Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, Geçen hafta Amerika'da yaşayan bazı Türklerden duyulmuş bir konuyu sormak istiyorum. Tam detaylarına hakim değiliz sohbet esnasında geçmiş bir kaç kişi torunlara bakmak amacıyla bakıcı olarak Amerika'ya gelmiş her 6 ayda bir giriş çıkış yaparak 5 yılın sonunda kalıcı oturuma başvurmuşlar. Böyle bir vize türü veya prosedür var mı?
    İkinci soru Amerika'da yaşayan, bakmakla yükümlü olduğu 1. derecede akraba yanında kalıcı oturum izni alınabilir mi?

• @Yamtar, içinde söyledi: Torun veya kardeş için bakıcılık

Şu başlığı okuyabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1403/ir-5-vize-süreci-abd-vatandaşlarının-anne-ve-babası?page=1

Yanıt için teşekkür ederim başlığı okudum. Bana aktarılırken vatandaş akraba birleşiminden farklı sanki çalışma izni ile olmuş gibi aktarıldı. Çünkü torunlara baktıkları için sigorta bunlara para ödüyormuş. Detaylarını öğrenmelerini bekliyorum daha doğru bilgiler edinince yazarım. Bilgiler 75 yaş üstünden geliyor:))

İkinci sorumda Amerikan vatandaşı olmayan 35 yıldır Amerikada yaşayan biri için geçerliydi. Bu kişi 1. derece akrabasının yanında kalması için neler yapabilir? Eve gelen bakıcının yerine onu çalışan gösterebilir mi?

• @GOKAY-0
    amerikada cocuga bakiyorsa bu program var.

yaslilara bakmak icin boyle bisey var

H-2B Temporary Worker Visa for Elderly Care in the USA
    H-2B temporary worker visas are for non-immigrant workers who are coming to the USA to provide care for an elderly family member. Unlike the other categories, the relationship must be between you and a family member who is over the age of 65

• @GOKAY-0 detayları öğrenince bilgilendirirseniz sevinirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |