Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mertksk hocam gecmis olsun, uzucu malesef. "altinizda bachelors degree yok" bir tahmin midir yoksa konsolos calisani tarafindan size belirtildi mi?

• Herkese selamlar,

55 gün (başvuru sonrası 18. Günde gelen RFE ve 30 günde verdigimiz yanıtın 7. Gününde) i-129 şüķürler olsun onaylandı.

Bundan sonraki süreçte, ihtiyaç olacak belgeleri zaten onceki postlarda paylasilmis, sadece sorum; belgelerin orjinallerine ihtiyacim olacak mi yoksa taramalariyla randevuya gidebilir miyim?

• @md1987 bu soru da daha önce yanıtlandığı için kendi kendimi yanıtlayarak, görüşmede orjinal i-797'ye ihtiyaç olduğunu ancak DS-160 ' ı sadece receipt number ile doldurabileceğimizi belirtmiş olayım 🙂

• @Shila resmi cevap yazısı var, red sebebi olarak yazılmış net olarak.

• selamlar, şu an bu vizeye şirketim aracılığıyla başvuruyoruz. Ocak başında Austin'e taşınıyor olacağım, süreçle ilgili sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışıyor olacağım.
    Sevgiler.

• @md1987 Herkese selamlar,

Uzun süren uğraşlarımız sonucu sürecimiz sorunsuz tamamlandı, geçici ev, iş başlangıcı, ev arayışı, taşınma, TR'den yolladığımız bir konteyner eşyanın gelmesi vs derken tam 1 ay 1 hafta geçmiş ve sizlerle de süreci tekrar baştan paylaşmak isterim, belki güncel olarak farklılıklar, bekleme süreleri olarak işinize yarayabilir diye ümit ediyorum.

• Şirketimin USA Branch'inden teklifi 8 Mayıs'ta aldım, onayladım ve sürecimiz başladı.
    • Avukatlarımızın çok iyi!! ve hızlı çalışması nedeniyle tam olarak 30 Haziran'da USCIS başvurumuzu L1B için yaptılar.
      -Premium processing ile yaptıkları için 15. iş gününde yanıt geldi, gelen yanıtta eksik belge olduğu için "Request for additional evidence-RFE" olarak yanıt verdiler.
      -Avukatlarımız yine bir buçuk aylık bir hazırlık süresi sonunda 28 Eylül'de RFE response dökümanını gönderdiler
      -Tam olarak 2 iş günü sonra, 30 Ağustos'ta petition onaylandı ve vize için gün aramaya başladım.
      -İlk bulduğum tarih, İstanbul'dan 9 Kasım oldu. Tarihi erkene çekebilmek için sürekli iptal randevulara bakmaya başladım ancak çok az randevusu olan bir vize türü olduğu için maalesef 1 hafta sonucunda dahi ulaşamadım.
      -Bir yandan da Expedite başvuru yapabilmek için belgelerimin orjinallerinin bana gelmesini bekledim. Expedition başvurusu sonrası 1 gün sonraya bile tarih verebiliyorlar eğer onaylanırsa, belgesiz halde başvursaydım muhtemelen katılamayıp, 9 Kasım'ı beklemek zorunda kalacaktım.
      -14 Eylül'de belgelerim elime ulaştığı gibi Expedite başvurusunda bulundum geçerli bir sebep ile.
      -Konsolosluktan 16 Eylül'de, 20 Eylül için randevumun onaylandığı yanıtını aldım.
      -Randevumuza sadece orijinal petition approval belgem ve pasaportum ile gitmem yeterliymiş, yine destekleyici dökümanlarımı götürdüm.
      -Görüşmemiz güzel ve kolaydı. İstedikleri ekstra belgeler oldu, kızımın doğum belgesi ve eşimle evlilik cüzdanımız gibi. İşimle alakalı soruları yanıtladım. Vizemiz onaylandı.
      -Tam olarak 4 gün sonra da pasaportlarımız adresimize geldi. (vize başvurusu sırasında ekstradan adrese teslim seçeneğini seçip ekstra ödemesini yapmıştım)
      -Uçak biletlerimizi aldık, hazırlıklarımızı tamamladık, satılacakları atılacakları ve verilecekleri tamamlayıp, evimizi kapatıp 7 Ekim'de transferimizi gerçekleştirdik.

Yaklaşık bir aydır Kuzey Kentucky'de yaşıyoruz ve neredeyse hayata alıştık bile, bu taraflarda olan dostlarımız varsa görüşmek için şimdiden can atıyoruz. Yine sorularınız olursa memnuniyetle yanıtlayabilirim.

• Bu ileti silindi!

• @md1987 Merhaba L1 sureci icin calisacak avukat arayisim var siz surecinizi kim ile yurutmustunuz bilgi alabilir miyim, yada sureci hizli ilerletebilecek avukat onerisi olan var mi tesekkurler

• Merhaba, benim avukatım aslında US'deki şirketimin avukatlık firmasıydı. Kesinlikle önermiyorum çünkü 1 haftalık işlemi genelde 2 ayda gerçekleştiriyorlar maalesef. Bu tip işlemlerde zaten sizin değil şirketin kendileri adına yetki verdiği avukat olması lazım. Petition işlemlerini onlar başlatıyor çünkü.

• Evet biliyorum ancak sirket suan calistigi avukatla bazi sebeplerden dolayi calismayi birakti yeni bir avukat arayisimiz var ama tabiki ilk onceligimiz L1 surecini sorunsuz halledebilecek guvenilir biri

• @md1987 merhaba sorum cümlelerinizde geçen bir bilgiyle alakalı.1 konteyner eşya Türkiye den götürmüşsunuz acaba maliyet olarak ne kadar oldu daha avantajlı olduğunu sanmıyorum da muhtemelen eşyalar kaliteli ve kendinizi evinizde hissetmek için mi yaptınız?

• @hsn-kartal esyalarin toplam bildirilen gumruk bedeli yaklasik 7bin dolari gecti, yenilerini almaya kalksak kesinlikle biraz daha fazla harcardik. Genel kalem olarak bakinca o kadar tutmayacagini ve yenisini buradan almanin daha uygun olacagini dusunmustuk ama arastirinca ayni boyutlarsa yatak-koltuk-tv unitesi gibi buyuk kalemler bile tasima maliyetine yaklasti.

Ustelik 2 yasindaki kızımın alisma surecini en hizlandiran seylersen biri de kendi esyalarini, salonu gormesi oldu. Bir amacimiz da tabi ki buydu.

Yeri gelmisken tam tutardan emin degilim cunku sirketim karsiladi ama benim takip edebildigim hersey dahil evden eve yaklasik 7400 dolar civarinda oldu.

• @md1987 çok teşekkür ediyorum cevabınız için, Mutlu bir yaşam dilerim...

• merhaba, DS-160 formunu doldurduktan sonra online randevu alırken ödediğimiz 205 dolar ücret ile vize randevusuna gitiğimizde nakit olarak ödeyeceğimiz 500 dolar arasındaki fark nedir?

• @Elif-Aral DS-160 ile randevu alırken ödediğiniz 205 dolar yalnızca vize randevu ücreti.

Nakit olarak ödeyeceğiniz 500$ (Eğer L Blanket başvurusu ise ödüyorsunuz, individiual petition ise ödenmiyor) tutar ise anti fraud fee'dir.

• merhabalar, L1 vizesi ile US-Person şartı olan işlere başvuramıyoruz değil mi acaba bu konuda bir bilgisi olan var mı? şirket içi transfer yapabileceğim pozisyonların hepsi US person istiyor, bu konuda izlenebilecek bir yol var mıdır diye merak ediyorum.

• @moonlight L1 vizesini hangi firma araciligi ile aldiysaniz sadece o firmada calisabilirsiniz. O firmadan ayrildiginiz zaman vizeniz iptal olur. Ben boyle biliyorum.

• @moonlight yani ise ise basvurmayla vize sartlari arasinda dogrudan bir baginti yok aslinda. US person istemelerinin nedeni muhtemelen o pozisyon icin vize sureci ve masraflarini gozetmeden hizlica alim yapmayi planliyorlar. Bunun disinda Us Person isteyen bir ise basvurup kabul edilirseniz L1 almaniza bir engel yok.

• @md1987 teşekkürler evet bir sebebi o, bir sebebi de ilgili pozisyonların export license gerektirmesi.. export license ı L1 holder a vermiyorlar acaba bir yolu var mı diye merak etmiştim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |