Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

• Merhaba,

Eşime greencard çıktığından beri forumu dikkatle takip ediyoruz. Daha önce benimkine benzer sorulara dair cevaplar okumuştum fakat göçmenlikle ilgili kurallar sıkça değişiyor. O yüzden size güncel durumları danışmak istedim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Eşim greencard sahibi. 2 yıldır burada (ABD) yaşıyor ve çalışıyor. Ben de bu yılın başında F1 vizesiyle geldim, hala öğrenciliğim devam ediyor. Girişimden 3 ay geçtikten sonra burada evlendik. Greencard başvurumu henüz yapmadık. Ailemi uzun zamandır görmediğim için Türkiye'ye gitmek istiyorum fakat mevcut vizemle giriş çıkış yapabilir miyim emin değilim. Evlendim; soyadım değişti vs. Sorum şu ki, greencard başvurumu yaptıktan ne kadar süre sonra seyahat ve çalışma hakkı kazanabilirim? Son dönemde başvuru yapan olduysa, toplam ne kadar süre geçti ve bu süre boyunca F-1 statümü devam ettirmem gerekir mi? Teşekkürler.

• Etrafimdaki 2-3 arkadasimin durumu sizinle ayni , hic biri pembe kart veya greencard almadan yurtdisina cikmadilar. yasak proseduru nedir bilmiyorum. Sanirim donuste sikinti olabilir.

• Arkadaslar merhaba. Ben esimin case-in check ederken su yaziyor: As of May 26, 2021, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOExxxxxxxx. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address. Bundan sonraki step ne zeman gelir? Priority date 8 subat 2021. Case-in hangi servis senterde oldugunu nasil bilirim?

• @quliyev123 merhaba biz bu guncellemeyi 15 ocakta aldık hala bir hareket yok malesef. Bundan önce dosyanız nebraskaya gonderildi diye bir güncelleme almıştık avukatımız sordu dosya nebraskada değil california servis centerdaymis şaşırdık işler biraz düzensiz yürüyor uscis ayağında sanki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@calido, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells merhaba, documents kısmında bir kopyası var ancak o kopyası ben formu submit eder etmez oluşan bir kopya yani hangi service center olduğu yazmıyor mesela.

Adres değişikliği bildirirken case no. da belirttim

Documents kismindaki receipt notice belgesinde, en altta barkodun hizasinda sol tarafta hangi service center oldugu yazmiyor mu? Tekrar kontrol eder misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@selinugr, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba,

Eşime greencard çıktığından beri forumu dikkatle takip ediyoruz. Daha önce benimkine benzer sorulara dair cevaplar okumuştum fakat göçmenlikle ilgili kurallar sıkça değişiyor. O yüzden size güncel durumları danışmak istedim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Eşim greencard sahibi. 2 yıldır burada (ABD) yaşıyor ve çalışıyor. Ben de bu yılın başında F1 vizesiyle geldim, hala öğrenciliğim devam ediyor. Girişimden 3 ay geçtikten sonra burada evlendik. Greencard başvurumu henüz yapmadık. Ailemi uzun zamandır görmediğim için Türkiye'ye gitmek istiyorum fakat mevcut vizemle giriş çıkış yapabilir miyim emin değilim. Evlendim; soyadım değişti vs. Sorum şu ki, greencard başvurumu yaptıktan ne kadar süre sonra seyahat ve çalışma hakkı kazanabilirim? Son dönemde başvuru yapan olduysa, toplam ne kadar süre geçti ve bu süre boyunca F-1 statümü devam ettirmem gerekir mi? Teşekkürler.

F vizesiyle giris-cikis yapmak sizin icin bir risk maalesef. F-1 vizesi ile gocmen istegi gudemiyorsunuz. Ilk girisinizde gocmenlik isteginiz olmadigi icin sorun degil ama bir daha girerseniz hem giriste problem yasayabilirsiniz (artik gocmen biriyle evlendiginiz icin), hem de girebilseniz bile sonraki gocmenlik islemlerinde problem yasayabilirsiniz (kapida yalan bilgi vererek girdiginizi dusunecekleri icin). Su an itibariyle F2A icin bekleme suresi yok ve direkt AOS'ye baslayabiliyorsunuz, ama dediginiz belgelerin size ulasmasi 6-7 ayi bulabilir maalesef.

AOS surecine baslayana kadar (ilk receipt notice gelene kadar) statunuz aktif olmali. Sonrasinda ise statunuz bitse de problem olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@quliyev123, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Arkadaslar merhaba. Ben esimin case-in check ederken su yaziyor: As of May 26, 2021, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOExxxxxxxx. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address. Bundan sonraki step ne zeman gelir? Priority date 8 subat 2021. Case-in hangi servis senterde oldugunu nasil bilirim?

Bol sabirli beklemeler. I-130 formunuz onaylaninca NOA2'yi alacaksiniz. Receipt notice'in en altinda hangi service center'da oldugu yaziyor olmali. Suradan service center'lari kontrol edebilirsiniz:

• @crazycells selam tekrardan, evet sonrasında öğrenebildim dosyam California Service Center'da işlem görüyormuş.

Teşekkürler!

• @crazycells @ecom tesekkurler cevabiniz icin. Ben 1 hafta icinde 2 tane ard arda Form -I 797C mektubu almisdim. 1-cide barcode yaninda california servis center 2cide texas servis center yaziyor. Bunlardan hangisi acaba benim servis centerim?

• @quliyev123 muhtemelen texasdir son gelen o olduğu için ama daha önce de söylediğim gibi bizede ilk california dendi sonra dosyanız nebraskada işlem görüyor güncellemesi aldık ama avukatımız aylar sonra dosyamızı sorduğunda ona cevaben dosyanın californiada olduğu söylendi yani texasda olabilir ama bir ihtimal olmayada bilir sogulatmak lazım tekrar kesin bimek için zaten servislerin tarihleri birbirleriyle aynı ilerliyor genelde aslında çokda bir şey farketmiyor.

• @crazycells, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@quliyev123, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Arkadaslar merhaba. Ben esimin case-in check ederken su yaziyor: As of May 26, 2021, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOExxxxxxxx. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address. Bundan sonraki step ne zeman gelir? Priority date 8 subat 2021. Case-in hangi servis senterde oldugunu nasil bilirim?

Bol sabirli beklemeler. I-130 formunuz onaylaninca NOA2'yi alacaksiniz. Receipt notice'in en altinda hangi service center'da oldugu yaziyor olmali. Suradan service center'lari kontrol edebilirsiniz:

Merhaba bende june 18 2021 de başvurumu yaptim ve yaklasik 25 gün önce istanbulda ki adresime posta geldi, basvurum sol altta yazan potomac service center da islem goruyormus verdiginiz siteden baktigimda suan mart 9 2020 caselerini inceliyorlar. Bekleme suresi olarak 13.5 ay ile 17 ay arasi sure vermisler.

• @ecom evet haklisiniz baya karisik bir prosses. Avukatimla danisdim o da bilmiyor, son kez dokumenleri Chicago-ya gonderdiklerini soyledi

• Konsolosluklar ne durumda bilgisi olan var mı? En son 2 randevu verildi bunlar dışında alan var mı acaba?

• @crazycells Teşekkür ederim cevabınız için. Başvurumuzu tamamladık. Bu süreçte öğrenci olarak bekleyeceğim, en kısa zamanda seyahat iznimi almayı diliyorum. Umarım çok uzun sürmez.

• Merhaba,
    Dosyanızın hangi serviste olduğunu nereden biliyorsunuz?
    Bende "YOUR CASE IS CURRENTLY AT: NVC" yazıyor sadece.
    Bu arada Ankara 'da koklattı resmen. İki kişiye randevuyu verdi yine durdu. Vakalar da artıyor, böyle giderse bize sıra gelemeden yine kepaze bir sürece gireceğiz. Bir kapan bir açıl... 😢

• Herkese merhaba, vizeyi aldım çok şükür🥲 darısı bekleyen herkesin başına tez zamanda🙏🏻

• @Esra-Esra Sizin servis aşamasını geçmiş bence, dosyanız nvc'de randevu tarihi almayı bekliyor muhtemelen.

• @gigi Tebrik ederim. Darısı hepimizin başına 🙂

• @cnskck çok teşekkür ederim. Sizinde güzel haberlerinizi bekliyoruz😊

• @cnskck Evet öyle randevu bekliyorum. Ama onun öncesinde de hiç dikkat etmedim. Nerede olduğunu, hangi servisten NVC ye gittiğini bilmiyorum mesela. Neyse artık çok önemli değil. Randevumu da versinler sonra onlar düşünsün 😁

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |