Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

• @ISMAIL-KHAMDIEV

Kızınız 2 yaşını geçtiği için kızınıza F2a başvurusu yapmaktan başka çare kalmamış.

Ama bundan önce ilk siz ya ülkeye girmeyi deneyip göçmenlik statünüzü devam ettireceksiniz (bu girişinizde riskler var) ya da SB1 vizesine başvuracaksınız

Aşağıdaki iki başlığı inceleyin lütfen, giriş ile ilgili sorularınızı bu başlıkta sorabilirsiniz ⬇

Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri https://yesilkartforum.com/forum/post/82

SB-1 Returning Resident Visa (SB1 Geri Donen Gocmen Vizesi) https://yesilkartforum.com/forum/post/4422

• @yasmin982 benim 29 mart ama hala onaylanmadı

• Merhabalar; su an ds260 formu doldurma asamasindayiz ancak;

gelirim yetirsiz olduğu icin sponsor gerekli oldu. sponsor abd vatandaşı. sadece 864 formu doldurması yeterli olacak diye anladim. ayni formu ben online doldurup sonra a kendisi mi doldurup imzalayacak? yoksa ikimizde ayrı ayrı kendi bilgilerimizi doldurup imzalayıp ds 260 formuna yüklememiz mi gerekecek?

diger emin olmak istediğim şey ise sponsorum sadece income' tax return bildirecek ben onu sisteme yükleyeceğim degil mi? ben'm extra banka hesabi toparlamama gerek yok degil mi?

sırasıyla ve doğru bir sekilde bu ds260 formunu nasıl submit edebilirim.? hangi asamalara dikkat etmeliyim. 15 gündür submit edemedik. her gecen gun get kaldigimi hissediyorum. bilgi ve tercrubelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim. teşekkür ederim.

• Merhabalar herkese
    esim icin F2A vize surecini baslatacagim. Soyadimla ilgili sorularim var. Forumun https://yesilkartforum.com/forum/topic/5947/f2a-basvurusu-oncesi-soyadi-degisikligi?_=1667345908285 sayfasinda sorularimi Muslu Hukuk Burosu'na sordum. Uygun vakitleri oldugunda cevap vereceklerdir diye dusunuyorum. Benzer durumda olan arkadaslar ve sevgili @crazycells bu konuda bana yardimci olursa cok sevinecegim. Iletiyi tekrar buraya kopyalayip yapistirmadim yer kaplamasin diye. Ama eger ayrica bu bolume de eklemem gerekiyorsa ekleyeyim. Simdiden tesekkur eder mutlu bir gun dilerim..

• Merhaba @crazycells Ben 2022 GC çekilişini kazandım ve şimdi DS-260 formunu doldurma aşamasındayım, bu aşamada eşim ve çocuğum (USA'da universitede) için de müracaat edebiliyormuyum yada forumdan anladığım kadarıyla daha sonra F2A için işlem başlatmalıyım mı?

• ⭐⭐⭐

@aliistanbul ds260ı cok çabuk doldurun geç bile kalmıssınız mülakatlar bu yılda maalesef ds260 submite göre ilerliyor gibi gözüküyor. eğer çocuklarınız 21 yaş üstündeyse yazmanıza gerek yok diye biliyorum.

• @aliistanbul. ?? 2022 ??

• Merhaba,

F2A sürecinde evliliğin ispatına dair sunulabilecek belgeler arasında sosyal medya yazışmalarından da söz ediliyor. Bu süreç başından geçmiş arkadaşlardan merak ettiğim bir soruyu sormak istiyordum. Nişan ve düğündeki onlarca fotoğraf, resmi evlilik belgesi, şahitlerin yazılı beyanları evliliğin iyi niyetli olduğunu ispata yeterli değil mi?

• @ICu olmazsa olmazmi bilemiyorum ama bizde uscis aşamasında whatsapp yazismalarindan biraz eklemiştik. Tatil otel rezervasyonları olabilir eşinizin gelip gittiği uçak biletleri olabilir. Genelde yükleniyor. Ayrica yuklediklerinizi ve ekstra mülakata kadar biriken diğer evliligi destekleyici belgeleri konsolosluğada giderken götürüyorsunuz. Son aşamaya gelmedik biz henüz ama uscis aşamasında fotoğraflarda dahil hepsini yükledik. Genelde bu şekilde yapılıyor.

• @ecom

Cevap için teşekkürler hocam.

Yalnızca rezervasyonlar için bahsetmek gerekirse; ben yeni evlendim ve süreci hemen başlatmak istiyorum. Bu nedenle elimizde nerdeyse hiç rezervasyon yok. Nişanlılık süremiz de çok kısa sürdü. Zaten o süreçte ikimiz de farklı ülkelerdeydik.

'Affidavit Letter' denilen şahitlerden mektuplar toplamayı düşünüyorum

• @ICu biZde istenen evrakları eksik sunduk ikimiz adına yapılmış kontrat ortak banka hesabı vb şeyler istemişti yoktu bizde onlar sadece 5-6 tane resim yükledik ve sorun yaşamadık uscis aşamasında ama bizim çocuğumuz var onada başvuru yaptık bununla alakalımı bilmiyorum sorun yaşamamamız

• @cokbekledik86

Bu güzel haber hocam. Gerçi çocuğunuzun olması büyük avantaj.

Peki ortak banka hesaplarını falan istediklerini açıkça söylediler mi yoksa sadece 'evliliğinizi ispatlamaya kuvvet verecek belgeler' istediler de siz ona mı yordunuz?

• @ICu onu avukat istedi bizden biyerde yazıyomu böyle bi bilgi bilmiyorum açıkçası bence birkaç resim aile büyükleriyle düğün vb resimler iş görür diye düşünüyorum siz düşünmeden biran önce yol alın en iyisi 🙂

• @ICu düğün nişan fotografları iyi olur tabi. Aileyle olan fotoğraflar avukatımız bize on onbeş tane gönderin yeterli demişti. Bir kaç sayfa whatsapp yazismasi eklersiniz yeterli olur sanırım. Zaten bu ilk aşama, son konsolosluk vize aşamasına gelinceye kadar daha fazlası olur elinizde ve konsolosluğa giderkende onlarida ekler götürürsünüz yaninizda. Ortak banka hesabı daha çok abd içinden aos yapanlar için geçerli aslında. Insanlar birlikte yasamiyorki aynı evde bu vize türünde nasıl ortak kira kontratı yada banka hesabı göstersin. Çok az belgeyle onay alanda var yeterli görülmeyip ek kanıt istenende oluyor o sebeple siz yinede elinizde olanlarin tümünü yükleyin sıkıntı olmasin.

• @aliistanbul Herkese merhaba, DS-260 formunun nasıl doldurulacağını anlatan videoda sadece asıl kişinin adı gözüküyordu, aşağıda eş ve cocukların isimleri gözükmeden anlatan ''aşağıda diğerlerinin ismini seçeceksiniz ve herbiri için form dolduracaksınız....'' diyordu, bende video'da o kısımda herhangi bir isim görmeyince tam anlamamıştım, başka bir videoda isim listesini gördüm ve daha anlaşılır oldu benim için. benim formu doldururken eşim ve kızım içinde çıkan isimler için DS-260 ları doldurdum.

• @ecom

Hocam çok sağolun. Böyle bilgiler olmasa karambole herşeyi dosyamıza ekleyecek ve/veya gereksiz yere endişeye kapılacaktık belki de..

• @israfil merhaba f2a süreci 2020 ağustos 22 ekim 2022 nvc onay geldi konsolosluktan haber bekliyorum😄 ayne tarihler sizinle müşakat tarihi gelirse haber edinnnnn🙃🙃🙃

• @HNDBRKN gözünüz aydın çok sevindim sizin adınıza. Darısı başımıza bekliyoruz bakalım.

• @HNDBRKN tabi ki, inşallah yıl sonuna kadar verirler.

• This post is deleted!
  • Referenced by  ayvalik10 ayvalik10 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.0k

| | | |