil bir konu da bilgi sormak istiyorum. Evrak düzenlemek zorundayım ödemeden önce.
    Ben ve kızım ABD deyiz. Eşim Türkiye de ve ds260 formu için süreç başladı. Forumda kızımızda adı Var ve 325 usd ödemesi var. Neden olabilir ? Ankara ya mail attım cevap yok henüz
    Kişiyi kaldır kısmı var oradan kaldırsam mı? Çünkü 2020 den beri Green cardlı ona sponsor olmayacağım. Ve maalesef din ödemesini yaptığım için iptal edemiyorum. Ödeme geçtikten sonra iptal ettirebilir miyim sizce ? Tecrübe edinen var mı?

Ya da daha basit soru ile şöyle sorayım. Türkiye de eş için sponsor olunca diğer aile üyeleri de 260 formunda doldurulmak zorunda mı? O yüzden bu ödeme çıkıyor. ? Teşekkürler.

I-130'a eklemissiniz buyuk ihtimalle, Green Card sahiplerinin de cocuklari F2A vizesi aldigindan surece dahil etmisler.

Sadece sponsorluk ucreti ve esinizin vize ucretini odemeniz yeterli olacak. Sonrasinda esinizin DS-260 formu aktif olacaktir.
    Esinizin formunu doldurmaniz yeterli, cocugunuzun isminin orada yer almasi bir problem degil. Zaten Green Card sahibi biri icin yeniden Green Card alamazsiniz. Cocugunuzla ilgili bir islem yapmaniza gerek yok.

• @itsmebb güncel soyisminizle olanı almalısınız. Biz vukuatlı aile olarak gönderdik.

• @nargiz94 geçmiş olsun nergis hanım endişe etmeyin istedikleri evrakları gönderince vizenizi alırsınız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |