Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Nj den ehliyet almak için adres kanıtına ihtiyacım var. Adresim suan Ny da. Nj den banka hesabi acsam bunu resmi dokuman olarak ne kadar zamanda dmv ye kanitlayabilirim. Adresi degıstırsem bunu nasıl kanıt olarak sunabılecegim. Var mı bir yolu dmv ye kanıtlamak için ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@guvenersin Proof of Address içinde söyledi:

Nj den ehliyet almak için adres kanıtına ihtiyacım var. Adresim suan Ny da. Nj den banka hesabi acsam bunu resmi dokuman olarak ne kadar zamanda dmv ye kanitlayabilirim. Adresi degıstırsem bunu nasıl kanıt olarak sunabılecegim. Var mı bir yolu dmv ye kanıtlamak için ?

Sorunuzu yanlis yerde sormussunuz...

Eger NY'ta yasiyorsaniz NJ'den ehliyet alamazsiniz. Eger NJ'de yasiyorsaniz once adresinizi NJ'e aldirabilirsiniz. Siz New Jersey'de banka hesabi acarken vereceginiz adres onemli, cunku kayitlarda bu adres olacak.

DMV'nin sitesinden alintiliyorum...

Proof of address

You must also present proof of address, which may be, but is not limited to, ONE of these:

• Utility or credit card bill issued in the past 90 days that shows your name at your current address.
      Note: Mail addressed to P.O. boxes not accepted as proof of address
    • Checking or savings account statement from a bank or credit union, issued in the past 60 days
    • High school or college report card or transcript containing your address, issued within the past two years
    • Original lease or rental agreement showing your name as the lessee or renter
    • Property tax bill, statement or receipt from the past year
    • Any letter or correspondence (including tax bills) received from the IRS or state tax office in the last year
    • First-class mail received from any federal, state or local government agency in the past six months
    • If you are under 18, then we will accept a Parent or Guardian Certification that verifies you are living with a parent or guardian

• @crazycells, içinde söyledi: Adres Kaniti (Proof of Address)

@guvenersin Proof of Address içinde söyledi:

Nj den ehliyet almak için adres kanıtına ihtiyacım var. Adresim suan Ny da. Nj den banka hesabi acsam bunu resmi dokuman olarak ne kadar zamanda dmv ye kanitlayabilirim. Adresi degıstırsem bunu nasıl kanıt olarak sunabılecegim. Var mı bir yolu dmv ye kanıtlamak için ?

Sorunuzu yanlis yerde sormussunuz...

Eger NY'ta yasiyorsaniz NJ'den ehliyet alamazsiniz. Eger NJ'de yasiyorsaniz once adresinizi NJ'e aldirabilirsiniz. Siz New Jersey'de banka hesabi acarken vereceginiz adres onemli, cunku kayitlarda bu adres olacak.

DMV'nin sitesinden alintiliyorum...

Proof of address

You must also present proof of address, which may be, but is not limited to, ONE of these:

• Utility or credit card bill issued in the past 90 days that shows your name at your current address.
      Note: Mail addressed to P.O. boxes not accepted as proof of address
    • Checking or savings account statement from a bank or credit union, issued in the past 60 days
    • High school or college report card or transcript containing your address, issued within the past two years
    • Original lease or rental agreement showing your name as the lessee or renter
    • Property tax bill, statement or receipt from the past year
    • Any letter or correspondence (including tax bills) received from the IRS or state tax office in the last year
    • First-class mail received from any federal, state or local government agency in the past six months
    • If you are under 18, then we will accept a Parent or Guardian Certification that verifies you are living with a parent or guardian

Ben de NJ'ye yerleşmeyi düşünüyorum. İlk başta hemen ehliyete başvuru yapıp ehliyeti almak pek mümkün görünmüyor bu maddelere göre.

• Selam✌🏻 Ben Florida’da ehliyet almayı planlıyorum. Kiraladığım evin sözleşmesi ve NYC’de kuzenimin adresi Proof of Adress olarak kabul edilir mi?

• @evrimooloji Florida'da kiraladığınız evin sözleşmesi olur ama NYC' deki olmaz sizin Florida'da yaşadığınızı kanıtlamanız isteniyor. Araç sigortası, bankadan adrese gelen mektuplar, faturalar gerekli. Teksas için bunlardan 2 tanesi yetiyordu. DMV nin sitesinde istenen tüm belgeler yazıyor.

• @israfil Anladım, detaylı bakacağım çok teşekkürler 🙏🏻

• herkese merhaba en kolay ve tamamen yasal olan dmv ve bankanin kabul ettigi bir adres kaniti var “rental insurance”. Herhangi bir sigorta firmasindan (pa eyaleti icin en dusuk liberty fiyat verdi 5 dolar) sigortanizi bulundugunuz adres icin yaptirin otel kabul edilmeyebilir. Sigortaya esiniz varsa esinizi de ekletin sigorta policesi zaten kanit oluyor dmv ve banka direk kabul etti. Isiniz bitince sigorta acentesini arayip sigortanizi iptal ettirin 5 dolara adres kanitiniz hazir. Ikinci kanit icin ise telefon faturanizdaki mailing adres bilgilerini duzenleyin ve ciktisini alin ikinci proof da hazir. Elektrik ve su faturasini bir ay beklemenize gerek.

• @ozanurgun merhaba arabayı kiraladınız doğru mu anladım ?

• @serel merhaba arac icin degil ev icin rental insurance

• @ozanurgun tamamen yanlış anlamışım :)) teşekkür ederim yanıtınız için. Airbnb için bu yöntemi kullanabilir miyiz bilginiz var mı ?

• @serel bilgim yok fakat deneyebilirsiniz ucretler 5 - 15 dolar arasi cok pahali degil.

• @ozanurgun, içinde söyledi: Adres Kaniti (Proof of Address)

herkese merhaba en kolay ve tamamen yasal olan dmv ve bankanin kabul ettigi bir adres kaniti var “rental insurance”. Herhangi bir sigorta firmasindan (pa eyaleti icin en dusuk liberty fiyat verdi 5 dolar) sigortanizi bulundugunuz adres icin yaptirin otel kabul edilmeyebilir. Sigortaya esiniz varsa esinizi de ekletin sigorta policesi zaten kanit oluyor dmv ve banka direk kabul etti. Isiniz bitince sigorta acentesini arayip sigortanizi iptal ettirin 5 dolara adres kanitiniz hazir. Ikinci kanit icin ise telefon faturanizdaki mailing adres bilgilerini duzenleyin ve ciktisini alin ikinci proof da hazir. Elektrik ve su faturasini bir ay beklemenize gerek.

Hocam fikir için teşekkürler. Birkaç gündür buradayız herkes proof adres istiyor. Bunu deneyeceğim, bir kurum bile kabul etse kafi. Eşimi nasıl ekleyeceğim bilemedim. Önerdiğiniz bir site var mı? İsim soyisim sorup bir kişi üzerinden iletiyor gibi

• bu konuda sıkıntı yaşayan arkadaşlar Walmart'dan 25$' a fishing license alıp proof of address için kullanabilirler.

• @ozanurgun, içinde söyledi: Adres Kaniti (Proof of Address)

herkese merhaba en kolay ve tamamen yasal olan dmv ve bankanin kabul ettigi bir adres kaniti var “rental insurance”. Herhangi bir sigorta firmasindan (pa eyaleti icin en dusuk liberty fiyat verdi 5 dolar) sigortanizi bulundugunuz adres icin yaptirin otel kabul edilmeyebilir. Sigortaya esiniz varsa esinizi de ekletin sigorta policesi zaten kanit oluyor dmv ve banka direk kabul etti. Isiniz bitince sigorta acentesini arayip sigortanizi iptal ettirin 5 dolara adres kanitiniz hazir. Ikinci kanit icin ise telefon faturanizdaki mailing adres bilgilerini duzenleyin ve ciktisini alin ikinci proof da hazir. Elektrik ve su faturasini bir ay beklemenize gerek.

Hocam tekrar çok teşekkür ederim, BOF banka hesabı açtık 🙂

Arkadaşlar ben de bu şekilde yaptım 6.25 dolara sigorta yapıp poliçeyi indirip yazdırdım ve Bank of Americaya gittim, adrese proof kabul edildi. En hızlı yol bu gibi, aynısını yapmanızı tavsiye ederim 🙂

• @Ercan-Geçgin merhaba ev kiralayıp mı yaptınız acaba ? Yoksa airbnb mi ?

• @serel Airbnb ile ev kiraladım ki bahsettiğim sigorta online ve esnek oluyor.
    Yani şöyle ki herhangi bir ev kiralamış olup olmamanıza bakmaksızın bu sigortayı yapabiliyorsunuz, online olarak adres giriyor, sonra bunun çıktısını alabiliyorsunuz. Hatta online olarak adresi tekrar değiştirip farklı adresle de çıktı alabilirsiniz.

• @Ercan-Geçgin çok teşekkür ederim benm için çok önemli bir bilgi bu 🙏🏻 rica etsem sigorta yaptığınız sayfanın linkini atabilir misiniz ? Ya da şirket ismi nedir acaba o da olabilr ?

• @serel rica ederim, bizim de işimizi çok gördü. Adres prof olmadan hiçbir şey yapamadık, bununla banka hesabı açınca işler yürümeye başladı.

Buyrun biz burdan yaptık:

Hiçbir teminat seçmeden ilerleme yaparsanız düşük çıkar. Bize 6.25 usd olarak çıktı.

• @Ercan-Geçgin çok teşekkürler zahmet verdim kusura bakmayın lütfen 🙏🏻

• @serel rica ederim ne demek 👍🏼

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |