Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

• @gigi Çooook şükür... Sevgiler, bol şans..

• @Esra-Esra 🙂 artık önemli değil, ne güzel gereksiz servis merkezlerinin zamanlamalarını takip etmemişsiniz

• @gigi çok sevindim tebrik ederim darısı başımıza inşallah 👍🏾 Mülakat nasıl geçti ? Kastılar mı?

• @hulyaek bilmemek mutluluktur dedikleri şey sanırım 🙂

• @Esra-Esra @hulyaek arkadaşlar sizce bize sıra yıl sonuna kadar gelirmi acaba

• @horoz ben umutluyum vallahi. Zaten benim kıstasım @hulyaek 😁 Çünkü ona sıra gelirse 2021 DQ lara geçilmiş demek. Bu da bize de sıra geliyor demek 😁 Ya da kendimce totem yapıyorum bilemiyorum 😊

• @Esra-Esra hadi inşallah

• Vallahi kafayi yemek uzeriyiz bizde. Umarim eylul ayina randevuyu aliriz. Randevu alanlara bol sanslar deneyimlerinide paylasirsalar cok seviniriz.

• @hulyaek çok teşekkür ederim🌸

• @Esra-Esra çok teşekkür ederim🌸 İnanır mısınız o kadar kabarık klasör götürdüm ki hiçbirine bakmadılar. Numaranız 2 defa yanıyor. İlk yandığında istenilen evrakları teslim ediyorsunuz. (Benden istedikleri; adli sicil-nüfus kayıt örn-pasaport-evlilik cüzdanı- 1 adet vesikalık) daha sonra oturup numaranın 2. Sefer yanmasını bekliyorsunuz. Numaram yandı ve mülakat sırası geldi🥲 Sağ elimi kaldırıp anlattıklarımın hepsinin doğru olduğuna dair yemin ettirdi. Daha sonra sormaya başladı. Nerede tanıştınız? Ne zaman sevgili oldunuz? Ne zaman evlendiniz? Çalışıyor musun? Nerede oturuyorsun? Eşin nerede yaşıyor? Ne iş yapıyor? Fotoğraflarınız var mı? (250 foto, otel faturaları, hesap dekontları) götürmüştüm. Sadece 6-7 fotoğrafa baktı. Baktığı nişan ve düğün fotolarıydı aileler ile birlikte. Daha fotoğraf vermek istedim. Yeterli oldugunu söyledi. Sağlık muayenesi ne zaman olmuştunuz sistemde gözükmüyor dedi. 1 hafta önce oldugunu söyledim. 2-3 gün içerisinde yansır. 5 iş günü içerisinde pasaportunuz gelir dedi. Aile içi şiddet olan kağıdı uzattı ve okumanızı tavsiye ederim dedi. Teşekkür ettim çıktım. Sonra kendime bu muymuş diye sordum, ben çok stres yapmıştım ama evliliğiniz gerçekse kesinlikle korkmayın. Evraklarınız tam olsun, sorulara net cevap verin. O iş bitmiştir((:

• Önümdeki bayan da eş üzerinden vize alacaktı. Ama ne bir evliliğe dair kanıt, ne adli sicil, nüfus kayıt hiçbirşey getirmemis. Ona çok soru sordular. Çok sorunca bayan iyice afalladı. Ne zaman tanıştınız sorusuna bile hatırlamıyorum diyip 2-3 farklı tarih söyledi. Öyle olunca vize alamadı. O halde bile red vermediler. Evliliğini kanıtlayan fotograf, ses kaydı ve İstenilen evrakları postayla iletmelerini istemiş. Bilemiyorum sonrasında ne olacak. Ama dediğim gibi sorular çok basit kısa ve net cevaplar verip kendinizden emin olun. Gerisi hallolacaktır. İnsan ister istemez stres yapıyor ama inanın streslik hiçbir durum yok. 10 dk sürmemiştir benim görüşmem.

• Mülakat ortamı tıpkı bankanın içi gibi. Sanırım 12 gişe vardı. Ve sadece 3 tanesi açıktı😔 1 tanesi evrakları almak için. Diğer ikisi mülakat için. Yani hala tam kapasite çalışılmıyor.

• ⭐⭐⭐

@gigi dv2019 mulakatimiz zamaninda da tum giselerin calistigini hatirlamiyorum.

• @keysnambır tüm gişeler çalışmıyordur belki ama 3 gişe de çok az bence:( birikmiş binlerce dosyaları biraz olsun eritebilmek için arı gibi çalışmaları lazım

• @gigi tebrikler ne güzel bir haber.vizeniz hayırlı olsun nihayet sonuçlandı.💐🙋♀

• @gigi aydınlatıcı oldu bizim için teşekkür ederim. Ben de diyorum şöyle fotoğraf götürürüm böyle albüm yaparım filan. çok da kasmamak lazım galiba. Umarım şu sancılı bekleme dönemini de bir an önce bitiririz. Tekrar tebrik ederim 😊 Bu arada @nevermore ben vatandaş eşlerinin sayfasını da takip ediyorum ne durumdalar diye 17 Eylül 'e bile randevuları vardı. Korkarım Eylül ayının hepsi değilse bile en az 15-20 günü oluştu ama bizler yine teğet geçildik. Tabi bu benim farazi düşüncem.

• @Esra-Esra @nevermore @horoz 🙂 umarım sene bitmeden biter ama pek iç açıcı da görünmüyor kalan 4 ay.
    Eylül için de umudum yok artık (bugüne kadar belli olurdu, Eylülde randevularımız olsaydı)
    Kalan 3 ayda da koronadan yeni bir atak bekliyorum 🙂
    Travel state de "do not travel Turkey" yayınlamış bugün amerikan vatandaşlarına, hem covid hem terör konusunda tehlikeli ilan ederek, bu konsolosluk çalışmalarına da yansır muhtemelen.
    bunaldık artık çok.

• ⭐⭐⭐

@gigi tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun. Aileniz ile mutlu huzurlu sağlıklı günler dilerim.

• Vize görüşmesine aile berabermi giriyor yoksa sadece tek kişi?

• @ecom çokk teşekkür ederimm☺☺💗

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.0k

| | | |