Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells böyle bir mail almadım birde başvuru tarihimiz yani ptiority date: 23 aralık 2005 miş 2006 yılı değilmiş daha sıra bekliyorum bilginize

• @Zeyno, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@Cihangir-Özer Sizin basvuru tarihinizde 2006 yılında mı? Hangi ay?

Ablamdan öğrendim 2006 yılı değilmiş ilk başvuru tarihimiz 23 aralık 2005 yılıymış

• @Cihangir-Özer cevabınız için teşekkür ederim.Demek ki 2005 yılını bile bitiremişler hala. Bu durumda bize sıra gelene kadar yıllar geçebilir😔

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cihangir-Özer, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@crazycells böyle bir mail almadım birde başvuru tarihimiz yani ptiority date: 23 aralık 2005 miş 2006 yılı değilmiş daha sıra bekliyorum bilginize

USCIS'in I-130 basvurunuzu onayladigina dair email aldiniz ama degil mi? Bunu aldiniz ve daha sonra NVC'nin dosyanizi actigina dair email de aldiniz?

Eger tum bunlari yapip DS-260 formlarini doldurduysaniz, imzalayip gonderdiyseniz, ve belgelerinizi de CEAC sayfaniza yuklediyseniz, en son belgenin hangi gun yuklendigini soyler misiniz?

NVC su an 6 Aralik 2022 veya oncesinde yuklenen belgeleri inceliyor:

• Yine hareket olmamış. Sanki bu seneyi de böyle kapatacaklar.

• @Zeyno Artık nasıl olsa yine bi şey yoktur diye aşırı heyecansız bakıyorum 😞

• ⭐⭐⭐

Evet bu bültende de ilerleme yok. Madem bekleme süresi çılgınlar gibi uzun hiçbir ilerleme yok kaldırsınlar bu vize türünü insanları da gereksiz umutlara sürüklemesinler…!

• @crazycells benden en son nvc 2 belge istemişti onları sisteme ağustos 2022 de yükledik en son mailleri oydu onda sonra bir mail gelmedi beklemedeyim ablam takip ediyor CEAC sitesinde isimlerimizin karşınında completed ve accepted gözüküyor.

• @eeken aynen ben de öyle. Gelecek malı yılda ilerler mi diye düşünüyorum artık. Çünkü her ay backlog hala ciddi miktarda diye acıklama yapıyorlar raporların yayınlandığı sayfada

• ⭐⭐⭐

@crazycells benden en son nvc 2 belge istemişti onları sisteme ağustos 2022 de yükledik en son mailleri oydu onda sonra bir mail gelmedi beklemedeyim ablam takip ediyor CEAC sitesinde isimlerimizin karşınında completed ve accepted gözüküyor.

Bildiğim kadarıyla bu da sizin DQ olduğunuzu ve sadece mülakat almayı beklemeniz gerekiyor. Sürecinizde bol şans

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells benden en son nvc 2 belge istemişti onları sisteme ağustos 2022 de yükledik en son mailleri oydu onda sonra bir mail gelmedi beklemedeyim ablam takip ediyor CEAC sitesinde isimlerimizin karşınında completed ve accepted gözüküyor.

CEAC sayfaniza girip "civil documents" bolumune bakin isterseniz, tum belgelerin karsisinda accepted diye yaziyor mu diye. NVC'nin sayfasina gore su an 8 Kasim'da yuklenen belgelere bakiyorlar, yani sizin "Documentarily Qualified" emailini almis olmaniz lazim...

• @Cihangir-Özer Şu anda Aralık 2022 aynı ait dosyalara bakıyorlar. Sizin dosyanızın 3 ay önce sonuçlanmış olması gerekiyordu. Acaba belgeleri sisteme yükledikten sonra submit butonuna tıklamayı unutmuş olabilir misiniz? Size e-mail gelmese bile CEAC hesabınızda sağ üst köşede mesajlar kısmına bakın. Size gelen mesajların içinde "Documentarily Qualified" yazısı varsa, sorun yok. Eğer yoksa, https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/ask-nvc.html adresindeki form ile gecikmenin nedenini sorun.

• 2022 de F4 vize başvurusu yaptım ama pişmanım çünkü bekleme süresi çok uzunmus ve bu benim B1\B2 vize mulakatimi etkileyecek. acaba bu başvuruyu 'iptal etmem mümkün mu.

• @Sserturk F4 basvurusundan sonra B/2 10 yillik vize almistim. Bende bir sorun cikmamisti.

• Merhabalar kaynım bir congressman a basvurmus o da NVC ye ulasmis oradan gelen cevap su sekilde
    "We have received all of the necessary forms and documents and completed our processing for these cases. However, we cannot schedule visa interviews at this time, as there is currently no visa available for these petitions.

Federal law limits the number of visas that can be issued each year in the F4 category. Since the demand for visas exceeds the number of visas that can be issued, the Department of State has established a waiting list. A case’s place on the waiting list is based on the filing date of the petition, also known as the priority date.

The priority date for these F4 cases is April 30, 2007. Currently, visas are available only for cases whose priority date is before March 22, 2007. When a visa number becomes available, we will schedule an interview appointment date, and notify all parties. Your office does not need to take any additional action at this time.

Ahmet xxxxxx can track what priority dates are currently being processed by calling the Department of State’s pre-recorded cut-off date announcement at (202) 485-7699. He may also visit the Department of State’s online Visa Bulletin at the following website:

The relevant chart on the Visa Bulletin is titled Final Action Dates (also referred to as Chart A).

As there is no visa number currently available, we are unable to expedite the processing of these cases."

vize yokmuş!

• Ne demek istemiş bundan sonra hiçbir f4 kategorisine vize yokmuymuş yani insanları ümitlendiriyorlar 10 seneyken kaç seneye çıkarttılar şimdi de hiç vermeyecekler herhalde kaldıracaklar mı acaba böyle giderse öfff yaa😔😔😔üzücü

• Şu an için bu priority date’lere uygun vize yok demek istiyor.

• ⭐⭐⭐

F4 vizesinin bekleme süreleri 10-15 yıl olduğu icin bekleme süresini azaltabilecek bi formül var paylaşıldı mı bilmiyorum ama öncelikle ABD vatandaşı abla veya abi Anne veya Babaya green card aldırsa ve sonrasında anne baba çocukları için F2A & F2B başvurusu yapsa 15-16 yıllık vize bekleme süresi nerden baksanız 4-5 yıla düşer diye düşünüyorum yanlıs mıyım?

• @waterman Doğru. Toplamda 6 sene kadar sürüyor.

• anne babaya green card alma, basvuru yapildiktan ne kadar sure sonra mumkun olabiliyor?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |