Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben hukuk okuyorum ve okulu bitirdiğimde TOEFL sınavını da geçip Paralegal olarak ABD'de iş bulmak istiyorum. Beni yanına almak isteyen bir avukat benim için sponsor olup H1-B için başvurabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dfxmed, içinde söyledi: Paralegal olarak iş bulmak ve vize almak

Ben hukuk okuyorum ve okulu bitirdiğimde TOEFL sınavını da geçip Paralegal olarak ABD'de iş bulmak istiyorum. Beni yanına almak isteyen bir avukat benim için sponsor olup H1-B için başvurabilir mi?

Teorik olarak dediginiz mumkun. Fakat biliyorsunuzdur ABD hukuku ile Turkiye'deki hukuk arasinda farklar var. Dolayisiyla gorevinizin tanimi ve ne is yapacaginiz sizin hangi vizeye uygun olup olmadiginizi belirleyecek.

Zaten siz X vizesi icin basvuru yapamiyorsunuz. Once bir is bulmalisiniz, daha sonra sizi ise almak isteyen kisi hangi vizeye basvuru yapacagini belirleyecek. Dedigim gibi gorev taniminiz hangi vizeye basvuru yapacaginizi belirleyecek.

Zaten is teklifleri almaya baslarsaniz, eminim istediginiz pozisyonun hangi vize turlerine uygun oldugunu anlamis olursunuz.

• @crazycells teşekkürler ama okuduğuma göre kimse üst düzey olmadığı sürece sponsorlukla uğraşmıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dfxmed, içinde söyledi: Paralegal olarak iş bulmak ve işe uygun vize türü

@crazycells teşekkürler ama okuduğuma göre kimse üst düzey olmadığı sürece sponsorlukla uğraşmıyor.

butun calisma vizeleri icin normal bir durum 🙂 siz kendinizi dusunun, Turkiye'de bu isi yapiyor olsaydiniz, normal bir isci icin Turkiye'den mi birini bulmak isterdiniz, yoksa ekstra masraf yaparak ve vize sponsorluk sorumlulugu alarak Japonya'dan mi bir calisan getirtmek isterdiniz?

Dolayisiyla kendinizi sirket icin onemli kilmalisiniz... Eger sirkete katkinizin fazla olacagini dusunurlerse ve kolay kolay ABD'de sizin egitim ve yeteneklerinizde birini bulmalari mumkun degilse, ancak o zaman vize sponsoru olmak isterler.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba bu konu hakkında detaylı bilgi edindiniz mi şuan ne yapıyorsunuz? Ben 3.sınıftayım paralegal olmak istiyorum şartlar neler sertifika olayları nasıl gerçekleşiyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |