Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar kadim dostlarım daha önce H2B vizesi ile Amerikaya gidip çalışan arkadaşlarımız varsa tecrübelerini anlatabilirler mi? H2B vizesi ile mevsimlik çalışma gibi bir planım bulunuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ayvalik10 Teşekkür ederim. Birazcık insanlar oraya H2B vizesi ile gittiklerinde neler yaşadılar iyi- kötü bunu öğrenmek istiyordum.

• @SooLong Dostum merhaba, ben şuan H2B ile amerikadayım. Bu konu ile alakası forum da detaylı şeyler paylaşmıştım. Profilimden bakarak okuyabilirsin. Yinede aklına takılan birşey olursa seve seve yardımcı olurum.
    İyi günler

• @orhanozbekk çok teşekkür ederim eksik olmayın

• @orhanozbekk şu an amerikada mısınız, ne iş yapıyorsunuz?

• @orhanozbekk merhabalar bende düsünüyorum ben öğretmenim ingilizcem de var ama öğretmenlik yapamayacagımı biliyorum h2b vizesi nasıl alabilirim süreci zor mudur siz nasıl yaptınız bilgi alabilirsem cok sevinecegim

• @deniz0494 merhaba, tabikide yardımcı olurum. Elimden geleni yaparım. Özelden numaranızı yazın, arıyım sizi.

• @soolong Merhaba. Ben H2B vizesi ile alakalı iş ilanları araştırıyorum fakat çoğu işler şu an ABD de olan H2Bvizesi sahibi olanlar için, siz hangi siteden bulmuştunuz iş yerinızi? Önere bileceğiniz bir site yada guvenli bir şirket var mı? Cevabiniz için önceden teşekkürler.

• @orhanozbekk orhan bey size özelden yazdım. Müsait olduğunuzda bakabilir misiniz?

• @alrzblgn tabi. Bakıyorum hemen. 👍

• H2B BAŞVURMAYI DÜŞÜNEN ARKADAŞLARIN, BAŞVURMADAN ÖNCE DİKKATLİ OKUMASI RICASIYLA 🙏

Herkese merhabalar;
    Çok fazla mesaj aldığımdan pek yetişemiyorum artık. Herkesin sorusunu yanıtlamaya çalışıyorum elimden geldiğince ve Olabildiğince yanıtsız bırakmamak için elimden geleni yapıyorum ama herkese tek tek bunu anlatmak çok zamanımı alıyor. Bir yandan iş, diğer yandan saat farkınıda araya katınca yetişmek çok zor oluyor. O yüzden H2B ile alakalı belli başlı maddelere, deneyimlerimide ekleyerek açıklık getirmek istiyorum.
    Bu vize türüne başvuracak arkadaşların ilk olarak güzel bir CV hazırlayarak başlamalarını tavsiye ediyorum. Affınızı sığınarak söylüyorum ama bazı arkadaşlar benim ile öyle garip cv ler paylaşıyor ki, türkiyede bile iş bulması zor. Cv hazırlamak bu kadar zor olmamalı. Çok güzel online siteler var. Biraz vakit ayırın yeter. O yüzden CV nizde olması gerekenleri şöyle sıralayayım;

• Fotoğraf kesin ekleyin
    • Kişisel bilgileriniz tam olsun (uyruğunuz,cinsiyetiniz, yaşınız, medeni durumunuz vb)
    • Skype ID ekleyin(mülakat aşamasında lazım olacak)
    • Her ne kadar H2B vasıfsız işçi alımı diye geçsede, iş uygulamaya gelince deneyim arıyorlar. O yüzden başvuracağınız pozisyona yönelik EN AZ 3 senelik bir iş deneyimi ekleyin muhakkak.
    • Eklediğiniz işleri detaylandırın. Hangi görevleri yaptınız, görev tanımını neydi vb.
    • Aradıklarını pek duymadım ama Referans muhakak ekleyin.
    • Dil bilginizi ekleyin.
    • Varsa sertifikalarınızı ekleyin
    • Eğitim durumuzu ekleyin
    • Kendinizi tanıtan bir metin ekleyebilirsiniz(isteğe bağlı) mesala neden ben? Gibi.
    • Varsa sosyal aktivite veya hobilerinizi ekleyin (isteğe bağlı)
      Resume nizde olması gereken belli başlı şeyleri bu şekilde sıralaya bilirim. İçerik tabiki de önemli ama bir o kadar da formatı da önemli. Psikolojikmen düşünün, sizin önünüze karmaşık bir cv gelse okumaya bile tenezzül etmezsiniz belki de. Direk negatif bir enerji verir insana. Bu bilgileri eklerken kişi önüne aldığında, karmaşık olmayan, yazıları simetrik, düzgün anlaşılır bir formatta olması da çok ama çok önemli.
      Bunun yanı sıra kendinize birde cover letter metni hazırlayın. Şöyle ki; başvurduğunuz pozisyona yönelik, bu sektörde tecrübeli olduğunuzu anlatan, özgüveni yüksek, kendinden emin bir metinden bahsediyorum. Bunuda bitirdikten sonra, ekte cv niz ve üste cover letter yazınız sabit kalacak şekilde mail göndermeye başlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra diğer sık sorulan sorulara da cevap vereyim;

