DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @erenotti Notice'leri arabaya koymak hiç aklıma gelmemişti. Öneri için çok sağol, en kısa sürede print alıp yapayım dediğini... İnşallah en kısa sürede gelişme/gelişmeler olur... Güzel haberlerini bekliyoruz...

• @Redbeard ve @erenotti biz sürece sizden sonra başladık çok kısa bir süre önce dosyamızı gönderdik, ülkeye gireli de 2 aydan biraz fazla oldu beklemenin ne kadar sıkıntılı bir süreç olduğunu çok iyi anlıyorum. Ve evet burada kurumsal olan işlerin tamamı hatta bazen hayatın kendisi oldukça yavaş işliyor 🙂 biz tez canlı bir toplum olduğumuzdan ve Türkiye de hayat hep hızlı aktığından zaman zaman bizde bu olanlara şaşırıyoruz ama yavaş yavaşta alışıyoruz. İnşallah hepimizin süreci sıkıntısız, sorunsuz bir şekilde sonuçlanır ve en kısa süre de GC larımızı alırız.

• @Burak-Elmacı Abi inşallah çabalarımıza değen mutlu bir sonla bu süreç biter, tek dileğim bu. Benim işle alakalı da çok spesifik bir alanım olduğundan, ve Amerika’da da yapılabilirliği yüksek olduğundan, bir an önce çalışma hayatıma dönmek istiyorum. Buraya geliyorum diye Türkiye ve Ukrayna’daki işimden de ayrıldım. Ben ülkeye Kasım sonunda girdim, tanıdıklarım vardı ancak kalacak yerim yoktu, Airbnb yapmaktan, araba kiralamaktan ve diğer masraflardan bir servet harcadım diyebilirim, oda da kiralamadım, hep tek kalabileceğim unit ya da apartman seçtim, ülke içerisinde de toplam süresi 2 aydan fazla, üçü arkadaşlarımla, birisi yalnız olmak üzere toplamda 4 kere roadtrip yaptım, 20’den fazla eyaleti gezdim (bazılarına daha önceki yıllarda turistik olarak gitmiş, görmüş ve beğenmiş olmama rağmen bu defa nedense gözüme yavan geldi 😃 )
    Yaş 40+ olunca artık sıkıya gelemiyorum, e hazırda birikmişim de vardı ancak tahminlerimin çok ötesinde bir yekünle karşılaştım. Mental olarak da yorulduğum için bir an önce Türkiye’ye ailemin yanına dönmek istiyorum, ailemi, köpeğimizi herşeyi çok özledim, gidip bir iki ay kafa dinleyip sonrasında temelli her şey hazır bir şekilde yerleşmeyi düşünüyorum. Ha süreç sonucunda olumsuz biterse de yapacak bir şey yok, kısmetimiz bu değilmiş deyip yolumuza bakarız.

• @erenotti Herşeyin hayırlısı olsun hakkımızda inşallah bu çabaların sonucu olarak olumlu sonuçlanır süreçlerimiz, kartı alır almaz mı dönmeyi düşünüyorsun, bir de burada rahatça yapabileceğin bir işin olması da büyük avantaj yoksa burada yaşamak maddi ve manevi yoruyor insanı şu an Türkiye’de de çalışmadan yaşamak oldukça zor maalesef. Güzel haberleri sabırsızlıkla bekliyoruz 🙂

• @Burak-Elmacı Abi temelli bir geri dönüş değil de, AOS sürecinin verdiği kafa yorgunluğunu dağıtma rehabilitasyonu için birkaç aylığına memlekete gitmeyi düşünüyorum, umudum bir ay içerisinde issued olmak yönünde, hayırlısı…

• @erenotti Tabii çok haklısın gidip bir toparlanıp gelmek en güzeli, ben kartı aldıktan sonra kısa süre içerisinde ülke dışına çıkıp geldiğinde problem yaratırlar mı onu merak ediyorum. Çünkü bu tarz olaylar olduğunu okumuştum odaya alıp bir sürü soru soruyorlarmış gerçi sormaları önemli değil neyse cevabı verilir 🙂

• Herkese Merhaba,
    Umarim herkesin sureci saglikli ve hizli bir sekilde ilerler.

Ben de 2025 DV lottery kazananlarindanim. (Case numaram 24 binlerde) Forumu bir suredir okuyorum ancak soracagim sorunun cevabiyla henuz karsilasmadim o nedenle size danismak istiyorum.

Amerika'da F1 vizem ile ikamet etmekteyim. Dv lotteryede burdayken basvurmustum. Ilerleyebilecegim iki surec ooldugunu goruyorum. DS 260 doldurmadan AOS ile veya DS 260 doldurarak Bir konsolosluk uzerinden bu sureci yonetebilirim.

Numaramin yuksek olmasi nedeniyle ve Aos surecinde mulakat gec gelebilir. Mulakat geldiginde coktan verilmesi gereken greencard sayisina ulasilmis olabilir.

Bu nedenle Ankara konsoloslugu uzerinden DS260 basvurusu gonderip benim numaram geldiginde ise baska bir ulke konsolosluguna bu basvurumu aktarmayi deneyebilirim.

Sorum ise su:
    Ben ds260'i Ankara konsoloslugunda mulakat yapmak istiyorum diye gonderirsem, ve burada bana mulakat randevusu gelmez ve bende baska konsolosluga case'imi aktaramazsam amerika icerisinde AOS basvurusu da yapabilir miyim? Veya numaram guncele dustugunde hem ankaradan randevu bekleyip hemde amerika icerisinde aos basvurusu gonderebilir miyim? Bu bir sorun olusturur mu? iki tarafta da bu sureci yurutebilir miyim?

Iyi gunler,

• @erenotti bende aynısını düşünüyorum 🙂 İşlemler biter bitmez (GC ve SSN gelir gelmez) ilk önce Ehliyeti alacağım , hemen akabinde Kredi Kartı çıkarıp , bende 2-3 aylığına İstanbul'a gideceğim... Kafaya reset atıp sonra döneceğim 🙂

• @Burak-Elmacı yazamadım size ya kusura bakmayın. İnşallah hep beraber alırız GC'lerimizi ya.. Tez canlı millet olduğumuz kısma %100 katılıyorum 🙂 Gerçi tez canlı haricinde biz hızlı iş yapan milletiz. Hop o işi de yapalım , hop bu işi de hızlıca yapalım , bir sonraki aşamaya geçelim vs diyip hızlı yaşayan bir milletiz 🙂 Avrupa'da yaşayan kuzenlerim var o kadar rahatlar ki bazen diyorum acaba biz mi anormaliz yada onlar mı normal 🙂 Bu işin doğrusu yanlışı yok sanırım sadece yaşadığımız yerin denge ve alışkanlıklarına göre bir yaşam var.. 6 ay da oryantasyon (Kısmi) sürecinde alışmaya başladık. Öğrenmeye ve kabullenmeye ve buna göre duruş göstermek için çabaya devam 🙂 neyse çok uzattım, susayım artık 🙂 güzel haberlerinizi bekliyoruz abi.... Görüşmek üzere...

• @Burak-Elmacı Birkaç aydan sıkıntı çıkaracaklarını zannetmiyorum. Yaz tatili dönemindeyiz sonuçta 🙂 6 aydan fazla dışarıda kalınırsa işte o zaman odaya alınma banko 😃 6 aya yakın bir süre kalınırsa da 4-5.5 ay gibi soru yağmuruna tutulma da banko 😉
    @Redbeard abi ben ehliyet, id, vs. işlerini de geri döndüğümde halledeceğim. Sonuçta onlar için de adres lazım, ve artık arkadaşımın adresini göstermek istemiyorum. Belki başka bir eyalete taşınırım.

• ⭐⭐⭐

@Furkan-Avcı Merhaba, sorulariniza saglikli cevap alabilmek icin kurallar geregi, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.

• @Furkan-Avcı Furkan Merhaba, Hayırlısı olsun. İnşallah önümüzdeki sene GC'ni alırsın.
    Çok üzgünüm ama 24K ile Ankara'dan randevu alma şansın bence yok. Ankara'nın performansı umarım değişir diyeceğim ama bıktım bu cümleyi kurmaktan, çünkü bir umudum yok. Özetle Ankara'dan randevu alma şansın yok. Zaten Amerika'da Legal olarak kaldığın için rahatlıkla AOS sürecini yönetebilirsin diye düşünüyorum. Eğer Amerika'da olup Avrupa yada "x" bir ülkeye dosyamı taşırım, buna hem vaktim var diyorsan sen bilirsin dosya taşımayı dene tabiki. Ama zaten F1 ile ordaysan ve kurulu bir düzenin var ise AOS zaten senin açından en düşük maliyetli ve vakit harcayacağın yol olur diye düşünüyorum. Eksik yada yanlış düşünüyorsam mutlaka bir arkadaşımız yorum ekleyecektir.
    Not: AOS ile Dosya taşımanın tek farkı AOS'da %100 GC alırsın diye bir durum yok. Dosya taşıyabilirsen zaten "Onay yada Ret" alıyorsun ve durum netleşiyor. AOS yapacaksan 2023 yılı ve 2024 yılı AOS tecrübelerini okuyup buna göre ofis seçmeni öneririm. AOS'da tek önemli faktör doğru göçmenlik ofisini seçmek.

• @lumos Merhaba, Imzami guncelledim.

• Selamlar staj dolayisiyla gecen hafta Houston'a tasindim yil sonuna kadar da burada olacagim. Eger yakinlarda birileri varsa ve bulusmak isterleserse mesaj atabilirler. Bu arada ben dosyami gecen hafta yolladim NOA beklemekteyim. Surecim ile ilgili update vermeye burdan devam edecegim.

• @Redbeard İşte onu demek istemiştim yıllarca bize öğretilen buydu hemen yapıp bir sonrakine başlayalım ama ben burada ki ve Avrupada ki ileri yaşta ki insanlara bakıyorum o kadar rahatlar ki büyüdükleri ortam ve aile rahat olduğu için hep böyle devam ediyorlar bununla da birlikte zihinsel olarak zinde kalıyorlar. Kesinlikle katılıyorum sana zaman içerisin de ne kadar süre kısa da olsa buraya adapte olmaya başladıkça o kafa yapısı bize de geçiyor. En kısa zamanda iyi haberleri bekliyoruz.

• @kingofpetroleum Birkaç gün önce bende Houston’a döndüm. Numaramı özelden yazıyorum.

• @Burak-Elmacı Hicbir sorun yasanmiyor Burak Bey . Biz aldiktan 3-4 gun sonra ciktik hemen ornegin . Kartini alip hemen Tr ye geri donup 3-4 ay islerini toparlayip gelenler cok oluyor . Bunu aynen bu sekilde aciklayinca da sorun olmuyor . Fakat Karti aldiktan sonra sadece 6 ayda bir giris cikis yapip , bunu goze batacak oranda cok yapanlari sorgulayip zorluyorlar .

• @Figen teşekkür ederim 🙂

• Herkese merhaba,
    Eşim 2025. numaramız 117xx
    @crazycells in önceki yıllar için hazırladığı bülten tablosunu -elinize sağlık- gözden geçirdiğimizde numaramız ocak ayı gibi current olabilir.

DS-260 formumuzu tamamlarken Ankara olarak işaretledik. Ama 2024 yılının exceline baktığımızda da 73xx numaralara ancak sıra geldiğini görüyoruz. Yani 2025 de bu hızla devam ederse numaramıza sıra gelmeme ihtimali çok yüksek.

Daha önce 2018 yılında B1/B2 ile giriş yapıp şirket kurup E2 vizesi ile status change yaparak oturum ve SSN aldım. 2020 yılındaki kapanmalarda panik yaparak Türkiyeye geri döndüm ve E2 vizemi yenilemedim. Ama şirket o günden beri aktif ve vergi veriyor.

Ailecek geçerli B1/B2 vizemiz var. Sürece AOS ile devam etmek istiyoruz. 6,5 yaşındaki oğlumu 2017 de orda dünyaya getirdim ve US vatandaşı. Bu sene ilkokula başlayacak. Çocuğun ilk akademik yılına devam edeceği ülkede başlaması daha iyi olacağından eylülde B1/B2 ile giriş yaparak numaramın current olmasını orda beklersem bizim sürecimiz için sıkıntı oluşturu mu?

Not: AOS başlığını okumaya başladım, okumaya devam ediyorum ve ancak henüz yarısına gelemedim.
    Konu ile ilgili, yardımcı olan tecrübeli kişilere aydınlatmaları için çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@runningriver bu imkanlar elinizdeyken sürecinizi kesinlikle AOS ile devam etmenizi tavsiye ederim.
    geçerli vizeleriniz bunun için ziyadesiyle yeterlidir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

43.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.9k

| | | |