Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hulyaek, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@hulyaek, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@YollardakiAdam 😞 büyük talihsizlik olmuş. Şimdi sil baştan mı oluyor böyle durumlarda @crazycells ?

Sayin @YollardakiAdam hatirlatir misiniz? Esiniz ve cocugunuz gocmen vizesini kullanarak ABD'ye ilk girislerini yapmislar miydi?

• Eşi ve çocukları GC vizesi almış
    • Ancak süresi içerisinde USA ya girmemiş, vize expire olmuş
    • GC vizesini alırken haliyle varolan turist vizeleri de iptal edilmiş.

Şimdi yeni planlamada ne yapsam diye düşünüyor

• Görüşmeye gitmeden turist vizesi alabilirler mi? daha önceden vizeleri olduğu için.
    • GC süreci için sıfırdan I130 la mı başlayacaklar, yoksa daha hızlı bir yolu var mı? gibi sorular aslında.

Bu durumda maalesef turist vizesi alma ihtimali azalacaktir. Dediginiz gibi sayin @YollardakiAdam 'in I-130 ile F2A surecine baslamasi gerekiyor.

• Aşağıdaki arkadaşımızın belirtmiş olduğu tax belgeleri Nvc aşamasında mı isteniyor?

@caner11, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Arkadaşlar merhaba,
    18 Ekim’e banada randevu gelmiş. Sağlık muayanesi için randevu alacağım en kısa sürede.

Vize randevusuna giderken yanımıza aşağıdaki belgeleri alacağız, bunların dışında almamız gereken başka ne olabilir?
    -Randevu mektubu, Pasaport, 2 adet 5*5 vesikalık,DS-260 confirmation, vukuatlı nüfus kayıt(güncel), adli sicil kaydı(güncel), evlilik albumü, beraber çekilmiş fotolar.

NVC aşamasında 2019 tax return ve I-864 belgelerini sisteme yüklemiştik. 2020 tax return ve güncel I-864 gerekir mi? Gerekiyorsa yanımıza mı alalım yoksa sistemede yüklememiz gerekir mi?

• Merhaba bugün ceac girdim vize türü Fx1 olmuş biraz araştırıdm çok anladım bi sorun olur mu ?
    Birde benden I 864 ez formu istemişler birşeyleri yalnış yapmış olabilir miyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@calido, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Aşağıdaki arkadaşımızın belirtmiş olduğu tax belgeleri Nvc aşamasında mı isteniyor?

@caner11, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Arkadaşlar merhaba,
    18 Ekim’e banada randevu gelmiş. Sağlık muayanesi için randevu alacağım en kısa sürede.

Vize randevusuna giderken yanımıza aşağıdaki belgeleri alacağız, bunların dışında almamız gereken başka ne olabilir?
    -Randevu mektubu, Pasaport, 2 adet 5*5 vesikalık,DS-260 confirmation, vukuatlı nüfus kayıt(güncel), adli sicil kaydı(güncel), evlilik albumü, beraber çekilmiş fotolar.

NVC aşamasında 2019 tax return ve I-864 belgelerini sisteme yüklemiştik. 2020 tax return ve güncel I-864 gerekir mi? Gerekiyorsa yanımıza mı alalım yoksa sistemede yüklememiz gerekir mi?

evet, NVC asamasinda gerekiyor. USCIS asamasinda degil...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sefa-Koçakoğlu, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba bugün ceac girdim vize türü Fx1 olmuş biraz araştırıdm çok anladım bi sorun olur mu ?
    Birde benden I 864 ez formu istemişler birşeyleri yalnış yapmış olabilir miyim ?

tamamdir, bir sorun yok... Resmi dokumanlarda F2A ve F2B, FX olarak geciyor... "F2" vizesi, F1 ogrenci vizesinin es ve cocuklarina verilen vize olarak geciyor.

Eger tek basina geliriniz yeterliyse ve tek kisiye sponsor oluyorsaniz bu durumda I-864 yerine kisaltilmis hali olan I-864ez formunu doldurabilirsiniz.

• @crazycells İşte sorun orda ilk etapda I 864 doldurmuştum o zaman tek kişiye eşime sponsor oluyordum ama şimdi bebeğimiz oldu randevuya 1 hafta kala bu formu istemişler

• @Sefa-Koçakoğlu bizde de vize tipi fx1 ve aynı belge missing görünüyor bir sorun yok. I-864ez olanı doldurduk sisteme yükleyeceğiz randevu öncesi

• Merhabalar
    Haftaya sali gunu hastane randevum var. fakat doctorun sitesindeki getirilmesi gereken belgerden asagidaki bende yersiz evham yaratmis olabilir.
    Dosya (Case) numaranız. (Elçilik tarafından gönderilmiş olmalı)
    Elcilik tarafindan bana bir kagit falan gelmedi. Yani oyle bisi yok elimde. Ben sadece mail ve randevu sitesinden olan ciktilari goturecegim...

• @Doncarleone şuan doktordayım gelen randevu mail çıktısı covid aşı kartı ve pasaport yeterli

• @horoz cok tesekkur ederim sayin horoz, Tez zamanda kurtulmaniz dilegiyle. Ulke o kadar hale geldi ki bu acik hava cezaevi timarhane karisimindan kurtulmamiz gerekiyor 💫

• Herkese merhaba, benim ailem yaklaşık 1 ay önce Amerika’ya yerleşti. Ancak ben 21 yaşında olduğum için ailem ile birlikte gidemedim. Başlangıçta ailemle benim için, Aile birleşimi F2B Vizesine başvurmayı düşündük. Ancak bir avukata danıştık F2B vizesi için bana 5 yıl gibi bir süre verdi. Üniversiteden de yeni mezun oldum. Benim durumumda nasıl bir yol izlemem gerekir, bir an önce ailemin yanına gidebilmek için. Ben daha bu konularda çok yeniyim yol gösterip fikir verirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür eder, iyi günler dilerim.

• Görüşmeye 2 aylık bebeğimle gireceğim fakat içeride zorlanabilirim bebekle eşimi içeri alırlar mı deneyimi olan var mı?

• @mervetk benim bildiğim kadarıyla sadece vize alacak olan randevu sahipleri içeriye girebiliyor. Ancak endişelenmeyin bence onlarda insan neticede bebekle sorun yaşarsanız size öncelik tanıyıp yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum. Siz sakın olun stres yapmayın ki bebekte huysuzlanmasin,yabancı ortam olunca bazen bebekler yadırgıyor ve stresinizde onu huzursuz edebiliyor. Tabi benimki nacizane anne tavsiyesi. Kolaylıklar diliyorum.

• @ecom teşekkür ederimm umarım kolayca halledebiliriz

• @Sefa-Koçakoğlu sizin kaç kişiye sponsor olduğunuz değil, GC alacak kaç kişiye kaç kişi sponsor olduğuna göre değişiyor. Yani siz 2 kişiye de sponsor olsanız EZ yeterli... ANcak o 2 kişiye sizinle birlikte başkası da jointsponsor oluyorsa o zaman I864 gerekli

• Doktor bölümünü bugün sorunsuz atlattık! sevgili @horoz seninle tanışmak, sohbet etmek te keyifliydi.

İşin maddi tarafına hiç girmiyorum, buraya kadar geldik artık ne olacaksa olsun diyorum. Ancak çocukla gelecekler mutlaka aşı kartlarını bulup getirsinler, aksi durum maddi açıdan yıpratıcı oluyor. 🙂 ( kızım 15 yaşında, çocukluk dönemi dr unda duruyordu aşı kayıtları, özel bir dr, yaşlıydı, ölmüş 😞 aşıları da e-devlette işli değildi falan bizim hikayemiz buydu )

• @berrechihiro bu sene green card çekilişine başvururdum ben olsam bir de bir dil okulu fln ayarlayıp öğrenci vizesiyle gitmeye çalışabilirsiniz

• Merhaba, Ungan'lardan gelen aşı kartında üst tarafta ''Omb No, Form No, Expiration date, Estimated Burden'' yazan yerde, Expiration Date: 30 Jun 2021 yazıyor. Bu normal mi? Süresi geçmiş.

• @hulyaek Merhabalar Hülya Hanım ve diğer arkadaşlar. Hepimiz adına çok sevinçliyim. Benim de vize tarihim açıklandı 21 Ekim'e ancak o kadar yoğun çalışıyorum ki vize emailini bile Ürdün'deyken aldım 😕 Buradan sizlere haber veremedim uzun süre.
    Bana bugüne kadar eksik belge emaili gelmemişti ben de bizim başvurumuz sizinkinden daha yeni diye göndermediler zannettim. Ancak bugün eksik belge emailini aldım. Ceac'a girdiğimde eksik olarak görünen tek şey I-864ez formu onu da yükleyeceğiz ancak emailde aşağıdaki belgeler eksiktir diyor ve sadece mailin en altında Documents and/or Actions Required diye uzunca bir maddeler listesi var ve bu zamana kadar bütün yüklediğimiz belgeler listelenmiş. Sorunum şu ben adli sicil kaydını veya nufüs kayıt örneğimi sistemden değiştiremiyorum. Siz nasıl yüklediniz yenilerini?
    Missing document olarak mı görünüyordu yoksa optional documents kısmından yeni belge mi yüklediniz? Şu ana kadar hiç stres olmamıştım bu maille bir gerilmedim değil. Umarım herkes sorunsuz bir vize süreci yaşar 🙂

• @gudevu öncelikle gerilmeyin bir sorun olduğunu düşünmüyorum,

• EZ ek talep hepimize geldi, onu yükleyin
    • adli kayıt sürekli güncel olması gereken bir evrak olduğu için onun da yenisinin istenmesi normal. incompleted olarak görünüyordu bizler de, ona tıkladığımızda yenisini yükledik. siz de öyle olmuyorsa, bu yeni istedikleri belgelerin hepsini optional documents a tek tek ekleyin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

39

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.9k

| | | |