• Bu vize türünün ilk başvuru yada son başvuru diye belli başlı kesin bir tarihi yok. Sadece şansınızı arttırmak adına gitmek istediğiniz sezonun 3-4 ay öncesinden başvurmaya başlayın.
    • Bu vize türünde yaş sınırı yok
    • Kış sezonu florida, colorado, utan tarafları,
    • Yaz sezonu new york, nort carolina, pennsylvania, new jersey, connecticut tarafları
    • Genelde out of country i kış sezonu olan florida tarafları alıyor. Buradaki in country leride yaz sezonu olan yerler alıyor. Yani imkansız demiyorum ama yazın out of country gelmeniz, kış sezonuna göre biraz daha düşük. O yüzden kış sezonu şans oranınız daha yüksek.
    • Nasıl bir ingilizcem olması gerekiyor diye soruluyor. Her ne iş olursa olsun yabancı bir ülkede şu seviye yeter demek bana çok anlamsız geliyor. İletişimin olmadığı yerde neyi ne kadar başarmak mümkün olabilir ki! O yüzden ingilizceniz ne kadar iyise, sizin içinde o kadar yararlı olur demek istiyorum sadece.
    • Bu vize türünde ağırlıklı olarak hospitality alanında alım oluyor.
    • Acenta ile anlaşabildiğiniz gibi, Bireysel olarak direk işveren ilede anlaşıp gelebilirsiniz.
    • Bu vize türünde cebinizden kuruş para çıkmıyor. Herşeyinizi işveren karşılıyor.
    • Bu vize türünü 6 aylık alıyorsunuz ve her 6 ayda bir 3 seneye kadar uzatabiliyorsunuz.
    • Bu vize türünde işveren size sponsor olmayı kabul ederse süreç greencard a kadar gidiyor. Şuan çalıştığım yerde böyle kişi var. Bu sene almış daha greencard nı. Ayrıyetten türk bir çift var, onlarında çalıştığı iş yeri geçen ay greencard süreci başlattı. Bunu söylüyorum çünkü çoğu insan greencard a başvurulamadığını söylüyor. Altınız çizmek istedim.
    • Genel olarak söylüyorum, Bu vize türünde petitions aldığımızdan spesifik olarak farklı bir durumunuz yok ise genelde vizenizi alıyorsunuz. Vize reddiniz biraz düşük bir ihtimal.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Umarım atladığım birşey olmamıştır. Umarım bir faydası dokunur ve umarım herkes gönlünden geçeni hayırlısı ile gerçekleştirir. Şimdiden hepiniz için hayırlısını diliyorum 🙏

• @nöyona-artikova-fozilova indeed de araştırabilirsin en son alaskada bir balık fabrikası eleman arıyordu parası çok iyi ama çok çalıştırıyorlar diye bir sürü yorum okudum

• @orhanozbekk çok teşekkür ederim eksik olmayın 🙏 cidden aklımdaki bir çok soru işareti gitti

• @orhanozbekk bu konuda uzmandır. Yine detaylarıyla döktürmüş 👏🏻👏🏻

• @nöyona-artikova-fozilova bu arada ben henüz iş arama sürecine başlamadım geciken bir askerliğim var askerden sonra nasipse 🙂

• @alrzblgn Estafurullah. Deneyimlerimi paylaştım. Amaç yardımcı olmak.
    Teşekkürler 🙏☺

• @soolong Esrafurullah rica ederim 🙏☺

• Merhaba

Şirketim sponsor olucak h1b için. Amerikada j-1 vizesi ile bulunuyorum. Bu sponsor olmalarına ve kalmama engel olabilir mi? Vizem Mart 12 2023 te bitiyor

• @türker-öner emin olmak adına soruyorum, konuyu açtığın başlık H2B. Yazında h1b vizesi demişsin. Hangisini kasettin tam olarak?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

Benzer Başlıklar

• 14
  • 3
  • 1
  • 24
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |